Pracujeme s energiou: "Božské gesto"

Už sme si hovorili, ako pracovať s prútikom/biotenzorom, s kyvadlom a ako meniť energetické signatúry objektov a ako používať svoje telo miesto kyvadla. Dnes prejdeme na “kyvadlovanie holými rukami” 🙂 , tzv. Božské gesto. Grandmaster David Harris to komentuje na svojich videách a ja bezostyšne kopírujem 😀 :

Potrebujeme na to: ruky. Žiadny prútik, žiadne kyvadlo. Len naše dve ruky (a z nich väčšinou len jednu). Postupovať budeme tým istým spôsobom ako pri prútiku: odpovede “áno” a “nie” a “nabi” a “vybi/odstráň”.

Ak chceme používať Božské gesto, musíme byť schopní otvoriť sa, celkom sa uvoľniť a prenechať iným silám, nech nami hýbu. Sme ako bábka, kde za nitky poťahuje niekto iný. Uvoľníme napätie v čeľusti, šiji a ramenách (môžeme ich vopred vytriasť) a ruku voľne natiahneme od tela, pričom lakeť zostáva zľahka pokrčený a zápästie je celé uvoľnené, akoby sme v ruke držali pohár, prsty sú uvoľnené a ľahko pokrčené a je lepšie, ak sa vzájomne nedotýkajú. (1:33) Ruka je približne vo výške ramena alebo trochu nižšie. Je úplne uvoľnená – aby sme ju udržali v tej pozícii, nepoužívame svaly, ale si predstavujeme, že visí na nitke. (Kto cvičíte čchi-kung alebo žam žung, máte s týmto skúsenosti.)

Môžeme privrieť oči, vcítime sa do našej natiahnutej ruky a povieme: “Daj mi odpoveď ÁNO.” (2:13) Vnímame pocit, ktorý nám hýbe rukou. Pravdepodobný bude pohyb po zvislej čiare, pretože je to kulturálne nám najbližšie, ale pohyb môže byť hocijaký. Dôležité je, aby sme šli s naším vnútorným pocitom.

D. Harris: “Spočiatku tomu možno budete musieť trochu napomôcť – vnímate ten pocit, ale potrebujete s amu odovzdať. Potrebujete natrénovať energetický pohyb. Potom poviete VĎAKA a pohyb pomaly ustane.”

Druhá kalibrácia znie: “Daj mi odpoveď NIE.” (2:37) Ruka sa bude pravdepodobne pohybovať zo strany na stranu.

Potom si vyžiadame “VYBIŤ”. Môže sa nám hýbať buď celé rameno, alebo len ruka od zápästia (3:17). To isté platí aj pre odpovede áno/nie – hýbe sa buď celá ruka alebo len zápästie. To isté platí aj pre “NABIŤ”.

Spočiatku môžu byť tieto pohyby minimálne, s praxou sa stanú silnejšími a jasnejšími.

S Božským gestom sa pracuje rovnako ako s kyvadlom alebo prútikom – je to tá istá technika. Všetko je to o pocite: musíme byť schopní pocítiť ten jemný pohyb. Spočiatku bude ten pocit skutočne slabý a musíme s ním pracovať – môžeme ho vedome zosilniť. Čím viac tak pracujeme, tým jasnejší a silnejší pohyb naša ruka vykonáva.

Pár cvikov

Narovnáme prsty a držíme ruku, akoby sme chceli hranou ruky sekať vzduch (5:27) a vyžiadame si pohyb pre “áno”. Takto napätá dlaň lepšie ukazuje odpoveď “áno”, pri “nie” je pohyb menej zreteľný (5:59).

Teraz zas vytočíme lakeť nabok a ruku držíme dlaňou k zemi (6:06), pričom si vypýtame odpoveď “nie”. V tejto polohe “nie” ide ľahšie ako “áno”.

Pre “vybiť” použijeme iné gesto: spojíme špičky prvých troch prstov ako pri nejakej mudre alebo akoby sme držali v nich kyvadlo (6:43). Ruka sa začne od zápästia voľne pohybovať (u mňa sa však napríklad zakaždým pohybuje celé rameno, takže sa nebojme, ak naše gestá vyzerajú trochu inak).

Tieto cviky nám pomôžu pri zvykaní si na pocity energie, ktorá hýbe našou rukou.

Tip

Hľadanie predmetov (8:20) Ruku natiahneme pred seba, pomyslíme si na predmet a požiadame ju, aby nám ho našla. Vnímame energiu v ruke, ktorá nás potiahne smerom k danej veci.

Obe ruky súčasne

Poďme na použitie oboch rúk súčasne. Napríklad jednou rukou odstraňujeme energiu a druhou rukou súčasne nabíjame energiou (1:14). Alebo použijeme obe ruky na to isté. Niekedy sa ruky nekrútia tým smerom, na ktorý sme zvyknutí. To je v poriadku, nič sa nedeje; nechajme energii voľný priebeh. Nemotajme do toho naše vedomie. Proste v mysli si povieme, čo má nastať, a necháme telo, nech sa o to postará – a nekontrolujeme, či sa točí správne alebo nesprávne, lebo tým hatíme tok energie.

Na (1:12) začína D. Harris s vybíjaním jednou rukou, potom pridá druhú ruku, ale ešte stále vybíja. Použitím oboch rúk tečie viac energie, teda proces sa zrýchľuje. Na 1:40 to isté robí s nabíjaním. Pozrite si, ako to vyzerá.

Zvyšovanie energie

Tým, že zapojíme obe ruky a používame dvojnásobok energie, naša práca sa zrýchľuje, ale súčasne ej silnejšie cítime prietok energie. (Tí, čo cvičia čchi-kung alebo žam žung, vedia, čo tým myslím.)

Na 2:18 začína nová ukážka. D. Harris sa pýta, či ho blokuje nejaká energia, a potom ju nechá odstrániť/vybiť. Tým sa vyčistí jeho šen, spirituálna energia. Potom sa pýta, či dokáže svoje šen zvýšiť – a ruka začne automaticky nabíjať. Zdvihne druhú ruku a povie “môžeš, prosím, pomáhať?” Druhá ruka začne rotovať. Uňho obe rotujú tým istým smerom, čo je skôr neobvyklé.

Pri tejto technike tiež môžeme povedať energii “pokračuj, prosím” a prestať hýbať rukou. (Používali sme to pri práci s prútikom.) Keď to však robíme, nezastavme pohyb prudko, ale ho nechajme postupne širším gestom vyznieť do prázdna. Prudké zastavenie pohybu ruky by zastavilo pohyb energie.

Lokalizujeme choroby v tele

Okolo 4:43 začína prezentácia, čo môžeme urobiť ďalej. Ak napríklad niekto má problém s  ramenami, ale nevieme, kde presne je problémové miesto, nastavíme sa rukou ako pri hľadaní predmetov, vystrčíme ukazovák a povieme energii, nech nám ukáže problémové miesto. Keď ruku nebudeme brzdiť, privedie nás k tomu, čo hľadáme. Potom nájdenú energiu necháme odstrániť. Nakoniec môžeme do daného miesta doviesť energiu, ktorá nám bude pomáhať.

Ale čo ak máme problémy niekde, kam sa nedostaneme rukou? Môžeme si nakresliť náš obrázok a rukou hľadáme na ňom. Alebo môžeme použiť obrázkový atlas ľudského tela (moja obľúbená pomôcka 🙂 ). Dokonca si môžeme touto metódou zistiť aj stranu, na ktorej máme hľadať  napríklad necháme prst ukázať na stranu v obsahu.

Pri liečení týmto spôsobom nezabúdajme, že odstraňujeme bloky. Taký blok predstavuje úzke miesto v organizme, kadiaľ energia preteká len ťažko alebo nepreteká vôbec. Niekedy sa môže stať, že síce máme problém s ramenom, ale najprv budeme musieť odstrániť blok v krížoch, pretože potrebujeme spriechodniť meridián. Spriechodnenie meridiánu ešte neodstráni problém s ramenom, ale pretečie ním silnejšia energia, ktorá postupne začne dávať naše rameno do poriadku – a my jej pomôžeme touto technikou.

Vyháňanie negatívnych entít (exorcizmus)

Ak vyháňame negatívne entity, držme sa troch pravidiel:

 • zostávajme mysľou pri veci, nenechajme sa rozptýliť (lebo ak ide o entity, tak tie sa o to rozhodne pokúsia)
 • zahrňme aj sami seba a priestor, v ktorom pracujeme, do očistného procesu (toto je odlišné oproti reiki, biorgonómii alebo SRT, kde už samotná práca s energiou nás čistí, a skôr sa podobá na magické princípy alebo prácu s kompenzačným kyvadlom)
 • pri exorcizme majme na okolí čo najmenej iných ľudí (aby negatívne entity “nepreliezli” na nich); je možné mať nejakého psychicky citlivého “profíka”, ktorý nám podrží chrbát, keby sa niečo nedarilo, ale nie viac ľudí.

8 thoughts on “Pracujeme s energiou: "Božské gesto"

 1. Ty kokšo Helar funguje to neuveriteľne.
  Keď natiahnem ruku na odpoveď áno cítim vibračnú silu ako keď mi ruka odpovedá hore dole- áno, nie cítim posuny do strán a dokonca aj točenie rukov ak nevie presnú odpoveď, tak rotuje vibračne v kruhu ako možno.

  Spýtala som sa , či je pri mne nejaké negatívna entita, odpoved bola, že nie je a chcela som nech mi ukáže ked sa nachádza a ruka sa mi pomaly posúvala k hlave a prst smeroval k tretiemu oku, teda do mysle.(tá energia je len v myšlienkách)
  Spýtala som sa či je to čistá energia odpoveď bola áno, ale potom som už mala pocit, že sa na mna napojil niekto z nich, lebo tie odpovede už boli iné ako tie predošle a všetky už boli len možno.

  Aj s tým kyvadlom som to skúšala, keď synka bolelo bruško. Točilo sa proti smeru hod. ručičiek a za pár minút mi povedal, že už ho nebolí. Od vtedy máme pokoj.Pred tým som to skúšala rukov ako si uverejnila tieto články , ale točila som po smere hod. ručičiek a to nepomáhalo.
  Múdre články…Vďaka.

  Páči sa mi

 2. No funguje to aj pri hľadaní veci. Dokonca sa mi s tou rokou točili celé telo ako keby ma magnetom niketo otáčal.Včera som malému hladala papučky. Ruka ma nasmerovala k nemu do izby na skriňu, len tam neboli, hladala som všade a nakoniec boli hore na skrini 😆
  Super pomoc!

  Páči sa mi

 3. Nie je zač , je to nádhera. Myslím si , že takáto hudba je najkrajšia a najlepšia na sústredenie sa pretože je taká ukľudňújuca 🙂

  Páči sa mi

 4. Ahojte volám sa Lucia ,skúšala som to a je to niečo úžasné , ale neviem či to robím správne lebo nehýbu sa mi ruky ale telo ,ale je to neskutoćný pocit.

  Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s