Postreh dňa: Prehra je tiež len voľba

Po dlhšom čase som sa znova dohrabala k svojmu kurzu – a som rada. Dnešná lekcia je o zodpovednosti, o tom, že sami rozhodujeme, aký náš život bude. Je to všetko o tom, do akých topánok sa postavíme – urobíme zo seba Bojovníka alebo Obeť?

Spomínam si na jeden nádherný citát dona Juana, ktorý hodne zmenil moje sebavnímanie:

“Nikto nikomu nič nerobí – a už vonkoncom nie bojovníkovi.”

Čítať ďalej

Test: Čo vidíte na tomto obrázku?

Na webe som našla pekný malý testík toho, čo o nás prezrádza naše podvedomie, ktorý mi síce o podvedomí ani o mne nič neprezradil, ale bol aspoň zábavný 😉 :

Spôsob, akým niekto vníma svet, prezrádza o danom človeku viac, než by sme si mysleli. Ľudia vnímajú rôzne. Niektorí majú talent širokého a priestorového vnímania, iní si všímajú len to zjavné a ich mozog nie je veľmi kreatívny pri interpretovaní sveta okolo nich. Čítať ďalej

Pre TOTO si tu

Prišlo dnes od Univerza 😉 . Keby som rečnila celé roky, nedokážem to povedať takto hutne… Normálne som zaslzila. 🙂 Tak aj vy.

Ide o toto: Prístup do času a priestoru si vyžaduje, aby si veril v obmedzenia: že čas i priestor sú reálne, že preto môžeš mať a nemať, že lásku možno nájsť a stratiť a že si len to, čo ti ukazujú tvoje fyzické zmysly, a nič iné. Čítať ďalej