Cvičenie: Učíme sa vnímať energiu

Začať vnímať silové body a byť schopný vidieť energiu ľudí chce len trochu praxe. Môžete začať meditovaním a koncentrovaním sa na to, aby ste videli podstatu človeka. Uvoľnite sa a potom začnite nenásilne rozmýšľať o niekom, koho poznáte a podľa možnosti k nemu nemáte nijaké výrazné kladné alebo záporné city.

Dovoľte, aby sa daná osoba nenásilne vynorila vo vašom vedomí. Zhlboka dýchajte a naďalej sa uvoľňujte. Začnite danú osobu v hlave „cítiť“. Aký pocit z nej máte? Všimnite si pocity vo vašom vlastnom tele. Keď začíname týmto spôsobom „cítiť“ ľudí, často sa do nich vcítime. Pozorujte, aké myšlienky sa vám počas vciťovania vynárajú.

Zostaňte otvorení voči tomu, čo si myslíte a čo cítite, nakoľko to len ide. Keď už sa celkom dobre viete vžiť do danej osoby, predstavte si, že vstupujete do jej tela a skúmajte, aký pocit to je. Využite to ako príležitosť vidieť veci zo zorného uhla danej osoby. Čo si podľa vás myslí? Ako vyzerá svet jej očami?

Okrem takéhoto „cítenia“ ľudí sa môžete naučiť aj pozerať auru človeka, ktorá je súčasťou ľudského vajíčka. Je to ľahké, len si to vyžaduje praktizovať a praktizovať. Naša myseľ má totiž tendenciu vyfiltrovať z vnemu práve tieto vlnové dĺžky a neukázať nám ich.

Začnite tým, že sedíte v prítmí v miestnosti a oproti vám sedí niekto s bielou stenou na pozadí. Sústreďte sa na oblasť okolo hlavy a ramien, rozostrite trochu svoj pohľad, uvoľnite sa a pozorujte. Nepozerajte priamo na osobu, pozerajte poza ňu na stenu. Rozostrite pohľad a pozrite na osobu. Dýchajte zhlboka a pomaly, celkom sa uvoľnite a prestaňte premýšľať. S trochou praxe začnete vidieť energiu.

Ľudia vidia energiu rozdielne. Niektorí ju doslova vidia očami, iní ju cítia, iní majú vnútorný dojem. Uvoľnite sa a pokúste sa zistiť, ako vnímate energiu vy.

Keď sa s technikou dostatočne oboznámite, môžete ju použiť na získanie informácií o rôznych veciach. Napríklad ak robíte skúšku, môžete si predstaviť, že sa učiteľa pýtate na odpoveď na otázky. Len pritom nezabúdajte, že si nemôžete byť istí, koľko z tých informácií sa zakladá na predpokladoch vašej mysle!

Čo sú vaše presvedčenia o tom, kto ste a čo ste?

………………………………………………………………………………..

Sú vaše činy, myšlienky a skutky v súlade?

………………………………………………………………………………..

Ako by ste popísali sami seba?

………………………………………………………………………………..

Ste svoje telo?

………………………………………………………………………………..

Ako by ste definovali svoju duchovnú podstatu?

………………………………………………………………………………..

Ak by ste si sami seba predstavili ako čistú energiu, ako by ste vyzerali?

………………………………………………………………………………..

Je svet bezpečné alebo nebezpečné miesto?

………………………………………………………………………………..

Článok je súčasťou projektu toltéckeho sebarozvoja Tanec sily

2 thoughts on “Cvičenie: Učíme sa vnímať energiu

  1. najprv sa chcem podakovat za prijemne a poucne citanie na tychto strankach.
    nedavno som bola na festivale zdraveho zivotneho stylu a tam som si nechala urobit fotografiu aury. dostala som k nej strucny popis co ktore farby znamenaju, co mam doplnit…
    dost ma to zaujalo a preto hladam viac informacii, prip dalsiu poradu.

    Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s