Channeling: Kontaktujeme vyššiu inteligenciu

Čo je channeling?

Channeling (číta sa čeneling, slovenský ekvivalent nepoznám 😦 ) je “spôsob, ako kontaktujeme nefyzické bytosti zvané sprievodca.” Inými slovami, je to vytvorenie kanálu k informáciám iným než tie v našom vedomí. Kto ma pozná, pozná aj moju nechuť voči “vyšším inteligenciám” a podobným veciam a tak sa nebude čudovať, že pre mňa je channeling predovšetkým kontakt s vlastným podvedomím (a ak existuje niečo ako kolektívne podvedomie, tak potom aj s tým).

Ale aby to nebolo všetko až také jednoduché, predsa len si neodpustím malú grafiku od Lity de Alberdi, ktorá ukazuje, aké roviny to vlastne cez channeling kontaktujeme:

MONÁDA (duša duše) (v mojom: základný princíp)
v

DUŠA (v mojom: info naviazané na moju energiu zdieľanú s inými)
v

VYŠŠIE JA (v mojom: moje podvedomie)
v

OSOBNOSTNÉ JA (v mojom: moje vedomie).

Za svoj skepticizmus sa ospravedlňujem. Nie je daný mojou skúsenosťou, ale vrodenou neschopnosťou akceptovať nadprirodzeno. Moje skúsenosti sú skôr opačné: Keď som si kúpila veľký kameň Tigrie oko (ešte dnes mu hovorím “môj majster”), dávala som si ho v noci pod vankúš. Kým som to robila, moje sny sa zmenili – vždy som v nich niekoho stretla a ten mi dal otázku, ktorou som sa dovtedy nezapodievala, ale ktorú sme spoločne riešili a vyriešili. Každé ráno som sa zobudila o niečo múdrejšia, než som večer šla spať. Lita de Alberdi by istotne povedala, že ma kontaktoval nejaký spirituálny sprievodca… No, neviem. Mám s tým problém – ale tie sny za to stáli!

Ako taký channeling vyzerá?

Niektorí ľudia počujú jasné slová od svojich sprievodcov, iní vidia obrazy a iní jednoducho vedia, čo im chce sprievodca povedať.

Hranice medzi jednotlivými rovinami vedomia sú veľmi priepustné v noci, predovšetkým medzi treťou a štvrtou hodinou ráno. Vtedy sa najčastejšie ľuďom sníva o sprievodcoch, alebo sa zobudia zo sna, pretože sa ich nejaký sprievodca snaží skontaktovať.

Čo je sprievodca?

Ďalšia z jednoduchých otázok… Sú to vraj existencie (bytosti kedysi hmotné, ale aj pôvodne nehmotné), ktoré sú zamerané na to, aby z nás urobili múdrejších ľudí a pomohli nám odlepiť sa od fyzickej existencie a existovať spolu s nimi v mimofyzickom svete.

Skeptik vo mne má svoje vlastné vysvetlenie – rovnako fantastické: Keď sa dostávame “na inú rovinu existencie”, kontaktujeme sa vlastne s väčšími zhlukmi energie, ktoré nesú svoju vlastnú pamäť, majú svoje vlastné skúsenosti a majú schopnosť podeliť sa o ne. Pretože to nie sú samostatné bytosti a sú oprostené od emócií, nemajú záujem ubližovať ani pomáhať – majú záujem kontaktovať sa a udržiavať kontakt. (Asi sa “tam hore” nudia. Ja by som sa nudila.) Pri kontakte s týmito zhlukmi energie už môžeme preberať len ich informácie a postrehy, ale nie ich emócie (tie zanikajú so smrťou). Preto sú z môjho hľadiska sprievodcovia bezpeční a sú ochotní odovzdávať.

Rozdiel medzi pôvodným a mojím vysvetlením je v tom, že pôvodné vysvetlenie predpokladá nejakú štruktúru, hierarchiu v rovinách existencie a nejaký úmysel, ktorý dáva istým bytostiam istú funkciu. Moje vysvetlenie nepredpokladá nič také, len existenciu ľudí, ktorí žili pred nami, a predstavu, že mentálna energia prežíva ešte istý čas po našej smrti. (To som prevzala z taoistickej alchýmie. Podľa nich je to okolo 150 rokov. Ak by to bolo večné prežívanie, mala by som odrazu vysvetlenie pre Akašické záznamy.)

Ale späť k Lite de Alberdi: Ak požiadaš sprievodcu, aby ti pomohol, začne s tebou pracovať. Požiadať ho o to možno počas meditácií.

Sprievodcov môžeme vnímať rôzne. Niektorí ľudia ich vidia, iní len pocítia, keď sa so sprievodcom skontaktujú – ako prehĺbenie dýchania, mravenčenie okolo hlavy, zmena pozície alebo príliv istej emócie (šťastie, pokoj).

Každý má svojho osobného sprievodcu. Podľa de Alberdi: Títo sprievodcovia sú tu na to, aby nám pomohli naplniť naše životné poslanie. (Zasa ten motív úmyslu, ktorý mi nesedí.) Osobný sprievodca sa zaujíma o to, o čo aj vy, a je schopný poradiť vám v osobnom živote.

A teraz sa vráťme k obrázku zo začiatku strany:

MONÁDA (duša duše)
v

DUŠA
v

VYŠŠIE JA
v

OSOBNOSTNÉ JA.

Niektorí sprievodcovia nie sú v skutočnosti sprievodcovia, ale naše Vyššie Ja. Hlavne na začiatku osobného rastu je vhodné kontaktovať svoje Vyššie Ja. Keď zacítite kontakt, pokojne sa spýtajte: “Si sprievodca alebo moje Vyššie Ja?”

Potom sú tu liečiteľskí sprievodcovia (healing guides). Sú to často neverbálni sprievodcovia. Pracujú s farbou a vibráciou, energiou a frekvenciami a obvykle nepoužívajú slová pri práci s nami. Partnerstvo s nimi sa zakladá na intuícii. Liečitelia mávajú často viac ako jedného liečiteľského sprievodcu.

Liečiteľskí sprievodcovia sú anjeli a vstúpite s nimi do kontaktu najľahšie. Zasa mi vadí slovo “anjeli” a do svojej reči to tlmočím ako “čistý princíp” niečoho. Nie je to v rozpore s de Alberdiovou: Každý anjel vibruje len na jednej špecifickej frekvencii, napr. radosť, majetnosť, ozdravenie a podobne. Pretože “radosť, majetnosť, ozdravenie” sú podľa mňa princípy, zatiaľ sme v jednej rovine.

Anjelov kontaktujú obvykle ľudia v prípravnom štádiu, pretože je to jednoduché a netreba byť energeticky pripravený na kontakt so sprievodcom. Už samotná energia anjela je schopná otvoriť ľudský energetický kanál pre kontakt so sprievodcom (niektorí ľudia tento kontakt spočiatku nie sú schopní uniesť). Anjeli sa takisto výrazne zaujímajú o všetko, čo sa deje na našej fyzickej rovine.

Anjeli si na kontakt často vyberajú liečiteľov alebo ľudí, ktorí liečenie potrebujú. Často prichádzajú na krátku dobu, aby pripravili človeka na kontakt so sprievodcom, pokiaľ daný človek nemá veľa skúseností s meditáciou a energetickou prácou.

Mám strach z kontaktu s inou energiou

Začíname s channelingom

Stáva sa z nás kanál…

Iné formy channelovania

Karty (tarot):

Kyvadlo:

Ouija/špiritistická doštička:

Automatické písanie a kreslenie:

Iné formy veštenia:

547 thoughts on “Channeling: Kontaktujeme vyššiu inteligenciu

 1. dúfam, že vám nevadí že stale sa ozývam a sústavne sa na niečo pýtam, ale keď mam pocit že konečne som našla niekoho s kým možem diskutovaťa dozvedieť sa viac o týchto veciach, chodím na Vašu stránku každý deň a nedočkavo hltám každe slovo ktoré napíšete a každý nový príspevok. ja vo svojom okolí nemam nikoho kto by bol zasvetený do tajomstiev mágie a rozpravať sa o tom s ľudmi je ťažke lebo spoločnosť automaticky odmieta ľúdí ktorí su odlišný alebo iní… bohužial…
  ale nie o tom som chcela 🙂 tu píšete o tom ako kontaktovať sprievodcu, čo ak mam taký problém že ono ma to kontaktuje samo ( ale niesom si istá či je to sprievodca je to určitý druh energie, len niesom is ista čo to v skutočnosti je) podľa mojích skúseností ( začalo to asi ked som mala 14 rokov) prichadza to v určitom stave medzi spánkom a bdením ( že spím ale velmi citlivo vnimam okolie ) občas mam taký dojem že akokeby moje telo sa dostalo na určitú frekvenciu na ktorej tento kontakt sa da zrealizovať. snažím sa už roky tejto tzv. frekvencii vyhýbať no nie vždy uspešne, ale časom som sa naučila s tým bojovať. pýtate sa asi prečo bojovať…. lebo mi to ubližuje. popíšem vám to: ked začína ten kontakt začinám citiť rozne vybrácie a potom chlad a zimu, napne sa mi každý sval v mojom tele nedokážem sa pohnúť a velmi sa začnem báť ( z jediného dovodu že bojím sa duchov a bytostí, mám to asi ako komplex z detstva ). potom sa snažím ten kontakt rýchlo prerušiť žial podarí sa mi to len v tom pripade že sa dotknem nejakej živej bytosti alebo sa pohnem čo je velmi ťažke ( kedysi mi pri nohach spal moj pes) teraz frajer (ktorý niekedy trasie mojim telom a budí ma lebo so sobou metam ako zo zleho filmu ked ma niekto nočnu moru) a vtedy akokeby sa ta energia rozliala medzi nas dvoch alebo akokeby tu tzv. frekvenciu rozladil a kontakt končí. niekedy sa to skuša kontaktovať aj viac krát za noc. ja som potom z toho strasne unavenýá zvyknem mať rano svalovku na celom tele a som totalne vyšťavená z energie. a aby som sa vratila k tým duchom, tak začalo to ked mi zomrela moja babka, takto sme sa stale zhovarali ešte asi 2 roky po jej smrti ( nie často, stale ma kontaktovala ked bola v našej rodine neaka udalosť asi chcela byť ešte s nami, a vždy ked sa kontakt prerušil som akokeby citila jej voňu v izbe ) ale potom už nikdy ma nekontaktovala ona ale niekto iný s koho mam strach. čo to može byť? raz ten kontakt bol velmi intenzívny a nedarilo sa mi ho prerušiť, vtedy som počula ženský hlas ,, niekto mi ubližil,, a bojim sa že su to duše mrtvych čo nenašli pokoj. možno keby som necitila pri tom strach a bolesť tak by som sa dozvedela viac. čo si o tom myslíte?

  Páči sa mi

  • Ahoj, takze ako vidim na tejto stranke je vela ludi co vie nadviazat kontakt z duchmy , celkom zaujimave kolko ludi to dokaze no svoje schopnosti ludia mozete viac rozsirovat a nemozete sa toho bat nemate iba len tak tuto schopnost tuto schopnost mosute rozvijat a rozhodnut sa z akou magiou budete pracovat biela magia (boh) je iba liecenie , predpovedanie buducnosti a tak nic silne , cierna magia (satan,alebo ako chcete diabol) ked mu budete sluzit da vam velku moc on po avs bude chciet aby ste zabijali obetovali ludi neodporucam mu sluzit ale ciernu magiu mozte pouzivat aj bez toho aby ste musely sluzit satanovi ja napriklad viem ludom sposobit bolest hlavy alebo roznych koncatin maximalne trpnutie noh atd.. ale je tu este jedna bohyna na ktoru sa zabudla a aj magia na ktoru sa zabudlo STRIEBORNA MAGIA(LUNA) co znamena ze Luna je aj dobra aj zla ked som bola mala casto sa mi zjavovala ale teraz to uz prestalo lebo vhlbky duse citim ze by som sa jej bala kebyze ju stretnem asi preto kazdy vida duse v detstve lebo enma taky strach a VERI ked nam rodicia tlkaju do hlavy vselijake veci ako naprikald ze cetrt si pre nas pride ked budeme zli atd.. tak mi tomu v tom veku maximalne verime a ked niecomu verite taks a to aj stane no ale vertime sa k Lune opisem vam ju ma dlhe strieborne vlasy biely plast , nahrdelnik z perlamy no tvar jej nikdy nevidno ona je takzvana bohyna mesiaca satan a boh jej bratia ju tam uveznily lebo pre nich bola velmi nebezpecna zo striebornov magiou vam odporucam pracovat 🙂 budete silny ale zaroven dobry 🙂 luna je aj bohyna noci iba v noci sa snou viete kontaktovat .

   Páči sa mi

  • Ahoj..to o čom píšeš,je naozaj tvoja starká.Len sa treba opýtať seba aký si s nou mala vzťah,a či si sa s nou rozlučila v dobrom (kedže už umrela) Vyčítaš jej niečo? Ak nie ,povedz jej to,ona sa nevrati.Doležite je vsak vedieť,že MRTVY z rodiny nam neublížia (“poltergaist” je duch vo vlastnom dome,ktorý niekto kupil a on ho tam z čisto finančne-materiálneho dovodu alebo náhlej smrti neznesie)Starká sa ti dáva nejako “vedieť” ,je to preto že nedokážeš prijať,že svet duší (posmrtný život existuje) Stáva sa to neuveritelným “materialistom”-nie vo význame penazí ale toho že neveria v nehmotne veci.Niesi medium-to si s dušou “pokecá” 🙂 preto to mas v hladine beta -medzi spánkom a bdením,preto to aj “znehybnenie tela” -to je vzdy ked duša ti chce niečo odkázať-len žial v tvojom prípade ti starká odkaz dodnes nevedela dať.Ak sa velmi bojíš povedz si len “pane Bože pomož mi -ked to príjde.On je ten čo vie s tým.Duše zosnulých nas “nemédiá” možu kontaktovať aj v hladine alfa-spánku- “snom ” s nimi.
   PS: ak sa tak deje,bud je to vdaka za pomoc v živote (ked napr. sa dotyčný staral o človeka v čase pre smrtou v rakovine,alebo chce duša povedať ako si želá byť pochovaná -niečo je proste pre nu doležite do hrobu dať,okolo pohrebu vyriešiť tak..a pod.) alebo je to upozornenie-“niekto ti ubližuje”.Popremýšlaj kto v tvojom živote osobne ťa nemá naozaj rád,len to nevidíš.Svet z druhej strany je plný skutočnej lasky a zosnulý ju želaju aj svojim blízkym na zemi,lebo je zakladom života.

   Páči sa mi

 2. Ivana, nie je namieste báť sa… To, čo sa vám pri kontakte deje, totiž nie je nič nenormálne. Keď sa nás pokúšajú kontaktovať “čisté energetické formy” (žiaľ, neviem to inak nazvať, ale značí to “formy, ktoré nemajú fyzické telo”), nevieme ich energiu dobre uniesť, pretože na to nie sme uspôsobení. Moja chyba je, že som channeling ako stránku nedokončila (vždy je treba nejaké nové kúzlo a tak hasím miesto toho, aby som dorábala). V najbližšom čase sem nahodím aj cvičenia, ktoré nám umožnia prijať cudziu energiu (silnejšiu ako naša) bez prejavov následného kolapsu (to je tá úzkosť, triaška, únava, svalica a pod.). Jedno z nich je meditovať a vizualizáciou rozširovať svoju vlastnú energetickú rovinu. Pokúsim sa dodať tieto cvičenia čo najrýchlešie, lebo mám pocit, že ste vydesená, a to nie je dobre – podvedomie môže z prílišného strachu zablokovať vašu schopnosť kontaktovať iné energie a potom bude problém znova túto schopnosť obnoviť. A verte mi – je to talent, ktorý si musia iní ľudia “v pote tváre” 😛 natrénovať (napr. ja…)!

  A ak “to” niečo hovorí? Jedna z vecí je naučiť sa, čo nám to hovorí. Nie vždy počuté znamená skutočne aj zamýšľané. Tak ako podvedomie, aj channeling pracuje s našou mysľou, vyberá z nej obrazy a situácie (aj emocionálne) a pomocou nich sa nám snaží niečo naznačiť.

  Je veľmi dôležité viesť si o týchto kontaktoch denník, pravidelne sa k nemu vracať a rozoberať, čo čo môže znamenať. Každý z nás má svoju vlastnú symboliku. Dôležité je pri tomto denníku si zapisovať aj pocity, aké ste mali pred channelingom a pocity, aké ste mali po ňom. Tieto pocity sú často kľúčom k interpretácii zažitého.

  Páči sa mi

  • ti si hovorila ze nauc sa to co nam to hovori lenze mi sa to nevieme len tak naucit ich jazyk mi mozeme iba vilustit pocit ktory nam to dava a stoho zistime co nam to hovori so mnov sa skoro stale rozprava a teraz viem strasne vela veci o druhom svete atd.. vlastne on my raz povedal TENTO SVET JE IBA PRIPRAVA NA TEN DRUHY , oni rozpravaju takzvane mrtvym jazykom a existuje aj mrtve pismo atd.. ktore sa mi len tak nedokazeme naucit ja viem rpelozit maximalne iba jednu vetu xD celkom zaujimava veta NEVISVETLITELNE OTAZKY PO SMRTI BUDU VYSVETLENE ! 🙂 a este k meditovaniu pri meditacii musite mat uplne prazdnu hlavu najlepsie je mat pri sebe horiacu sviecku len ohen nam dava energiu a iba vtedy najlepsie svami komunikuje vas duch,aniel atd.. no tieto spajania zduchmy mozu byt aj nebezpecne moze vas vyslisat demon a to uz nieje sranda ale to vysvetlim potom 😀

   Páči sa mi

 3. ahoj ivana,
  prekvapilo ma co citam od teba… rozpravala som ludom v mojom okoli tieto zazitky, ktore sa ku mne vracali pravidelne. aj ked nie kazdu noc, no celkom casto. vacsinou na mna zizali s vytriestenymi ocami, ale nevedeli ani poradit, ani komentovat. potom som stretla cloveka, ktory mi ukazal ucenie wicca, prebral so mnou zopar zakladnych veci, a od vtedy sa mi “sny”/volam ich sny, lebo neviem najst lepsi vyraz/ tohto typu stratili. pravda je taka, ze dane ritualy som dlhsi cas nepraktizovala, a “sny” sa vratli. je to velmi rozporuplne v mojej hlave, lebo na jednej strane sa v tom stave neskutocne bojim, som uplne paralizovana a nemozem sa hybat, na druhej strane ale je tu ta obrovska zvedavost, ktora ma nuti v tom sne pretrvat.co bude? co sa stane? co vlastne mam takto zistit alebo zazit? uvedomujem si pri tom ze nespim, a vsetko sa deje skuotcne a uvedomujem si aj to, ze viem to ukoncit. spravidla to robim az vtedy, ked uz je strach prilis velky. stava sa, ze potom musim zaspat pri zasvietenej lampe.
  a teraz otazka na teba, helar. existuje sposob, ako z tychto stavov tazit? uz ked ich clovek chtiac-nechtiac preziva, ako by sa dali obratit na osoh?
  dakujem za odpoved.

  Páči sa mi

 4. Eveline999,

  pokiaľ ide o kontakt s vyššou energiou, už som Ivane písala, že sa netreba báť. Pokiaľ sa s nami táto energia kontaktuje proti našej vôli, je to, ako keď nám niekto zadarmo núkal milión. Ja by som ho vzala… ale pripravila by som sa, aby z toho nebolo zlé precitnutie. Teda: ak tieto kontakty nastávajú, začala by som s meditáciami a aktívnymi cvičeniami pre channeling. “Upratala” by som si svoje vnútro, vyhodila všetky komplexy menejcennosti a zraniteľnosti, pocity závisti a pohanenia a nechala sa viesť len mojou zvedavosťou. V kontakte s čímkoľvek novým sa totiž môžeme veľa naučiť. Ale okamžite by som si zaviedla pravidelnú meditáciu, aby som pre príjem vyššej energie vytvorila “normálny” priestor – aby ma nemátala vtedy, keď mám spať.

  Podstatou toho, že sa nám tieto stavy dejú hlavne v noci, je fakt, že vtedy je naše vedomie oslabené a podvedomie sa môže aktivizovať. Ak takýto stav vytvoríme mimo spánku vďaka meditácii, budeme aj vedieť využiť informácie z vyšších vrstiev, aj si v noci pokojne pospíme.

  Páči sa mi

 5. eveline999
  som naozaj rada že sa našiel niekto kto má tiež tuto schopnosť o ktoru da sa povedať sa nijako nezapričinil sám, možme si aspoň vymienať skúsenosti a týmto nas to može posilniť svojim spôsobom. ak by si chcela sa somnou kontaktovať možeš mi napísať na moj e-mail fabianovaivana@zoznam.sk budem rada.

  Páči sa mi

 6. eveline999
  a ešte niečo skús cvičenia ktore helar uviedla v tomto bloku mne naozaj pomohli, zatial som ich sice nevyužila v kontakte ale ukazalo sa že týchto schopností mam trocha viac

  Páči sa mi

 7. po precitani textu o tom akym sposobom nas kontaktuju vami nazvaný sprievodcovia,s pomocov nasho podvedomia,som nasiel aj moj problem ktory mam aj ja,je to strach ktorý pre mna predstavuje istu barieru pri komunikacii s nimi,a pritom mam aj otazku ako prekonat tuto barieru ktora je v mojom podvedomi,a neviem sa jej zbavit.pri kontakte citim velku energiu,ale nemozem sa snov skontaktovat,a viem ze o vela prichadzam.mam este na vas jednu otazku na ktoru neviem najst odpoved ako nadobudnut dost velku energiu a udrzat si ju,dozvedel som sa ze by mi mohli pomoct odriekanie mantier,a cvicenia.Ale je toho velmi vela a ja neviem ktore si mam vybrat aby to boli tie spravne,a preto vas prosim o pomoc pri rieseni mojho problemu,pri ktorom viem ze ked sa ho naucim riesit budem vediet pomoct aj iným pri rieseni ich problemov .a doplnam pochvalu vasej stranky,je velmi poucna a je tu velmi vela informacii ,ktore pomahaju nadobudat,rozvijat a cvicit nasu energiu,dusu a podvedomie.na internete nebivam casto mohli by ste mi prosim vas odpovedat na meil Ruso11@azet.sk.

  Páči sa mi

 8. Miško,

  strach z kontaktu je zbytočný. “Tam hore” platí totiž jedna zásada: aby nás kontaktovali, musíme o to požiadať. A ak požiadame o kontakt s naším najvyšším spirituálnym sprievodcom, tak presne takého dostaneme. A ak požiadame, aby odišiel, tak to musí urobiť.

  Ale strach je podvedomá reakcia na niečo, čo zatiaľ nedokážeme pomenovať. Môžete použiť meditáciu alebo cielené snívanie na to, aby ste zistili príčinu tohto strachu a potom ju odstránili. Alebo to môžete urobiť tak, ako navrhujete – vytvoríte si ochranný štít z kameňa alebo z mantry. Mantru si môžete urobiť aj sám (v časti o sigiloch je postup), alebo môžete použiť tibetskú ochrannú mantru “om táre tu táre turé sváha”, ktorá vzýva tibetskú bohyňu ochrany Taru.

  Ja sama odporúčam skôr kameň. Mantra je totiž náročná na koncentráciu a tú budete potrebovať pre kontakt so sprievodcom. Kameň si môžete vybrať podľa svojho znamenia, alebo použijete ochranný jantár, ktorý zbytočne neukotvuje. Kameň si očistíte a zasvätíte na účel ochrany a pri meditácii ho môžete mať buď v ruke, alebo ho môžete nosiť na krku. Bude vás chrániť pred všetkými zlými vplyvmi, ktoré by sa na vás chceli nalepiť.

  Ale skutočne sa nemusíte báť! Mne sa raz podarilo z astrálneho “výletu” nevhodným zobudením priniesť so sebou nejakú cudziu energiu. Jeden deň sa ma držala ako kliešť a znepríjemňovala mi život (bola som hrozne nervózna a nekoncentrovaná), ale pri najbližšom spánku sa okamžite vrátila späť. Nebola vítaná a preto nemohla zostať – nevytvorila som jej miesto v svojej duši. A ak to neurobíte ani vy, pri najbližšej meditácii, keď sa otvorí portál k jej priestoru, bude sa musieť vrátiť tam, odkiaľ prišla.

  Páči sa mi

 9. ahoj,prave som sa dozvedela na tejto stranke,ze vela ludi je na to ako ja..konecne viem vysvetlit,co sa mi v noci deje.snazila som sa o tom najst nejake info,ale nevedela som,ani co presne hladam.teraz viem,co znamena,ked som v noci paralizovana.kedysi velmi casto kontaktovali nejake “osoby”,ale skor to bolo po niekoho smrti.bol to ten ist pocit,tiez som bola paralizovana,niekedy som citila vonu toho cloveka a tak.lisilo sa to..raz ma dokonca “nieco” obtazovalo niekolko noci.to bolo najhorsie.preto som si vytvorila blok a teraz sa bojim.ale uz sa teda nebudem a skusim,co to spravi:-)len neviem,ako..precitala som uz rozne knizky o duchovnom raste o rozsirovani aury a zlepsovani vsetkych sfer svojho zivota,coho sa aj drzim..teraz to uz len uplatnit.takze ked to na mna pride,mam sa prestat bat a zacat sa pytat,alebo mam to nechat len tak plynut?viem,ze mi neublizia.len potrebujem vediet,ako zacat komunikovat.skusim si dat pod vankus aj ten kamen.moj je mimochodom tiez Tigrie oko..tak budem skusat.medituje dost casto,aj rozsirujem svoju auru,mam z toho vzdy vybornu pocit a potom sa toto stastie snazim preniest aj na inych ludi..zivot sa tak zlepsuje,ale mam stale vela otazok..na tie mi asi odpovie iba moj sprievodca:-)tak idem komunikovat..bola by som rada,keby ste mi poslali nejaky ten mailik..dakujem

  Páči sa mi

  • Mńa raz tiež niečo obťažovalo, ale sexuálne, bolo to dosť nepríjemné, asi dve noci som sa toho nevedela zbaviť, stále som to posielala preč, až nakoniec aj reálne odišlo. Tú paralizáciu poznám, nestáva sa mi to často, ale občas sa v noci zobudím s tým, že sa nemôžem pohnúť, zo začiatku som strašne panikárila, teraz sa snažím ukludniť a jednoducho to pošlem preč. Nebola som ešte pripravená na kontakt s duchmi alebo čím koľvek. Roky som spávala pri rozsvietenej lampičke, pretože som zopárkrát zobudila na to, že je niekto v izbe, alebo chodí po chodbe, alebo sa háda pod oknami….bolo to dosť zlé. Ešte aj teraz ma občas v noci premôže strach a pravidelne sa zobúdzam okolo 3.

   Mám však jednu otázku. Chcela by som začať s chanelovaním, myslím. Viem o anjeloch, často sa ich pýtam všeličo, ale skôr len do éteru, aby mi dali znamenie a to mi dajú takmer vždy. Skúšala som aj kyvadlo. Nemám s ním priveľké skúsenosti, respektíve som sa v ňom necvičila, ale keď sa mi v zahraničí stratila kamarátka, vďaka kyvadlu som sa o nej dozvedela, že je v poriadku, kde je (mesto), prečo tam je a že sa vráti domov. Všetko sa splnilo. S anjelmi mám v tomto trošku problém. Takmer vždy sa mi niekto ozve, keď použijem kyvadlo, len si nie som istá, či ide o dobrú bytosť, aj keď sa spýtam, môže ma predsa oklamať, či nie?
   Okrem toho cez kyvadlo sa viem spýtať len na áno a nie, respektíve overovať, či ide o moju fantáziu alebo so mnou niekto hovorí.
   Keď som bola mladšia (asi 14) pred spaním som sa vždy s niekým rozprávala. Zrazu sa mi jedného dňa prihovoril, na meno si už nepamätám. Rozprávali sme sa asi rok, bolo to milé, tohoto som sa vôbec nebála, nevidela som ho len počula, v podtstate len vo svojej hlave ale vedela som, že nefantazírujem. Bohužial ako prišiel, tak aj odišiel, jedného dňa sa mi prestal prihovárať.

   Nuž a k tej otázke 🙂 Ak budem robiť cvičenie nižšie ako zistím, že nejde o moju fantáziu, ak dakto príde? Rovnako aj s tým kyvadlom, ako si môžem byť na 100% istá, že nejjde o moju energiu, ktorá kyvadlom rozpráva? A ako rozlíšim ozajstného anjela od projekcie? A posledné…mám k chanellingu vždy niekoho konkrétneho volať alebo čakať kto sa ozve? Lebo napr s tým kyvadlom to enchávam, že kto príde…neviem, však či to nerobím nesprávne. Nerada by som sa nechala zviesť nízkymi energiami, možno aj preto som možno až príliš opatrná a nedôverčivá. Stačí mi pri channelingu spraviť si ochranný štít od arch. Gabriela, prečistiť ruky nad plameňom? Či čo ešte spraviť pre to aby sa nepripájali iné bytosti?

   Ďakujem ak mi odpoviete, nechcela som toľko zahltiť otázkami, ale viem, že na určité veci citlivá som, len neviem ako to rozvíjať ďalej a mám pocit, že tu by som mohla nájsť odpovede. Ďakujem za túto stránku 🙂

   Páči sa mi

   • Ohľadom SRT (kyvadlovania) by tu malo byť zopár článkov, kde je toho veľa vysvetlené. Skús sa trochu “poňúrať” na stránke, možno nájdeš aj odpovede na ďalšie otázky 🙂

    Páči sa mi

   • Ďakujem, inak také promptné odpovede som nečakala 🙂
    Určite poňúram, hneď ako skončí skúškové. Len ke´d ja som na všetko hrozne netrpezlivá 😀 Ale nevydržala som a šla som skúsiť tú gulu, ale o tom si už čítala. Tak zatial čoskoro sa ozvem so snom 😉 aspoň dúfam.

    Páči sa mi

  • Zdravím Vás,ja len napíšem,čo sa mi stalo pred týždnom.Zobudila som sa nad ránom a asi 60 cm odo mna pozerám sa na tmavu gulu asi 10 cm priemer .Videla som jasne,lebo v susednej izbe nechávam svietiť lampu a závesy boli odostreté,pekná mesačná noc.Išla som to chytiť a ustupovalo to predomnou.Tak som si sadla a chytila to,bolo to nehmotné.Zrazu z toho vznikli 2 malé loptičky rovnaké-zmizla najprv jedna,potom aj druhá.Nesnívalo sa mi to,bola to pravda neviem kto ma navštívil.

   Páči sa mi

 10. Lenka,

  práve som vám poslala mail, ale pre ostatných sem dávam svoju odpoveď (tentokrát bez dĺžňov a mäkčeňov). Chceli ste vedieť, ako sa urobí prvotný kontakt. Tu je stručný návod z môjho mailu:

  “Uvolnite sa. Predstavite si, ze vas obklopuje svetelna gula, ktora vas chrani pred vsetkym zlym z pritahuje k vam dobre energie. Potom si predstavite, ako v tejto guli stupate stale vyssie a vyssie, az svet okolo vas je uz len energia. V tomto svete uvidite nieco, co pripomina otvor, dvere alebo vchod – tadial vojdete. Je to krajina prveho kontaktu. Privolate si k sebe spiritualnych sprievodcov. Ked sa nejaky priplichti, spytajte sa ho, ci je to najvyssi spiritualny sprievodca pre vas v tejto dobe. Ak nie (musia povedat pravdu), tak hladate dalej, az kym najdete toho “svojho”. Spytajte sa ho na meno a poziadajte ho, aby zosilnil spojenie s vami, aby ste ho vzdy mohli bez problemov najst. A potom mozete klast otazky. Az uz budete mat vypytovania dost, podakujete sa, rozlucite sa a idete nadol. Mozno budete trochu dezorientovana – najlepsie je poprechadzat sa, poskakat alebo potancovat si alebo sa napit niecoho tepleho.”

  Páči sa mi

 11. Dobry vecer

  Mam problem s ktorym si neviem pomoct sam,a tak sa znovu obraciam na vas. v minulosti ste mi vasimi odpovedami na moje otazky velmi pomohli. a tak si myslim ze by ste mi mohli pomoct aj pri mojom dalsom probleme.. schopnosti ktore som nadobudol (sucit k ludom,sustredenie sa na danu vec,a vzitie sa do pocitov druhych ludi pri danom probleme) a ktore som vyuzival na pomoc ludom som odrazu stratil a nepoznam pricinu tohto nasledku.. tieto schopnosti som stratil po dlhsom pobyte v nemocnici,pocas ktoreho som bol v kontakte s tazko chorymi ludmi..zaroven pocas tohto pobytu sa mi snivali v jendu noc tri sny v ktorych mi nieco obrazne vravelo :,,Co si si navaril,to si aj zjedz” , ,,Ty si mozes vyberat to lepsie” , ,,Nenapinaj lana,lebo sa roztrhnu a ublizi to”..
  aj ked to nemusi byt pricina straty mojich schopnosti,jednemu chlapcovi som ukazal ako moze rozmyslat,a ako moze vycitit pocity ludi,a vysvetlil som mu ze ked touto schopnostou niekomu ublizi,tak sa mu to vrati a bude trpiet tak ako ti ktorym ublizil..
  taktiez som stratil schopnost sustredit sa na meditaciu a tym sa moje vedomie v oblasti ezoteriky vratilo ako keby na zaciatok,o vsetkom viem,stale verim v to v co som veril,ale nieco mi brani v pouzivani tychto vedomosti v beznom zivote.. tento stav trva uz najmenej mesiac,a citim sa ako keby som bol myslou niekde uplne inde,a len moje telo zostava stale tu a nieco mi neustale brani vcitit sa naspat do mojho tela a zit v realite.. a vybavuju sa mi spomienky na minulost,na chvile ktore som zazil a citim emocie z ludi s ktorymi som sa rozpraval,a aj moje emocie..
  a stratou tohto vsetkeho bludim v prazdnote v ktorej necitim emocie,pocity,ani sustredenost.. Co to mohlo zapricinit? A ako by som to vsetko mohol ziskat spät? citim sa bezmocny..mali by ste pre mna odpovede na moje otazky ktore si neviem zodpovedat sam?
  pripadnu odpoved mi napiste prosim na e-mail ruso11@azet.sk pretoze nebyvam velmi casto na i-nete..

  Páči sa mi

 12. Mišo,

  odpovedala som vam e-mailom, ale tu je ešte raz “výcuc” z mojej odpovede (bez diakritiky, sorrrrry):

  „schopnosti ktore som nadobudol (sucit k ludom,sustredenie sa na danu vec,a vzitie sa do pocitov druhych ludi pri danom probleme) a ktore som vyuzival na pomoc ludom som odrazu stratil a nepoznam pricinu tohto nasledku.. tieto schopnosti som stratil po dlhsom pobyte v nemocnici,pocas ktoreho som bol v kontakte s tazko chorymi ludmi.“

  Nase schopnosti nas niekedy opustaju, ked sme vo velkom strese (najma emocionalnom), ked sme zneisteni alebo sme chori. Vtedy nasa osobna energia poklesne na velmi nizku uroven a ak sa nemame okamzite cim “dobit”, tak potom organizmus vsetku energiu pouzije na zabezpecenie prezitia a “skrtne” vydavky ako empatia alebo mystika. Len co sa pozbierame a mame znova moznost obnovit si energiu, schopnosti sa nam postupne vratia. Prideme o ne uplne len v pripade, ze si ich uz NEZELAME mat.

  „taktiez som stratil schopnost sustredit sa na meditaciu a tym sa moje vedomie v oblasti ezoteriky vratilo ako keby na zaciatok“

  Tiez poukazuje na to, ze ste asi vycerpany a pretazeny. Mozno si potrebujete trochu “poupratovat” vo svojom vnutre. Nestalo sa nieco, co vas zneistilo?

  „zaroven pocas tohto pobytu sa mi snivali v jendu noc tri sny v ktorych mi nieco obrazne vravelo :,,Co si si navaril,to si aj zjedz” , ,,Ty si mozes vyberat to lepsie” , ,,Nenapinaj lana,lebo sa roztrhnu a ublizi to”.. „

  To, ze sa nam snivaju v jednu noc viacere sny, je celkom bezna vec. Malokedy si ich pamatame, ale len co si zacneme viest dennik snov (teda vlastne “sennik” 😛 ), zistime, ze si ich pamatame z noci na noc viac a viac. Nie vsetky sny su vestecke. Neviem, v akych situaciach ste boli, ked sa vam snivali, ale mozno to bola reakcia na nieco, co ste v ten den prezili. Vyzera to pravdepodobnejsie – keby boli vestecke, mali by nejaky spolocny motiv, ktory v tychto troch snoch nevidim.

  „ako to vratit spat „

  Ak je to vec unavy, tak oddychom, pohybom vonku medzi rastlinami, objimanim stromov, chodenim po bosej zemi (ale to radsej az vtedy, ked bude teplejsie, lebo inak ku vsetkym prikoriam pribudne aj zapal pluc 😀 ). Ak je to vec vnutornej rozharanosti a dezorientacie, tak treba na chvilu celkom zmenit myslienky a pockat. Ono sa objavi v nasom zivote nieco, co nas znova navedie na tu spravnu cestu! Mozno by pomohlo zacat si viest dennik snov a zacat sa zaoberat svojim vnutrom. Je to zabava a pomaha nam to vyjasnit si veci, ktore stoja v ceste nasmu rozvoju.

  Páči sa mi

 13. Ako mam skontaktovat mojho anjela lebo skusam skusam ale ono nic.Tak uz mam aj trochu nervy ze nic my este nikdy nevislo:-).A tiez sa chcem spytac ci na moju nesikovnost nema vplyv moj vek………..a inac super stranka….

  Páči sa mi

 14. Filip,

  niektorí ľudia majú “nepokojnú myseľ” a len ťažko vyčistia hlavu od neodbytných myšlienok. Veľmi dobre pomáha meditácia spojená s hudbou na reaktiváciu čakier. Človek sa sústredí na hudbu, ide s ňou, nechce nič iné – a hlôava sa odrazu vyprázdni, do mozgu sa začnú dostávať obrazy a vizualizácia potrebná na kontaktovanie vyššej inteligencie potom ide celkom ľahko. Hudba, ktorá mne takto funguje, je Merlin´s Magic, ale môžete skúsiť aj Stevena Halperna alebo Jonathana Goldmana alebo Aeoliah. Ak však máte nepokojnú myseľ, neskúšajte zvuky tibetských misiek, lebo vás len rozčúlia.

  Druhá vec je trpezlivosť. Niekedy to jednoducho trvá dlho. To býva hlavne vtedy, keď ešte nie sme pripravení na kontakt s inou inteligenciou. Aj tu by malo pomôcť čistenie čakier. Ak však nemáte jasno sám so sebou a svojím postavením v tomto svete, budete si asi potrebovať urobiť “jarné upratovanie” vo svojom vnútri a vyjasniť si, ako do prírody a vyššieho celku zapadáte práve vy – čo je vaše poslanie, čo môžete dokázať a kde máte svoje obmedzenia.

  Páči sa mi

 15. Ahoj Hlear,

  chcela by som sa spýtať kontaktujete sa aj Vy so svojim najvyšším spirituálnym spirevodcom? Keď sa mi ho podarí nájsť musím sa s ním kontaktovať vždy tak isto pomocou svetelnej gule alebo po dohode s ním už aj pri pomyslení na neho napr. pred spaním, ako to funguje?

  Páči sa mi

 16. Nany,

  po dohode so sprievodcom si môžete vymyslieť iný systém, ako sa s ním kontaktovať – najlepšie je spýtať sa priamo jeho, pretože on dobre pozná vaše energetické možnosti a mal by vám navrhnúť nejaký jednodychý a nevyčerpávajúci spôsob.

  Ja sama používam na kontakt s vyššou inteligenciou šamanské putovanie, nie channeling. Mám vnútorné “miesto”, kam idem, keď potrebujem radu, odpoveď , kontakt s nejakou osobou/vecou alebo keď potrebujem využiť typ energie, nad ktorým obvykle nemám vládu (napríklad keď potrebujem urobiť pomocníka-elementála).

  Páči sa mi

 17. Helar

  Ja by som sa chcel opytat, raz som zistil zaujimavu skutocnost ohladom seba. Dokazem sa hocikedy tak uvolnit ze citim vibracie po celom tele ale netrva to dlho neviem v nom dlho zotrvat a hned sa dostanem do normalu. Chcem sa opytat ci to ma nejake prepojenie s nejakymi vrodenymi schopnostami. A este by som sa chcel opytat, kamarat mal jeden cas take stavy ze sa v noci nemohol hybat bol akoby paralyzovany ale zlakol sa a postupne sa naucil dostat s toho stavu, je to toto ze sa s nim chcela skontaktovat vyssia bytost? Zaroven by som chcel poprosit o radu. Moj brat v noci strasne vykrikuje a zmieta sa na posteli a rozhodne to nieje nic prijemne ked vam v noci zakrici pri hlave…. ja som si myslel ze je to mesacne svetlo a tak zatahujem zaluzie ale aj tak by som chcel pocut nazor od vas, dakujem

  Páči sa mi

 18. Uriel,

  prvú časť som zodpovedala pri druhom komentári. A teraz ku kričiacemu bratovi – ide asi o nočné mory. Mesačné svetlo s nimi nebude mať veľa spoločného. Nočné mory bývajú následkom nespracovaných vnemov z predošlého dňa, následkom zlej stravy pred spaním alebo pri narušenom pocite sebahodnoty. Neviem, čo z toho môže byť príčina u vášho brata. Môžete s bratom skúsiť pred spaním relaxačnú hudbu, meditáciu, môžete skúsiť ukľudňujúce alebo exorcistické kadidlo (znie to horšie, než čo to vskutku je) alebo si váš brat môže začať viesť záznamy o tom, čo sa mu sníva. Z nich sa dá potom odvodiť, čo je príčinou jeho nočného vykrikovania – a potom sa s tým dá niečo robiť.

  Páči sa mi

 19. Dakujem, ja som si to este vysvetlowal tym ze sa prilis zapodieva neakou myslienkou, strasne ho trapi newie sa jej cez den zbawit tak sa jej zbawuje cez noc mozog, dalsia vec ktora je zaujimawa je to ze sa mi prisnilo ( bol to velmi zivy sen ) ze ma posadol diabol, nemohol som sa hybat a pocul som diabolicke zvuky a triaslo nieco mnou a to ze ma posadol diabol sa prisnilo aj druhemu bratovi, moze to mat neaku suvislost alebo je to len strach z filmov, ktore sme pozerali ?

  Páči sa mi

 20. Uriel,

  čo presne sa vám snívalo, keď vás “posadol diabol”? Máte pravdu – mohla to byť reakcia na nejaký horor z predošlého večera, ktorý ste pozerali, alebo na rozhovor pred spaním. Ale je možné aj to, že u vás počas spánku skutočne došlo ku kontaktu s nejakou rušivou entitou (nemusel to byť zrovna diabol, ale ak vás vydesil, tak ste si ho mohli stotožniť s diablom), ktorá sa vás pokúšala prebudiť alebo ovládnuť a nepodarilo sa jej to. O tom by svedčilo, že sa vám obom s bratom sníval ten istý sen.

  Ak sa vám toto stáva častejšie, zožeňte si pierka (2-3 postačia) z bieleho holuba, vydymte ich nad očistným kadidlom (môže byť škoricová kadidlová tyčinka), zviažte dokopy a zaveste, aby vám videli v noci niekde nad hlavou. Hovorí sa tomu “lapač snov” a funkcia lapača je odháňať nepríjemné entity od nás, keď spíme a sme bezbranní.

  Páči sa mi

 21. Dobry, konecne som nasla stranku, ktora mi mozno bude vediet odpovedat,
  stava sa mi casto, ze aj ked pracujem alebo sa divam na TV alebo pri nejakej cinnosti, ze zrazu viem, ze daný clovek na mna mysli. Teda konkretne sa mi stalo a stava sa mi to pravidelne pri jednom cloveku. Raz ma mala prist navstivit kamaratka, mala prist vlakom. Rano som ju mala ist cakat na vlak, len ako som vstala som pocitila krasny pocit, ze osoba ktoru mam rada je s nou a vezie ju v aute. Vo vlaku som pocitila uplne nadherny pocit ” oni su spolu. Bolo to tak krasne, ale stale som zahanala myslienku, ze to nieje mozne, ale ta osoba, ktoru mam rada, akoby sa mi stale ozyvala a v mojom vnutry to vrelo. Pred vlakom sme sa s tou kamaratkou nestreli, ale potom mi volala, ze ma caka pred stanicou nech pridem tam, ze ju doviezla ta moja osobka, ktoru mam rada. Bolo to ako sok . Nechapala som a nerozumela tomu, ze som vlastne dokazala vycitit ze ta moja osobka je spolu s tou kamaraqtkou a zaroven somnou. S tou tou osobkou sa mi casto stavaju take prepojenia. Som si myslela, ze take nieco nemoze existovat. Co to vlastne je ?

  Páči sa mi

 22. Ahoj, chcela by som vedieť, čo ste mysleli pod pojmom “cielené snívanie”, ktoré ste poradili hore Miškovi, aby odhalil odkiaľ pramení jeho strach….
  Mám to chápať, že keď ide spať má myslieť na to, aby sa mu zosnívalo prečo a odkiaľ sa berie jeho strach?

  Páči sa mi

 23. Nany,

  presne tak, ako píšete. Ešte sa väčšinou robí to, že sa otázka napíše na papier a vloží pod vankúš, pred zaspatím sa intenzívne myslí na otázku a potom sa už len čaká na “snovú” odpoveď.

  Páči sa mi

 24. Leonka,

  nahryzli ste tému podvedomia. Podvedomie je súčasť veľkej siete, ktorá nás spája s inými energetickými útvarmi (nielen ľuďmi, ale aj zvieratami, rastlinami a kameňmi) a s univerzálnou energiou, z ktorej všetko vzniká a do ktorej sa všetko vracia.

  Naše podvedomie však v našom živote živorí ako “sirota” – vedomie ho málokedy pustí k slovu. Až keď robíme mechanické činnosti, zaspávame alebo už spíme a vedomie je “vypnuté”, uvoľní sa komunikačný kanál pre podvedomie a ono nám môže posielať správy.

  Ak vás s danou osobou spája hlboký vzťah, v okamihoch “driemania” dochádza k vzájomnému prepojeniu a niekedy dokonca môžete vidieť očami danej osoby. Je to pomerne prirodzená vec, ale je zriedkavá, pretože sme preťažení všelijakým balastom a pre podvedomie neotvárame dostatočný komunikačný kanál. Austrálski domorodci s tou ich doloženou telepatiou sú naším pravým opakom – a sú ukážkou toho, čo dokážeme meditáciami a prácou na sebe dosiahnuť.

  Páči sa mi

 25. VYBORNA STRANKA plna dobrych ludi!!! Nasiel som tu vela veci, ktore sa mi deju a teraz uz viem preco. Cista radost… Dajkujem za svetielko na ceste 🙂

  Páči sa mi

 26. Dobrý deň,
  chcel by som ťa poprisiť o radu. Som ženatý človek s dvomi deťmi po štyridsiatke, ktorý žije v manželstve nefungujúcom po žiadnej stránke. Nachádzam sa v období, keď chcem tento zlý vzťah ku spokojnosti všetkých strán ukončiť. Zamiloval som sa do mladšej, po všekých stránkach veľmi zaujímavej, vitálnej a športovo založenej ženy, s ktorou som prežil vášnivý milenecký vzťah trvajúci niekoľko mesiacov, kvoli ktorému sa dočasne rozišla zo svojim priateľom na invalidnom vozíku aktívne venujúcemu sa ezoterike. Z jedného dňa na druhý sa však rozhodla, všetko so mnou ukončiť a vrátiť sa k svojmu partnerovi s vysvetlením, že náš vzťah je zlý a chce pokračovať vo svojom predchádajúcom vzťahu, ktorý sama pred tým považovala za nezmyselný. Myslím si, že ma stále má rovnako rada, neviem si však jej terajšie správanie vysvetliť. Tuším, že jej partner ju nejakým spôsobom ovplyvňuje aby zotrvala vo vzťahu, ktorý mu veľmi vyhovuje. Nakoľko túto ženu veľmi ľúbim a túžim vo vzťahu s ňou pokračovať, žiadam ťa o radu ako mám ďalej postupovať. Teším sa na skorú odpoveď.

  Páči sa mi

 27. Peter,

  problém je v tom, že rôzni ľudia sa riadia rôznymi hodnotami. Tvoja priateľka môže mať pocit, že sa potrebuje o niekoho starať (priateľ na invalidnom vozíku). Z toho má po čase istú únavu a preto si začne vzťah s niekým “normálnym”, ale po chvíli má pocit, že tam nie je potrebná – a vráti sa späť k človeku, ktorý ju potrebuje.

  A teraz ďalšia lekcia: ľudia majú tendenciu opakovať svoje správanie. To značí, že dievčina sa bude správať takto stále – “povyletieť” z klietky a potom sa do nej chytro vrátiť, lebo sa v tej klietke cíti dobre.

  Na tom nič nezmeníš. Vyskúšala slobodu a vrátila sa do klietky. Zrejme od svojho invalidného priateľa dostáva niečo iné, čo jej ty nemôžeš dať – pocit, že sa pre niečo obetuje. (Niektorí ľudia to potrebujú.)

  Neviaž sa na ňu. Ak to urobíš, bude sa príbeh opakovať stále dokola a nakoniec to budeš ty, ktorého celá vec zlomí. Radšej sa pozri na svoj zvyšný život a na manželstvo a povedz si, čo skutočne chceš. Ak sa chceš rozviesť a prať si ponožky a variť si večere do konca života sám (lebo to riziko tu je), tak si nerob násilie a ukonči manželstvo. Ale ak si sa chcel rozviesť len kvôli tej dievčine, tak radšej hoď rýchlo spiatočku a snaž sa z manželstva zachrániť, čo sa ešte dá. Nemusí to znamenať nutne zotrvať v manželstve, ale keď hovoríš o “všestrannej spokojnosti”, môže to znamenať vytvoriť si so ženou a deťmi dobrý, priateľský vzťah, v ktorom neprestaneš byť súčasťou ich života, aj keby si od nich odišiel.

  Páči sa mi

 28. Heli,
  bomba.Ty si ina terapeutka.
  Peter, ak si chcel opustit rodinu kvoli mladsej, krajsej, milsej, veselsej osobe, v poriadku, moze sa ti pri nej zdat tvoja manzelka uplne hrozna, stara, nervozna. ale vidis, mladsia krajsia a bla bla bla ta nechala, mal by si sa nad sebou zamyslet, aj ked si evidentne zamilovany. Ale mate dve deti a je to az take zle? Ved ste museli prezit aj pekne chvile a byt manzelke najlepsi priatel, je to najlepsie co by ta mohlo stretnut. Hlavne sa jej ale nepriznavaj, Nikdy. Tebe sa neulavi a ju ranis a to si uz len kvoli tomu, ze ti porodila dve deti, nezasluzi. Snaz sa trosku aj ty. Jasne ze vam manzelstvo nefunguje, ked pozeras po mladsich modeloch. nefunguje kvoli tebe. Predstav si to opacne. V jej kozi. Zijeme moc kratko na to, aby sme kvoli chticu a chemii nicili svojich najblizsich.
  teraz si pripadam ako omama, len mne je vzdy luto ked sa nieco taketo deje, lebo aj ja som obklopena ludmi, co prave toto prezivaju a asi je to teraz nova nakaza alebo co, ale stve ma to. lebo koncia aj krasne manzelstva, len kvoli tomu, ze sa nejaka mladica otrci a robi jej dobre ze z nej niekto skapina.

  Páči sa mi

 29. Ahoj Evi,
  suhlasim s tebou ze sa siri vo svete asi nova nakaza-rozpady dlhotrvajucich a peknych vztahov. Pred mesiacom som prezila takyto necakany rozchod po 8 rokoch ‘nekonecnej’ lasky. Neviem skutocnu pricinu, partner tvrdi ze mi uz nevie dat co od neho potrebujem a ze som mu nie dostatocnou oporou. Pravda je, ze sme zili oddelene, on pracuje v zahranici a ja som chodila za nim cca raz za mesiac. Tvrdil ze chce zarobit dostatok peniazi aby sa mal v buducnosti dobre a nemusel potom pracovat…lenze cim mal viac, tym viac chcel…a ja som bola tym nestastnejsia…ale milovala som ho aj tak. No a nakoniec urobil to, co mne prikazoval moj rozum uz davno, no nedokazala som to…nase cesty sa uplne oddelili, ja som sa vydala tou duchovnou, on jazdi na Porsche…

  Páči sa mi

 30. Rea,
  to mi je luto, ale nemyslis si, ze ta vymenil. Zije v inom svete a nezmenilo sa mu len bydlisko, ale postupne aj zmyslanie. Nerozumiem preco to tak je, ale vacsina ludi sa zmeni ked odidu, ostanu akoby tvrdsimi. Zacni sa obzerat po spriaznenej dusi, ktora byva aspon v tom istom meste. Vela stastia a nebud smutna.

  Páči sa mi

 31. Rea a Eva,

  duchovno žerie menej benzínu ako Porsche a tiež ho ťažšie oplieskate o strom… Takže z môjho pohľadu ste neprehrali!

  Keď človek odíde zo zabehaného prostredia niekam von, má dve možnosti – buď si nájde náhradné prostredie (a s ním potom zdieľa trochu iné hodnoty, ako doma, čím sa “domovu” odďaľuje), alebo sa uzavrie sám do seba a drží sa len vecí hmatateľných (napríklad to Poršátko). Aj keď sa vráti späť medzi ľudí, s ktorými bol predtým v kontakte, už má iné skúsenosti a len ťažko a veľmi pozvoľna sa dostáva do starých koľají. Zrejme v ňom zostane aj istá časť s pocitom “nerozumejú mi”. To je zákonitosť.

  Všetko, čo sa s nami deje, nás niečo učí, ak sa necháme poučiť. To, čo Rea napísala, “ze mi uz nevie dat co od neho potrebujem a ze som mu nie dostatocnou oporou”, poukazuje na to, že sa cíti preťažený požiadavkami iných ľudí na seba (=chýba mu prostredie, ktoré by mu pomohlo tieto požiadavky zvládať) a že sa cíti ponechaný na všetko sám. Tento pocit dôverne poznám, hoci som nikdy nevyšla “za humná”. Keď vás prepadne, odsuniete od seba všetky rušenia a pokúšate sa vysporiadať najprv sami so sebou. To sa ovšem bez pomoci len ťažko podarí. Preto ak to Ree nerobí zle, bolo by dobre s priateľom naďalej udržiavať kontakt priateľský a pomôcť mu vrátiť sa aspoň čiastočne do starých koľají. Možno počas takéhoto kontaktu na sebe navzájom nájdu nové a príjemné stránky a znova sa z toho niečo rozvinie.

  A teraz ešte analýza “vydala som sa duchovnou cestou” – ak “duchovnou” značí to, čo si myslím, tak potom Reina reakcia je presne taká ako jeho reakcia na príkorie – uzavrieť sa do seba, odsunúť ostatných bokom a najprv sa hrabať vo svojom vlastnom vnútre… Ale ešte stále to má jednu výhodu – duchovno nepotrebuje benzín… 😛

  Páči sa mi

 32. Da sa vobec komunikovat s duchovnym sprievodcom rovnako ako s clovekom?
  Myslim tym ze by som ho pocul a mohol sa s nim rozpravat alebo ho vydiet hocikedy keby som chcel. Viem ze niektory ludia to dokazu, ale mozem to dokazat aj ja? Da sa to naucit?
  A ako mam vlastne toho duchovneho sprievodcu kontaktovat? To mam ist na ulicu a zacat kricat do neba ze sa chcem s nim kontaktovat? :-)) Alebo mam jednoducho sediet na stolicke, relaxovat, mysliet na neho alebo co a potom ho poziadat ho o to…. Mam skusenosti, ze nech sa snazim ako chcem, nikdy sa mi nic nepodari. Keby mal niekto SKUTOCNY recept na to ako nadviazat kontakt s duchovnym sprievodcom i pre tych najvatsich smoliarov a vobec ludi s tazkymi depresiami, nech mi ho posle co najskor… Dakujem vopred, ps. piste prosim len na mail: lubo245@centrum.sk

  Páči sa mi

 33. Lubo,

  to, ako vidíte duchovného sprievodcu a ako s ním komunikujete, je vždy závislé od toho, aký typ človeka ste. Niektorí ľudia si vedia veci vykresliť ako obraz, iní hlavne počúvajú, iní cítia a iní zas vedia. Ja patrím k tej poslednej skupine a preto duchovných sprievodcov nevidím, nehovorím s nimi, necítim ich energiu – ale kedy-tedy mi do hlavy dajú myšlienku, ktorú si v danom okamihu potrebujem pomyslieť. Takto to funguje.

  Ak ste vizuálny typ (teda veci vidíte alebo si ich viete vykresliť), budete svojho duchovného sprievodcu vidieť. Bude vám ukazovať, možno s vami bude hovoriť.

  Ak ste len “počúvavý” typ, možno ho neuvidíte, ale budete počuť hlasy (aj to sa mi niekedy stáva). Ak ste typ cítiaci, pocítite jeho energiu a s najväšou pravdepodobnosťou pocítite nutkanie niečo urobiť, alebo ho potom budete počuť. A ak ste ten typ ako ja, proste vás to napadne 😛 .

  Kontakt sa robí cez meditáciu – predstavujete si, ako vystupujete nahor, a požiadate svojho duchovného sprievodcu, aby sa zjavil. To mi pripomína, že budem musieť túto časť a jej cvičenia dokončiť… 😕 Moja chyba.

  No a teraz k depresiám. To, že máte depresie, zapríčiňuje u vás nižšia úroveň energie v niektorej čakre. Kým nemáte dobre energetizované všetky čakry, budete mať problém skontaktovať sa s energiou, ktorá je oveľa silnejšia ako vaša vlastná. Preto vám odporúčam začať pracovať s vlastnými čakrami. Existujú rôzne CDčka s hudbou na aktiváciu čakier. Pre mňa najlepšie funguje Merlin´s Magic: Chakra Meditation Music. Keď sa vám podarí vyrovnať rovnováhu v čakrách a zvýšiť prietok energie, depresie poľavia (možno aj celkom zmiznú, ak nie sú dôsledkom nejakej traumy) a vy dosiahnete stav, keď sa s vami bude váš spirituálny sprievodca vedieť kontaktovať bez problémov. Možno k tomu dôjde už pri samotnej práci s CDčkom (mne sa to stáva).

  Páči sa mi

 34. Ahoj Helar,

  stávalo sa mi za bdenia, väčšinou keď som bola sama doma, že som niekoho videla (on sa na mňa pozeral, to viem vycítiť) vtedy som ho vlastne zaregistrovala. Keď som sa na neho pozrela priamo zmizol. Dlho som si myslela, že to bol len tieň a pod. Potom som si uvedomila, že je to duch. Stále ten istý. Prestalo to keď som vysvetila dom. No hlavne večer som znova začala tentokrát nie vidieť ale cítiť že vedľa mňa niekto stojí, chodí za mnou. To už ma ale začal ovládať strach. Povedala som to jednému známenu a ten sa postaral o to aby mi ten niekto dal pokoj a odvtedy nosím kameň, ktorý mi pomáha aby sa na mňa nelepila negatívna energia. Niekedy sa mi počas sna stane, že sa so mnou asi niekto snaží skontaktovať. Najskôr ma ovládal veľký strach, po prebudení som mávala husiu kožu, strach a silné búšenie srdca. Teraz sa snažím uvedomovať si, že sa nesmiem báť lebo sa vlastne nedozviem čo ten duch vlastne odomňa chce. Naposledy som v sne videla v kúpelni, ktorá bola biela a veľmi osvetlená až priveľmi v zrkadle, že nie som sama otočila som sa už s tým, že je to duch. Ibaže zase ten strach ma prebudil. Stál tam muž nahý mal len okolo bedier bielu handru bol vážny a pozerali sme sa na seba. Nič nevravel. Zľakla som sa ale jeho zjavu. Mal vyholenú hlavu a koziu briadku. Už mu chýbali len tetovačky. Zo strachu som sa prebudila. Ibaže tento krát som mala len husiu kožu a nič viac ani nejaký zlý pocit a hneď som zaspala. Pred spaním som zámerne odložila kameň na nočný stolík a nechala som vedome priestor pre nejakého ducha aby sa so mnou spojil aby prekonala som ten strach. Zistila, že ten strach je oveľa menší než bol. Chcem sa spýtať. Niekde som počula, že nemáme právo prvý začať rozhovor s duchom. Môžme ho rozhnevať alebo niečo podobné. Je to pravda. Pretože ak toto bol duch nič mi nehovoril, len sa pozeral. Možno keby sa aspoň usmial tak sa ho tak nezľaknem. Alebo videl, že sa ho bojím a ja som ten kontakt vlastne prerušila. Ako to vlasne je? Možno to bol len sen ale ja to tak necítim. Niektoré sny doslova prežívam a tie si dlho pamätám aj bez zápisu do senníka.

  Páči sa mi

 35. Lubo,

  sorry… dobré veci nebývajú zadarmo 😦 …

  Nany,

  ak nezačnete rozhovor s tým duchom, ako sa chcete dozvedieť, čo od vás chce? To s tým, že nemáte začať prvá rozhovor, mi vyzerá ako povera. Veď keby s vami nechcel hovoriť, tak sa vám nebude ukazovať. Myslím, že najväčšou brzdou je váš strach z neho a on preto nič nehovorí ani nerobí, lebo cíti, že by vás vydesil. Tak sa ho spýtajte, čo chce, aby vedel, že budete počúvať.

  A prestaňte si lámať hlavu nad tým, či to bol sen alebo realita. Existujú veci, ktoré do našej dennej reality nepatria – a toto je jedna z nich. Preto sa nám ukazujú v nestrážených okamihoch (napríklad keď máme zrak zaostrený na niečo celkom iné, keď máme dočasne vypnutý mozog a robíme mechanickú prácu, alebo dokonca keď spíme). Proste toto zjavenie patrí do mimofyzickej reality. Ale mimofyzická realita je realita ako každá iná, takže nepochybujte o sebe a venujte sa skôr tomu, prečo sa vám to zjavenie zjavuje práve teraz a čo od vás chce.

  Páči sa mi

 36. ahojte,
  potrebujem pomoct s jendou vecickou len neviem na koho sa obratit a ci si o tom mysliet, tak snad mi pomozete, Stalo sa mi to nedavno v noci som pocula ako niekto chodi po parapete, ktoru mam po oknami zacalo to v obyvacke, povedala som si ze sa mi to asi len zda a presla som do kuchyne kde to pocut nebolo, ale po chvili sa to tam objavilo, takto som presla cely byt a uz som tie kroky pocula vsade, pre istotu som sa pozrela von z okna, ale nikto na parapate nebol. musela som nieco robit tak som zacala citat knihu, ked som sa pozrela pred seba cez izbu preslo nieco ako biela hmla a islo to smerom na chodbu ( ono to vlasnte ani neslo, hybalo sa to ako hmla) ale bolo to jasne vidiet. Tak som si povedalal ze mi asi uz uplne sibe a isla som sa umyt ze idem spat, ako som sa zapozerala do zrkadla tak som mala pocit akoby za mnou niekto stal a potom sa pocula hlas, neviem co hovoril, lebo ma vydesil na smrt a moj vykrik vydesil na smrt poloviku nasho panelaku. odvtedy som pocula hlad este raz ale bol nejaky iny a mala som pocit akoby krical a nerozumela som nic . No a stava sa toho este viac ale momentalne ma zaujima toto. Viete mi poradit co to je a co s tym robit?

  Páči sa mi

 37. Ambra,

  vysvetlení je viacero.

  Tak najprv to “chodenie po parapete” – ak ste si svietili, ako ste chodili z izby do izby, mohol to byť nejaký chrobák, ktorý vás svojím cupitaním vyrušil a potom sa sťahoval za svetlom – a teda vás prenasledoval.

  Tá hmla mohla byť unavenými očami (niekedy sa na unavených očiach urobí polopriesvitný povlak a ten sa pohybuje spolu s pohybom oka).

  Toľko “obyčajné” vysvetlenie – ktoré sa mi, priznávam, v tomto prípade nezdá pravdepodobné.

  Oveľa pravdepodobnejšie sa mi zdá, že ide o prajvy mimofyzickej reality (duch, energia). Myslím si to preto, lebo sa do “halucinácie” zapojili aj zrak, aj sluch, aj pocity fyzickej blízkosti (náhrada hmatu). Zdá sa, že ste na mimofyzickú realitu citlivejšia ako zvyšok z nás a tak keď ste v pohode a máte “vypnutý” mozog, má k vám prístup (tzv. manifestuje sa, teda zhmotňuje alebo ukazuje sa). Najprv ste niečo počuli. Potom ste mali z čítania rozostrený zrak a tak ste začali aj vidieť. To vás zrejme natoľko vydesili (=scitlivilo), že ste sačali aj počuť a cítiť (a kričať 😛 ).

  Ak sa to bude opakovať, tak si povedzte, že asi to má nejaký význam, keď sa s vami táto bytosť snaží skontaktovať – a spýtajte sa jej, čo chce a čo pre ňu môžete urobiť a čo to bude pre vás znamenať. (To posledné vrelo odporúčam – a ak neodpovie, nerobte pre ňu vôbec nič; nemusí byť zrovna priateľská.) Možno bude hovoriť jazykom, ktorému nerozumiete – tak jej vysvetlite, že nerozumiete, nech sa naladí na vašu reč.

  Alebo odporúčam, ak sa s ňou nechcete baviť, obstarať si kameň, ktorý uzavrie a zapečatí vašu auru (lapis lazuli alebo labradorit) a sústavne ho nosiť so sebou. Možno neprestanete mať vnemy, ale rozhodne budete mať istotu, že sa na vás nijaká cudzia energia neprichytí.

  Ak chcete túto schopnosť rozvíjať, odporúčam začať prácou s čakrami – vyčistiť ich a vystupňovať ich energiu, napríklad pomocou cvičení v tejto časti.

  Páči sa mi

 38. ahoj Helar,

  chcem sa spýtať:

  v odpovedi pre Ambru si uviedla :”spýtajte sa jej, čo chce a čo pre ňu môžete urobiť a čo to bude pre vás znamenať. (To posledné vrelo odporúčam – a ak neodpovie, nerobte pre ňu vôbec nič; nemusí byť zrovna priateľská.) ” Nie je mi jasné nemáme pre ňu urobiť vôbec nič ak neodpovie vôbec čo by bolo logické alebo ak neodpovie len na poslednú otázku čo to bude znamenať pre mňa. Nevyznie to sebecky, čo to bude znamenať pre mňa. Neurazí sa ten niekto? A čo znamená nemusí byť priateľská? Môže byť agresívna a môže mi aj ublížiť. Ešte sa mi nestalo, že by som tú dušu poznala z tohto života. A je pravda, že pre môj strach mi nikdy ešte nič nepovedala pokiaľ som ju videla. Pokiaľ som ju len počula tak mi radila, myšlienkovo čo som urobila zle a ak to urobím znova budem potrestaná a keďže človek je tvor tvrdohlavý a ja som bola tiež tak som si to aj odpykala a raz poriadne tvrdo.

  Páči sa mi

 39. Nany,

  nikdy neodporúčam klásť dve otázky jedným dychom, lebo zákon prírody hovorí, že v drvivej väčšine prípadov dostaneme odpoveď len na jednu z nich. Takže: najprv sa spýtať, čo treba pre tú energiu urobiť. A keď sa to dozviete (povie to, ukáže to, napadne vás odpoveď), potom sa spýtať, aké bude mať dôsledky pre vás, ak to urobíte. To druhé je na ochranu seba samého, lebo nie vždy máme do činenia s priateľskými energiami, ale momentálne si nespomínam na energiu, ktorá by klamala.

  A to o urazení… prepáčte, to je “poľudštenie” niečoho, čo už nie je ľudské. Energie nemajú ego, preto nemajú emocie, majú len pamäť. To môže byť tiež nepríjemné, lebo ak si energia pamätá ubližovanie, môže mať tendenciu ubližovať aj ona (vyzerá to ako “schodné” riešenie situácie, pretože emócie sa z nej už vytratili). Vaša skúsenosť, že vám povedala, ak to neurobíte, budete potrestaná, je len modelovanie priebehu (nemala záujem potrestať vás, ale videla, že ak urobíte to-a-to, nastane to-a-to… a to vám povedala.

  Dúfam, že to bolo zrozumiteľné… Nikdy u nefyzických bytostí nepredpokladajte ani súcit, ani nevraživosť. Majú záujem na tom, aby sa niečo stalo – a ak nás to nič nestojí, mali by sme im pomôcť. Nikdy nevieme, kedy budeme potrebovať pomoc my sami…

  Lubo,

  napadlo ma niečo – niekde tu na tejto stránke mám linky na hudbu tibetských misiek pre jednotlivé čakry. Nie každý na tibetské misky reaguje dobre, ale tá hudba funguje rovnako ako každá iná. A táto by bola zadarmo, len si z polminútového zvuku musíte vyrobiť nahrávku o dĺžke aspoň 5 minút, inak to nemá zmysel.

  Páči sa mi

 40. Ahojte,

  trosku som brazdila po nete a nasla som free meditation music na tejto stranke http://www.radiosrichinmoy.org/meditation_music dufam, ze to niekomu pomoze.
  Ja som na tejto stranke po prvy krat, a musim uznat ze je to super stranka. Pokusam sa skontaktovat so svojim sprievodcom, tak uvidime, za ako dlho sa mi to podari. Ja osobne som doteraz na sebe nezbadal ziadne nadprirodzene schopnosti, no od nepamati ma lakaju javy medzi nebom a zemou a som velmi rada,ze som objavila tuto stranku. Mozno prave teraz prisiel ten spravny cas najst v sebe nejake tie schopnosti :))

  Páči sa mi

 41. Helar,

  chcela by som ta poprosti, ci by si mi vedela povedat nieco o mojich minulych zivotoch a ak ano, tak co na to odo mna potrebujes. Velmi by ma to zaujimalo.Dakujem

  Páči sa mi

 42. Už dlhšiu dobu ma trápi jeden problém a keď som do googlu zadala (konečne po pár rokoch) vetu “nedokážem sa pohnúť”, našlo mi to aj túto stránku. Ale nemyslím si, že sa so mnou niekto chce skontaktovať, zažívam totiž niečo iné ako ostatní. Skúsiš mi poradiť, čo to je ?
  Začalo sa tu už dosť dávno, prvý krát, keď som ležala na fotelke. Otec mi niečo vravel a keď som mu chcela odpovedať, zrazu som sa nedokázala pohnúť ani nič povedať. Ale vnímala som, cítila som, počula som. Strašne som sa namáhala, aby som sa dokázala pohnúťa o chvíľku to šlo. Keď som to rodičom povedala (po nejakom čase keď sa to opakovalo), vraveli, že sa mi to len sníva, ale ja viem, že som hore, pretože nedávno sa mi stalo, že som aj videla. Trochu to bolo rozmazané, ale videla som sestru ako prechádza von z izby.
  Postupne to silnie ako dospievam a stále sa musím viac namáhať, aby som sa dokázala pohnúť a “prebudiť” (preto v úvodzovkách, pretože viem, že nespím.je to niečo medzi spánkom a bdením) Niekedy sa to stáva dosť často, napr. každý deň, raz za týždeň, inokedy aj mesiac nie. Ale keď sa to stane, tak niekoľkokrát za sebou. Nepočujem žiadne hlasy a ani sa nechvejem…
  Proste sa nedokážem pohnúť ani nič povedať. Ale vnímam, počujem, vidím… Bojím sa, že jedného dňa ostanem takto “medzi” a už sa nepohnem. Cítim sa ako v kóme. Naposledy sa to stalo dneska ráno… T _ T

  Páči sa mi

 43. Sanny-chan,

  neviem, čo ti na to odpovie Hela, ale ja ti radím ako zdravotníčka zájsť k lekárovi, najlepšie neurológovi, aby ťa vyšetril, či to nemá nejaku fyziologickú príčinu, lebo to, čo opisuješ, môže byť niečo vážnejšie, ako sa nazdávaš. Radšej skús najprv normálnych lekárov (ak nejaký sú 🙂 ) a potom niečo iné. Za opýtanie nič nedáš…

  Páči sa mi

 44. Klarisa,

  nie som taká mocná bosorka, aby som na diaľku dokázala povedať niečo o minulých životoch iných ľudí. Na to treba osobný kontakt a viacero stretnutí, pri ktorých sa ide v čase dozadu. Porozmýšľam, či by som nevedela dať dokopy nejaký návod, ako to urobiť vlastnými silami.

  Sanny-chan,

  ide pravdepodobne o snovú paralýzu. Počas spánku sa nám sníva a aby sme nebehali a nekrepčili podľa toho, čo sa nám sníva, tak náš mozog počas spánku “vypne” (=paralyzuje) naše telo. Obvykle to nezistíme, pretože už zaspávame, ale zdá sa, že tebe sa darí udržať vedomie v bdelosti aj pri zaspávaní (inak, toto je výborná schopnosť pre tréning astrálnej projekcie!) a tak si si vedomá tejto paralýzy.

  Nedávno som čítala, že v istom okamihu dokonca prestaneme dýchať, pretože dýchanie sa pri zaspávaní presúva z jedného mozgového centra do iného. Je to vraj len zlomok sekundy, ale tá šamanka, čo o tom písala, mala tú smolu, že pri tom bola tiež pri vedomí a mala pocit, že sa zadusí.

  Mne sa to raz pošťastilo tiež, prebudila som sa uprostred noci, mala som pocit “srdcového záchvatu” a nedokázala som sa pohnúť, nadýchnuť, zavolať… nič. Tak som sa zmierila s tým, že už sa nezobudím, a zrejme som “exla” alebo zaspala, ale ráno som sa zobudila síce vydesená, ale celkom v poriadku.

  Napriek tomu má Lucia§ stopercentnú pravdu a je lepšie sa spýtať doktora, či to nemôže byť aj nejaký fyziologický problém.

  Páči sa mi

 45. Díky vám obom, skúsim asi aj toho lekára. Je to totiž dosť desivé… Dneska sa mi to stalo znovu. No, mala by som k doktorovi zájsť čo najskôr a dúfam, že mi budú vedieť poradiť a budú mi veriť…nie ako rodičia.
  Ešte raz díky.

  Páči sa mi

 46. Pokusam sa skontaktovat so svojim vyssim ja, no mam par veci, s ktorymi som si nie celkom ista. Ked som uz uvolnena, a mam si napr.predstavovat,ze idem po schodoch a mam dojst k dveram, neviem, ci si mam predstavovat samu seba ako vidim, ze idem po tych schodoch, alebo to mam robit tak,ze to mam precitit, ze to vlastne idem ja po schodoch. A este ci si to mam ja vybavit tu predstavu ako idem k dveram a tie potom otvorim a tam si predstavim toho sprievodcu, alebo tieto veci pridu ku mne same, ked budem naozaj uplne zrelaxovana a nic si nebudem musiet nasilu predstavit. Dufam,ze som to napisala zrozumitelne. Vopred dakujem.

  Páči sa mi

 47. Klarisa,

  nechoďte po schodoch, ale si predstavujte, že stúpate v svojej žiarivej bubline nahor (ste pritom sama sebou a robíte to, nepozorujete sa zboku), nad oblaky, kde je všetko len biele svetlo a hmla, a čakáte, kto vás stretne. (Až dostúpate nahor, zastavíte sa sama od seba. Majte len na mysli, že sa chcete dostať na rovinu, kde sa stretnete so sprievodcom – a ono vás to tam dopraví samo – ako výťah, keď stlačíte isté poschodie.) Ak tam nikoho niet, zavolajte na svojho sprievodcu. Keď sa niekto objaví, spýtajte sa, či je to najvyššia možná bytosť, s ktorou môžete v danom čase pracovať. A potom to už ide samo – buďte zvedavá, vypytujte sa a dohodnite si so sprievodcom, ako sa budete kontaktovať v budúcnosti a čo máte robiť, aby ste sa mohli znova kontaktovať.

  Páči sa mi

 48. Helar,

  dakujem vam velmi pekne za rychlu odpoved.Nejako sa mi velmi tazko da vzit do toho aby som to precitila, vzdy to nejako sklzne do toho ze sa zrazu na seba akoby pozeram z vysky alebo z boku.Ja sa snazim meditovat vacsinou po leziacky, lebo po sediacky nevydrzim, lebo ma strasne boli chrbat . A tym, ze lezim, som si to nejako nevedela dat dokopy s tym chodenim po schodoch, kde stojim. Nevadi, budem praktizovat to co ste mi napisala. Este raz dakujem velmi pekne. Uz sa tesim na dalsie vase prispevky. Poznam dost takychto stranok ale tato je definitivne najlepsia!
  Nech sa i nadalej dari.

  Páči sa mi

 49. Klarisa,

  to, čo ste napísali, že stále skĺzavate do pohľadu “zboku”, je príznak toho, že sa sama od seba dištancujete. Máte v sebe čosi nevybavené, čo vám neumožňuje byť sama sebou. Takto sa vám nepodarí skontaktovať sprievodcu – bude vám chýbať potrebná energia! Najprv si tak týždeň robte cvičenie na kvalitu ducha a po ňom hneď úsmev do vlastného tela (t.j. denne dve cvičenia hneď po sebe). To by mohlo pomôcť. Ak aj napriek tomu budete sama seba vidieť “zboku”, siahneme po “vyšších” prostriedkoch 😛 …

  Páči sa mi

 50. Dobry den.

  Potrebovala by som poradit,ale neviem ci mi dokaze niekto poradit,pretoze sama poriadne neviem co sa deje.
  Stava sa to vačšinou mame,mne nie.Takze jedneho dna sedela v obyvacke,na kresle mala polozeny holiaci strojcek,ktory sa sam zapol!Neviem,ako je to mozne,pretoze gombik je na vrchu,ktory treba silno stlacit.Potom (neviem o kolko dni) umyvala riad,a na linke mala polozeny tanier.Ked naň pozrela,bol v poriadku.O par sekund na to,ked ho chcela vziat,bo prelomeny presne na polovicu a tie polky boli oddelene od seba asi 2 cm.
  Nedavno sama zacala hrkat bratova plysova lopta,v ktorej je roľnička,pritom bola polozena na jednom mieste,cize sa nemohla skotulat.Akokeby niekto 3x zatriasol tou loptou.
  A dnes rano okolo piatej jej zvonil budik(mala ho nastaveny na piatu) tak ho vypla.To bolo este v poriadku ale o niekolko sekund zase zacal zvonit.Neviem,ako je to mozne,pretoze ona vypla gombik,no to je akokeby pačka,a ta potom bola zase zapnuta(vysunuta hore).

  Neviem si to vysvetlit..keby sa to stalo len raz,tak to sem ani nepisem,ale stava sa to odrazu dost casto,zacinam sa bat..prosim,neviete mi povedat co to moze byt? pred nami v tomto byte nikto nezomrel,dokonca ani nam nikto znamy nezomrel v poslednej dobe.Len nerozumiem,preco sa to nikomu inemu z rodiny nestava,len mame.
  Prosim,poradte mi,prijmem hocijaku radu 😦 …budem vam velmi vdacna..vopred dakujem

  Páči sa mi

 51. Michaela,

  práve sme riešili podobný problém v časti Bosorácky receptár, pýtala sa Frances. Prečítajte si moju odpoveď tam.

  Nie vždy musí niekto umrieť, aby začalo “strašiť”. Niekdy si sami zvonku donesieme nejakú nepríjemnú energiu, ktorá sa u nás usalaší, lebo nemá kam ísť. Niekedy nám žičliví spolublížni bosoráckeho klanu pošlú na krky zlomyseľných elementálov, pretože si robia zálusk na náš dom. Alebo si zo sna prinesieme čosi nevyriešené, čo nás potom takto upozorňuje, že treba nejakú vec dotiahnuť do konca.

  Páči sa mi

 52. Zdravím Vás.
  Ja vlastne ani neviem co mam napisat. Cely vecer citam vasu stranku. Je naozaj velmi zaujimava a uzitocna. Vzdy ma tieto veci fascinovali, rada som o nich citala, a pocuvala. Da sa povedat ze na rozdiel od mnozstva ludi ktori sem pisu, nemam ziadne viditelne vysie schopnosti. Rozhodla som sa Vam napisat z viacerych dovodov. Hladam moje poslanie. Neviem comu sa mam venovat. Som na gymnaziu a onedlho sa budem musiet rozhodnut co chcem v zivote robit. Mam pocit akoby som nepoznala samu seba, nevedela sa zaradit, zjavne som v nejakej disharmonii. Okrem toho samu seba sklamavam v niektorych veciach, citim sa menejcenna a zbytocna. Jedine co mi prinasa radost je moj priatel, sme spolu len 6 tyzdnov, ale obaja to zjavne vnimame ako nieco, hmm, neviem ako to mam nazvat…:) nadpozemske…Mozno sa nad tym pousmejete, ale citim ze som nasla niekoho s kym mam byt do smrti. Dovod, preco Vam pisem nie je ten ze chcem aby ste mi robili psychiatra( aj ked by sa mi mozno aj zisiel) ale jednoducho ze si chcem najst svoju duchovnu cestu. Mozte mi poradit kamen, nejake meditacie, alebo spominaneho psychiatra:), vzhladom na to ze Vam predkladam svoju doveru, spravim co sa bude dat.
  daku´jem a pekny den

  Páči sa mi

 53. Sandra,

  mám jednu krásnu meditáciu – šamanské putovanie za otázkou, čo je naším poslaním. Má len jedinú chybu – je v angličtine, síce peknej a zrozumiteľnej americkej angličtine, ale slovenčina to nie je… 😦 Ak zvládate angličtinu, niečo vymyslím a pošlem vám ju. Len musíte mať možnosť prijímať veľké súbory, lebo aj ako mp3 to môže mať dobrých 20 MB!

  Páči sa mi

 54. Helar,
  Myslím že to nebude nejaký velký problém:-), skuste mi to poslat na mail, a uvidíme. Ďakujem krásne, to čo robíte pre ludí je naozaj výnimočné.

  Páči sa mi

 55. Sandra,

  potrvá to pár dní – najprv tú meditáciu musím vybrať z CDčka, orezať a prekonvertovať. Ja som si totiž svoju verziu upravila – vyrezala som jeho slová a nahradila si ich bubnovaním (rozčuľovalo ma, že mi do môjho vizualizovania furt rečnil). Ak by to bolo priveľa roboty a ja by som nestíhala, pošlem vám tú moju meditáciu s dopísaným návodom, čo si počas bubnovania predstavovať. Takže poprosím o trpezlivosť – do týždňa to iste stihnem!

  Páči sa mi

 56. Helar,
  prosim vas, ak by to pre vas nebol problem mohli by ste to vase samanske putovanie za otazkou – co je nasim poslanim poslat aj mne na mail? Bola by som vam velmi vdacna.
  Dakujem

  Páči sa mi

 57. mam kopu otazok..pretože..už rok preživam intenzivne tu rozoberane “problemy” vraj som bola už od malička zvlaštne dieta..ked som mala 10 bola som važne onkologicky chora..na hranici života a smrti..ako 17 ročna som mala prvy vačší kontakt s duchom..klasicke vyvolavanie len tak..no a potom mi jedna veštkyna povedala..že..aj ked študujem psycholologiu..budem sice pomahat ludom..ale..trošku inak..vraj zistim časom. Zhruba pred rokom som sa v noci prebrala na to..že sa niečo žiariave zjavuje v izbe..chcelo ma to vytiahnut z mojho fyzickeho tela..aj som bola mimo seba..ale..zlakla som sa tych vibracii, bušenia srdca..velakrat sa to opakovalo..mavam vize..volam to mikrospanky kedy mi nejaky hlas povie niečo..a to sa potom stane, je toho velmi vela..potrobovala by som sa osobne porozpravat..mam v sebe nejaku inu energiu..kazim všetky elektronicke veci..z opravy nam ich vratia vždy so slovami nenašli sme chybu..ale..su pokazene..zahadne pokazene..som depresivna..neviem už čo s tym dalej..zvyknu ma obvynovat z toho že “cucam” energiu z druhych..všetko sa mi to mota dokopy..dnes som sa dočitala o kundalini..zistila som že to je to čo preživam ja. Venujem sa channelingu, astralnej projekcii, lucidnym snom ale aj tarotu..pochopila som slova veštkyne..teraz už viem ako to myslela..toto je cesta ktorou sa chcem uberat..som 5 socialna praca zamerana na psychologicke poradenstvo..ale..k duchovnym aktivitam ma to taha ovela viac..a doslova..takmer každu noc..ale potrebujem poradit

  Páči sa mi

  • Mila Cassiel, neprisla si nahodou do kontaktu s istymi nabitymi chromovymi platničkami? Zazil som nieco podobne s elektronikou, ked som mal nabite ruky istou energiou, ale ta elektronika sa po case opravila, obcas robi mobil trocha nevysvetlitelne veci. S tymi platnickami som prestal mam pred tym velky respekt. Rad by som sa o tom s tebou porozpraval, napr. cez mail.

   Páči sa mi

 58. mam kopu otazok..pretože..už rok preživam intenzivne tu rozoberane “problemy” vraj som bola už od malička zvlaštne dieta..ked som mala 10 bola som važne onkologicky chora..na hranici života a smrti..ako 17 ročna som mala prvy vačší kontakt s duchom..klasicke vyvolavanie len tak..no a potom mi jedna veštkyna povedala..že..aj ked študujem psycholologiu..budem sice pomahat ludom..ale..trošku inak..vraj zistim časom. Zhruba pred rokom som sa v noci prebrala na to..že sa niečo žiariave zjavuje v izbe..chcelo ma to vytiahnut z mojho fyzickeho tela..aj som bola mimo seba..ale..zlakla som sa tych vibracii, bušenia srdca..velakrat sa to opakovalo..mavam vizie..volam to mikrospanky kedy mi nejaky hlas povie niečo..a to sa potom stane, je toho velmi vela..potrobovala by som sa osobne porozpravat..mam v sebe nejaku inu energiu..kazim všetky elektronicke veci..z opravy nam ich vratia vždy so slovami nenašli sme chybu..ale..su pokazene..zahadne pokazene..som depresivna..neviem už čo s tym dalej..zvyknu ma obvynovat z toho že “cucam” energiu z druhych..všetko sa mi to mota dokopy..dnes som sa dočitala o kundalini..zistila som že to je to čo preživam ja. Venujem sa channelingu, astralnej projekcii, lucidnym snom ale aj tarotu..pochopila som slova veštkyne..teraz už viem ako to myslela..toto je cesta ktorou sa chcem uberat..som 5 socialna praca zamerana na psychologicke poradenstvo..ale..k duchovnym aktivitam ma to taha ovela viac..a doslova..takmer každu noc..ale potrebujem poradit hlavne či je možne že mam v sebe nejaku energiu ktora “kazi” veci aa ešte..často počujem v ušiach divne zvuky..je to ako ked sa širi signal z mobilu..alebo tak nejako..aa toto som počula aj v noci ked sa so mnou snažili skontaktovat ine entity..je toho velmi vela čo by som tu mohla rozoberat..dakujem zatial

  Páči sa mi

 59. a chcela som dodat že ten najsilnejši zažitok kontaktu nastal sám od seba..vtedy som nemala prečitanú ani jednu knihu..ale bola som v silnou citovom rozpoloženi..rozišla som sa s osudovou laskou..doteraz to tak citim a zaspavala som s myšlienkami..že sa s nim chcem stretnut aspon v sne..aj sa mi začalo snivat že som u nich doma..čakam na neho..niečo sa u nich začalo zjavovat..ale..z tohoto sna ma zobudilo už doma to čo som vidila ako žiariace velke..nehmotne..ale..chcelo to dosiahnut nejaky tvar..ja som bola uplne paralyzovaná nemohla som kričat hybat sa nič..snažila som sa..ale ten hrozny tlak a bušenie srdca..všetko vibrovalo triaslo sa..bola som asi meter nad svojim fyzickym telom..strašne som sa bala tak postupne to ustalo aa po par minutach som bola schopna vstat z postele. Preto sa chcem opytat aku suvislost..ak nejaka je..to može mat s tym že som sa chcela aspon v myšlienkach alebo sne stretnut s byvalym priatelom..či to nejako suvisi..aa od tejto noci ma to “niečo”navštevuje často..ale..vždy to moj strach pošle preč. neviem prečo..ale mam strašne zly pocit ked sa to deje..ako keby som mala zomriet..chcem sa tomu venovat..mat dobry pocit zaspavam s vedomim..ok..dojdi ale..prosim..nevystraš ma..aa potom to pride..zlaknem sa a koniec..byvam potom strašne unavena..ked mi odpovieš na toto budem mat určite dalšie otazky..pretože..zaujima ma vela veci..a odpovedat mi nevedia ani knihy..

  Páči sa mi

 60. myslim,ze je to anjel,privolala si si ho svojou velkou bolestou,ked ich poprosis pridu,inak nie,cakaju na tvoje dovolenie prist. skus sa toho nebat ! neublizia ti..skus prezit tie pocity,je to prijemne,teplo a tak…len si to blokujes svojim strachom..

  Páči sa mi

 61. ahoj veras,
  tento raz mám aj ja jednu otázku, prosím ťa vysvetli mi ak sa na niekoho, alebo na niečo neskutočne namotáš, prečo ti to je vzápätí tragickým alebo aspoň dramatickým spôsobom odobraté? Môžeš niečo viac popísať o knihe Léčení s andely ja som ju hľadala v kníhkupectvách a niet jej, našla som len hovory s andely…ďakujem ti za radu

  Páči sa mi

 62. trnka maju ju na http://www.eugenika.sk ale aj na http://www.martinus.sk
  a stalo sa to aj mne to co pises,velmi sme sa milovali a predsa sa stavali nahody,nemohli sme byt spolu,stretnut sa atd.proste som citila ze nam to neni sudene a napriek tomu som sla proti tomu…podvedomie,alebo ti hore,nazvyme si to ako chceme,mi to neustale davali najavo,nechcela som to vidiet,zatvarala oci..az mi nakoniec museli ustedrit krutu ranu aby sa mi oci otvrorili a dnes vidim a som stastna,aj ked som si vtedy vytrpela viac nez zviera,dnes vidim,ze to bolo potrebne.Kazda skusenost nas nieco nauci,ma naucit,obzvlast tie zle-uz to tu pisala aj Helar a stotoznujem sa aj s tym co napisala- ze veci nie su vzdy take ako sa nam javia na prvy pohlad,ibaze sme ludia,ovplyvneny emociami a tie nam nedovolia vidiet,az ked emocie vyprchaju uvidime danu situaciu jasnejsie. Je dobra,musim povedat,ze som bola nadsena, v podstate ked to tak vezmes v kazdej knihe sa opakuje to iste,len je to vzdy vysvetlene inym sposobom,hovori o anjeloch,naozaj su okolo nas,podla tej knihy ma kazdy z nas jedneho zenskeho a jedneho muzskeho anjela,ktori nas ochranuju a vedu spravnou cestou,len si vazne treba vsimat tie “nahody” zhody okolnosti,alebo ako to nazvat,aj cez sny nam ukazuju cestu. Dusi je viac nez tiel,preto kazdy zijuci clovek,je vynimocny a ma nejake poslanie na tejto zemi,kazdy z nas si zasluzil,zasluzi tu byt. Anjeli nam mozu pomoct,ale respektuju zakon slobodnej volby,cize nepridu nam napomoc,pokial ich sami nezavolame,treba ich v duchu alebo nahlas poprosit o to co chceme a viac sa tym nezaoberat,nechat to na nich. mozme poprosit o hocico,su tu pre nas,takisto aj o peniaze,pracu,lasku…vedia,ze na to aby sme mohli vykonat svoje poslanie potrebujeme byt stastni,fin.zabezpeceni atd. v knihe najdete aj konkretne modlidby,na pracu,peniaze,rodinu,pre zvierata-lebo aj zvierata ci rastliny maju svojich anjelov straznych,dalej tam najdete rozne pribehy a anjelske cisla,dost casto sa mi stavalo ze som sa budila v tu istu hodinu napr. 22:22 nasla som si co to znamena a je to tak. oplati sa do nej investovat,teraz idem studovat vily,lebo mi anjeli ukazali,ze som vraj vila 🙂 tak neviem..ale hovori na to viac ukazovatelov,cize moze byt…su medzi nami totiz “ludia”,ktori su prevteleni anjeli,vily alebo ine bytosti a su tu preto aby pomahali,urcite poznate aj vy takych,ktori pomahaju akoby nezistne a nenajdete pre nich ine pomenovanie ako anjel,ja takych ludi okolo seba mam..
  nemas za co. knizocka je mala do 300sk,oplati sa,mam rada take knihy ku ktorym sa vraciam a tuto otvaram dost casto 🙂 len skoda ze k nej nie su anjelske karty,inak pocula som,ze taketo karty mas dostat darom a nemas si ich kupit sama,taketo karty ti nevyvestia nic zle a v tom je ten for 🙂
  ak chces skus,uvidis,ja som spokojna…
  este sa vratim k tvojej otazke,preco nam to je tragickym alebo dramatickym sposobom odobrate,ja verim,ze preto lebo to tak nema byt,a na kazdej skusenosti sa ucime,akoby postupujeme po schodoch k svojej dusevnej dokonalosti,ked vyndeme po tych schodoch,na ich konci nas caka nase stastie…ale takymto sposobom sa ucime,aby sme boli vyrovnani,poznali samich seba a iba tak mozme byt stastni,zbavit sa strachu,zlych navykov…zo vsetkeho sa mame poucit,pokial sa tak nestane,modelova situacia sa ti bude opakovat tak dlho,kym to nepochopis a ked to pochopis vsetko sa zmeni k lepsiemu,bohuzial,ak to nepochopis tak to stale pritvrdzuje..aspon mne sa to tak stavalo,preto som aj ellie radila,aby sa pozrela na svoje vztahy,co maju spolocne-v tom je chyba(snad sa ellie neurazite,ze som vas trosku pouzila).ja som to pochopila,bola na vztahoch akoby zavisla a tym stracala samu seba-najprv spoznajte dokonale sameho seba az potom spoznajte ineho,ked sa tak stane,nebudete mat potrebu ovladat ani menit ho,vas vztah nestroskota,lebo nebudete na sebe zavisli ale budete sa doplnat,tak to vo vztahu ma byt..
  snad som poradila..

  Páči sa mi

 63. ďakujem veras,
  podľa istých indícií som prevtelený anjel, doslova som zachránila tri ľudské životy – dvoch topiacich chlapcov /nezávisle na sebe/ a jednu dievčinku, ktorá pojedla lieky a zapila alkoholom – omylom /???/ sa dovolala mne a prosila o záchranu, ďalej sa ľudia na mňa obracajú v ťažkých situáciách, rozvody, depresie, smútok, odlúčenie – sú to všetko ľudia z môjho okolia – ktorých nemám silu odmietnúť…a ešte k tomu moja životná cesta….nedarí sa mi v ničom, ale skutočne v ničom, neviem sa z toho vymotať…ďakujem ti za radu…

  Páči sa mi

 64. aha tak nic,lebo ludia narodeni v 80 a 90 rokoch,cize aj ja,sme takzvane Indigove deti,nevieme zit v tejto dobe,sme nepokojni,lebo sme urceni k vyssiemu cielu,budeme dozrievat tak o 5 rokov,ked sa tento svet a ludia zmenia “duchovnejsie”.
  tak potom myslim,ze anjelik ste 🙂 prijemne citanie a nachadzanie “pravdy” o sebe samej vam zelam,dajte vediet,ako ste spokojna 🙂

  Páči sa mi

 65. dakujem za odpoved..ešte som chcela dodat že..viem koho som privolala..lebo..raz som sa len tak v duchu pytala..že kto si..aa nejaký hlas mi odpovedal “som pán fialový” nechapala som to..až raz som čitala jednu knihu a tam som našla članok o pánovi fialového luča..suvisi to s oživenou energiou kundalini..a ked som sa začala zaoberat práve touto energiou..už mi je všetko jasné..práve preživam zrejme psychospirituálnu krizu..a zrejme si budem všetko zapisovat..lebo..trvalo mi takmer rok kým som sa dozvedela že pán fialový skutočne existuje a nebol to vyplod mojej fantázie

  Páči sa mi

 66. Nahodou som sa dostal na tuto stranku a dost ma to zaujalo, lebo mne sa stava, niekedy velmi casto, niekedy aj pol roka nic, v noci sa zobudim, ale vlastne spim-neviem ako ten stav nazvat. A mam plnu izbu ludi a ja sa s nimi rozpravam, nepamätam sa o com, ale viem,ze som mal z toho velmi dobry pocit..pokecali sme, neviem o com-bezna debata.cca 20 min a isiel som dalej spat, sme sa rozlucili a aj oni isli niekam prec..bolo to vzdy prijemne..ale nemam na to ziadne vysvetlenie..Vie mi na to niekto odpovedat? A viem, ze tam boli aj ludia, ktori uz neziju..roky nad tym rozmysla, ale nemam odpoved..

  Páči sa mi

 67. Raz v noci som sa prebudila a nemohla som sa ani pohnúť.Ani jediným prstom na ruke.Len som nehybne ležala a bála sa.Z oči mi stekali slzy a ja som tužila pohnúť rukou aby som prebudila priateľa,aby ten strach už zmizol.Mohlo sa jednať o nejakú energiu alebo niečo,čo sa chcelo so mnou skontaktovať??Nerozumiem doteraz čo sa so mnou dialo,ale mama mi povedala že sa tomu ľudovo hovori,že ma “MÁRA PRIĽAHLA”.Vraj to bol duch.Dá mi niekto nejaké vysvetlenie o čo išlo a či ste mali podobne skúsenosti??

  Páči sa mi

 68. Marry,

  ide o spánkovú paralýzu – neviem si spomenúť, ako presne vzniká, ale je to pomerne bežný jav. Myslím, že súvisí skôr so snahou astrálneho tela odpútať sa od fyzického tela ako s tým, že by sa na nás kontaktovala nejaká iná energia, ale aj to je možné. Pri kontakte s cudzou energiou obvykle máme pocity “ide nás rozhodiť” alebo “srdce ide vybuchnúť” a podobne. Kým je to len nehybnosť, tak to skôr súvisí s astrálnou projekciou a s tým, že vaše energetické telo si začína uvedomovať samo seba a chce experimentovať, ale nemá dostatok energie na odpútanie a berie ju fyzickému telu.

  Páči sa mi

  • Ahoj no aj mne sa uz stalo ze ma nieco paralizovalo , strasne som sa chcela spojit z duchom ked som nevedela ci ma pocuje tak som si pisala na papier co som od neho chcela vediet no a raz vecer som spala a moj mobil pri mne zacal vibrovat pocula som buchod a nieco mi tahalo perinu ale strasne rychlo ale nevedel ju akokeby zo mna vitrhnut akokeby bola nekonecna nwm to opisat tak sa to zameralo na moju nohu a mi ju vysunulo prec z periny a potom sa to skoncilo som sa stale nevedela hybat a potom prisli ku mne ruky a zaspala som

   Páči sa mi

 69. Milá Helar!

  V prvom rade sa Vám chcem poďakovať za Vašu odpoveď.
  Raz som skúšala niečo ako meditácia (ak to vôbec meditácia bola,pretože v meditácií sa moc nevyznám),pustila som si hudbu,sadla do tureckého sedu,zatvorila oči a sústredila sa na hudbu a moje dýchanie.Zrazu som pocítila ako vystupujem zo svojho tela a stúpam nahor.Veľmi som sa preľakla a rýchlo som otvorila oči.Od tej doby som to zo strachu neskúšala.Veľmi ma zaujíma všetko nadprirodzené a mam veľa kníh o ezoterike ako takej (napr.o posmrtnom živote,snáre atď.)ale mám z toho veľký strach zažiť niečo,čo sa nedá reálne vysvetliť (aj keď musím priznať že som toho už niečo zažila) ,ak ma chápete čo myslím.Viem že niečo vo mne je,ale bojím sa to spustiť a vlastne poriadne ani neviem ako.Objavila som tuto stránku a pomaličky ju čítam písmenko po písmenku aby som sa dozvedela čo najviac a začala rozvíjať svoje vyššie JA.

  Poradte mi prosím ako mam vlastne začať.Ako sa správne medituje a ako sa spojím správne so svojim sprievodcom.

  Z toho čo som tu doteraz prečítala som zistila,že ste neuveriteľne múdra osobnosť a veľmi si vážim že ste mi odpísali.

  Ešte raz Vám veľmi pekne ďakujem.

  Páči sa mi

 70. Marry,

  to, čo popisujete, je prejavenie vrodeného talentu a dobre vyvinutého energetického tela. Väčšina dospelých má energetického dvojníka hodne zakrnelého a musí na ňom pracovať zvyšovaním energie. Váš je čulý a podnikavý a potrebujete pracovať len na svojom strachu z nevysvetliteľného.

  Vysvetliteľné a nevysvetliteľné nie je prejav danej veci, ale len prejav nášho stupňa poznania. Jaskynný človek by si asi poklepkal na čelo, keby ste mu začali rozprávať o atómoch. My dnes podobne ešte nemáme poriadne povedomie o energetickom svete, ale existuje a keď toto akceptujeme (teda že tu je niečo, čo nutne nevidíme, nepočujeme a nehmatáme), naša nervozita trochu klesne.

  Ešte jedno si musíme poniektorí poopraviť – a to sú náboženské predstavy, ktoré experimentovanie s energiou považujú za “hriech”. Pre mňa je experimentovanie s energetickým telom niečo podobné ako experimentovanie pri varení. Ak nechcete urobiť zle, je to prejav normálnej ľudskej kreativity, ktorá nám bola daná do vienka a preto nemôže byť hriešna. Ak začnete používať ako obľúbenú prísadu do jedla arzén alebo cyankáli, nie je v poriadku niečo s vaším pocitom sebahodnoty. Hriech sa rodí z úmyslu, nie z použitia techniky…

  Meditácia v svojej podstate je jedno jediné – skľudnenie vnútorného monológu, ktorý nám ustavične beží v hlave a drží nás ukotvených v istom videní sveta, v istých automatických reakciách a v istých hodnotách. Keď ho umlčíme, otvárame sa pre vnímanie dovtedy neviditeľných a nevnímaných vecí – napríklad energie. Takže aj hudba a sústredenie sa na dýchanie sú dobrá forma meditácie, ak pritom nešpekulujete, čo ešte treba urobiť, navariť, nakúpiť.

  Skúste cvičenia v tejto kapitole. Môžete skúsiť prácu so snami a astrálnu projekciu. Mala by vám podľa všetkého ísť ľahko.

  A na záver: nestavajte nikdy nikoho nad seba alebo pod seba 😛 … O niektorých veciach možno viem viac ako vy, ale inde mám veľké nedostatky. Neusudzujte z toho hneď, že som múdra a že moje slovo je definitívne – lebo to nie je… Aj ja sa len učím a kráčam tou istou cestou ako vy, ovšem s menším talentom, ako sa mi zdá. Pestujte si svoje sebavedomie a “nezaveste” sa na nikoho iného – vaše vlastné skúsenosti vám budú najspoľahlivejším radcom!

  Páči sa mi

 71. Milá Helar!

  V prvom rade Vás chcem poprosiť,aby ste mi tikali,som totiž ešte mladučká 🙂
  Nadchlo ma,že ste mi napísali že mam vrodený talent, a že je potrebné len zbaviť sa strachu,ale práve toto nie je pre mňa také jednoduché.Napísali ste mi : “My dnes podobne ešte nemáme poriadne povedomie o energetickom svete, ale existuje a keď toto akceptujeme (teda že tu je niečo, čo nutne nevidíme, nepočujeme a nehmatáme), naša nervozita trochu klesne.” Ja viem od malička,že toto existuje a práve toho sa bojím.Viem že to je,ale neviem ako to vyzerá.PRÁVE TO MA DESÍ.ja sa nebojím existencie niečoho iného,bojím sa toho,že sa mi niečo zjaví.Pred niekoľkými rokmi mi zomrel priateľ.Každý večer som sa modlila,aby sa vratil,aby som ho mohla ešte vidieť.Prišiel.Po jeho smrti som ho stale cítila pri sebe.Kamkoľvek som išla citila som jeho prítomnosť.Dokonca som niekedy cítila ako ma hladí po tvári.Trvalo to asi dva mesiace.Vtedy som nemala strach,lebo som vedela že ma chráni.Ale v jeden večer som dostala strašný strach.Nevedela som prečo ani z čoho.Ale bol obrovský.Ľahla som si spať a zaspala som.V noci som sa zobudila,ale oči som mal zatvorene.A vtedy sa to stalo.Počula som ženský hlas ako sa so mnou rozpráva.Telepaticky.Odvtedy asi mam taký neznesiteľný strach zo všetkého “nadprirodzeného”.Povedala mi,že Andrej (môj priateľ) sa prišiel so mnou rozlúčiť.Nech otvorím oči.Odpovedala som jej že nemôžem,lebo sa veľmi bojím a ona pokračovala.”Neboj,neublíži ti,chce sa len rozlúčiť.Stojí pri tvojej posteli.” ” Sedí vedľa teba na posteli.” ” Kľačí pri posteli”.Ale ja som nemohla otvoriť oči.Po každej jej vete som povedala, že to nedokážem ,pretože sa strašne bojím.Bola som schúlená do klbka a triasla sa od strachu.Oči som zatvárala tak silno až ma to bolelo.Ked videli môj strach tak povedala:”Už sa nemusíš báť,otvor oči už tu nie je.”Doteraz si vyčítam že som neotvorila,mohla som ho znova vidieť,ale keby sa mi to stalo znova,asi by som urobila to iste,pretože ten strach je taký obrovský,že ho neviem ovládať.Čiže ja nemám problém uveriť,že niečo existuje,ja to totiž viem.A vôbec mi to neuľahčuje prekonať môj strach.

  Možno mi budete vedieť pomôcť aj v tejto veci.Netýka sa mňa,ale mojej mami a už veľa rokov ju to trápi.Každú noc sa jej sníva o mŕtvych.Akonáhle niekto zomrie koho pozná,i keď len veľmi málo,chodí za ňou do snov.Všetci mŕtvi ju takto navštevujú.Čo to znamená???Buď sa jej sníva o mŕtvych,ale o mne ako so bola ešte malička a topím sa a ona ma ide zachrániť.Alebo sa ma snaží zachrániť v inej zlej situácii,ale stále to ma jednu podstatu.Zachrániť ma.A do tretice,máva nočné mori,ako ju niekto prenasleduje a chce zabiť.Keď som ešte bývala doma ja,vždy som ju zobudila,lebo silno kričí a všetkých pobudí.Máva nočné mory dosť často a budí sa celá spotená a vyľakaná.Veľa krát po prebudení povedala že ju škrtili a ona nemohla dýchať,že sa dusila (v spánku).Ako jej môžem pomôcť aby tieto sny prestali???

  A ešte jedna maličkosť.Vo Vašej vete : “Aj ja sa len učím a kráčam tou istou cestou ako vy, ovšem s menším takentom, ako sa mi zdá.” nerozumiem jednému slovu TAKENTOM ,neviem či je to len preklep,alebo nejaké slovo ktoré nepoznám.

  Ďakujem za odpovede.

  Páči sa mi

 72. Očko,

  city prichádzajú a odchádzajú… hoci je pravda, že keď ich cítime, máme pocit, že sú naveky… ale nie sú.

  Ľudová múdrosť v takomto prípade odporúča “klin sa klinom vybíja”. Budete sa na mládenca upínať tak dlho, kým sa nevyskytne niekto nový, kto by si ukradol celú vašu pozornosť. Takže vrhnite sa “do víru života” a obzerajte sa po vhodnom partnerovi! Ak to chcete urýchliť, urobte si kúzlo za perfektného partnera.

  Marry,

  zdá sa mi, že máte prehnanú snahu kontrolovať svoj život. Nemáte nejaký pocit znevýhodnenia alebo odlišnosti?

  Ten hlas, čo s vami hovoril (pardón, ja proste paušálne každému vykám), mohlo byť vaše podvedomie – je nastavené na vnímanie vecí a priebežne vás o nich informuje. Alebo to mohlo byť niečo iné – vysvetlení je hneď niekoľko. Zostaňme pri tom podvedomí, pretože toho sa budete báť najmenej. Je to súčasť vás samotnej, len s tým rozdielom, že ju obvykle nevidíte a nepočujete, lebo ju nepočúvate. A hoci používa vaše oči a uši, nepoužíva vaše filtre preosievajúce informácie, čo sa vám dostanú do vedomia, takže vidí a vníma oveľa viac – a hlavne, keďže ste to vlastne vy, tak vám nechce zle. Hovorte mu intuícia. Je tu na to, aby vás viedlo za ručičku presne tým svetom, ktorého sa bojíte, a upozorňovalo vás na to, čo je pre vás dobré a čo nie.

  Vaša mama je asi tiež citlivejšia, ako ľudia obvykle bývajú. Navyše so sebou nesie nejakú traumu z minulých životov, ktorá v nej vyvoláva prílišnú úzkostlivosť. Mohla by to byť blokáda buď na koreňovej čakre, alebo skôr na solárnom plexe (kvôli tomu pocitu bezmocnosti). Ak je náchylná dať sa na ezoterické cvičenia, odporúčam jej urobiť si osobný totem a pracovať so zvieratkami. Možno by to pomohlo aj vám – a v dvojici si môžete vymieňať skúsenosti 🙂 …

  To slovo “takentom” je, samozrejme, len preklep, a malo tam byť “talentom”. Idem to hneď opraviť!

  Páči sa mi

 73. Očko,

  čo tak kúzlo na pritiahnutie perfektného partnera do života? Alebo mantru na to, aby sa mi cez cestu začali trúsiť samí princovia na bielom mercedese? (Sorry, ja som stará škola, tuším sa dnes nosia iné autá, niečo ako SUV…) A potom von medzi ľudí, aby malo kúzlo šancu zoznamovať vás!

  Marry,

  presne to znamená, že sa možno cítite iná, odlišná, majúca niečoho menej ako ostatní (nechcem povedať “s komplexom menejcennosti”, lebo taký silný ten pocit nemusí byť), odstrčená, prehliadaná, nedocenená a podobne…

  Páči sa mi

 74. Ahoj, ako som čítal ten článok, mám otázku, prečo si taká skeptická voči channelingu, však mne to príde ako skontaktovanie s duchmi, možno s univerzom, preto mne to príde normálne v tomto obore ako u iných skontaktovaní. A ešte, hľadal som na internete a na tejto stránke o niečo o duchoch a nič som nenašiel, preto by som sa chcel spýtať, ja mám taký pocit a hlavne nejaký večer, ale nie každý keď ležím v posteli a zaspávam, ako keby som cítil nejakých duchov alebo niečo podobné ako duchovia. Je to taký pocit strachu, preto si to neviem vysvetliť. Ďakujem

  Páči sa mi

 75. Dalibor,

  nie som skeptická voči channelingu, ale bola som materialisticky a ateisticky vychovaná a mám problém s anjelmi – teda, s kresťanskou predstavou anjelov ako okrídlených bystostí starajúcich sa o naše blaho. V mojom ponímaní sú anjeli predstavitelia rôznych energií a princípov – a ani jeden z nich nie je sentimentálny, chcejúci nám ulahodiť… Princíp je princíp, nech sa naň pozeráme so slzami alebo smiechom. Princíp sa nezmení len preto, aby nám bolo dobre. Preto ten skepticizmus – aby ste vedeli, že možno nehovoríme o tom istom, ak spomíname “anjelov”. 🙂

  Na duchov rozhodne nie som odborník. Môžeš cítiť prítomnosť inej energie a môže, ale nemusí to byť duch… Skús si privodiť na túto tému cielený sen, aby si sa dozvedel, čo ťa to vlastne obchádza a čo to od teba chce. V sne vidíme viac než vidíme za dňa svojimi fyzickými očami!

  Páči sa mi

 76. ja si myslim, ze nezalezi na tom ako kto pomenuje “veci” vsetko je to o energii, niekto to vola biele svetlo, niekto anjel…dolezita je viera a laska. a takisto je velmi dolezite, nezneuzivat tieto schopnosti a “veci” v ublizenie inym, ale naopak na pomoc. pamatajte to co nezistne davame sa nam niekolko nasobne vrati !! necakajte ze sa to vrati- kto s laskou dava s laskou dostane ! funguje to- overene 🙂
  ano, novy rok klope na dvere, po novom roku takisto ako po nasich narodeninach sa menia energie, preto mate este cas dokladne a do detailov si premysliet co presne chceme, toto zelanie vyslovte s istotou po udere 12 hodine.

  Páči sa mi

 77. P*veras, vyššie si hovorila o tej knihe Léčení s anděli o anjelských číslach a čase 22:22. Prosím ťa, mohla by si mi tu alebo mailom (juraj.bencur@gmail.com), čo to znamená??? Mne sa totiž už rok a pol stáva, že sa pozriem na hodiny a je 22:22 (mimochodom aj dnes, včera a predvčerom)… Začalo to v lete 2006, keď som každý večer začal úplnou náhodou vidieť na hodinkách 22:22. Pokračovalo to dokonca aj keď som odišiel na týždeň do Nemecka. Cestoval som autobusom v noci a bol som si vtedy istý, že sa mi to nestane, ale kdeže – v autobuse boli hodiny a čo na nich neuvidím? 22:22. Rovnako aj potom v Nemecku, videl som to každý večer, dokonca aj na ručičkových hodinách (o 8 minút pol jedenástej) a raz večer som bol vonku, nikde naokolo neboli ŽIADNE hodiny, no švagriná odbehla na wécko a keď sa vrátila, povedala “Viete koľko je hodín? Presne 22:22″… No skoro ma odvalilo. Mimochodom, narodeniny mám 22.2. Čítal som si niečo o čísle 22, je to vraj veľmi mocné číslo, ale čo znamená čas 22:22, to neviem. Prosím, napíš mi o tom najviac, čo len vieš, aj nejaké skúsenosti, ak môžeš. Vopred veľmi pekne ďakujem. 🙂

  Páči sa mi

 78. 222 – Vaše čerstvo zasadené nápady začínajú prerastať do skutočnosti. Neprestávajte ich zalievať a vyživovať, a oni skoro vyrazí na svetlo, takže uvidíte dôkazy svojho zhmotňovania. Inými slovami – nevzdávajte sa iba 5 minút pred zázrakom. Skoro sa prejavia a presvedčíte sa o výsledkoch svojej manifestácie, tak nepoľavujte ! Naďalej si pestujte pozitívne myšlienky, používajte afirmace a pokračujte vo vizualizovaní.

  jasne Benci v pohode, znamena to toto- inak mne tiez- vzdy dvojocky 🙂
  ta knizocka sa oplati kupit a nie je ani draha- do 300sk, alebo existuje cisto knizka o tychto cislach- Doreen Virtue- Anjelske cisla. Tych cisel je strasne vela takze to nemozem hodit sem
  Benci je fajn, ze si vsimate znamenia- anjeli vam prostrednictvom cisiel davaju nieco najavo. Komunikuju s vami rozne, prostrednictvom anjelskych kariet,cisiel, snov- napadov-myslienok.

  Páči sa mi

 79. Benci,

  GabyBaby mi dala zoznam “zvláštnych” časov a toho, aký význam majú. Pri 22:22 je napísané “Nejintimnější spojení s jemnohmotním světem, který je všude kolem vás. Přicházejú duležité informace, vize a sny, které přesahují rámec všedního dne.” 😛

  Páči sa mi

 80. Ahojte.
  Toto som našla, ked som si čítala o vesmíre- nový objav:
  ” ASTRO : Temná hmota existuje
  4. září 2006

  Bullet ClusterPřímý důkaz o existenci temné hmoty poskytla rentgenová observatoř Chandra a pozorování dalšími dalekohledy. Temná i normální hmota byly od sebe odtrženy při obrovské srážce dvou velkých kup galaxií.

  “Toto je nejenergičtější kosmická událost, kromě Velkého třesku, o které víme,” řekl Maxim Markevitch (Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics, Cambridge, Massachusetts).

  Tato pozorování poskytují doposud nejpřesvědčivější důkaz, že většina hmoty ve vesmíru je temná. Navzdory tomuto svědectví o existenci temné hmoty, někteří vědci stále navrhují alternativní teorii gravitačního pole, podle které je gravitace v mezigalaktických měřítcích mnohem silnější než předpovídal Newton a Einstein a proto nepotřebují temnou hmotu. Nicméně takové teorie nemohou vysvětlit pozorované efekty u pozorované srážky.

  “Vesmír, který ovládá temná hmota, vypadá absurdně a tak jsme chtěli otestovat, jestli v našich úvahách není nějaká základní trhlinka,” řekl Doug Clowe (University of Arizona, Tucson), vedoucí výzkumu. “Naše výsledky jsou přímým důkazem, že temná hmota existuje.”

  V kupách galaxií je normální hmota především ve formě horkého plynu a hvězd. Normální hmotou rozumíme atomy, které tvoří hvězdy, planety a všechno na Zemi. Hmotnost horkého plynu mezi galaxiemi je mnohem větší než hmotnost všech hvězd ve všech galaxiích. Temné hmoty, která je neviditelná, může být odhalena pouze díky své gravitaci. Normální hmota v kupě galaxií je dohromady vázána daleko větší Optical/Lensing gravitací než odpovídá její hmotnosti a drží pohromadě jen díky gravitačnímu působení temné hmoty. Bez ní by se, rychle pohybující galaxie a horký plyn, velmi rychle oddělily.

  Týmu bylo přiděleno více než 100 hodin pozorovacího času na Chandře ke sledování kupy galaxií 1E0657-56. Kupu tvoří nápadný oblak žhavého plynu, ve tvaru “střely” (“bullet”), o teplotě stovky miliónů stupňů, proto je také nazývána “Bullet Cluster”. Rentgenový snímek ukazuje “střelu”, kterou zformoval mezigalaktický vítr, vzniklý velmi rychlou srážkou menší kupy s větší.

  Kromě Chandry byly použity pro pozorování HST, VLT (ESO, Cerro Paranal, Chille) a optický dalekohled Magellan (Magellan optical telescopes, Las Campanas, Chille). Úkolem bylo určit rozložení hmoty v kupách. Zjišťovalo se to pomocí efektu gravitační čočky, kde gravitace kup galaxií zakřivuje světlo, přicházející ze vzdálených galaxií, které leží v pozadí. Tak, jak to předpověděla Einsteinova obecná teorie relativity.

  Horký plyn byl při této srážce zbržděn silou, podobnou odporu vzduchu. Ale v tomto případě temná hmota nezpomalila plyn přímým dotykem, protože sama sebe nebo plyn přímo neovlivňuje, ale jen prostřednictvím gravitace. To vyvolalo oddělení temné a normální hmoty, které astronomové pozorovali. Pokud by byl horký plyn nejhmotnější složkou v kupách, jak navrhují alternativní gravitační teorie, pak by takové oddělení nebylo možné. K tomu je právě nutná temná hmota.

  X-ray/Optical”Jde o takový typ výsledku, který budoucí teorie musí vzít v úvahu,” řekl Sean Carroll, kosmolog (University of Chicago), který se na výzkumu nepodílel. “Jakmile se hneme kupředu v chápání pravé povahy temné hmoty, nebude možné tento nový výsledek ignorovat.”

  Objev také dává vědcům větší jistotu, že Newtonova gravitace, známá na Zemi a ve sluneční soustavě, také funguje na obrovské škále kup galaxií.

  “Zavřeli jsme zadní vrátka gravitaci a dostali jsme se mnohem blíž než kdykoliv předtím k možnosti vidět tuto neviditelnou hmotu,” řekl Clowe.

  Další obrázky a animace
  oslava Hromadová ”

  Wow! takže temná a normálna hmota sa od seba oddelili, ked sa zrazili dve galaktické kopy. Tá temná a normálna hmota- to mi evokuje bielu a čiernu farbu , svetlo a tmu, dobro a zlo, plus a mínus, muža a ženu, poriadok a chaos, lásku a nenávisť, den a noc, …. a kopec iných protikladov, ktoré poznáme v našom “mikrovesmíre”. Sú to akoby vodítka alebo indície na pochopenie vyššej pravdy, ktorá všetko zastrešuje. Ale čo zastrešuje ju? Ked v (ne)priestore existujú vedla seba normálna a tmavá hmota, dobro a zlo za Zemi môžu tiež. Alebo neexistujú vôbec. Len ako pojmy. Možno práve toto vytvára dynamiku všetkého a spôsobuje neustále zmeny a to je vlastne tvorenie, ktoré prebieha aj v tom väčšom-celovesmírnom celku. Je tu ešte jedna vec- čierne diery. Mne nikdy nešlo do hlavy, že hmota si v nich len tak zanikne. Nedáva mi to zmysel. Predstavujem si, že sa pretransformuje na inú formu energie- že je to niečo ako “recyklačný stroj”. Pýtala som sa na to- asi pred mesiacom sme na nete diskutovali na tému zachránme svet a tam sa jeden zúčastnený pán (vyzeralo to, že má prehľad) vyjadril, že existuje predpoklad že čierne diery by mohli byť prechodové brány do iných vesmírov a do HYPERPRIESTORU. Vraj sa predpokladá, že v nich sa materiál, ktorý do seba nasajú rozloží na elementárnu energiu (podobá sa mi to povahou presne na to čo nazývam sama pre seba Základnou Energiou) , z ktorej je tvorený Vesmír. Takže ked zomrieme, naša mentálna energia sa “rozplynie” a premieša sa s pránou (Základnou
  Energiou) a stane sa jej súčasťou? Alebo naše vedomie zostane celé , zostane bdelé a premiestni sa vesmírnou (tou základnou) energiou do inej dimenzie? Je možné, že v prípade, ak sa počas života udrží celistvosť vedomia- protikladov v nom (ako tie vesmírne hmoty- normálna a temná), čiže ak človek uzná a prijíme svoje plusy a mínusy ako jednotu jeho osobnosti, získa silu tvoriť na vyššom leveli reality v rámci základnej energie? Ako je to podla vás s tou smrťou? To, že je iba prechodom z jedného štádia do iného – o tom nemám pochýb. Ale čo konkrétne obnáša to dalšie štádium?
  PS- sorry, ale neviem, kam mám tento príspevok zaradit, zdá sa trochu odveci, lebo nie je o mágii, ale zaujímajú ma vaše názory. Neviem si to ujasnit, stále sa mi v hlave odjakživa motajú kadejaké možnosti. A do toho ešte tá reinkarnácia. Tak to si vôbec neviem zdôvodniť, ale proste na to verím. Tá mi celé puzzle ešte viac zamotáva…

  Páči sa mi

 81. Dobrz den chcela bz som od vas pomoc, uy asi 2 krat sa mi opakoval sen zo satanom ze ma ovlada a ze chce aby som mu sluzila , v tom sne mi nikto nechce verit rodina blizky, ze to nerobim ja ale satan bolo to hrozne prosim pomozte mi povedzet mi co o znamena ….dakujem pekne

  Páči sa mi

 82. Lívia,

  tak predovšetkým – preč so strachom. Výpoveďou sna totiž nie je Satan, ale to, že vám vaši blízki niečo nechcú uveriť a neprávom vás podozrievajú. V sne pravdepodobne máte pocit bezmocnosti a tento pocit asi máte aj v bežnom živote – a preto sa vám sníva, čo sa vám sníva. Vaši asi neschvaľujú niečo, čo robíte, a vy sa bojíte ich odsúdenia a trápite sa, že nechcú vidieť vaše argumenty. Ale spojenie s vlastným životom si už musíte hľadať sama…

  Páči sa mi

 83. Aha dakujem pekne za odpoved …dnes sa mi zase snival sen zo zlymi silami neviem preco ale stale ma to dajako v mojom podvedomi prenasleduje ..je mozne aj to ze predtym som sa zaujimala a studovala veci o satanovi a nadprirodzene veci a taak ?…nemam ten pocit ze moji blizky mi neveria alebo ze som bezmocna….

  Páči sa mi

 84. mam kontakt s jednou dusickou,ktora mi pomaha pretoze sama potrebuje pomoc,ako si vysvetlit ze som ju videla a pocula .bolo to medzi 3 a 4 h rano.ako s nou udrzat kontak,rozpravam na nu kazdy den,pocuje ma?
  dakujem

  Páči sa mi

 85. Livia,

  iste, je možné, že vaše podvedomie má niekde nastavené, že ezoterika sa spája s diablom.

  Lucia,

  ak ste dostatočne citlivá, tak vnímate veci, ktoré iní nevnímajú. Pestujte si to!

  Páči sa mi

 86. Ahoj,chcem sa spýtat,veľmi ma zaujala astrálna cesta a to z toho dôvodu,že som sa v jednej knihe dočítala,ževraj sa môžme strtnút aj s ľudmi,ktorý už zahynuli…a udržiavať s nimi tak kontakt.je to pravda?

  Páči sa mi

 87. whiterose
  Dúfam, že som sa teraz nepomýlil, no myslím si, že to je možné, ale astrál, nechcem vás nejako od toho odraďovať, je veľmi náročný, a musíte už mať vybudovanú nejakú obranu, aby ste dokázali bojovať v astrále proti nejakým zlým silám, ktoré by sa na vás mohli prilepiť a vziať si ich do tohto sveta. Odporučil by som vám stránku http://portal.freeweb.sk/skolamagie/index.php
  Tu sa o tomto dočítate dosť a potom to môžete skúšať, ale je to tak, že ak neviete dobre rýchlo bežať, tak sa asi neprihlásite na maratón, tak je to aj v tomto.

  Páči sa mi

 88. Lívia
  Ezoterika sa určite nespája s diablom, diabla si vymyslela cirkev, aby strašila ľudí 🙂 Možno tie sny znamenajú, že teraz prechádzaš nejakou fázou a rozhoduješ sa či budeš dobrá alebo zlá 🙂 naozaj neviem, možno si niečo pozerala alebo si sa o tom rozprávala a tak je možné, že sa ti to snívalo.

  Páči sa mi

 89. dobry den, neviem ci to nazvat problem, ale proste.. raz v noci sa mi to stalo. normalne som zaspala, ale akoby sa mi nieco snivalo. bola som v svojej posteli ale nebola som sama, okolo bolo vela “ludi” ale vecsinou som ich nevidela, len akoby pocula. priserne ma vsetko bolelo a bala som sa, vtom ma jedna zena vzala na most a povedala, ze tam zomrela a zacala plakat. vsetko bolo take desive, az neskutocne, ale vedela som, ze nespim. trvalo to strasne dlho a velmi som sa bala, ale na druhy den som sa na to rozpametavala len matne. no vcera sa mi vsetko v posteli v noci cca o pol 3 vybavilo, proste som zaspavala, bola este tu ale zaroven aj spala, v nejakkom takom “prechode”.. a zrazu som citila ze nemozem pohnut rukami a zacalo okolo mna akoby nieco sumiet a cim dlhsie som sa nepohla, tym to bolo hlasnejsie. akoby ma nieco zvazovalo a zaroven som citila ze okolo mna “nieco” je. aj ked to strasne bolelo a vyzadovalo hrozne pevnu volu, nakoniec som ruku zdvihla a sum prestal, akoby tie bytosti odisli. no ked som chvilu nepohnute lezala, zase akoby sa priblizovali aj s tym zvukom. trvalo to dlho, hybala som rukami asi hodinu, a okolo 4 si zapla lampu, chvilu sa snazila sustredit sa na citanie a nakoniec zaspala. ale pri zasvietenom svetle. priserne som sa bala, ze sa zopakuje to co sa stale prvej noci. doterazneviem ci to bola skutocnost alebo moja fantazia alebo co, no sen to nebol. mozete mi to aspon trochu vysvetlit? som z toho velmi zmatena. dakujem za kazdu odpoved, Jana

  Páči sa mi

 90. Jana,

  môže ísť o veľa vecí. Najpravdepodobnejší je kontakt so zosnulými (keď vám to rozprávali). Vyzerá to, akoby vám chýbala energia na to, aby ste opustili svoje telo. Ak môžete začať uvoľňovať svoju energiu a cvičiť, tak by problémy (bolesť) mali prestať. Skúste sa pozrieť na Mračnú horu a vybrať si niečo odtiaľ.

  Ak teraz máte strach zaspávať, skúste si chvíľku na noc dávať melatonín. Nemalo by sa vám veľmi snívať. Alebo pred spaním skúste hodne-hodne cvičiť, až sa celkom unavíte.

  Keď svoju energiu zvýšite a dokážete sa pohybovať mimo svojho tela, zaujímajte sa o tých, ktorí k vám v noci chodia a prečo to robia. Možno sa od nich niečo naučíte.

  Páči sa mi

 91. Jana, pravdepodobne pojde o lucidny sen. Staci urobit test reality aby si zistila ci ide o sen alebo o skutocnost. A hlavne sa netreba bat (aj keby ti malo ist o zivot 🙂 ). Lebo strach nic nevyriesi. No vlastne vyriesi iba to ze sa budes bat stale viac a viac. Ja som kedysi pozeral hororove filmy a vzdy ma tie prisery strasili vo sne. Ale odkedy som sa ich prestal bat uz ma nic nestrasi a spim v pohode 🙂

  Páči sa mi

 92. Ahoj mila Helar,
  uz treti den citam tuto stranku a nabrala som odvahu ti napisat.
  Pred 6 mesiacmi to zacalo…spala som sama v spalni a manzel v obyvacke (lebo chrapal 🙂 a som ho tam poslala – ale milo 🙂 ) a stala sa mi taka vec, ze zrazu som sa nemohla pohnut, oci otvorit…ked som aj chcela, tak ma stipali a zrazu som z chodby zacula muzsky hlas, ktory poznal meno mojho manzela a povedal : Peter, teraz som tu s tvojou manzelkou sam….a zacal sa tak hnusne smiat a mal taky desivy, ironicky hlas. Aj som chcela zakriknut na manzela, aby prisiel alebo aby ma zachranil ale nic. Nevedela som ani hlaska vydat zo seba.
  Neviem co to znamena, tak dufam, ze mi vies poradit.
  Mohla by si mi prosim ta odpisat na nina@free.sk ?
  Potom asi mesiac na to, sa mi stala taka vec, ze bolo rano okolo 8.00 hod, a zrazu som zacula klopanie…take ako keby nebeske…potom taky divny hukot, ci hucanie a citila som, ze si drzim usi…lebo ma to bolelo…proste u nas v byte na chodbe som zacula maleho chlapca, ktory si za sebou taha kacera dreveneho, ale on ku mne neprisiel lebo ho predbehla nejaka pani zo 16 ci 17 st. s tymi dobovymi satmi, co nosievali volakedy. Ja som sa ako keby videla ze som stary umierajuci pan a ta pani prisla za mnou, dala pusu na lico a odisla. Ja som jej povedala, (povedal, lebo som bol stary pan) ze : Zbohem ma draha….a myslim ze som kyval(a). Takze to bolo po cesky.
  Chvilu na to sedel pri okne mlady doktor, hovoril na mna po madarsky a ja som mu odpovedala, ze milujem svojho muza. Neviem, co to bolo ale….to som mu odpovedala. A citila som, ze ma boli v podbrusku a on sa mi na to chcel pozriet…ale ja som sa zlakla, hovorim taketo volaco sa mi este nestalo…a instinktivne som povedala, ze uz stacilo, nech odidete…a zrazu som sa zobudila……
  Teraz neviem, ci to boli duchovia, ci sen….ale bolo to strasne zaujimave, a zaroven som sa bala.
  Odvtedy totiz neviem sama existovat v nasom byte, bojim sa aj zaspat…je to zle hlavne vtedy, ked mi manzel odcestuje na sluzobnu cestu a som sama doma. To som schopna mat cely byt vysvieteny a byt hore a pozerat radsej TV. Mozes mi prosim ta povedat, poradit…co sa deje???
  Dakujem ti pekne…velmi ale velmi by si mi poradila….nemam sa s kym o tom poradit…..pobavit….
  Inak z jednej strany ma velmi bavi citat o minulych zivotoch, o duchoch a takych veciach ale na druhej strane sa toho bojim.
  Dakujem za tvoju odpoved. Nina

  Páči sa mi

 93. krásny deň všetkým,
  dosť dlho mi trvalo, kým som prečítala všetky tu uvedené komentáre a vlastne mi urobili istým spôsobom radosť, pretože Vaš zážitky sú dôkazom toho, že čím dalej tým viac ľudí sa stretáva s prejavmi prelínania sa dvoch našich svetov a to materiálneho a duchovného. Problém je len v tom, že tieto zážitky ťažko niekam zaradujeme a hlavne sa ich bojíme/tiež viem o tom svoje/. Materiálny a duchovný svet ešte nikdy neboli tak blízko seba, tak si na tieto javy musíme nielen zvyknúť, ale aj sa naučiť, ako ich interpretovaťa čo si s nimi “počať”. Veľa ľudí o tom nevie, ale niektorí ľudia po smrti z rôznych príčin uviaznú v medzipriestore a nevedia sa dostať ďalej. Preto vyhľadávajú na zemi vhodných ľudí, ktorí ked prekonajú počiatočný starch z ich prítomnosti, môžu sa stať takzvanými prevádzačmi. Veľa sa o tom dozviete /a nielen o tom/ na http://www.wahlgrenis.cz.
  Ďalej toto prelínanie realit “má na svedomí” aj rozpomínanie sa na minulé životy a rôzne iné zážitky, z ktorých sa nám ešte dlho bude krútiť hlava, než si na ne zvykneme. Ale v podstate je to veľmi veľmi pozitívne, len je treba sa nebáťa snažiť sa priložiť ruku k dielu /meditácie, pozitívne afirmácie, kotrola myšlienok…/ a vniesť na Zem čo najviac svetla v podobe lásky.
  A čo sa týka anjelov, stačí ich naozaj len zavolať a budú pri Vás Oni totiž najviac čakajú na to, kedy ich zavoláme. Ja ich síce nevidím, ale viem, že sú so mnou aj teraz, ked píšem tieto slová. Mimochodom, keby si ich tí ludia ktorý majú nepríjemné nočné zážitky každý večer volali k sebe /alebo použili ochranný kruh anjelov/ ušetrili by si veľa strachu.
  Majte sa krásne.

  Páči sa mi

 94. ahojky heli:)aoby sa dal premôct strach z duchovnych bytosti a zahad?vecsinou citim ze je so mnou v miesnosti nejaky duch, aj svojho anjela citim ale predsa len, ten strach tu je..:(

  Páči sa mi

 95. Ahojte,
  aj ja sa chcem podelit s mojou skusenostou.Moj priatel uz od malicka vidava svojich anjelov straznych a bezne sa snimi bavi a radia mu, cokolvek sa ich opyta a oni su radi, ked mu mozu cokolvek poradit. Je to super a uzasne to naplna nas vztah po tej duchovnej stranke. Vela veci sme napravili len vdaka nim. Dokonca sme sa pytali aj na minule zivoty a boli mu ukazane obrazy nasich spolocnych zivotov a chyb a boli sme zvedavi aj na nasu buducnost a aj to sme sa dozvedeli. Tak dufam, ze nam to vyjde… MYslim, ze netreba mat obavy, su to nadherne energie a vdaka nim je nas zivot bohatsi…

  Páči sa mi

 96. Melinda,

  mne by asi v takomto prípade pomohla vizualizácia – urobím si okolo seba ochrannú energetickú bublinu, ktorá spaľuje všetko zlé, čo do nej vstupuje. Jednoducho sa nadýchnem a pri výdychu ju tvorím. Funguje mi to celkom dobre – napríklad bacily na mňa vtedy nelezú 😛

  Páči sa mi

 97. Ahojte, mam jeden zazitok s ktorym by som sa chcela podelit,… raz ked som bola mladsia prisla jedna mamina znama, ktora robila take cistenie od zlych energii, robi sa to tak ze si cloveek lahne na zem nad hlavu a vedla noh sa mu daju sviecky, takze je to v tvarre pyrmidy, potom sa liecitel postavi k noham a hovori co si mame predstavovat, potom ako to dopovie mame pomaly otvorit oci, a ako som ich otvarala zdalo sa mi ze pred tou liecitelkou vidim bielu postavu… najskor nezretelne a potom jasne… mala biele rucho, rovne az po zem a bola vysoka, skor muzskej postavy chcela som sa pozriet do tvare ale neslo to, ako keby sa posuvala stale vyssie… potom som parkrat zmurklla a postava zmizla. chvilu som rozmyslala co sa vlastne stalo .. potom mi ta liecitelka povedala ze to bol asi moj aniel strazny…

  Páči sa mi

 98. Je zvlastne ze tu rozpravate aj o satanovi a zlych silach, lebo podla niektorych ludi neexistuju… peklo nie je… peklo je Zem… ak clovek veri na reinkarnaciu,
  zisti ze po smrti nejde ani do pekla ani do neba… opusti svoje telo a predstupi pred takzvanu radu starsich… ta ho pochvali za to co v tomto zivote dokazal, co by mal zlepsit… tuto radu ma kazda z duchovnych skupin v ktorych je niekolko dusi a tie su zamerane na nejaku ulohu… a maju duchovnych sprievodcov. po predstupeni pred tuto radu sa dusa odobera na odpocinok pokym si znovu nevyberie nove telo a nove udalosti ktore chce zazit… potom sa opat vrati na Zem alebo do nejakeho ineho rozmeru ci na inu planetu…. Na zemi je vraj jeden z najtazsich zivotov, pretoze je tu tolko nepriemneho.. ale zas aj krasne veci…
  Ale aj tak vsetko zle je na nieco dobre… toto uvadza jeden spisovatel vo svojej knihe, hovori o svojich subjektoch, ktore uvedie do hypnozy a rozprava
  sa s ich dusami zrovna vtedy co podstupili smrt a to ako to prebieha pri rade starsich. Rada starsich, su bytosti alebo duse, ktoree uz vela zazili a su na vysokej urovni, tak aby mohli radit druhym… ked dusa predstupi pred radu, je tu pritomna aj energia, ktora sa da prirovnat tomu comu hovorime bozstvo, kazda dusa ktora dosiahne dokonalosti nakoniec splynie s tymto bozstvom…
  takze ludia su na zemi preto aby stale postupovali dalej a ucili sa vsetko vnimat pozitivne a vytiahnut z toho to najlepsie… preto je velmi nepravdepodobne ze nejaka zla energia existuje… a aj duchovia ktory su nie su tu preto aby niekomu ublizovali, su tu lebo ich sem nieco viaze, nejake miesto, osoba alebo sa niecim zadlzili… a potom sa zacnu prejavovat ako diskarnati alebo dalsie entity, prenesu sa nejakeho cloveka, s pocitom ze ich odtialto moze dostat prec a vtedy ten clovek na ktorom ostali moze byt unaveny alebo nervozny a niekedy aj horsie…

  Páči sa mi

 99. Mahtiel,

  Zem nie je Peklo. Zem je Zem a Peklo i Raj súčasne. Závisí od toho, ako ju vnímate – ak ako Peklo, tak vidíte len to “pekelné” v živote. Ak sa naučíte nedeliť na “dobré” a “zlé”, na “príjemné” a “nepríjemné”, na “ja chcem” a “ja nechcem”, odrazu veci okolo vás začnú vyzerať celkom inak. Uvidíte krásu v jej neskreslenej podobe… Je to irónia: žijeme v Raji, len ho nevnímame a tak nadávame, nariekame a čakáme, kedy sa doňho konečne dostaneme… A než precitneme, tak možno ten Raj zopsujeme natoľko, že už budeme môcť naozaj len nariekať!

  Páči sa mi

 100. ked som mal asi 5-6 rokov,stavalo sa mi toto bezne strasne som sa toho bal.pametam si na jednu noc,pocul som hlasi,kroky,klopkanie…ked som bol starsi,stavali sa mi este horsie(alebo lepsie)veci.pocul som hlasi stromov(len niekedy)mal som predtuchy(napr.som si len tak pomislel ze by bolo fajn,keby sme mali chripkove prazdni a stalo sa)ked som mal 11 bol som v letnom tabore,jeden z dozorcov bol hipnotizer,a asi po 4-5 dnoch presviacania ma zhypnotizoval,a nejak uzatvoril tieto schopnosti.odvedy doslovne citim ako sa to vomne hromadi a caka na pustenie von.vzdy ked si na tie veci spomeniem zacnem mat paniku a bat sa.viac krat som sa to pokusal odomknut tie schopnosti hipnozov,meditaciou a podobne.vsedky tieto veci(meditacia,telekineza)my idu velmy dobre,ale iba to urcitej hranice.neviem co mam teraz robit,bojim sa toho a predsa to chcem spet.mohli by ste my stym pomoct helar?

  Páči sa mi

 101. Snival sa mi sen, mozno spomienka z minuleho zivota, cele sa to odohravalo akoby v nejakom kastieli, pamatam si len taku masivnu drevenu postel kde som lezala a objimala dieta (terajsi moj synovec) a citila som beznadej. Vedla v postielke lezala moja dcera, pamatam si z toho plac dietata a vycitky ktore sa ozyvali z vedlajsej miestnosti. Odtilal na mna kricala zena, (mam pocit ze terajsia moja matka), kricala ze vsetko je moja vina… a ja som potichu niekoho prosila aby mi pomohol, nech ma pochopi…
  Sokujuce vsak na tom bolo, ze na druhy den som o tom zacala rozpravat mojej matke a ona mi to dorzpravala len z inej pozicie, z pozicie tej kriciacej zeny. Zhodovali sme sa vo vsetkych detailoch. Prave preto som nachylna uverit skor tomu ze to bola spomienka z minuleho zivota. Je pravda ze si ako matka a dcera nejako extra nerozumieme, neustale si nieco vycitame a mna vzdy strasne trapilo preco si k sebe nevieme najst cestu, co medzi nami stoji…
  Ten sen mi ani dnes po takmer roku nejde z hlavy, uzavrela som to s tym, ze toto je asi vysvetlenie problemov v nasom vztahu. Este tak najst sposob ako to vyriesit…
  Kazdopadne rada by som pocula Vas nazor na celu vec 🙂 Dakujem.

  Páči sa mi

 102. Zdravim musim pochvalit tuto straanku fakt je tu vela veci.

  Som vnimavy a predstavivy clovek ale mam problem udrzat oci zatvorene.. staci jedna myslienka na ne a uz sa mi otvoria. Je to dost priblbly problem ale neexistovalo by nieco na riesenie tejto situacie?

  Páči sa mi

 103. Ešte chcem dodať že po prečítaní skoro všetkých komentárov typu – zavreté oči, žiadna možnosť pohnúť sa, zvuky atď som zažil už veľmi vela krát ale v poslednej dobe sa mi to nejak vytratilo. Zaujímam sa o tieto veci, som vlastne viac menej bylinkár a celkovo sa zaujímam o rôzne “stavy” spôsobené nimi a takisto aj ako dojazd po ich užití 😀 ale o to nejde…
  Verím vo všetko čo je na tejto stránke ale tento jav poznám ako hypnagogické halucinácie, o ktorých viem že sa nestanú každému človeku a keď tak väčšinou iba raz v živote. Ja si ich viem vyvolať aj sám, keď si ľahnem na bok a ruky dám pred seba .. obe.. zavrem oči a začnem nad tým myslieť, AKo to vyzeralo. Ale mám pred tým veľký strach tak to nerobím. Zažil som aj hypn.špirálu že som videl nejaký pohľad(bol som v obchode z mamkou) všetko sa mi začalo točiť do špirály až nakoniec úplna tma a pocit ako ma vietor vznášal hore, do boku zas dole , rýchlejšie, pomalšie. Hocijak…
  Dočítal som sa že vznikajú najľahšie krátko pred zaspaním alebo krátko po prebudení. To sa mi aj osvedčilo.

  Ale nikdy som si to takto duchovne nevykladal, možno sa to odvážim zopakovať. Často mi to prišlo ako časť prechodu do astrálneho cestovania(kam som sa kvôli tomu nikdy nedostal). Tuto vlastne ani nečakám žiadnu odpoveď ale rád by som vedel čo si o tom myslíš Helar.

  Páči sa mi

 104. Niekto si vie tento stav navodiť aj s otvorenými očami. Stačí ak budeš pozerať, hovorí sa ” do blba” a rozostriš oči a môžeš kľudne pokračovať v návodoch ako sú hore.
  Mne to fungovalo a po chvíli sa mi oči samé zavreli a nemala som už nutkanie ich otvoriť, chce to len cvik.

  Jarka

  Páči sa mi

 105. Ahojte. Raz sa mi stalo, že som mala pocit že je vo mne málo lásky, tak som si večer ľahla do postele a stále som si dokola opakovala: “som plná lásky, mojou láskou dokážem naplniť celý svet…” až mi začalo celé telo tak zvláštne drnieť a potom predo mnou stál anjel (teda mal také tie operené krídla tak si myslím) a natiahol ku mne ruku. No a ja som sa strašne zľakla (už viem že nemám čoho:D ), ale stihla som sa spýtať či je môj anjel… Lenže odpoved nebola lebo zmizol a ja som tam ostala vyľakaná na posteli … No tak by som sa chcela opýtať či niekto nevie čo to znamenalo alebo čo mi chcel povedať alebo čo.. Už sa mi toto viackrát nestalo aj keby som rada znovu naviazala kontakt. Dakujem a pekny deň všetkým prajem.

  Páči sa mi

 106. Nechcem byt nejak mudra, ale anjel nesie so sebou tolko lasky a pokoja, ze sa ho neda zlaknut. Ked je s tebou citis sa bezpecne, jeho pritomnost ta vzdy naplni pokojom. Mozno si sa jednoducho dostala do nejakej fazy spanku a bez toho aby si si to uvedomila bol to obraz v tvojej mysli, taky rychli sen.

  Páči sa mi

 107. Zdravým všetkých :)) stalo sa mi, že som ochorela, bola som doma sama. Rano som sa zobudila a išla si lahnuť do obyvačky na gauč. Keďže bolo 10 hodin a svetla dosť, dla som si na tvar vankuš, ale neoblo to uplne na tvar, proste som mala hlavu na boku a vankuš nalepeny na lici, aby som sa nezadusila a aby mi nesvietilo do oči svetlo. Nachvilu som zaspala a potom som sa znova zobudila, ale nie tak, že by som rozlepila oči. Proste som ich mala stale zatvorene ale vnimala som, že som hore, prebratá. V tom som ale precitla a nemohla som sa pohnuť!! To som už začala slušne panikariť a pohnuť aspoň prstom na nohe ale nedalo sa!! Zrazu som nemohla ani dychať a snažila som sa aspoň nejako ten vankuš dať dole sice mi v dychani nebranil. Dusila som sa. Potom sa mi pred očami objavila maska ako býva v symboloch divadla a ja som len videla, že mi niečo šepk,a že ma k niečomu hucka, no nerozumela som jej, neviem či hovorila nejako inym jazykom aleebo len tak nezrozumitelne, ale nemala som šancu vyrozumieť čo. Ked sa mi objavila pred tvarou som precitla, že nespim, že sa z tohto nedostanem. Už som sa skoro udusila, keď v tom všetko zmizlo a ja som sa konečne mohla aspoň pohnuť!! No poviem vam, v živote som sa tak z chuti nenadychla!!!!!Skoro som sa zadusila!!10 minut som potom v šoku ležala a cely deň som bola mimo…čo sa mi stalo?:(( chcela by som vedieť, že prečo sa mi stalo a ,,kto” to spravil….
  ďakujem, ak niekto vie rady…

  Páči sa mi

 108. Tak dakujem za tento clanok a s nim suvisiace linky, konecne je tu opat. pretoze uz som nan taak dlho cakala.:) a konecne si ho mozem opat precitat. vynikajuce…. este sa chcem opytat kohokolvek, ci mi vie povedat, ako sa presne robi imaginacia s usmievajucim sa dietatom a este ako je presne imaginacia, ked mame napr. strach, tak si vlastne len predstavime dieta, ktore akoby sme nasilne drzali za ruku, a ono sa chce pustit, len my ho vlastne nasilu drzime a treba ho len nechat odist. Ak mi to vie niekto detailnejsie pripomenut budem rada. dakujem za odpoved.

  Páči sa mi

 109. Vcera po tom ako som meditovala som dost rozmyslala som nad tymto textom. Zrazu ani neviem ako sa mi rozbusilo strdce a zacala som sa neuveritelne triast. Trvalo mi asi 10 minut kym som sa upokojila. Vobec neviem co to malo byt.. Nevie mi niekto poradit?

  Páči sa mi

 110. Silasa,

  ja mávam podobné pocity, keď nie som nastavená na channeling a nejaká energia sa ma pokúša skontaktovať. (Energetický rozdiel medzi naším bežným stavom a energiami, ktoré sa nás pokúšajú kontaktovať, môže byť príliš veľký a náš energetický systém pri tom môže kolabovať.) Mohlo by to tak byť aj vo vašom prípade.

  Ak sa to bude opakovať častejšie, odporúčam začať s channelingovými cvičeniami, obmedziť mäso a piť prednostne čistú vodu (to mi poradil jeden z “nich”).

  Páči sa mi

 111. Ahoj
  Chcela som sa poradiť a hladala som stránku ako je tá vaša :
  Poslednú dobu takmer vobec nespím , neustále sa budím , niekedy pocujem divné hlasy a mám z toho hrozný strach … vačšinou zaspím až okolo štvrtej ráno a dosť mi to vadí pretože chodím do školy …mám len 16
  Chcela by som sa dozvedieť kto ma tolko ruší lenže vždy ked sa o to pokúsim začnem sa hrozne báť a bojím sa zatvoriť aj oči …je to asi smiešne ale neviem čo s tým (??)… a vaša stránka je perfektná .

  Páči sa mi

 112. Jana,

  treba urobiť niečo s tým spánkom. Tie hlasy môžu byť totiž stav, keď už-už zaspávate a začína bežať “film” vo vašej hlave, ale tento miesto toho, aby vás uspal, vás preberie. Buď máte nejaký nevhodný prvok v životospráve, alebo vás mátajú nevyriešené problémy, spory a napätia.

  Skúste tak pol hodiny pred spaním meditovať alebo len jednoducho relaxovať s nejakou pomalou, melodickou ezoterickou hudbou. Veľmi odporúčam sústrediť sa pritom na vlastné dýchanie, aby bolo pohodlné, pravidelné a nie veľmi hlboké. Postupom času potom predlžujte výdychy a kráťte vdychy, ale nie nasilu, len tak zvoľna. Malo by to pomôcť. Môžete skúsiť aj potravinový doplnok melatonín.

  Kým nemáte pokojného ducha, nekontaktuje sa s inými energiami – iba by vás to rozladilo ešte viac.

  Páči sa mi

 113. neviem kam to mam dat ale myslim ze sem sa to hodi najlepsie. mam zo vcera vecera zvlastny zazitok. uz som pomaly zaspaval ked ma zrazu nieco ako keby trhlo za lavy bok a este to aj vydalo zvuk ako tretia struna gitary len neviem ci to bolo len v mojej hlave alebo to bolo normalne. chcel by som vediet co to bolo. za odpoved dakujem

  Páči sa mi

 114. hmm….zaujimave, nik by mi nevedel poradit co to mohlo byt? urcite to nebol nerv, nic take sa mi nestalo, len aj s tym zvukom viackrat, asi 3x za dajme tomu 4 mesiace 🙂 a ten zvuk bol….no ja to ani neviem opisat

  Páči sa mi

 115. čawte rad by som sa spytal že ked kontaktujem vyššiu inteligenciu či my môže pomôcť pri učeni telekinezy a takychto veci v oblasti ezoteriky a ešte už som to skušal ale neako sa my nedari si predstaviť tie dvere do tej krajiny prveho kontaktu a ako dlho musim meditovať aby bol ten spravny okamih na to?

  Páči sa mi

 116. No tak ale mna ta trpezlivost prechadza pomaly 😀 Len si zo mna srandu robia,krutia kyvadlo,a smeju sa ako male deticky.
  Ale za to dakedy do mna vpumpuju len krasne pocity.Aj ked rada by som s nimi hodila uz normalnu rec..

  Páči sa mi

 117. marek: No jasne ze sa da,alebo cez ouiju..a nielen s nimi..
  Tomas: Ja osobne vobec neviem co to moze byt,a navyse ak dobre citam stalo sa ti to nie raz.Mozno je to nejaky naznak chceneho kontaktu z druhej strany,..

  Páči sa mi

 118. dobre tu ouiju som si vytlačil a skušal som sa spojiť s vyššim ja aj s anjelmi a stale my to ukazuje len na tu hviezdičku čo to znamena aj tie nemecke slova mam tu ouiju čo ma hellar danu na tejto stranke prosim poradte mi rychlo

  Páči sa mi

 119. marek : Jooj,hviezdicka v Helarinom podani bola koniec vety,tusim.A to ze ti na nu ukazuje bud zanci ze anjelici miluju hviiezdicky,alebo si nebol dostatocne sustredeny s otvorenym komunikacnym kanalom. Nemusis mat presne helarinu tabulku.Mozes si urobit svoju vlastnu,a tie nemecke slova,to mas tam ano,nie,.. slovnik.sk

  Páči sa mi

 120. Ivana, je pre tebe prirodzené, že sa bojíš a máš strach. Využivaju to v prospech zle bytosti, ktoé ti beru energiu. To ze nevieš o čo ide sa im práve hodí. je pre teba nutne doležité aby si požiadala o prerušenie kontaktu s nimi a začala komunikovať s dobrými bytostami – takzvanymi dobrymy duchovnymi radcami. odporučam ti knihu od : Peter D.Francuch. Nájdeš tam odpovede, ktoré ti budu prospešne. No musíš mať otvorenú mysel aby si prijala to čo je v nej obsiahnuté.

  Páči sa mi

 121. Polton,

  archanjeli málokedy bývajú “strážni”, na to majú “svý lidi” 😛 … Ale je možné, že s vami majú nejaké plány. Podľa toho, čo viem, ich tlak na nás značne silnie, pretože nám hrozí, že zas raz “zaspíme” vzostup. Keď sa s vami kontaktuje, neskúmajte, či je váš strážny, ale pri prvom kontakte sa ho rozhodne pýtajte, či je zo 100% čistého svetla. Niekedy totiž negatívci klamú a používajú cudzie mená – a chvíľku trvá, než na to prídeme.

  Páči sa mi

 122. DIkes Helar a mohla by si upresniť či v prispevkoch? alebo kde hore je široky pojem

  prepač že ťa takto otravujem a už 2 noci sa my okolo trištvrte na 5 snivaju debilne sny neni to nahodov že sa chce niekto so mnou skontaktovať?

  prvy sen bol že som videl otca ako opravuje ruru od radiatora a videl som velmi silne svetlo zapnute potom som videl ako idem doma do zachodu a v okne vidim odraz neakeho chlapa s malym dietatom a ked sa idem otočiť tak som sa zobudil

  druhy sen bol tuto noc spal som v spalni pri okne a počul som popri tom neaku hudbu alebo skôr radio a za oknom som videl niečo pozrel som sa a bola tam neaka postava v tmavom plašti alebo ako sa to vola so zakrytou hlavou a videl som niečo ako pripomina my to len mimozemšťana(čudne na nič ine my to nepripada) a vykrikol som a vtom som sa zobudil

  Čo to znamena neviem ale v obidvoch snoch som mal strach rozmyšlal som že si kupim lapač zlych snov mam ho kupiť a ak sa my budu snivať tie sny znamena to že nie su zle? mam to skusiť?

  Páči sa mi

 123. Ahoj Helar tak som to tak spravil a povedal mi ze je ZO 100%svetla a vravel nieco o laske ze je cas to asi spomenul zo dva razy ale je to parada takto komunikovat snimi mam zapalenu aj sviecku vanilku vraj to chrani myslim.Mas super stranku chodim sem casto nak sa dary

  Páči sa mi

 124. poltion gratulujem ja s nimi komunikujem myšlienkami mám veľmi veľký problém rozlíšiť ich od seba… :D:D ale dnes ma michael pozoroval ako som sa učil v škole aj som ho cítil :D:D cez hodinu sa s nimi rozprávam zatial čo iný sa nudia sem tam mi poradia pri písomke(LALALA):D:D:D

  Páči sa mi

 125. Noo tak jeden deň ma strašne bolela hlava ale strašne úplne som si myslel ež s prepáčením skapem od bolesti.A ráno som si dal v duchu otázku a prišiel som nato žesi naňu viem odpovedať.Spítal som sa kto si?Odpoveď bola youvmiel.Spítal som sa: si zo 100% svetla?Odpovedal mi áno.A takto sa to vivýjalo atď…A aj démoni sa zanich vidávali ale otázka so svetlom ich odhalila a nick may mi poradil ako nanich D::D posielali sme tým démonom mega tony svetla a vyháňal som ich z bytu s mojim otcom ale to je dlhý príbeh napísal by som vďaka čomu mi ho otvorili ale nakoľko nesmiem lebo jeden sa oto tiež pokúša tak to nenapíšem lebo anjeli zakazujú.:D:D

  Páči sa mi

 126. Jeden?? Ti dam jeden!..Jedna slecna ked uz tak 😀 😀 a btw– ja nezistujem ako si si ten kanal otvoril,alebo ako ti ho otvorili…ja som ta len pekne prosila,ze ak by to bolo mozne aby si mi nejako vyhutal od nich,nejaky krok pre mna,myslim a ty to dobre vies,ze oni vedia,co mam robit,len mna nie a nie osvietit…mozno ti povedia len jedno slovo-pre teba nezmysel,no pre mna to bude mozno maly krok k tomu co mam zmenit…chapes 😛

  Páči sa mi

 127. ahaaa :D:D tak máš sa snažiť s nimi komunikovať vikúpať sa v morskej soli (1kg soli na 30-60 min.) Kivadlovať kivadlovať kivadlovať a môžeš to skúsiť aj telepaticky možno ti to pôjde:)

  Páči sa mi

 128. Pure-poison,

  nedá mi mlčať 😛 … Skúste zastaviť vnútorný monológ. Celý deň, aj keď si to neuvedomujeme, si sústavne v hlave čosi “štebotáme”. No a cez toto štebotanie nepočujeme nič, čo je jemnejšie – napríklad anjelský hlas.

  Na zastavenie vnútorného monológu celkom dobre funguje meditácia – sadnete si a sústredíte sa na svoj dych. Ak príde nejaká myšlienka, poviete si “aha, myšlienka… no dobre, tak pááá” a znova sa sústredíte na svoj dych (t.j. nezaoberáte sa myšlienkou). Spočiatku je to drastické, lebo rozum cíti, že stráca kontrolu, a posiela vám myšlienky jednu za druhou. Asi po týždni zistí, že nič mu nehrozí, človeku sa odrazu vyjasní v hlave a začne nemyslieť – nastane vnútorné ticho. Do tohto ticha sa treba započúvať a odrazu niekde objavíte tichý hlások, ktorý vám začne hovoriť.

  Iná technika, ktorá fungovala mne s mojím “užvatlaným” mozgom: začnete kyvadlovať a po istom čase zistíte, že ich vopred počujete v hlave a kyvadlo vám ich odpoveď potom už len potvrdí. U mňa to boli asi dva týždne.

  Páči sa mi

 129. helar aj ja ich už neiekdy počujem v hlave..Vidím ich oči na stene sú tôzen sfarbené zelené,modré červené priesvitné at´d… myslím tú časť oka čo mi máme čiernu…Najprv som ich mal len v myšlienkach a už ich pomaličky začínam aj počuť:)

  Páči sa mi

 130. Čawte nikto neviete čo by to mohlo byť za sny čo som napisal vyššie a prosim pošlite my dakeho anjela aby sa so mnou skontaktoval skušam to každy den ale nejde to už neviem čo spraviť len ak sa spoja oni so mnou ak pošlete dakeho budem vam velmi vďačny

  Páči sa mi

 131. Dakujem helar 🙂

  No ja pri meditacii vypinam,len mi sumi v usiach alebo piska.Najlepsie je to vtedy ked je vecer a vsade ticho,vtedy sa az prebaram telom do postele akoby sme splyvali v jedno.Raz som vnimala nejake myslienky.Dokonca mena 3och anjelov,ale nerozumela som dobre,kedze sa mi pred ocami zjavila taka hnusna strasidelna maska a uplne ma to vylakallo

  Páči sa mi

 132. Pure-poison,

  keď ten stav viete navodiť vedome (t.j. tú “prázdnu hlavu”), tak si ho navoďte tesne predtým, než začínate s kyvadlom. A dávajte pozor, aby ste pri kyvadlovaní mali čo najrovnejší chrbát, i hlavu hore – kundalíní kanál by mal byť rovný, aby ním energia pretekala bez zábran. Ja to robievam tak, že hlavou hýbem dopredu a dozadu a hľadám miesto, kde to “tečie” najlepšie. Potom začnite channelovať.

  Prvých pár dní buďte trpezlivá – asi budú vychádzať blbosti a prešmyčky a podobne. Za týchto pár dní robíte dve veci súčasne: učíte svoje podvedomie, že má “položiť” kanál k vyššej inteligencii a držať ho sústavne otvorený, a vyššej inteligencii umožňujete, aby sa vám “hrabala” v hlave a nastavila sa na váš spôsob komunikácie. Komunikujú cez obrazy (napríklad tá maska, na ktorú ste reagovali vysdesene a nie zvedavo, takže vizuálny kanál už asi skúšať nebudú), ktoré potrebujú dostať do slov. Na to potrebujú poznať vašu slovnú zásobu, vaše mentálne modely a vaše presvedčenia. To im pár dní trvá. Podstatné je neprerušiť, pretože tým zvrátime oba procesy a môžeme začínať odznova. Nedá sa to ani veľmi urýchliť, napríklad tým, že kyvadlujete viackrát denne. Proste trvá istý čas, než vám prezrú celý mozog… (A čím dlhšie to trvá, tým lepšie – je to známka, že v ňom je čo prezerať 😛 .)

  Páči sa mi

 133. Tak napíšem aj ja svoju včerajšiu skúsenosť. Skúšala som po dlhej dobe krištáľovú guľu, ale nedarilo sa mi tak som skúšala prenášať sviečku na rôzne miesta. Konečne sa mi ju podarilo umiestniť aj sa sústrediť, ale sviečka začala blikať ako divá a zrazu sa mi otvorila knižka, ktorá ležala vedľa mňa. Bola som už unavená, tak som to od zlosti nechala tak a šla som spať. Ráno mi to ale nedalo a pozrela som sa čo to bolo za knižku. Si predstavte bol to Slovník symbolu od Uda Beckera. Bolo to otvorené presne na strane 48-49, ale tie symboly čo sú tam. je tam symbolika čísla 4 a na vedľajšej strane a to ma dosť prekvapilo je písmeno D a hneď prvé že “ďábel”, “danielská přezka” a “datel”. Som dosť zmätená neviem ako si to mám vysvetliť sú to dosť protichodné symboly. Ešte jedna zvláštnosť mala som na ušiach slúchadlá s hudbou určenou na hypnózu, hudba však už dávno doznela, ale ja som napriek tomu začula v jednom momente taký zvláštny zvuk. Určite to nebolo zvonka, lebo som hluchá jak poleno, išlo to z tých slúchadiel a to sa veľmo čudujem, lebo naozaj ako vravím som hluchá ( 98,8% hluchota ).

  Páči sa mi

 134. marek to ja netvrdím :D:D inač neviem musím tu dačo popozerať leb oanjeli ma natúto stránku doslova vyhnali a spítal som sa čo tam? povedali mi že tu uvidím tak to som zvedaví :D:D je mi zle preto som tu až teraz

  Páči sa mi

 135. tak ak si niekto rozmyslite napište kedy my ho pošlete skušam každy den ked ide sa s nimy spojiť a ja sa tak ľahko nevzdam ale zasa nie som ani velmi trpezlivy

  Páči sa mi

 136. neboj budem len vela času nemam rok 2012 sa bliži ak to je pravda tak chcem sa s niekym skontaktovať aby my pomohol sa rozvyjať lebo sam to určite nezvladnem

  Páči sa mi

 137. Marek,ale no toto..Akoze sam nezvladnes?a co myslis ze ta chytia za rucicku?NIE! Uz len tym ze dopredu zufas ze sam sa nedokazes rozvynut je chyba,potlacas to vedome i podvedome.Najprv zmen tuto afirmaciu! 😉

  Páči sa mi

 138. Marek,

  ak chcete kontakt, tak musí vychádzať z vás… Musíte ho veľmi úprimne chcieť… Niekedy aj dlhú dobu. A musíte pre to niečo urobiť zo svojej strany – chcenie samo nestačí. Pre “nich” je to znak, že to myslíte vážne.

  Hore v článku sú cvičenia. Začnite ich robiť. Ak je príčinou nenadväzovania kontaktu vaša nižšia energia, tak si ju týmto spôsobom zvýšite tak, aby pre nich bolo bezpečné s vami nadviazať kontakt. Inak by riskovali, že napriek vášmu veľkému chceniu vám pri kontakte “uvaria mozog”, ako to povedal mne môj učiteľ. (Aspoň priznal, že je čo uvariť. 😛 )

  Ak sú príčinou vaše nevhodné presvedčenia, skúste sa pozrieť na Mračnú horu (lišta vpravo) a zistiť, či by vám niektoré z cvičení nepomohli zmeniť obmedzujúce postoje.

  Sú tu pre každého, kto je ochotný sa s nimi kontaktovať. Nevyberajú si. Takže ak to nejde, treba hľadať úzke hrdlo v nás a odstrániť ho. A času je dosť – jediný týždeň kontaktu s nimi dokáže s človekom po energetickej stránke urobiť viac než celý ľudský život! Kontaktom s ich energiou totiž čistíte vašu a zvyšujete jej vibráciu tak, aby ste sa stali vyššou bytosťou. Keď raz nadviažete kontakt s bytosťou zo Svetla, nemusíte sa viac báť – zvyšok ide plne automaticky!

  Páči sa mi

 139. Ahoj Helar,

  dlho som hladala stranku, kde by som mohla najst odpovede na moje otazky.
  Dlho som mala pokoj od zvlastnosti, ktore okolo mna diali, ale po umrti mojho stryka a dedka, obidvaja zomreli 27. dedko pred mesiacom a stryko 27.11.2008 zhruba pol rocny interval.
  Som dieta 80. rokov, v detstve sa mi stala taka zvlastna vec, mala som cca. 5 rokov, jedno skore sobotne rano som vstala a utekala za nasimi do spalne, ako vzdy som vklzla mamine a tatinovi pod perinu a zaspinkala som. Mamina sa len zobudila na to, ako sa trepem, som cela modra a dusim sa……ja si z celej veci pamatam ako mamina beha po hale a zvoni susedom, vidim ocina, ktorý sa ma snazí ozivovat……..potom uz len to, ako sa prebudzam v nemocnici. Nikdy sa neprislo na to, co sa mi to vlastne stalo.
  No a od tohoto okamihu sa mi zacali tie zvlastnosti okolo mna. Viem, ze som nechcela sama spinkat, lebo som sa bala hlasov, ktore som v noci pocula atd. Potom to na urcitu dobu utichlo. Ale vzdy sa to s odstupom casu vracalo.
  Stavaju sa mi veci, ktore tu uz boli opisovane viacerými. Lezim v posteli, zaspavam citim chlad a zimu a pritom mam postel dost blizko radiotora. Za noc sa zobudim min. 2x a to bud na hlas “ZOBUD SA” alebo so strasnym strachom, silnym busenim srdca. Teraz sa mi stava pravidelne, ze sa zobudim a pozeram sa na svoju lavu ruku, ktora je bud cela krvava alebo sa meni….najprv si ju nespoznavam, potom len na nu pozeram a lahnem si a zaspim. Nerozumiem tomu, najprv som si myslela, ze sa mi to sniva, ale stalo sa mi to uz 5x a uz viem, ze to nie je sen.
  Skusam vselico mozne, mam zapalene sviecky v izbe, ked spim…..mam pocit, ze mam v izbe nejaku negativnu energiu, ktora mi neda spat, neviem si rady. Dakujem za akukolvek radu ci nazor.

  Páči sa mi

 140. Prosim vas skusala som samanske putovanie ale neviem ci to bolo spravne. Pri hudbe som si predstavila miesto, potom som ho akoby skumala nie cielene ale islo to samo takto som stretla jedno dievca robilo mlynske kolesa. Spytala som sa jej na mojho sprievodcu odpovedala mi ale ja som ju nepocula iba sa jej otvarali usta. Stretla som takto viacero “postav” prenejsie strom(?) a soba.Tak som to na druhy den skusila znova tentokryt som stretla zenu s kozuchom na hlave 😀 a tej som sa tiez nieco opytala zas som nepocula odpoved tak som jej podala papierik a ona mi nosom (?) nieco nakreslila no bolo to botkovane a podobalo sa to na vlka/lisku a pod. otazka bola: Prosim ta mozes mi povedat ake je moje ochranne zviera? 😀 mozete mi prosim poradit preco nepocujem co mi hovoria?

  Páči sa mi

 141. Mne sa stalo toto:Bola škola ako vždy som sa nudil a tak som sa rozprával s anjelikmi :D:D a zrazu mi napadlo že si predstavím že som niekde kde je na zemi hmla a predomnou nejaké obrazi akoby z rôznych častí zeme a hýbali sa.Nepamätám si čo presne sa tam dialo pamätám si len na nejakú pláž a pieskovú dunu niekde som videl aj ľudí.Dostal som sa do stavu kedy som nevedel o svojom tele ani okolí asi za 2-3 sekundy.Prehadzoval som si rukami tie obrazi a zrazu mi napadlo otoč sa.Otočil som sa a zamnou vlk ktorí namňa brechal a tak som sa zlakol a išiel preč.Na druhý deň som tam zas išiel zase som sa otočil a pítam sa vlka že prečo namňa breše napadlo mi že tam nemám čo hľadať a tak som odišiel.Helar nevieš čo to mohlo byť?

  Páči sa mi

  • Pekny den Filip,

   mam k tebe jednu prosbu…vedel by si mi pomoct s anjelmi a napojenim sa na nich? Akosi sa mi nedari s nimi spojit,aj ked prosim o kontakt.
   Kdesi vnutri ma velmi pritahuje a stale nanho myslim…je to METATRON.

   Páči sa mi

 142. Maja,

  pokračujte. Ak idete podľa “harneristov” (cez dieru v zemi do mimosveta), musíte hľadať niečo, čo sa opakuje 3x. Ak idete podľa individualistov (ja idem podľa Perkinsa: nechala som hudbu, aby ma niekam doviedla, a tam som si našla “posvätné miesto”, kam sa teraz vraciam), stačí ísť na posvätné miesto a žiadať, kým sa nejaký vnem nedostaví. Tento nepotrebujete trikrát – stačí jediný vnem.

  Ak nepočujete, znamená to, že ešte vaše vnímanie nie je nastavené na novú realitu. Ja som tiež svoj “les” najprv asi týždeň skúmala, než som ho poznala dokonale a začala kontaktovať vyššiu inteligenciu. Za ten čas mal môj mozog čas nastaviť sa na mimofyzické vnemy. Ak si tento čas nedáte, je možné, že sa fyzickými zmyslami snažíte postihnúť mimofyzickú realitu, čo dosť dobre nejde.

  Filip,

  skús sa toho vlka spýtať. Mimochodom, zvieratá dobre reagujú, ak si k nim čupneme a ak im niečo donesieme – takže ho skús trošku “vnadiť”. Viac o kontakte so zvieratami je popísané pri osobnom toteme.

  Páči sa mi

 143. Aurawiewer ….ak si to pisal mne dakujem za radu.
  Otvaram cakru skoro 2 roky.Pracujem s cakrami,mam celkom slusnu vizualizaciu,mam dokonca celu svoju krajinu /pravda nie moc velku:-)/,ale tuzim po Kontakte.Tuzim astralne cestovat,pomahat bytostiam a ludom a vela inych veci 🙂

  Páči sa mi

 144. No ono nestaci len chciet.
  treba pohnut prdelou a nieco pre to spravit:-)
  musis ich volat prihovarat sa im a tak.
  to casom pojde uvidis.

  pracuj s tym co pracujes ak si v tom dobry.
  meditujes??

  Páči sa mi

 145. Meditujem kazdy den :-).Cez vikend aj viackrat.Snazim sa o astralne cestovanie a dlhsie sa ucim meditovat, dostat do tranzu a odtial vystupit.Ale pravdepodobne mi viac sedi vizualizacia….Rad by som sa s niekym o tom porozpraval osobne,mozno by som dostal par vzacnych rád 🙂
  Alebo co by bolo este lepsie,pomohol by mi kontaktovat sa s Bytostami.

  Páči sa mi

 146. treba si veriť . dokážeš to aj sám.
  tak keď ti tak ide dobre vizualizácia prečo si nepredstavíš seba ako sa oddeluješ od tela a putuješ k nebu?
  ale prvy krat radim len do miestnosti 😀

  Páči sa mi

 147. Stojí to tu ako voda v kýbli .. spracujem ďalšiu formu veštenia a to RUNY
  Ak s nimi dakdo pracujete podelte sa o zážitky.
  Lide upada tu konverzacia.
  Nikomu sa nic hrozne nestalo?
  A ty co sa bojite prispievat prispejte. ja vam hlavu neodhryznem( iba ak budem mat chut 😛 ) 😀

  Páči sa mi

 148. Ahojte, v prvom rade som chcel podakovat za zaujimave informacie co som sa docital na tejto stranke..
  Chcel by som sa podelit s jednym zazitkom co sa mi stal,aj popripade zistit co sa mi stalol..
  Jeden cas com pravidelne cvicil kazdy vecer, bavilo ma to a aj pozeranie auri,ale jeden vecer sa mi stala taka vec ze pri cviku s energiou som v noci vo svojej izbe zbadal na kratky okomih postavu s bielou tvarou, mrtvolne bielou…
  Verte ci nie, tu noc som nespal po tme 😉
  No ale to nekonci, po par dnoch sme s mojou mamou zostali sami doma a rozhodli sme sa, ze si sadneme a po tme si budeme pozerat auru, dloho to bola zabava az kym moja mama nevyskocila zo stolicky a nerozbehla sa zapnut svelo, s velmi zaujimavim vyzorom na tvari…Totiz povedala mi, ze zbadala postavu ako za mnou stoji a ma uplne bielu tvar..
  od toho zazitku vzdy ked cem cvicit alebo ked mam klud citim ze niesom sam, aj som poprosil aby odisiel ale ja citim ze je v mojej blizkosti nieco coho sa neviem zbavit…neviete mi poradit?? velmi by mi to pomohlo a aj preto aby som mohol zas zacat cvicit..Shinji2@azet.sk

  Páči sa mi

 149. Toto som videl aj ja chorobu a karmicke dlhy u pure poison vo forme postavii
  budes sa toho musiet zbavit aleo mantrami alebo inak

  jooooj boz eja som na dovolenke ja nemam ,,pracovat,,

  uz vazne miznem

  Páči sa mi

  • Aj mne sa stalo že som to videl ale za bieleho dňa že som víziovo videl… Veď aurík vieš ako s tým démonom… som videl postavu cleú v čiernom plášti s totálne bielou tvárou ako sa blížila kumne ale neriešil som ju a nehal som to tak nič mi to neurobilo ani nebadám dačo…

   Páči sa mi

 150. Aurawiewer

  hi, ja by som sa rad toho zbavil…
  to s tymi mantrami- neviem ako to je…
  ale ja sa postavim svojmu strachu a pokusim sa ho poslat prec z oci do coci…snad sa zas nezlaknem..hehe

  Páči sa mi

 151. Este som sa chcel spytat, neviete mi niekto doporucit nejaky seminar kde by som sa mohol dozvedet viac o aure a inych veci?? nie co najdem na nete..Nieco prakticke a hlavne nieco scim mate dobre skusenosti…dakujem..

  Páči sa mi

 152. Nečítal som všetky komenty hore, ale 2x sa mi stalo (možno to nič nie je), že som sa ráno zobudil (bol som úplne pri vedomí), a vôbec som sa nemohol pohnúť, nemal som vôbec strach (vlastne ako keby som pri tom nič necítil, iba som premýšľal čo to môže byť) a zreteľne som počul ako niekto vyslovil jasne a ako keby som škodoradostným smiechom “Nie”. A to bolo všetko. Môj brat bol vedľa v izbe a samozrejme nič nepočul. (možno to bola jasnočujnosť, kedy sa nám stimuluje príslušné mozgové centrum a náš mozog to vyhodnotí ako sluchový vnem)

  Páči sa mi

 153. Ahojte. Tak práve pred chvíľou som skončila môj ďalší pokus o kontaktovanie sa s anjelmi a vyzerá to tak že konečne to bolo úspešné! :D:D Využívala som pri tom kyvadlo a písmenkovú tabuľku. Šlo to síce dosť pomaly, ale kyvadlo sa dávalo do pohybu o niečo ľahšie ako doteraz a ani ma neotravovali žiadne myšlienky.
  Takže, volala som strážneho anjela a keď som sa spýtala na meno, vykyvkal mi, že sa volá Ariel. Opýtala som sa ho, či mám aj iných, vyšších anjelov, povedal že áno. Tak som ho poprosila, či by som nemohla hovoriť s tým najvyšším.Potom som sa dozvedela že prišiel Uriel, že je tým najvyšším, s ktorým môžem práve hovoriť. Súhlasil s tým, že môžem o tom povedať aj iným ľuďom. Juchuuuuu :D:D A že vraj je ku mne priradených až 9 anjelov. Ale prečo je ich až toľko, to mi už povedať nechcel. No neviem…
  Bolo to super, ale teraz začínam mať trochu pochybnosti, či to celé nebol len môj blud, či som nevedomky neovplyvňovala kyvadlo lebo som už veľmi túžila nadviazať kontakt… :/ Nedá sa to nejako overiť? A ešte, viete niekto niečo o Arielovi?
  Ďakujeem 🙂 Čaute

  Páči sa mi

  • Heh aj ja som pred chvíľkou kyvadloval.Prvíkrát mi šla aj písmenková tabuľka ikeď som tie písmená skôr odhadol kam šli ale vdžy som si overil či to je to písmeno ktoré som si myslel.Najprv som kyvadloval ano nie s Michaelom.Spítal som sa či by mi niečo dal kontakt s Aaronom.Kyvadlo šlo k áno.Tak som teda privolal Aarona a spítal sa ho či je tu.Kyvadlo šlo k áno spítal som sa či je zo 100% svetla že nie.No spítal som sa či mi chce niečo povedať a šlo to k áno.Tak som sa opýtal či mám prejsť na písmenkovú tabuľku a tiež šlo k áno.Šiel som teda na písmenkovú tabuľku a sústredene som sa spýtal že čo mi chce povedať.Vykyvadloval som daggn ďalej to už nešlo a pri kyvadlovaní som bol v alfe chvíľami v thete a chýbalo len málo uvolnenia a nedržania kyvadla ku astrálnemu cestovaniu.Astrálnu hlavu som mal niekde na hrudi a cítil som že niesom celkom vo svojom tele tak som bol rád ale astrálne cestovať sa mi nepodarilo.No snáď nabudúce :-D.

   Páči sa mi

 154. Zdravim chcel by som sa opytat mam celkom neprijemny pocit pri spani. Stava sa mi ze zaspim a nedokazem sa zobudit zo sna…je to ale velmi silny a zivy sen ked chcem utiect alebo sa vzbudit robi mi to tazkosti. Ked sen skonci konecne nemozem kricat nic… skonci to vzdy ked sa pohnem (najlahsie nohou). Ale uz sa mi to nestava tak casto tento sen sa obycajne zacina rychlo a byva vzdy kratky. Hlboko vsak zaspim taky pocit ako by som sa kolisal a hned to zacne… vzdy len ked som unaveny nevie mi niekto poradit?? nemam to rad a je to neprijemne.

  Páči sa mi

 155. Nazdar filip moja rada:

  Kúp si v ezoterike kameň ametyst a čierny turmalín, očisti si ich a nabi a daj si ich pod vankúš, oba znamenajú ochranu v snoch a lepšie vedenie s hora.
  Ja som takýto sen mal bolo to ale také že ma to držalo, vždy mi stačilo v ňom pomyslieť na Óm táre a bol som hore.

  Daj vedieť čo sa zmenilo po kúpe kameňov, fakticky to funguje ani ja som neveril, dal som si pod vankúš nabité tri kamene a jedným s nich je ametyst( ostatné by ste chceli vedieť tiež čo ? 😀 he he neprezradim) a po 3 mesiacoch som sa konečne vyspal 🙂

  Páči sa mi

 156. Dnešný ,,kanáling,, s Michaelom , no uznajte, nieje Michael najvtipnejším anjelom? Pripomína mi to keď sa helar pýtala strážneho čo má robiť proti depke a odpoveď bola usmej sa.. tak toto je niečo podobné, ja som čakal že mi povie múdry,sikovny,stopercentnesvetlo, nie on zabije 😀 ..

  ,,Michael si tu?,,
  ,,ANO,,
  ,,Hovoríš pravdu že si archanjel Michael..,,
  ,,ANO,,
  ,,dúfam že si rád, že som sa rozhodol takto skoro pre channeling a cez písmenká,,
  ,,ANO,,
  ,,ako by si sa charakterizoval?,,
  ,,MUZ,,
  ,,Michael ty si robis so mna srandu!,,
  ,,NIE,,
  ,,haha urcite 😀 ,,

  Páči sa mi

 157. Helar nemal som to vedieť to čo viem.. Anjeli začali svoje veldielo krutosti práve dnes..
  Dostal som prvú lekciu , zamerali sa na moje sebavedomie a test viery, zvladol som to celkom fajn.. ja som si chcel tie moje mlade roky este uzit.. a myslim ze dnesnym dnom mi skoncila sloboda, zacali ma pohanat rovnakou cestou ako teba!! BUUUUUUUUHUHUHUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU SMRRRRRRRRRRRRRRRK

  Páči sa mi

  • Je mi to ľúto, čumáčik zamatový, bola by som ti to rada chvíľu ušetrila. Ale možno je to tak lepšie – keď si už na svojich presvedčeniach odžil časť života, ťažšie sa menia. Takto to aspoň budeš mať ľahšie ako ja 🙂 … a to ti prajem!

   Mimochodom, nemysli si, že si voči nim bezmocný. Keď mi bolo zle, vždy som si spomenula, že mám zuby a nosím ich v ksichte! 😛 Ono to síce nič nepomohlo, ale človek sa cítil akosi “ľudskejšie”…

   Páči sa mi

 158. No a vieš ako to začalo?

  Michael má saltinka tie kraviny este v aure?
  nie

  saltinka mi pise ze sa zazracne vyspala a prestalo jej par problemov( celu noc som posielal reiki viacerim ludom) tak som si myslel ze ako fajne ze je to vyliecene ked misko povedal.
  a trt kraviny su stale tam hoci saltinke je fajn

  ,,michael klamal si mi zamerne?
  ,,ano,,
  ,,bolo to na zranenie mojho ega sebavedomia a zistenie odolnosti viery?,,
  ,,ano,,
  ,,aaaaaaaaaaaaaaaaargh!!!!!!!,,

  🙂 .. tie zuby obcas pouzijem ale mylsim ze to nebude az take zle Lebo som dostal dalsich dvoch ucitelov
  Uriela a este jedneho ktoreho si neprezradim 😛

  Páči sa mi

 159. nie, ze sa mi budete smiat ale nestava sa vam niekomu nahodou ke ked zacnete kyvadlovat zacnete pri tom zaspavat? : ) Mna to tak taha na spanie ze az. : )

  Páči sa mi

  • Áno, u mňa je to v poslednom čase bežné. Myslím, že to poukazuje na nesúlad medzi energiou kanálu a energiou, s ktorou kanál komunikuje. Odporúčam robiť niečo na zdvihnutie vlastnej energie. Ja som začala čchi kung (teda jeho “odrodu” žam žung), ale pomôžu aj Tibeťania alebo počúvanie hudby Shapeshifter (Aktivácia DNA).

   Páči sa mi

   • Helar

    a ked ma aj ta hudba na aktivaciu DNA uspava??? v poslednej dobe, ked nemozem spat, pustim si tuto hudbu a za 5 min som ako drevo…

    Páči sa mi

   • Nie ale vzdy ked chcem kyvadlovat alebo robit nieco s vyyssimi vybraciami tak mi treba strasne srat .. 🙂 negativita musi het .. 😀 😀 pardon za negustiozny slovnik

    Páči sa mi

   • Ste trafila kliniec po hlavicke. To je moj problem o ktorom som chcel s Vami hovorit ked som si pytal Va mail…posledne mesiace zasa chodim s urovnou energie v stave..WARNING…energy low!!!…5% left! WARNING! Mi to staci ani nie na chodenie do prace. Čchi kung nad tym som uvazoval, musim vyprasit lenivosti kozuch! Aaaa nestacilo by cvicit na veceru Kung pao? : )))))))

    Páči sa mi

   • Maark,

    to cvičenie kung pao závisí od toho, čo chcete dosiahnuť… Na zvýšenie objemu pneumatiky okolo pása to absolútne postačuje… 😀

    Ambala,

    to len znamená, že na tebe “láme” nejaký blok, ktorý ti inak bráni spať (môže to byť stres, prílišné napätie, snaha kontrolovať všetko okolo seba,…). Počúvaj ďalej, malo by sa to po čase zlepšiť, aj keď “po čase” môže trvať aj niekoľko mesiacov, ako ťa poznám… 😀

    Páči sa mi

 160. Milá helar,
  V minulosti som urobil veľmi zlé veci jednej mojej blízkej osobe. Mojim konaním,ale asi aj meditáciami som vytvoril bytosť ktorá ma prenasleduje. Nevydím ju, nepočujem, ani necitím, ale jednoducho viem, že existuje. Existuje však v takých sférach, do ktorých sa meditáciou neviem dostať. Je krutá a bezcitná, útočí na moje slabiny(ktoré spôsobili to konanie) vždy, keď si myslím, že som ich už meditáciou prekonal,tak mi ich navráti a moje muky začínajú odznova. Pochopil som však, že Ta bytosť je spravodlivá a že to robí preto, lebo som dostal šancu, v tomto živote skoncovať s tienistými stránkami môjho nižšieho ja, ktoré som si doniesol z minulého života. Cítim, že sa blíži čas keď sa od nich oslobodím,mám pocit, že to bude už čoskoro.
  Nevieš mi prosím poradiť cvičenia zbavenia sa škodlivých vlastností ktoré boli získané v minulých životoch, respkt. na ovládnutie a majstrovstvo nad pudmi nižšieho ja. ďakujem.

  Páči sa mi

 161. ahoj ivana,neverim,ze si to precitas,ale to iste sa stalo aj mne…
  ked som v takom ,,polospanku,, ,uplne sa mi zablokuje telo a neviem sa hybat…aj ja sa vtedy bojim,lebo si myslim,ze to nejaky duch alebo take…raz to nieco zo mna stiahlo aj pokryvku a potom som citila take chladne…nevedela som sa pohnut a nic…neviem ci to je schopnost…neverim…mozno…ja som ti len chcela napisat,ze aj so mnou sa deju take veci…

  Páči sa mi

  • Mám podobný problém. Tesne pred tým ako zaspím pocítim neopísatelnú hrôzu, celá znechybniem, nedokážem zo seba vydaťžiaden zvuk (občas len nejaké zachrčanie) mám pocit fyzickej prítomnosti neviem koho alebo čoho, cítim občas bolesť, vibrácie, tlaky alebo dotyky. Celé to trvá zopár sekund (neviem to celkom určito, lebo strácam pojem o čase), ale našťastie to nebýva až tak často. Neviem sa dopracovať k nejakému rozumnému vysvetlenie čo sa mi to deje ani pomocou kyvadla. Môže mi to niekto vysvetliť? Ďakujem, Anika.

   Páči sa mi

   • Anika a BiusQa, nemôže jednoducho ísť o spánkovú paralýzu? helar o tom aj napísala článok…
    laicky 🙂 : tvoje telo si myslí, že ty už spíš, tak automaticky naruší kontakt s tvojou mysľou, pretože keby tak neurobil, tak by si na posteli robila všetko čo vo sne, a to nechci potom vedieť ako by tvoja posteľ (ak by tú noc prežila) vyzerala !!! Nehovoriac o tom, že tvoje telo vtedy vypína, aby si doprialo zaslúžený oddych/ regeneráciu. Keď si ľahneš, tak sa skús asi tak raz za 5 min. pretáčať v posteli, tým myseľ tvojmu telu pošle signál, že ešte nespí. To trhnutie perinou… možno to nebolo trhnutie, necítila si niečo ako keby ťa niekto ťažkou dekou prikrýval pomaly od päty hore? pretože taký pocit značí začiatok paralýzy. Keď sa už do tej paralýzy dostaneš, a chceš z toho stavu von, skús zmeniť rytmus tvojho dýchania, tým pošleš telu signál že: hej ja ešte nespím!
    A inak, tento stav je vynikajúca štartovacia dráha pre lucídne sny, astrálnu projekciu, šamanské putovanie… takže určite ju nepotláčajte 😉

    Dúfam že som aspoň trochu pomohol…

    Páči sa mi

 162. Zažíval som podobné pocity, a mne pomohla jedna vec. Oznámil som do éteru, že keď je to duch čo ma otravuje, tak to znamená, že asi aj so mňa bude raz duch. A ak budem duch, tak určite budem vedieť ktorý duch ma vtedy otravoval, a buď mu nakopem prdel ako duch duchovi 🙂 , alebo mu tu vrátim a prídem ho strašiť, ak sa už stihol inkarnovať. Alebo mi to teraz vracia on, takže ak teraz prestane, ja ho potom nebudem daľej riešiť.Pomohlo to úplne. Vy musíte rešpektovať ich ,oni vás. Okrem toho vy existujete nielen vo fyzické rovine ale mimo iného aj ako duch. Máte v sebe oveľa vačšiu silu ako oni. Oni by sa mali báť vás 🙂 .

  Páči sa mi

 163. Zdravim,

  uz dlhsie sledujem vas blog, myslim ze je naozaj na urovni a mam mensi (vecsi?) problem. Snazim sa spojit s mojim anjelom respt. so sprievodcom a preto som ho poprosila aby mi v sne ukazal nejake znamenie:) zubudila som sa na to ze som videla zablesk nejakej vzdialenej krajiny(vyzeralo to ako jazero a les okolo) a hada ktory mal velke cierne oci a priblizoval sa ku mne. Vylakalo ma to tak som to uz viac neskusala no je mozne ze je to iba vyplod mojej fantazie(ja som uz aj tak dost prepnuta) ale toto sa mi stalo po prvy krat. Anjeli ma velmi zaujimaju a preto by som chcela vediet, ci sa s nimi mozem naozaj skontaktovat. Viacere vestkyne sa zhodli na tom ze mam schopnost sa venovat takymto veciam no zatial som tomu nepripisovala nejaky extra velky vyznam.
  ps. casto sa mi stava ze mi velmi intenzivne huci v hlave a v lavom uchu a pocujem silno tlkot mojho srdca( dufam ze nebudem muset ist k psychyatrovi):D

  Páči sa mi

 164. ma napadla taká sprostá básnička .. veverička vrtká vyfa*čila krtka : )))
  Neber si to osobne mam tvorive obdobie D:D:D

  A skúšala si niekedy sa na ten tlkot zamerať? A počúvať ho?

  Páči sa mi

  • haha tak to potom musi byt velmi tvorive obdobie:DDale s5 k teme:
   vzdy ked mi to moje nestastne srdce zacne tlct(je to hlavne ked lezim a snazim sa relaxovat)tak pocuvam:) ale v poslednej dobe to citim ake keby som mala vsade iba srdce lebo busim cela v nohach, rukach v hlave proste vsade..iank dnes som si vsimla ze mam v izbe sosku michaela:)

   Páči sa mi

 165. Veverica,

  to, čo popisuješ, mi prichodí ako otváranie sa energetických kanálov v tvojom “systéme” (=tele, aure) a ich harmonizovanie. Pravdepodobne z nejakého dôvodu začala tvoja energia vzrastať. Ak si preto neurobila nič sama, tak potom je možné, že sa niekto stará, aby sa s tebou dalo čoskoro kontaktovať… Najmä ak je to spojené s mravenčením a nárastom teploty (hlavne v rukách alebo chodidlách).

  Páči sa mi

  • no pravdupovediac som preto nerobila nic extra okrem toho ze som poziadala o zvysenie vibracii a to co som popisovala vyssie…totizto nemam s tym zatial ziadne skusenosti no chcela by som preto nieco urobit(v buducnosti sa k tomu hadam dostanem) .. a to mravcenie no nohy mam stale studene:D a ruky niekedy citim ale to naozaj iba niekedy
   v kazdom pripade vam velmi pekne dakujem

   Páči sa mi

 166. Veverica,
  Helar má pravdu,aj ja som si myslela,že udrela moja posledná hodinka,zrazu mi začalo tĺcť srdce,zostala som veľmi slabá,akoby mi dochádzal dych,ale vedela som,že to nie sú priedušky,alebo pľúca,bolo to cítiť,že je to srdce.Prešlo ma to,keď mi Aurík poslal reiki energiu, a asi za týždeň som si urobila kurz SRT. Odvtedy sa mi nič také nestalo.Ja som nevedela, čo to je,až teraz mi to došlo,ked to Helar vysvetlila tebe.

  Páči sa mi

 167. no aspon, ze to nie je nic vazne:DD ale mam este jednu otazku. Da sa zistit meno mojho strazneho anjela alebo sprievodcu aj inak ako cezo mna? myslim tym, ze ci to vie zistit aj niekto iny okrem mna, kedze mne to este nejde..

  Páči sa mi

 168. Teda viem, ze je toto haluska co napisem…
  Kyvadloval som na dvoch miestach v byte a presne tam kde som sedel sa nam zvlnila plavajuca podlaha. 🙂
  Asi sa mi vzdy nejako na kyvadlo nenapadne sadol aj nejaky byvaly stolar a takto nahana rodine robotu! 😀

  Tak co myslite je to moze, ze to ma nieco spolocne alebo len zhoda okolnosti? 🙂

  Páči sa mi

  • Dve vysvetlenia: 😀

   To “normálne” – nekvalitná podlaha nezniesla záťaž, že na jednom mieste dlhodobo niekto sedel. (Koľko vážiš? 😛 )

   To ezoterické – energie, ktoré sú pri kyvadlovaní v činnosti, vytvárajú okolo teba “silový” priestor – a ten asi nie je nejvhodnejší pre plávajúce podlahy. Staré bosorky mali hlinené podlahy 🙂 .

   Inak, to druhé vysvetlenie je pravdivé. Väčšinou, keď robíš magické a iné energetické úkony vždy na jednom mieste, tak to miesto dostane celkom špeciálny náboj, ktorý sa dá zistiť kyvadlom a ktorý potom môžeš využiť napríklad pri liečení. A keď ho spotrebuješ (teda odčerpáš z daného miesta), musíš ho znova energetickou prácou postupne vybudovať. Napríklad ak vždy medituješ na tom istom mieste, neskôr na ňom meditatívny stav dosahuješ oveľa ľahšie, pretože ti už pomáha samotná energia tohto miesta.

   Na tom istom princípe sú založené domáce oltáre.

   Páči sa mi

   • 😀 Pche!…, ze kolko vazim?! 😀 😀 Moja zenska cast sa skoro urazila! 😀
    Ale nie, podlaha je z tych kvalitejsich a ja nemam zakalaci preukaz pretoze mam takych 73kg. : )

    Ved to ja viem, ze meditovanim/kyvadlovanim/hocico-ezoterickym na jednom mieste si to miestocko pekne “nabijame”. Ved to mam od Teba tuto info a aj z toho dovodu som Ti uz vypisal uctenku za opravu draha Helar. 😀 Treba tam dopisat upozornenie…”Pozor moze nastat deformacia plavajucej podlahy!”

    Páči sa mi

   • Aurík,

    ak to bolo na mňa, tak ja mám kobercovinu nalepenú na betón, ale veď to čoskoro uvidíš 🙂 (alebo aj nie, dúfam, že mi neprídeš strhávať koberec!) 😛

    Páči sa mi

 169. Uz davnejsie tu bolo v komentaroch posplietane daco o otom ze Ty Helar byvas dakde v Bratislave, ale aj ked nie je to vlastne jedno, ide o to ze zhanam dajaky dobry ezo. obchodik kde by som pokupoval tieto vseliake kamene a ezo pomocky , kyvadlo a tak..daco je v DK ruzinov ale neviem ci je to ono. Poradis mi prosim ta?

  Páči sa mi

 170. Ahojte všetci…mohol by mi , prosím niekto overiť , či naozaj channelujem s Michaelom a či je aj mojím strážnym?…rozprávam sa s ním myšlienkami…aj kyvadlom sa mi sem tam darí…vopred dakujem za ochotu…majte sa krásne

  Páči sa mi

 171. ,, vyssie ja channeluje aatina s michaelom archanjelom? ,,

  ,, nie ! ,,

  ,, channelovala niekedy s archanjelom michaelom?,,

  ,, nie ,,

  ,, a s kým channeluje ?? ,,

  ,, diskarnáti v aure – duchovia ,,

  vyhod si to stade.

  Páči sa mi

 172. Aj tebe dakujem , Eldhwen…Hľadala som tu na minigrimi spôsob , ako sa ich zbaviť…no , nie som si istá…mám ich všetkých naraz poslať do svetla , vyčistiť si čakry a obklopiť sa bielym svetlom?…a k tomu “nasoliť” celý svoj dom?…čítala som aj , že treba vydymiť celý priestor šalviou…čo je na zbavenie sa ich najúčinnejšie?…a zaberie to aj na tých duchov , ktorí sú “pricucnutí” na niekoho iného? (napríklad na moju dcérku)…ste zlatí , že ste sa mi na to spýtali…ešte raz vám obom dakujem :o)

  Páči sa mi

  • Aatina,

   tiež podobné zistenie: nie je to Michael. Je to nejaký geinvenisko, ktorého sa treba zbaviť presvetlením – v článku Čo sa to s nami deje? je rituál, ktorý pomôže. Zaberá aj na iné negatívne energie, ktoré sú na nás naviazané.

   Ak sa ty týmto rituálom zbavíš negatívcov, prakticky tým “očistíš” i ľudí v svojom prostredí, ale za dcérku to môžeš urobiť explicitne tým, že povieš, že žiadaš očistiť ju.

   Páči sa mi

 173. Vyšli mi odpovede rovnako ako Vám, nie je to Michael. Ešte stále si málo verím, nechcela som to sem písať, nebola som si istá, či je to naozaj tak. Helar Ti už poradila čo sa týka očisty, ja by som len chcela potvrdiť, že vydymenie šalviou je OK, zbavíš sa všetkých negatívnych energií.

  Páči sa mi

  • Ahojte všetci…Helar a Rozalka…aj vám dakujem za overenie a zistenie toho genivena…ked som si komentáre od vás prečítala , začali sa v mojom živote diať zlé veci…ja som ochorela tak , že som nemohla stáť na nohách , vracala som a šialene ma bolela hlava…ochorela aj moja dcérka , dostala horúčky a zaľahla do postele…a aby toho nebolo málo , zistila som , že ma podvádza manžel a samozrejme všetko popiera a tvrdí mi , že si namýšľam a som všetkému zlému medzi nami na vine…chvíľami som naozaj na pochybách…včera večer som s vypätím síl a s najväčším presvedčením , akého som bola schopná , absolvovala ten rituál na 100%-né spojenie sa s bytosťami svetla a poviem vám , dnes mi je omnoho lepšie…spravila som ten rituál osobitne aj za moju dcérku a manžela…dúfam , že sa to všetko , čo najskôr zmení na dobré , hlavne kôli malej…prepáčte , že sa vám tu takto “vylievam”,ale som dosť na dne…a potrebovala som to dať zo seba von…asi to tak má všetko byť , len to musím prijať…ste tu všetci hrozne zlatí a obdivujem vás , kam ste sa vo svojom vývoji až dostali…prajem všetkým všetko dobré…ahojte

   Páči sa mi

 174. Prosim vas len jedinu otazocku. Som v kontakte s clovekom ktory je dost vyspely duchovne a aj je ezoterik. Radi mi aby som trosku este pockal na chanelovanie ale ze mozem skusit a aj sa nieco myslim dari, len komunikujem cez myslienky. Mohly by sate sa prosim spytat tych vasich anjelov ci jednoducho mam v tomto obdobi na chenelovanie a ze na com by som mal teraz maka, ze co mi pomozet? Velmy velmi by som vam bol zaviazany pretoze potrebujem dajaku istotu, od niecoho sa opriet. Dakujem vopred, vazne.

  Páči sa mi

  • No tak som sa pýtala kyvdla=moje vyššie Ja.
   “môže Samuel8 začať s chanelingom?”
   “áno”
   “môže chanelovať s anjlemi?”
   “nie”
   “so svojím vyšším Ja?”
   “áno”
   “a bude môcť neskôr chanelovať aj s anjelmi?”
   “áno”
   “aká technika je pre neho vhodná?”
   žiadna odpoveď – asi preto, že si máš vybrať sám
   ešte som sa spýtala či máš začať s meditáciou
   odpoveď bola “áno”

   Páči sa mi

 175. Ahojte, poprosim o pomoc Aurika alebo teba Helar, uz som viac krat pisala, ze mam liecit. Skusala som kyvadlovat s Rafaelom, ale stale mi nechce prezradit co mam robit,aby som sa v tomto smere zdokonalovala… Pripada mi to cudne, vaham ci je to vlastne on…

  Páči sa mi

 176. Pri chanelingu s anjelmi treba dávať pozor, či sú to naozaj anjeli. Vždy sa treba spýtať, či sú z čistého 100% svetla. Ja po kurze SRT využívam skôr kyvadlo na komunikáciu so svojím vyšším Ja. Ale porozprávam sa aj so svojím strážnym, mám ho strašne rada a veľmi mi pomohol. Vždy sa ho spýtam či je tu a oslovím ho menom, ktoré sme si dohodli. Ak sa mi kyvadlo ošíva tak viem, že sa snaží nakontaktovať nejaký negatívec. Ale musím priznať, že sa mi to už dávno nestalo.

  Páči sa mi

 177. Ked sa podla jednej techniky vznesiem v ziarivej guli vysoko do sveta energie a uvidim otvor do ineho sveta, vstupim a tam stretnem ,,mojho najvyssieho spiritualneho sprievodcu v tejto dobe zo 100 precent. cisteho svetla tak kto je to…moj anjel strazny alebo moje vyssie ja? A aky je rozdiel ked komunikujem s vyssim ja a anjelom? Dakujem

  Páči sa mi

   • k comu by sa este dalo dodat, ze aj dusa je v podstate energia… 🙂

    v komunikacii s vyssim ja a s anjelom nie je v podstate ziadny rozdiel. aj jedno, aj druhe si z teba moze utahovat a rado to aj robit bude 🙂 ale je dolezite hovorit s jednym aj druhym co najcastejsie, pretoze ta to posuva vyssie

    Páči sa mi

   • Ja len dodám, že mi povedali, že sa na nás lepí časť energie, s ktorou komunikujeme. Takže ak komunikujeme s vysokými vibráciami, zvyšuje sa naša vlastná vibrácia. Ak komunikujeme s “ťažkou energiou”, naša vlastná vibrácia sa znižuje. Problém sú geinveni, ktorí sú trochu vyššia vibrácia ako naša ale nižšia ako to, s čím by sme komunikovať mali. Ako som to pochopila, tak oni programovo znižujú našu vibráciu, pretože z nejakého dôvodu sa ňou živia.

    Páči sa mi

 178. rozalka,
  na kurze SRT ste sa ucili pred napojenim aj nejakej technike ochrany pred negativnymi, neziaducimi bytostami , alebo je to len o spravnom napojeni na VJ ?

  Páči sa mi

 179. Ja skusam podla knihy a CD Detzlera napojenie na VJ a aj mi cisti, takze to robim asi dobre Aurawiewer ….Kurz si nemozem dovolit, ale asi bez tych tabuliek na SRT cistenie vztahov , zdravia a ineho bude proces zdlahvy, ak to pojde vobec.

  Páči sa mi

  • Strelkyňa,
   ja som so SRT začínala podobne ako ty 😀 , ale keď som absolvovala kurz, zistila som že poriadne čistenie sa podľa knihy vôbec nedá urobiť! na kurze dostaneš presný postup čo a ako. no a čistenie vzťahov je kapitola sama o sebe- potrebuješ mať tlačivko, podľa ktorého sa postupuje, musíš vedieť na čo a ako sa pýtať… nie je to zložité, ale chce to veci pochopiť a naučiť sa pýtať.

   Páči sa mi

 180. Strelkyňa,
  viem, že je niekedy ťažké zohnať peniaze na takýto kurz, hlavne keď sa v rodine počíta každá korunka ( nie všetky sú až také drahé ako tie čo majú reklamu na nete ), ale je to naozaj najjednoduchšie. Rýchlejšie pochopíš čo máš robiť, ako máš robiť ( niet nad praktickú skúsenosť, teória je niekedy o niečom úplne inom, napokon každý sme chodili do školy takže vieme posúdiť 😛 ). Ja som sa dlho nevedela odhodlať ísť na nejaký kurz ( SRT bol môj prvý čo sa ezoteriky týka ), ale mne v tom bránilo niečo iné. Napokon som sa odhodlala a musím povedať, že vôbec neľutujem a každým dňom sa utvrdzujem v tom, že nič lepšie som nemohla urobiť. Ďalšia vec sú tie tabuľky, je to naozaj výborná pomôcka. Čo sa toho čistenia týka, pred aj po použití kyvadla sa očistím, jednoduchou formulkou, ktorú si v duchu poviem (Používam ju často aj len tak keď idem medzi ľudí ). Zapálim si sviečky, dymovú väčšinou šalviovú tyčinku ( mimochodom šalviu používam z času na čas aj na vydymenie priestorov ), urobila som si v miestnosti v ktorej meditujem taký maličký oltárik s rôznymi kamienkami, anjelmi, mandalkami……

  Páči sa mi

 181. Ahojte,
  Som tu nova, ale vase stranky si citam pravidelne uz niekolko mesiacov a su naozaj fantasticky zdroj infomacii. Chcela by som vas poprosit o radu, neviem ci to prave patri do tejto sekcie…tak prepacte. Moja priatelka ma problemy v manzelstve aj napriek pokusom riesit ich, a uvazuje o odchode a novom vztahu, ktory sa rysuje. Bola u jednej pani, ktora robi rodinne konstelacie a vraj chaneluje s anjelmi. Ta pani jej naskor precistila manzelsky vztah (myslim ze pouzila SRT) a potom jej sprostredkovala “od anjelov” velmi negativne informacie/dosledky, v pripade ak odide od manzela a zacne novy vztah. Tieto “predpovede” su dost v kontraste s tym co jej povedali dve vestkyne. Je mozne aby jej vyssie bytosti poslali negativne informacie typu – “nikdy nebudes mat dalsie dieta ak zacnes konkretny novy vztah”???
  Kamoska je z toho dost zufala a ja by som jej strasne rada chcela pomoct len neviem ako. Ja sama sa venujem feng shui a astrologii a z tohto hladiska sme uz prebrali vsetko do detailov v ramci mojich vedomosti…. Rozmyslala som nad kontaktom s mojim anjelom straznym, ale zacala som s tym iba nedavno a nie som si ista ci vobec viem jeho meno a nie to este sa pytat ako pomoct kamoske…. Pred SRT mam respect, lebo sa este necitim ready, aj ked uvazujem o kurze. Mozem jej pomoct nejako inak? Uvitam akekolvek rady. Dakujem velmi pekne.

  Páči sa mi

   • Aurík,
    poznám človeka, ktorého si veľmi vážim a veľa ma naučil… ten by to všetko dokázal povedať(určite tušíš, kam mierim)! a poviem ti, normálne som sa zľakla, či to nie je ona!
    EGO je jedna veľká potvora pre všetkých duchovne naladených ľudí…
    a ak niekto “uletí” tak, že stráca triezvy pohľad a najmä cit pre druhých, mal by s takouto “pomocou” druhým radšej prestať.

    Páči sa mi

  • Mima28,

   tá formulácia “nikdy nebudes mat dalsie dieta ak zacnes konkretny novy vztah” sa mi vôbec, ale vôbec nevidí… Presne tento typ informácií sprostredkovávajú nižšie energie, ktorým tu nadávame geinveni. Ak by to bola anjelska informácia, znela by pravdepodobne “ak si začneš s XY, nenaplní sa tvoja túžba po dieťati” (teda nie vyhrážanie sa, ale informovanie o tom, aký dopad môže mať jej rozhodnutie), prípadne “budeš sa musieť rozhodnúť, či chceš viac dieťa alebo tohto partnera”. A už nikdy by nepoužili slovo “nikdy”, pretože je veľa vecí, ktoré my svojou slobodnou voľbou vieme zvrátiť a oni do nich nemôžu zasiahnuť!

   Na mňa teda anjeli všelijako tlačili, ale jednoducho si nespomínam ani na jedinký raz, kedy by sa boli snažili nahnať mi hrôzu, aby ma obrali o slobodnú voľbu… Preto sa mi to nevidí ako posolstvo anjelov. Z danej panej mohlo hovoriť jej ego a posudzovačnosť, alebo potom geinven.

   Spýtaj sa svojho strážneho – stačí jednoduchá odpoveď áno/nie. Spýtaj sa, či posolstvo bolo skutočne od anjelov.

   SRT sa nemusíš báť. To je len technika ako plávanie alebo tancovanie tanga alebo pečenie torty. Ten, koho sa treba báť, sú ľudia, ktorí sami seba začali brať príliš vážne (nie ako “kanál”, ale ako vlastníka informácií) a “uleteli”.

   Páči sa mi

  • Mima,
   ja robím aktívne SRT pomaly 6 rokov a NIKDY by som niekomu nepovedala takéto radikálne veci, aj keď by mi to vyššie ja cez kyvadlo ukázalo. kyvadlo ti dá odpoveď len pre ten okamih, kedy sa pýtaš, treba to brať ako pravdepodobnosť, nie 100% istú vec!!!! človek má slobodnú vôľu a keď sa mu niečo nepozdáva, môže si to zmeniť, ako len chce. niečo podobné, ako tvoja kamarátka mala aj moja- jej veštkyňa povedala, že ak sa jej narodí druhé dieťa (chceli dcéru), bude postihnuté. vieš si predstaviť, aká bola zúfalá. ale povedala si, že to tak nenechá a to dieťa chce a bude zdravé. keď vyššie ja povedalo, že sa to dá uskutočniť, čistila som ju pred aj počas tehotenstva a narodil sa jej zdravý-dnes už 1,5ročný Marek (sradna bola, že mi stále ukazovalo dievčatko, ale narodil sa chlapec!). vydedukovali sme z toho, že našou prioritou bolo zdravie, nie pohlavie, tak to zariadili takto… to som ti dala ako príklad toho,že nie všetkému máme veriť!!!! a ak by bola tá pani, u ktorej bola kamarátka skutočne dobrá, vedela by, že v SRT existujú prostiedky na “opravu” postihnutí bábätiek v tele matky (samozrejme pokiaľ si to nedali ako karmickú záležitosť).

   Páči sa mi

   • Mariaaab,
    vdaka za pozitivny priklad 🙂 Pytala som sa svojho strazneho, ako mi poradila Helar, (teda ak to bol on lebo este som len v zaciatkoch) ci to posolstvo bolo od anjelov a odpoved bola, ze nie a tiez ze kamaraktka by uz nemala k tej panej viac chodit. Povodne totiz mala ist este na jedno sedenie (na precistenie rodu). V tejto suvislosti by som ta chcela pekne poprosit ci by si mi nevedela odporucit niekoho skuseneho v SRTv BA, kto by jej to precistenie mohol urobit. Nerada by som otravovala priamo teba, ak mas toho vela…. Ja sa sice chystam na zakladny SRT kurz, ale to bude az v novembri…. Moj email:babovka77zavinacgmail.com Velmi pekne dakujem za odpoved.

    Páči sa mi

 182. mima28,
  iritujú ma všetky predpovede typu toto sa ne/stane takto sa to ne/stane, a rôzne predpovede do budúcnosti. Vieš zastávam názor, že každý človek si budúcnosť vytvára sám, a je len na ňom ako ju prežije, či šťastne či sa bude trápiť. Tvoja priateľka sa musí rozhodnúť sama ako danú situáciu vyrieši a samozrejme niesť aj dôsledky. ( je to trošku tvrdé, ale presúvať zodpovednosť na niekoho iného nemá význam ) Ak sa zameria na to čo jej predpovedala veštica, že bude nešťastná, nebude mať dieťa…. samozrejme že sa to tak stane, lebo si to sama privolá. Skús si prečítať článok od Helar “zákon rezonancie ako základ mágie”.
  A k tej metóde SRT, samozrejme, že sa ňou dajú vyčistiť negatívne programy vzťahu, ale zasa je to len o dvoch ľuďoch, či sú ochotní sa prispôsobiť jeden druhému, urobiť dáku zásadnú zmenu, ktorá by pomohla ozdraviť vzťah…..Niekde som čítala múdru vetu: “ak chceš aby sa ľudia k tebe správali inak, musíš sa zmeniť v prvom rade ty sama” ( juj keby to bolo také jednoduché, ja sama s tým mám veľké problémy 😛 ). Nechcem posudzovať prácu veštkýň, ani panej, ktorá jej robila SRT, nemám na to právo, lebo napokon mám podané informácie len z jednej strany tak, ako to pochopila tvoja priateľka, respektíve tak ako to vyhovuje jej zmýšľaniu ( alebo inak jej Egu ).

  Páči sa mi

 183. Mima28 ked bude tvoja kamoska dalej zufala tak sa to veru nevyriesi. Nech radsej mysli na nieco pekne. Keby sme sa mali zosypat po kazdej vete co sa nam nepaci tak by to bol den co depresia.

  Páči sa mi

 184. Ste strasne zlati, dakujem za odpovede! Pretlmocim to kamoske a zabukujem si ten SRT kurz 🙂 . Studujem a pracujem v UK tak ak by ste potrebovali nieco prelozit do slovenciny tak velmi rada pomozem….. Prajem vsetko dobre 🙂

  Páči sa mi

 185. No to teda vidim… 🙂 Ale musim priznat ze sa mi lepsie preklada do anglictiny (aspon zo skusenosti s mojou diplomovkou) …. tak snad nieco ezotericke by som zvladla ….. 😀

  Páči sa mi

 186. a “teta daeduwen” (ze, aurik 🙂 ) k tomu dodava len tolko, ze jej sa lepsie preklada z anglictiny do slovenciny… takze sa vobec nemusite zdrahat a ja si aspon oprasim znalosti 🙂

  Páči sa mi

 187. Hojte chcel by som sa vás spýtať …už dlhšie sa snažím kontaktovať z anjelmi a nedávno som skúšal zistiť meno toho najbližšieho ozvalo sa mi v hlave že lachabiel …snažil som sa nájsť na internete že čí nie je niečo o ňom tam ale bol iba lahabiel je to iste ,,,??neviete o tom niekto niečo náhodou …?alebo si to zo mna niekto striela ?

  Páči sa mi

 188. Jinan,

  spýtala som sa, Lachabiel (alebo možno Lahabiel) existuje a zmierňuje útrapy a radí. To hovorí Gabriel. A internet hovorí, že sprevádza Rafaela a vzývajú ho smrteľníci pri ohrození a zoči-voči zlu. Gabriel potvrdzuje.

  Páči sa mi

 189. Ahojte.

  Pri channelovaní som natrafila na zvláštnu bytosť. Tvrdí že je zo 100%-ného svetla ale nemá taký typ energie ako anjeli. Tak som sa snažila zistiť viac. Na otázku “Aký typ bytosti si?”, mi vykývalo “IKUBE”. Pýtala som sa ešte niečo, ale uprostred odpovede kyvadlo len tak z ničoho nič zastalo a nepohlo sa ani za svet. Hneď ma prepadlo podozrenie, či sa nenapichli geinveni… Našťastie nie, bol to Rafael, ale o Ikube sa mi už viac nepodarilo zistiť…

  Dnes sa mi na kyvadle neozval vôbec nikto, skúšala som to dva krát, tak sa mi to zase prestáva páčiť… Môže tá ďalšia bytosť-ikube predstavovať nejaké nebezpečenstvo, alebo riziko?

  A ešte, keď kyvadlujem a volám si strážneho, vždy príde niekto iný…Ariel, Uriel, Gabriel, Rafael… Je to normálne?

  Páči sa mi

 190. Dobry den, dnes som si kupil dake kyvadlo z krystalu ale len tak som to isiel skusit ale sak to sa moze tocit len bud ze hore dole alebo zprava dolava alebo kruh, ked chcem jednoduche odpovede, no ono to bud neslo alebo dako divne, sa mi stale zda ze to ja kyvem to malo co sa kyve s mojou rukou a nie dakto iny….aj tak ma potom zacne bolet ruka takze.. 😀 …..kolko trva nez to bude dajake normalne, ze sa to bude dat uverit, lebo toto sa mi vobec nezdalo, ako krutilo sa to trosilinka aj vseliako islo ale nezdalo sa mi to….a este jedna orazka..som si kupil aj jantar, lapis a ametyst, nevadi ked si ich na noc budem davat pod vankus, jantar budem mat vo vrecku pocas dna a meditovat budem s ametystom a lapisom naraz..moze byt?

  Páči sa mi

 191. Samuel8,
  treba na to viac trpezlivosti, priznám sa mne to trvalo dlhšie. Tiež som si myslela, že to ja kývem, ale tak asi po týždni nastal zlom a ja som vedela, že mi odpovedá môj strážny. Jednoducho som to cítila. Ty to zatiaľ cvič kým nebudeš mať pocit, že to neovplyvňuješ rukou. Dovtedy ti budú vychádzať kadejaké hlúposti. Netreba sa vzdávať a cvičiť. Prajem veľa šťastia. 😛

  Páči sa mi

 192. Samuel8,
  na tom kyvadle sú nalepené energie všetkých ľudí,čo sa ho dotkli.Ak chceš s ním pracovať,najskór ho musíš očistiť.Ak máš hematit,tak ho vybi na nom.Ak nemáš,tak ho zakop do zeme,ale nie do kvetináča,ale na zahrade na 24 hodín. A nezabudni si poznačiť,kde si ho zakopal. 😀 Ak nemáš ani túto možnosť,tak ho pod prúdom mierne vlažnej vody aspon dve tri minúty omývaj,potom si ho vylož na slniečko nabiť,na prvý krát by som ho na nom nechala aj celý den.Potom si ho po jeden-dva dni čím najčastejšie drž v príjímacej ruke,pohrávaj sa s ním,ako kamarátovi mu povedz,čo od neho očakávaš,nech sa ti to nezdá hlúpe,ono sa ti potom skutočne odmení. No a ako ti povedala aj Rozálka,cvičiť a cvičiť.A nezabudni,že pri práci s kyvadlom máš mať ruku opretú,tak ju budeš mať pevnejšiu.Ono časom prídeš na to,že ho neovplyvnuješ.Zadaj mu, ako je áno,ako nie .
  Čo sa týka tých ostatných kamenov,klikni si na liečivé kamene na bočnej lište,tam Helar všetko popisuje a naozaj veľmi dobre a vyčerpávajúco,isto to tam nájdeš.

  Páči sa mi

 193. Samuel8
  nemáme všetci rovnako prijímaciu a dávaciu ruku.Spoj si ruky tak, ako ked sa idú kresťania modliť.Ten palec,ktorý máš navrchu,to je tvoja prijímacia ruka.Všimni si,že koľkokrát by si to chcel urobiť,toľkokrát to urobíš podvedome tým istým spósobom.Opačný sposob sa ti bude vidieť neprirodzený.

  Páči sa mi

 194. Ludkovia ajojte! Ja sa cem iba spýtať…Zase…Že mne dvaja ludia odpovedali na otázku či chennelujem s Michaelom…Jedna poedala že áno, druhá že nie…Tak kde je teraz plavdaaa 😦 ??? Ja som z toho dost vytoto lebo Miško (alebo kto to je) si stále stoji za svojím, že on je michael atď…Ako ja ho mam rada kecam s nim ale je dost možne, že je to sprievodca, ale prečo by mi potom klamaaaal? Fňuk…Ja sa stlaaašne moc ospravedlňujem že otravujem (zase) ale no ja už neviem…ja ho mam rada (to s čim kecam) ale je to divne, keď nemám ani šajn, čo to je….Tak plosim mohol by sa niekto (zase) kuknúť (resp. spytať 😀 ) či komunikujem s Michaelom alebo čo? Ďakujeeem…. 🙂

  Páči sa mi

   • No pýtal som sa ja. Nehovoríš s Michaelom ale z nejakými satanskými týpkami.

    A rozdiel medzi božím archanjelom alebo archanjelom nieje žiadny, čiže máš jedno akým spôsobom ho voláš 🙂 . Odporúčam vyčistiť si kanál aby channeling prebiehal bez problému. Michael teraz nemá čas ani na mňa, preto si radšej volaj strážnych.

    Páči sa mi

   • Ginger123456,

    ja som ti pisala na Filipovom blogu, ked si sa tuto otazku pytala… a vtedy som ti povedala ano, teraz som si precitala Aurikov prispevok, ze nie, tak som sa ho zmatena hned pytala, a tu je odpoved:

    “hovori Ginger s tebou?”
    “nie”
    “a predtym, ked som sa pytala?”
    “vtedy so mnou hovorila”
    “a ako sa ma k tebe znovu dostat?”
    “nech vydrzi. musi sa ocistit a potom pridem”
    “akym sposobom sa ma ocistit?”
    “ocistit sa od vsetkych pochybnosti. tycinkou, uprimnym zelanim. nech to robi aspon tri dni a nevola ma pocas tej doby. ked bude uplne presvedcena o tom, ze s nou budem hovorit, ked ma zavola, nech to potom spravi”
    “a to, s cim hovori teraz, je co?”
    “nie je to negativne, ale nie som to ja”
    “dakujem, Michael”

    Páči sa mi

 195. Akurát idem síce do ezoteriky, ale keď sa vrátim, napojím sa na VJ a poviem ti či áno či nie 🙂 a ak nie tak s kým. Zatiaľ to musíš vydržať. Papa

  Páči sa mi

 196. Ginger
  no aj mariaaab sa pytala uriela ci hovori s Michaelom, ale ukazalo ze nie.. je to vraj jej anjel strazny, presnejsie “pramatka jej matky” alebo nieco take… takze je to zosnuly pribuzny, ktory sa stal anjelom straznym.. ale nie je to negativna energia.. po nejakom case budu jej rady velmi prospesne.. a vraj tvrdi ze je Michael preto, ze keby tvrdi nieco ine, tak sa s nou dalej nebavis 😀

  Páči sa mi

   • myslim, aurik, ze si to teraz vystihol uplne presne… 🙂 chuda dievca, ked si ma vybrat z x odpovedi a kazda hovori trochu nieco ine 🙂

    neviem, ci nam nechcu povedat presne to, ze sa veci maju vnimat z viacerych uhlov pohladu… ci prave toto nie je ta diskusia, ktora im tak chyba (aby sa na nas mohli pekne neskryte vsetci dohromady rehotat… 🙂 )

    Páči sa mi

   • Aurík,

    nerada ti vstupujem do sna, ale Gabriel ma k tomu dokopal 😦 (do slova a do písmena, tlačil na mňa ako fras). Píšeš: “z každého si vystrelili ale jedno je isté že michael to nieje!” Prerozprávam tvoj komentár inými slovami: “Hovorte si, čo chcete, ale pravdu mám ja!” 😛 Závidím ti tvoju sebaistotu – ešte sa mám hodne čo učiť!

    Páči sa mi

 197. Ale helar ( teda Gabriel ) . Pravdu sme mali všetci, či nie ? 🙂 keď sa pozrieš nato z objektívneho, neutrálneho a nestranného uhla pohľadu, každý jeden povedal pravdu, pretože s ním i hovorila i nehovorila.
  Čiže Gabrielov pokus zaútočiť mi na ego až tak nevyšiel ako by si predstavoval. ( chi chi chi chi ja im tak rád kazím tú ich prácu chi chi chi chi a oni ma zasa radi nakopávajú a odpájajú mi internet VŠAK ANJELI? 🙂 )

  Páči sa mi

 198. Ludia…ja mam taky kompromis : Ginger123456 uz naozaj hovorila z archanielom Michaelom, ale hovorila aj z nejakou inou potvorou. Kedze sme sa vsetci spytali inou formulaciou otazky, tak podla toho nam povedali tu CAST PRAVDY. Ja som sa spytal ze ci uz niekedy hovorila z Michaelom. Odpoved bola ano. Lenze to neznamena ze ked s nim hovorila raz, tak s nim bude hovorit stale. No asi tolko si ja myslim.

  Páči sa mi

 199. Whoaaaaaaah! 😦 No ďoble no…Fňuk…Sak ja sa už nejako očistím a skúsim znova poprip. všetky rady doradu muhehe…Juuuj mam to blbeee…Ale tak teraz nebudem xvilku kecať…No aj tak ďakujem… 😦

  Páči sa mi

 200. Čo čo čo čo čo čo? Šak ako ja to kašlem ale mi to tak pride že som sa riadila “toho” radami a teraz sa na to môžem …… … Tákže asi tak…Ale ďakujem fakt aspoň viem, na čom som muhehehe 😀 …

  Páči sa mi

  • Ginger123456,

   akosi mám pocit, že z tejto situácie, ktorú ste nahryzli, sme sa poučili všetci okrem vás… 😦 Vyzerá to, že ste hovorili celý čas s Michaelom a spochybňovali ste ho a tak s vami (prostredníctvom nás) parádne vybehol. Pozrite sa na článok, ktorý pre vás i pre nás odchannelovala Daeduwen na Angeláriu: http://angelarium.wordpress.com/2009/09/21/objektivita/

   Je to o dôverovaní. Ak dôverujete, nájdete dôkazy. Ak spochybňujete, nájdete len ďalšie pochybnosti. Ako to povedal Babaji, Michaelov posledný avatar: “S čím za mnou prídete, to vám vrátim zosilnené.”

   Páči sa mi

 201. Overíte mi prosím Vás niekto či som skutočne hovoril pred chvíľou s Michaelom ktorého som si nechal zavolať Archanjelom Azraelom cez Mapu Andělských znamení?Ďakujem.

  Páči sa mi

 202. JÉEEEEEEEEEEEEEEEEEEJ VY MA OHOVÁRATE? PRIDÁM SA 🙂

  No filipko ale povedz, zmiernil som ti bolesti deň pred tým ako si šiel k doktorke? zmiernil a nechcel si ich odstrániť preto, aby si nemusel do školy všááááááááááák?

  Páči sa mi

 203. Dakujem vsetkym a Helar, naozaj nemusite mi vykat, pretoze mam len 13 takze nabuduce som ginger ano :)? No ploste je to moja chyba ze som sproste pochybovala…ten channeling sediii (mudra a hlupe otazky sa pyta…sediii, a pytam sa ci je to on….sediii!) dakujem vseeeetkym stlaaasne moc! Vela to pre mna znamena…no, budem musiet na sebe viac popracovat muhehee…dakujem este raz papapaaaa!

  Páči sa mi

 204. Jemine sorrryyyyyyyy to taka mudra a take hlupe otazky to som si myslela ze je na mna az teraz som si to poriadne precitala…Whoaaah naozaj sorry..ked sa nad tym tak zamyslim tak aj keby to bolo na mna, tak tam to mudra evidentne nepatri takze…Njn fakt sorry ten comment okrem prvej casti ignorujte oki doky?

  Páči sa mi

 205. Neviem ci je to nejaka forma nadvazovania kontakti, ci zosilnovania kanalu ci co ale – obycajne vecer ked idem meditovat tak na 20 min, davam si hore na hlavu lapis lazuli alebo ametyst. Nezalezi ze ktory to je, ale obycajne po 5 min, bez sustredenia sa na tento kamen na hlave, zacnem mat pocit ze mi pada. Uplne taky isty, Dotknem sa ho, ale je na mieste, nepohol sa. A znova, ale zase nic. A potom teda Ignorujem tento pocit, pocit z padania sa zacne rozlievat po celej pravej hemisfere a celej pravej casi hlavy, a po celej pravej casi celeho tela, pravy bok, rava noha a prava ruka. Je to strasne prijemne, take mravcenie, zimomriavky, ako privod energie, a zaroven natlak na tretiom oku a tento pocit prenasam aj do lavej casti a potom je to super, uplne vyrovnane harmonia a ked skoncim tak citim ako by sa dusa uplne nabazila, dostala satisfakciu, a citim z nej az taku lasku a pokoj, ze sa ledva hybem a udrzim na nohach, najradsej by som vtedy objal celu populaciu a vsetko…. O co ide neviete prosim, pretoze ak je to nieco co mozem rozvijat, budem..

  Páči sa mi

 206. Ahojte! Viem, že to čo sa chcem spýtať sem nepatrí, ale neviem si to vysvetliť tak by som rada počula váš názor. Neviem, čím to je ale keď som vo svojej izbe cítim sa tam dosť zvláštne. Stále mám pocit, že ma niekto sleduje a mám z toho trochu strach. Tiež mi tam niekedy niečo len tak padne alebo vidím také divné veci. Neviem si to vysvetliť, lebo v iných miestnostiach je všetko ok a nemám také pocity nikde inde. Určite to nie je tak, že by som sa bála tmy alebo podobne. Keď som v tej izbe tak ma dakedy aj len tak začne bolieť hlava alebo je mi inak zle. Skúšala som už aj premiestniť nábytok, ale nepomohlo to. Ak by ste náhodou vedeli čím by to mohlo byť a čo s tým robiť bola by som rada. Ďakujem. 🙂

  Páči sa mi

 207. Ahojte všetci…pred časom som sa vás pýtala , či channelujem s Michaelom a vy ste mi zistili , že je to nejaký geniven…tak som sa riadila podľa vašich rád…spravila som si ten očistný rituál na 100% spojenie sa s bytosťami svetla , vyupratovala a vydymila som celý náš dom , prečisťujem ho bielym svetlom , meditujem a cvičím 5 tibeťanov…stretla som sa so svojimi zvieratkami a snažím sa dodržiavať ich rady (vkuse sa “bijem” s tými starými hnusnými myšlienkami a zvykmi-tie hnusoby ma prenasledujú , kam sa pohnem 😮 )…poviem vám , cítim sa omnoho lepšie ,ba priam úžasne !!! 😀 …telesne , aj duševne…skúšala som aj channelovať…medzi prvými odpovedami som sa dozvedela , že nemám používať kyvadlo ale myšlienky…kyvadlo je vraj zdlhavé a zbytočné :0 …a v myšlienkach mi bytosť najskôr povie , že je zo 100% svetla (skoro vždy je to Michael…asi som naňho zaťažená , alebo čo 😀 ) a ked začnem mať pocit ,že si zo mňa uťahuje , poviem jej to a pošlem ju do svetla , zrazu nepočujem žiadne odpovede…je možné , aby som bola vkuse obklopená len tými negatívnymi energiami ?…alebo si len málo verím?…dakujem vopred za rady.
  Majte sa krásne , ľudkovia 😀

  Páči sa mi

 208. Chcem sa opitat ako rozoznat svoje vissie ja alebo ci je to sprievodca a ci sa da snimi komunikovat pomocou myslienki medzi vedomim a podvedomim.Alebo ci pracuje v tomto smere aj nadvedomie

  Páči sa mi

  • Vie, ale je to tak hlúpa otázka, že ti naňu neodpoviem! Prečítaj si komentáre a články. Rozdiel medzi vedomím, podvedomím, nevedomím, vyšším ja a duchovnými sprievodcami je tak veľký ako medzi číňanmi a američanmi.

   Páči sa mi

  • treba si uvedomiť že vesmír je mentálny … prvý zákon kybalionu 😀
   my tu tu delíme, lebo je to pre túto formu bytia prirodzené, ale tam rozdiel nie je 🙂

   Páči sa mi

 209. To si sa docital alebo tomu veris je to velki rozdiel.A aki je vlastne rozdiel medzi amer. a cinanom.Su ludia.myslia.maju dusu a pociti emocie,lasku vlastneho boha tak vcom je rozdiel ako vizeraju alebo ze inak myslia.Co je inak-dobre ci zle vies to ja nie.Comu veris ti Aurawiewer nemysli na clanki to co je v tebe to je podstatne.Vsetko je nic a nic je vsetko.Cas nieje podstatny.Slovicko kebi a nieco neexistuju.Comu veris a si otom presveceny to ma zaujima to je podstata vsetkeho to si zoberes….Clanki a informacie ti môzu pomôct ci si na dobrej ceste ale vieru ti neurobia.Rozmyslat a ucit sa myslienka je energia je to sila ktora dokaze mozne aj to nemozne.Som rad ze si sa vijadril mas pravdu je to hlupa otaska preto som ju dal.Je to taki okruch informacii oktorom nemame ani potuchi len si to myslime.Dakuje ti ze si sa ozval a cenim si to.

  Páči sa mi

 210. Dakujem.Ked je tvoja duchovna urovenje vissia rad sa budem ucit.Kazdi clovek je majster a zaroven aj ziak.Mysliet a ucit sa rozmyslat a verit.Npisal si ze vies.co vies.Ze mi neodpovies.Rad budem citat a ucit sa.A co je to duchovna uroven ti to vies jeden ma 1 druhi 6 alebo tak.Nie je to v kazdom s nas je to jedno kde ci v podvedomi alebo vedomi treba to citit to je podstatne.Dufam ze ti to asi ties vies.Rozmyslaj a pochopis chod do vnutra pitaj sa a odpoved sa dostavi vsetko je mozne len musis verit.Dakujem za tvoj prispevok zotpoveda tvojej duchovnejurovni.

  Páči sa mi

  • a čo sa týka duchovnej úrovne, tam sme na rovnakej, vieme to čo vie veľká duša
   ale tu sme aby sme pomocou zážitkov skúmali sami seba, vlastne si musíme spomenúť, kto sme hi hi hi 😀 , no nie je to dobrodružstvo ? 😀

   Páči sa mi

  • Nedá mi zostať ticho… Neznášam vyjadrenia typu “Rozmyslaj a pochopis chod do vnutra pitaj sa a odpoved sa dostavi vsetko je mozne len musis verit.” Možno to ten hovoriaci vôbec nemyslí zle, ale neuvedomuje si, čo tá veta obsahuje:
   *chyba je v tebe
   *ja to vidím, pretože som nad tebou

   A potom neznášam “chod do vnutra pitaj sa a odpoved sa dostavi”. Záleží od toho, akú otázku si položím, a niekedy dokonca i od toho, ako si ju položím… a podľa toho sa dostaví odpoveď. Takže “ísť dovnútra” ešte stále nie je dobré odporúčanie, ak to vnútro vyzerá ako kopa hnoja… 😦 Čo myslíte, keby zlodej išiel do vnútra a pýtal sa, či má danú vec ukradnúť, akú odpoveď by asi dostal? Vnútro je ako zrkadlo a uvidíme v ňom len to, čo zrkadlo prispustí. (Myslím, že Čikitet to povedal možno ešte výstižnejšie. 🙂 )

   A posledná vec, ktorú neznášam: “vsetko je mozne len musis verit”. Miyamoto Musaši povedal: “Nie je možné bojovať len na povrchu, tak ako nie je možné udrieť len vnútrom.” Len veriť znamená v mojich očiach pokúšať sa “udrieť len vnútrom”. Možnože vnútro je otcom myšlienky, ale ruka (=povrch) musí realizovať. Viera samotná bez akcie na jej zhmotnenie je rovnako bezzubá ako snaha zhmotniť niečo, čo v kútiku duše nechceme.

   Toto nie je útok na Roberta 2868 – je to len poukázanie na to, ako by sme si mali dávať pozor na našu reč. Reč je prejavom myslenia. A ako myslíme, tak zhmotňujeme. Ak v reči budeme poučovať, zhmotňujeme okolo seba svet nerovnosti, kde niekedy aj my môžeme byť “dole”…

   A toto nie je ani útok na Auríka, hoci mal na výber medzi “štve ma – neodpovedám” a “štve ma – rypnem si doňho!” 😛

   Páči sa mi

   • Úplne súhlasím. Naozaj reč je prejavom myslenia. A nie vždy nám vnútro odpovedá,nie preto,že nechce,ale preto,že naša myseľ alebo naše srdce nepočúva. Neposudzujme a neodsudzujme,pretože ak nebudeme nikoho odsudzovať,tak sa nebudeme musieť nikdy učiť odpúšťať!
    “Ó,Bože,prosím,nech nie som utešovaný,nech ja utešujem,nech ma nechápu,nech ja chápem,nech ma nemilujú,nech ja milujem.Lebo kto dáva,prijíma,kto odpúšťa,tomu je odpustené” (Šantidéva)

    Páči sa mi

 211. O zem sa este delime aj so Stromami a zvieratami ti su tiez na nejakej duchovnej urovni. Vela ludi si nevazi kde sa prave nachadzaju robia si zbytocne zlu karmu. Kvalitativne sme taki isti ale sme ovela mensi ako celok 😛

  Páči sa mi

 212. Ano vo vsetkom je mozno kusok pravdi.Velka dusa BOH vieme to ale neuvedomuje me si to.Ucime sa a zdokonalujeme trva to uz dlho.Karma spojitost vsetkeho.Celok kusok s neho zo vsetkeho vsemohuceho.Obzor vedomosti,nekonecno realita a vsetko okolo nas je to energia kto ju ovlada je PAN.rozmyslaj a pochopis.Velice mudre myslienki ste napisali vazim si to.

  Páči sa mi

  • Ešte že ťa tu máme Čiki…

   “Thoth – mimoriadna historická osobnosť, človek, ktorý bol Nanebovzatý pred 52000 rokmi. 16000 rokov bol Thoth panovníkom Atlantídy. Vtedy bol známy ako Čikitet Arelič Vomalites. Do mája roku 1991 Thoth zostával na Zemi v rovnakom fyzickom tele. Rozhodne mohol opustiť Zem skôr, ako to urobili mnohí Vzkriesení Učitelia, ale rozhodol sa ostať. Vedel o tom, že všetci na svete sú navzájom spojený a preniknutí Jediným Duchom, Thoth dal prednosť zostať na Zemi ako učiteľ”

   (urývok z “Nothing in this book is true”) 🙂

   Páči sa mi

 213. Podla mna vsetko zacina vierou.ked uverime v pravdivosti duchovnych zakonov a zacneme ich aplikovat v realnom zivote.Je to taske.Nasa mysel a srdce naozaj niekedi nepocuva.Helar ma pravdu,mysliet a rozmyslat ist za svojim vissim ja môzu iba ti co su nato pripraveni.A hlavne ti ktori vedia pocuvat.Kazdi clovek je majster a zaroven aj ziak.Rec ovlada myslenie ake to co chceme povedat alebo niekde vnutri je to inac.Kazdi niecomu veri len zalezi nanom comu.Ucitel Thoth mal pravdu sme kusok s neho so vsemohuceho zostal a ucil jeden duch jedno telo.Mudrost ktoru mal silu myslienki.Neviete to co nemôzete vediet ale viete vela co chcete vediet ale môzete pochopit.Vazim si vase nazori som presveceny a verim tomu ze moja rec ide somna.ja chapem a verim.ked aj vi mate taki pocit zo seba tak je to asi spravne a verite tomu co ste napisali vtom pripade ste velmi vzdelani.RAD budem citat vase veti a ucit sa.

  Páči sa mi

 214. Robert z napísaného dedukujem,že zijes v zahraničí ale z Tvojich slov citit uprimnu radost z toho,že sme tu všetci tak trochu spriznení a rozumeme si.

  Ano,vzájomne ucenie sa, ale aj odovzdávanie si myslienok je prazaklad mudrosti,tak ako pises.

  Páči sa mi

 215. prepacte, ze zase otravujem, ale akurat vcera, ked ma strasne rozbolela hlava som si uvedomila, ze je to niekde v oblasti tretieho oka a netusim preco…proste je to ako by ma tam nieco tlacilo alebo pichalo alebo co… raz som skusala ten ametyst dat si tam a bolo to divne, lebo mi to nebolo vobec prijemne…ako keby strasne rozhorucavene ihly mi behali po cele, ale nikde inde sa to nesirilo tak som si ho dala prec, lebo som to uz nemohla vyrdzat od bolesti…neviete, plosim mi poedat, co by to mohlo byt? dakujeeem!

  Páči sa mi

 216. Ale podvedomie nieje Vyššie ja. To ti nedokáže zistiť aktuálne informácie, že čo sa práve deje v parlamente v číne. Skús to upraviť

  MONÁDA (duša duše – alebo naša hlavná duša v barde )
  v

  DUŠA ( odštiepok energie z monády)
  v

  VYŠŠIE JA ( súbor duše – napájanie sa na monádu)
  v

  OSOBNOSTNÉ JA ( vedomie )

  Lebo to že VJ=Podvedomie nieje pravda. Podvedomie je predsa limitované, nie?

  Páči sa mi

 217. Lebo cez podvedomie sa nemôžeš pozrieť či teraz buš sedí na hajzli ale vyššie ja tam zaletí a povie ti to.

  Monádu beriem ako svoju hlavnú dušu v bardo a ja som len jej odštiepok ktorý sa učí na zemi. Myslíš si, že môžeš byť na zemi v tom istom čase a priestore len raz? Ja tu napríklad žijem 2x tá istá duša v 2x rôznych telách. A poznám i tú druhú a je to niečo krásne.

  Páči sa mi

 218. Velice zaujímavé.Tim 2 dvom rôznim telám nerozumiem ale budem nat tim premyšlať.Niekedy sa nam zda že určitu situaciu sme už zažili mam dve visvetlenia. Bud sme ju už prežili a pametame si ju ale čas a situacia sa mení.AJ keby sme sa ešte raz narodili.Alebo naše vnymaňie a energetické pole tak ako napriklad šiesti zmysel je očosi dopredu a niekedi to vilezie. 6 zmysel iba v kritických alebo zlých situáciach naučit sa ho počvat a zachránit si život.Da sa to.Možno.Stim podvedomím máš pravdu.Dimenzie zaujímave.Ako sa pozeraš sam na seba ked sitam.Ja si myslim ze dokažeš to iba zo svojimi myšlienkami a zo svojim vnimanim elektromagnetickych vln ktore sa ti menia v mozgu viberaju obrazi a s lova ktore maš uložene v pameti a použiju ich ako odrazovy mostík.Vyššie ja to je kluč k tomu.Mam na to odpovede ale chcel bi som vediet tvoj nazor.

  Páči sa mi

  • Prepáč ale teraz si zadrel také nezmysli. Pri vyššom ja sa mozog vypína čiže ten tam nemá čo zasahovať. A veru ten ti tie obrazy neutvára, ako by si vysvetlil potom to, že som videl Krišnu ako zachraňuje ten kvet ktorému odumreli korene a teraz ten kvet žije ?

   Páči sa mi

 219. No, tak daco mi hovorilo ze pod skusit este raz to kivadlo…tak som isiel, a daco sa aj tocilo a myslim ze to bol anjel strazny….mohly by ste sa opytat ze ci som naozaj kyvadloval so straznym? Lebo som sa opytal ci zvacsi kanal, dako vyslo ze nemoze(ale neberte za slovo, robil som to prvy krat) 😀 ale potom ze este mam ostat napojeny 2 min tak som ostal a este potom asi 45 min po tom som citil velku aktivitu na temennej cakre…..mohly by ste sa opitat? Dakujem

  Páči sa mi

 220. Hmmmm ale ok som rad….ak to bolo ono tak bola pravda ze aj povedal te zachvilu ho budem pocut aj v myslienkach. Diki moc pomohol si. Ale neviem preco nezvacsil, ale nesedi mi to, lebo ta velka aktivita na temene…….citil som dajaku energiu..no neviem 😦

  Páči sa mi

  • ked zacinas, a nie prilis intenzivne, tak nezvacsuju kanal kvoli tomu, aby sa neotvoril prilis rychlo… myslim, ze ta aktivita bola skor nastavovanie – ale vsak uvidis, ako to pojde dalej 🙂 drzime pasticky! 😀

   Páči sa mi

 221. Dakujem, a ked dokyvadlujem, polozim kyvadlo do takej modrej krabicky…mozem ho tam odkladat? A este jedna vec – po tyzdni ked ho vycistim pod tecucou vodou, nabijem ho aj na mesacnom svite (parapet )? 🙂

  Páči sa mi

  • ja by som dal takyto postup :
   kupim kvadlo
   vycistim ho a nabijem,
   zvykam si nan
   a ked si zvyknem, zacnem kyvadlovat
   potom uz len bezna udrzba (cistenie a nabijanie)

   co sa tyka tej modrej krabicky, tak ja si myslim ze to je v pohode, aj ked ja osobne by som radsej kyvadlo dal do niecoho cerveneho, alebo modreho.

   najdolezitejsie je spravat sa k nemu s uctov 🙂

   Páči sa mi

 222. A to nabijanie moze byt na tom mesacnom svite?…….inac dakujem za vsetko 🙂 a ak este mozem…tak asi raz alebo 2 krat sa mi teraz stalo ze som sa ho opytal si je zo 100 percentneho svetla a ci je to on a vyslo ze je negativna energia..tak som povedal zeho presvetlujem a aby nemal na nikoho negatyvny vpliv a poto sa mi zda ze odysiel….co mam robit v takychto pripadoch?

  Páči sa mi

 223. Ahoj Helar,
  ezoterike a veciam s nou spojenými sa nevenujem dlho asi len rok. Vcera v noci sa mi stala ale vec ktoru neviem kam mam zaradit preto pisem. Citala som si tvoj clanok o channelingu a zaujal ma. Mam ako kazdy clovek nejake problemy moje sa tykaju partnerskeho zivota ale to neije dolezite. Predtym ako som sla vecer spat som si pustila meditacnu hudbu a chvilu relaxovala. Pprosila som o pomoc pri mojich problemoch anleja alebo sprievodcu. Ked uz som skoro spala vypla som hudbu a lahla si normalne spat. Ani presne neviem kolko som len tak lezala ked sa mi zacal nazvyme to sen. Bola som vo svojej posteli a mala som pocit ze sa mi to vobec nesniva. Zacalo sa so mnou nieco diat. Presne to neopisem ale boli to take navaly tepla potom chladu a triaska. snazila som sa uvolnit a nebat sa ale strach tam bol, ale skor strach z neznameho. Ked mi tato “triaska skoncila” nelezala som nsvojom mieste ale sedela na okraji postele ked som zabdala osobu ktora sedi vedla mna na okraji postele. Snazila som sa aj nieco povedat ale nedalo sa. Mala som pocit ze aj ten clovek (vsimla osm si ze to bol starsi pan z fuzikmi ktoreho som ale nepoznala) mi chce nieco povedat. Snazila som sa ukludnit svoj strach a pocuvat co mi chce povedat ale moc mi to neslo. Viem len ze som sa ho chcela dotknut co mi nakoniec aj dovolil a citila som mravcanie v prstoch. Potom mi povedal: Ja viem mas v tom smolu. A nieco cierne sa ku mne blizilo. Ja som sa ale zatala a povedala som nie, to nedovolim. A tu ciernu “hmlu” odomna odhodilo. Bola som tak vystrasena ze som uz nechcela pokracovat a tak som odtial “odisla”. Okamzite som otvorila oci a zmocnili sa ma velmi zmiesane pocity. Neviem co si mam o tom mysliet preto sa pytam na tvoj nazor. Myslis ze to bol iba sen? alebo nieco viac?

  Páči sa mi

 224. dobry den viem ze pisem do nespravnej kolonky a pytam sa na inu vec len neviem kde by som ju mohol hladat ak nie tu, Za posledne 4 roky sa mi priblizne 5 krat stalo nieco co si neviem vysvetlit, ako student architektury niekedy rysujem dlho do noci a potom cez den si dam 1 ci 2 hodinovy spanok(raz sa mi ta stalo aj ked som siel normalne spat v noci) ako zaspavam a viem ze som stale hore mi zacne vibrovat cele telo a par sekund potom sa nemozem vobec hybat niekedy dokazem otvorit len oci,neviem ani po akej dobe to konci odhadujem asi do minuty jedine naco myslim je pohnut nohou alebo inou castou tela nasledne potom to konci.Vtedy viem ze ked budem chciet zaspat znova,tak sa to znova stane,myslim na ine pozitivne veci a prestava sa to opakovat. Viete mi porad co vtedy v mojom tele prebieha ,lebo ja si to neviem logicky vysvetlit. dakujem

  Páči sa mi

  • Gubinka,

   v tomto prípade neviem, o čo ide. Text obsahuje priveľa údajov, ktoré môžu, ale nemusia navzájom súvisieť. Mohlo ísť o tranz, mohlo ísť o sen, mohlo ísť o veľa vecí. Musíš trochu hrabať na stránke a snažiť sa na to prísť sama.

   Páči sa mi

 225. dakujem za odpoved pozrel som si o tom nejake informacie a literaturu,takze mam tomu rozumiet ze mam ,, vyhodu,, ze sa viem do astralnej projekcie dostat lahsie? vobec je to pozitivum a preco sa to stava akurat mne? dakujem za odpoved:) hm inac da sa niekde stiahnut viac piesni tohoto typu?Sacred Chants Tara Lands (Tibetan Buddhist) aeste posledna vec ked som to povedal kamaratovi tak mi povedal ze jeho mame sa to stalo tiez ale bolo to take ze ona otvorila oci a videla bielu postavu( reprodukujem len to co som pocul nehovorim ze tomu verim:) )

  Páči sa mi

 226. Dobrý deň. Konečne nejaká stránka, kde sa môžem s niekym porozprávať, kto má podobné skúsenosti ako ja. Doteraz som sa nemohol o mojich zážitkoch s nikým rozprávať, pretože mi nikto neveril a nakoniec som bol len zdrojom posmechu.
  Už viac krát sa mi stalo, že hoci som bol pri vedomý, nemohol som sa pohnúť a vždy v tomto stave sa mi objavila postava, ktorá nikdy neprehovorila, ale viem že som sa vždy zľakol, tak sa stratila. Do teraz si viem predstaviť tvár,ktorá sa mi zjavila celkom presne až na posledný stav, ktorý ma šokoval a bol som z toho dosť zdesený. Stalo sa to asi pred dvoma rokmi a nikdy na to nezabudnem. Bývam sám a raz keď som ležal a šiel spať, začal som sa dostávať do stavu madzi spaním a bdelosťou. Pamätám si že som celkom zretelne počul jemné, ako keby bubnovanie na nejaký bubjenok, ktorý ma dostal do toho stavu. Viem že som nespal a oči som mal otvorené, hoci som sa nemohol pohnúťani zakričať. Videl som na vlastné oči, ako mi do spálne prišli tri osoby v čiernych špicatých kapucniacha postavili sa okolo postele. Jedna z nich akoby začala niečo čítať, alebo hovoriť, no nerozumel som nič. Strašne som sa zľakol svojej bezmocnosti, tak som zo všetkých síl, takou lámanou rečou povedal aby mi neubližovali. Videl som ako sa na seba pozreli a odišli. Neviem si to vysvetliť ale viem, že to určite malo nejaký zmysel,ale neviem aký a ani neviem čo vlastne odo mňa chceli. Od toho dňa som sa už do toho stavu nedostal a musím povedať, že by som to chcel zažiť ešte raz a zistiť čo chceli, alebo čo mi chceli naznačiť. Viem, že ublížiť mi nechceli. Keby chceli tak to urobili. Poradte mi prosím ako sa dostať späť do toho stavu… Veľmi pekne ďakujem.

  Páči sa mi

 227. Taketo pribehy…….je ich coraz viac….chcu nam pomoct som si isti a ver ci nie ale ta veta ked si povedal ze si im povedal aby ti neublizovali ma skoro rozplakala….uvedomis si ze aky je clovek bezbranna a krehka bytost..asi to bol dajaky tranz, a nevylucujem ze to boli aj ludia z masa a kosti. Ale na toto by ti mali odpovedat kompetentnejsi..

  Páči sa mi

 228. Mna by zaujímalo,či si po týchto zážitkoch pamätáte sny,lebo odvtedy(už je to asi 4 roky) som si zapamätala len 3-4 sny,aj ked predtým som si vedela cielene pamätať aj viac snov za noc.Mne sa do toho stavu už nepodarilo dostať,ale tiež som sa veľmi zľakla.

  Páči sa mi

 229. Nazdar,

  na stránku chodím už dlhšie, fakt skvelá, ale až nedávno som sa rozhodol že skúsim Chanelling. Problém je ten, že pri meditácií cítim akoby závrat…nieje to nepríjemný závrat, skôr nejaká vybrácia niekde medzi očami. Podobné pocity mám aj pri niektorých hudbách na otváranie čakier…nevie niekto v čom spočíva problém?

  Páči sa mi

 230. taka vec…je normalne, ked svoje vyssie ja povazujem za svoju najlepsiu kamaratku? (no kamaratku..kedze asi pohlavie je akosi nezname tak dajme tomu ze kamaratku…) pretoze “ludska” kamaratka ma dost nepekne zradila a ja som akosi objavila VJ a teraz proste mi radi a rozumie mi (bodaj by aj nie…xD) ale ide o to, ci nie som tak trochu cvok…dakujem…

  Páči sa mi

 231. Ginger123456
  choď tú svoju kamarátku vybozkávať,zaslúži si to,lebo vdaka nej si objavila to najlepšie a najkrajšie ,čo si mohla,len si to hýčkaj dalej.Nie si cvok,to by sme tu potom boli všetci

  Páči sa mi

 232. ahoj helar.
  dnes sa mi podarilo viac krat uspesne channelovat. je to obrovskyy zazitok! mam prepisane 9 A4 otazok a odpovedi. ale mozem zverejnit len niektore casti a este som sa nerozhodol ci vobec chcem.

  mam ale maly problemik. viem channelovat zatial len pomocou kyvadla a odpovede su ano, nie, mozno (neviem, ako chces). pytal som sa anjela strazneho na meno. povedal ze je z biblie, ale nezachovalo sa do dnesnej podoby biblii. pytal som sa ci sa ta mozem spytat na meno a ci mi ho budes vediet zistit. vraj budes vediet aj len s tym ze sa opytas: “ten na internete kto sa pyta”. velmi by ma zaujimalo jeho meno. prosim napis mi ho na mail fuksit@azet.sk

  Páči sa mi

 233. ahoj helar,
  rada by som sa ta opytala na nieco s cim si neviem dat rady:
  totiz najprv ma kontaktovala osoba, bola to babkina sestra, ktora je uz dlho mrtva, no teraz, co je zvlastne,
  mam pocit, akoby pri mne niekedy stala zena, ktora je matkou muza, s ktorym som v kontakte, videla som ju aj na fotke..
  lenze ta zena je ziva…co je dost zvlastne, a ja sama neviem, ci si to nevymyslam

  lebo mi neustale opakuje vetu: budes mu dobrou zenou, nieco v tom zmysle 🙂

  napis mi prosim, co si o tom myslis, ci je to vobec mozne…
  vopred ti velmi pekne dakujem za odpoved

  Páči sa mi

 234. Dobrý deň, čistou náhodou som sa dostala na Vašu stránku a čítala som si odkazy. Aj ja som zažila podobné “asi stretnutia” v noci. Niekedy sa mi to stávalo často, no dlhšiu dobu veľmi dobre spávam. Stávalo sa mi, že som prebudená v noci a nemôžem sa pohnúť a akoby ma niečo držalo a nemôžem nič spraviť ani kričať, ani mikať mojím manželom vedľa mňa, no skrátka mám takú hrôzu a veľmi dobre si na to potom ráno pamätám a vysvetľujem to aj ostatným členom rodiny, čo v noci prežívam. A ešte si pamätám z detstva jedno nočné stretnutie niečoho bieleho priehľadného a stálo to pri mojej posteli a tiež mám ten obraz dodnes predočami. A tak isto sa mi stáva, že si pomyslím na nejakú osobu, ktorú poznám a skôr, či neskôr ju stretnem. No a to som mala jeden zážitok aj s lekárom: začal ma pobolievať zub a celú noc som nemohla spať pre bolesť zuba a pri tom som strašne myslela na nášho zubára, že čo mi asi tak bude stým boľavým zubom robiť, no hrôza pomyslieť. Tak som sa ráno odhodlala ísť k zubárovi. Bola plná čakáreň pacientov, tak som sa posadila a čakala. Po čase vyšiel pán doktor na chodbu po ďaľšieho pacienta a vtom sa pozrie na mňa a povie pred všetkými: Na Vás som si včera pomyslel, no nebolo mi viac treba povedať, len toľko, že naozaj musí niečo medzi nami existovať, no neviem si to doposiaľ vysvetliť. A ešte by som chcela niečo dodať. Už asi 7alebo 8 rokov sa venujem chovateľstvu hospodárskych zvierat, mám aj niekoľko psíkov, no mám jednu sučku, ktorá akoby mi veľmi rozumela, čo jej poviem alebo teda zavelím ona akoby to pochopila a snaží sa mi to pomôcť spraviť, týka sa to hlavne manipulácie s kozami a ovcami. A keď som chorá, alebo nejako vystresovaná, a keď som v kontakte s mojimi zvieratami, strašne mi odľahne a cítim sa dobre, prejdú mi aj horúčky popr. stresy a veľmi mi odľahne. Neviem teda, či by sa nedalo naozaj nejako komunikovať aj so zvieratmi. Veľmi zaujímavá stránka, môžte mi aj odpovedať a ďakujem za odpoveď

  Páči sa mi

  • s tym že sa prebudiš a nemožeš ani rozpravat a ani sa hybat som už počul stalo sa to aj našj tete ked unas spala..a ona mi povedala len tiež čo počula že sa to nazyva MARA vtedy sa treba modlit a ak to nepusti tak nadavat na plne hrdlo a pomože 🙂 😀 ona že sa velmi bala tak zacala prosit vsetkych svatych ale nič tak začala vrieskat nadavat že sme sa všeci zobudili a potom nam to rozpravala a tak isto povedala že sa to stava len ked človek leži rovno na chrbate

   Páči sa mi

 235. tak a teraz sa drzte… tento sen alebo ” stretnutie so sprievodcom ” som mal dnes ked som spal….ibaze nebol to tuhy spanok… vnímal som okolie a vnímal som aj sen v priebehu… takže :

  bola tam osoba…ako vyzerala to uz neviem ( ale vedel som )…či na mna rozprávala? ano rozumel som jej ale nepametam si ze by otvarala usta ( možno ano mozno nie ) ani to si uz neviemvybavit… len viem ze mi ukazovala urcite veci na zemi a vo vesmire…

  čital som tu že každemu sa premieetne to stretnutie podla jeho fantazie ktoru vie sám clovek pochopit najlepsie….

  1. moje stretnutie so sprievodcom na zemi vyzeralo skor ako scify .. videl som dve vyspelé inteligencie ktoré proti sebe bojovali ( lietali a utocili na seba ) ako keby jedna z nich chránila zem a jejj civilizaciu a druha to chcela znicit az napokon z toho vznikol boj na zemi týchto dvoch vyspelých energií ( samozrejme moja hlava si to premietla tak že som videl BATMANA a SUPERMANA ) … ano je to smiesne ale tak som to videl… a z oci a z ruk im išli rozne paprsky a laseri… človekby sa aj zasmial no ale stale tam bola ta ” tretia osoba ” ktorá mi to akoby ukazovala čo sa deje….

  2. zrazu sa niečo stalo a ocitol som sa vo vesmíre… počuval som sprievodcu ale uz neviem co vravel…. len viem ze mi ukázal toto…. sprievodca ( aspon si myslim ze to bol on ) preletel cez našu galaxiu a chytil do ruky nejaku planetu alebo nieco ine v tej velkosti a nasmeroval to niekde našou stranou ( mal som pocit ze to hádže ) … len neviem či na slnko alebo na zem … alebo proste z inej galaxie na našu galaxiu a našim smerom…. a hned ako sa to stalo objavila sa mu v ruke mala raketa ( taká čo ma proste za ulohu nieco zniciti ) … zapalil ju a nasmeroval tou istou stranou…. mam pocit že smeron na tu planetu alebo asteroid čo hodil našim smerom….

  ako keby mi chcel nieco povedat…. čo sa stane a aby sme tomu zabranili…. ze na zem nieco bude letiet alebo leti z velkej dialky a mi máme šancu sa tomu ubranit pokial to skoro zachytime a zničime utokom zo zeme… ” raketou znicit ciel vo vesmire “–…..

  …………….. a to bolo všetko…. urcite tam bolo toho viac ale nepametam si to…. ešte v samotnom sne som si hovoril “erik pametaj si to a napišeš to helar do fora ” a uplne som si uvedomoval ze spim a aj že si chcem pametat a vedel som aj to ze zabudam pomali a ze sa prebudzam….. a ked som uz bol hore tak vážbe sa to pomali strácalo z mojej pamete…. cim viac som bol hore tým menej som si to uvedomoval ze sa mi to snivalo a že co vlastne mam napisat pani helar ?…..

  je to srandaa… to ako to vnimam 😀 aspon ze ten hruby základ sa mi ulozil v hlave a preniesol som si ho odtial v real 😀

  tak povedzte…

  Páči sa mi

  • 🙂 Je to tak, ako hovoríš: dostávaš správy, ale na to, aby ich k tebe dostali, si ich tvoj mozog musí pretlmočiť na obrazy, ktoré sú mu známe. Preto ten Batman a Superman… 🙂

   Napadá ma jedno – možnože je to nielen oznámenie, čo sa môže udiať, ale aj nasmerovanie tvojej pozornosti na tvoju silnú stránku/poslanie – prinášať iným tieto informácie a starať sa, aby sa veci, ktoré vo víziách vidíš, nestali… Ale to je len moja “šnapsidé” 🙂 .

   Páči sa mi

 236. Ahojte,pred chviľou sa mi stalo ta zahadna vec s tou energou,stalo sa mi to približne po trištvrte roku druhy krat,tie zvuky ,to že som sa nemohol pohnuť veľmi veľka energia,nemam veľky zaujem s tym nadviazať kontakt ale po prvy krat čo sa mi to stalo sa doma kazila elktronika s tym veci spoločne,a po tršitvrť roku sa tiež nejako zvyčajne začalo kaziť a stala sa mi ta zahadna vec,tak nevieš či to ma s tym suvis…neviem či sa mi to bude vraciať,ale rad by som to privital ak by som mal z toho osoh,vedel by mi niekto povedať či je to nahoda alebo to nejako spolu suvisi ?

  Páči sa mi

  • Urobila by som jedno. Začala by som s cvičeniami na vyvažovanie energie a možno s cvičením roztáčania internej merkaby. Je možné, že sa potrebuješ dať energeticky do poriadku.

   Páči sa mi

   • Na Mračnej hore nájdeš cvičenie žam žung. Alebo môžeš skúsiť 5 Tibeťanov, ak sa ti to bude zdať jednoduchšie, ale to už je len náhrada. Za pár dní je naplánovaný článok o mantrách na vyvažovanie energií. A to cvičenie na internú merkabu nájdeš na tejto stránke cez heslo merkaba alebo cez index článkov.

    Páči sa mi

 237. Helar chcela by som sa niečo spýtať, síce som sa to už pýtala v poradni toho Auraviewer aj keď mi odpovedal daeduwen ale chcela by som počuť aj tvoje stanovisko ak ťa môžem poprosiť. Nechám to v pôvodnom znení ako to bolo tam nechce sa mi to preštylizovávať 😀 :
  chcem sa ťa spýtať na vec na ktorú mi ešte nikto nevedel dať odpoveď tak to skúsim tu. Niekolko krát sa mi stalo, že som videla nejaké dievča. Dokopy to bolo 4 krát. Prvý krát som so sestranicou čakala na kamošku vonku pred jej domom na dvore a rozprávali sme sa. Zrazu sa to spomínane dievča na asi len sekundu zjavilo vedla sestranice malo založené ruky na prsiach ako normálne keď niekto stojí a dívalo sa na mňa. Myslela som si najprv že to bola len halucinácia proste únava čokoľvek. Sestranici som to povedala. Vykašlali sme sa na to a neskôr sme išli domov. Sestranica spala u mňa v jednej posteli somnou. Večer keď sme už ležali v posteli sme sa rozprávali ja tvárou k stene ona tvárou k môjmu chrbtu. Keď som sa na ňu otočila znovu som zbadala to dievča ale namiesto nej úplne blízko mňa tesne mojej tváre. Veľmi som sa zlakla až som skríkla. Dlho sa také potom nič nestalo až som ju raz tiež pred spánkom videla oproti mojej posteli sedieť pod mojím stolom v tureckom sede a pozerala na mňa. Tieto tri razy som to odbila tým, že som sa presviedčala, že to bude halucinácia, že som asi unavená bla bla. No posledný raz keď som ju videla to bolo strašne reálne. Toto som si istá že nebola halucinácia a ani sa mi to na 100% nesnívalo. Zobudila som sa zo spánku neviem vôbec prečo v noci sa nebudievam len tak pre nič za nič. Spávam na bruchu takže nevidím za seba na dvere. Naraz som mala strašný pocit, že sa na mňa niekto pozerá. Tak som otočila hlavu aby som sa pozrela. Samozrejme ospatá ešte “zalepené oči” 🙂 som zbadala že tam niekto stojí a drží otvorené dvere za klučku biela košela alebo čo to bolo proste prvé čo ma napadlo: “Mami čo chceš?” .. nič…” Mami čo je čo chceš?”…nič žiadna odpoveď vravím: “Mami????” nič už mi tŕpli nohy od strachu celá som zmeravela lebo mi došlo že to mamina neni a navyše zas hnedé vlasy teda aspoň tmavé mamina je blond už som od strachu na posteli sedela rýcholo sa otočila natiahla som sa po lampičke nočnej zapala svetlo a keď som sa otočila nikto tam nebol dvere zavreté ako mávam každú noc a nitko pri nich ani v izbe veľmi som sa bála triasla som sa asi ako teraz keď to píšem, hrozný strach!!! A odvtedy som ju nevidela tu dievčinu ale zváštne je že nikdy som nevidela do detailu jej tvár vlastne vôbec neviem ako vyzerá do tváre len viem že vlasy po plecia hnedé alebo tmavé a dlá biela ako keby nočná košela alebo čo to je. čítala som veľa takýchto knižiek a dočitala som sa že to nebude asi zosnulý príbuzný lebo tí keď prídu tak sa človek nebojí a cíti lásku a nie strach! a prichádza s nimi svetlo tu žiadne svetlo nebolo. A ja neviem čo to môže byť mám hrozný strach odvtedy ako sa mi to stalo sa bojím byť v tme ako trafená keby som bola 😦 ak niekto vie čo to môže byť tak mi prosím vás odpovedzte sem lebo už fakt neviem…A prepáčte že to je také dlhé ani neviem či som to do správnej sekcie umiestnila ale chcela som to presne popísať aby ste mi vedeli pomôcť. Ďakujem

  Páči sa mi

 238. a čo mam napriklad spravit ked chcem na henten sen upozornit ?… existuje nejake vesmirne pozorovatelstvo kam by som aspon poslal ” sen ” aby to brali v uvahu ?…. chcem aby sa to dozvedeli tý čo stym možu aj niečo spravit …. nevedomost je sice sladka ale VEDIET znamená lepsie sa ubranit a byt pripravený 😀

  Páči sa mi