Robíme kúzla

Každého, kto sa zaujíma o mágiu, prosím o jedno – než pôjdete priamo na kúzla, oboznámte sa najprv s bosoráckou filozofiou!

Na čo je vlastne mágia?

Mojím cieľom pri tvorbe pôvodného minigrimi bolo dať ľuďom nástroje, aby si vedeli poradiť aj v tých životných situáciách, na ktoré obvykle nestačia. Nakoniec sa to zvrhlo na “ako získam dobrú známku z matiky?” alebo “ako pobosorovať učiteľke, ktorú nemám rada?” Trochu ďaleko od cieľa, nie?

A tak som sa rozhodla zmeniť prístup: ja ti dám k dispozícii všetko, čo mám, ale ty sa tým musíš prehrabať a nájsť si tam to vhodné pre seba. Ak si nevieš poradiť, vytvorím ti možnosť pýtať sa – ale to, na aké otázku budem alebo nebudem odpovedať, si zvolím sama! Preto pri väčšine kúziel už nenájdete možnosť komentovať. Otázky boli vždy tie isté: “A keď píšeš, že to má byť biela sviečka, nemohla by byť zelená s fialovým prúžkom?” Alebo: “Mne sa nechce robiť kúzlo trikrát po sebe – nestačilo by raz?” A tak sa rada budem baviť o princípoch, sebavnímaní, riešení ťažkých situácií, ale odmietam rozoberať, či viem, čo píšem…

Navyše ma dožiera, keď sa pri hľadaní kúziel donekonečna opakuje jedno jedno: ja chcem, ja chcem, ja chcem – nezávisle od toho, čo chcú iní.

Vážení, mágia nie je na to, aby sme svetu vnútili svoje želania! Mágia je prostriedok, ktorý môžeme používať, aby sme dosiahli svoje túžby, pokiaľ sú tieto túžby v súlade s normálnym plynutím energie. Mágia funguje, keď si nárokujeme to, na čo máme existenčné právo: spokojný život, vnútornú pohodu, bezpečie, ochranu pred ľuďmi, ktorí nám ubližujú… Pretože tieto potreby má veľa ľudí, nezrušila som stránku celkom, ale som hodne obmedzila možnosti diskutovania.Žiadne “pobosorovanie”, “poškodenie” alebo presadenie svojej vôle (žiadostivosti) na úkor niekoho iného – to nepodporujem. Ak chcete vedieť, prečo, prečítajte si, aké problémy s kúzlami sme tu mali…Rozhodne tvrdo odsudzujem vnucovanie vlastnej vôle inému človeku. Náš drobný ľudský mozoček nepozná veľký plán tohto sveta, podľa ktorého sa odohrávajú životy ostatných ľudí – nepozná karmu. To, čo ja považujem za vhodné, môže byť ešte stále dosť veľký prešľap voči “úmyslu” života. Upínanie sa na konkrétnu osobu, na konkrétnu situáciu a na naplnenie presne toho jedného želania nás totiž môže brzdiť v procese učenia sa, v procese vzostupu. Potom nás bosorovanie stojí veľa energie (niekedy dokonca pohltí časť našej životnej energie) a jeho dopady sa k nám vracajú buď ako nešťastia v tomto živote alebo ako karmický dlh, ktorý si budeme odpracovávať v životoch budúcich – najčastejšie tak, že sa staneme obeťou toho, čo sme robili iným.Než sa teda pustíme do bosorovania, skúsme si osvojiť si pravidlo “nerob iným to, čo nechceš, aby iní robili tebe”. V takomto prípade nenapáchame žiadne väčšie škody.

Ak má človek používať mágiu zodpovedne a v súlade s jej tromi základnými zákonmi (sú nižšie), musí byť sám vnútorne zodpovedný a v súlade s týmito zákonmi. No a to nie je vždy ten prípad…Najčastejšie nám v ceste stojí naše ego, ktoré nás núti svet posudzovať a odsudzovať. Keď som dočasne minigrimi uzavrela, boli všelijaké reakcie. Niektoré len poplašené, iné odsudzovačné či priamo útočné. Pokiaľ veci berieme osobne, máme tendenciu reagovať skôr z pozície pomsty ako z pozície vlastného záujmu. Ako to vyzerá? Napríklad nám odíde priateľ a my miesto toho, aby sme ošetrovali svoj problém (keďže nikoho nemáme, tak si vyžiadame “nového/perfektného partnera”) sa okamžite chystáme naňho uvaliť kúzlo “nech už sa mu nikdy nijaká nepáči” (čiže z neho vyrobíme impotenta a nám to nijako nepomôže). Tento prístup je nebezpečný a jalový. Jalový preto, že my nič nezískame, a nebezpečný preto, že takých ľudí behá po svete veľa a Bosorácky receptár je verejne prístupná stránka. Nakoniec by sme mohli skončiť tak, že jeden proti druhému si budeme vybíjať svoje zášte a nevraživosti a nikto z toho nebude mať prospech! Niektorí čitatelia mi radili, aby som kúzla celkom vyhodila. To teda nie!  Ja sama sa vnímam ako môstik, po ktorom iní môžu “dospievať” – a ak to obsahuje aj babranie mágie, spálenie sa a poučenie sa na vlastnej škode, tak do toho! Mágia je len nástroj – rozhoduje úmysel. Nemožno nástroj viniť z toho, že ho do rúk dostal blbec… A zabrániť ľuďom “popáliť sa” vlastne brzdí ich proces učenia. Som toho názoru, že každý plne zodpovedá za život, aký žije – za to, čo z neho urobí. Ak sa musí naučiť ovládať svoje ego cez to, že babral mágiu a teraz znáša dopady tohto babrania… nuž, aj to je proces učenia.

Mágia nie je na to, aby sme pomocou nej dosahovali veci, ktoré môžeme dosiahnuť inak. Je na to, aby nám pomáhala v situáciách, kde si už nevieme inak pomôcť a kde máme nárok na to, aby nám niekto pomohol. Ak si vybosorujem peniaze zakaždým, keď si chcem kúpiť nové tričko, raz ma to nádherne udrie späť medzi oči. Keby sme totiž robili veci len pomocou mágie, nerozvíjali by sme svoje ostatné schopnosti – a naše určenie na tomto svete je rozvíjať sa a rásť (podľa Evy Pierrakos “premieňať nízko rozvinutú energiu na rozvinutejšiu formu energie”). Takže rozhodne neťahať Univerzálnu Energiu “za fusaklu” príliš často. Do každého kúzla totiž vchádza aj časť našej osobnej energie a keď bosorujeme pričasto, prídeme o veľa energie, môžeme rýchlejšie ochorieť a môžeme aj rýchlejšie starnúť, môžeme byť menej koncentrovaní a tak sa nám začnú diať nehody a podobne.

Moje osobné presvedčenie sa opiera o to, že energia nie je nekonečná. Podľa mňa (v mojom terajšom stave poznania) dokážeme vlastnými silami do nášho života “nadupať” len isté množstvo energie a keď ho raz vyčerpáme, potom to už funguje ako preplnená skriňa – aby sa dovnútra vošlo niečo nové, niečo iné musí von. No a nemáme kontrolu nad tým, čo to “niečo iné” bude, takže to môžu byť aj veci, ktorých strata bude pre nás bolestná. Preto je rozumné nesnažiť sa vtiahnuť do svojho života absolútne všetko, na čo si zmyslíme (ani cez mágiu, ani inak), ale len to, čo potrebujeme.

Čo sa týka peňazí, sú len prostriedkom, nie cieľom. Mať peniaze pre nás nič neznamená. Môžem sedieť na kope peňazí – keď neexistuje jediný obchod, kde by som si za ne niečo kúpila niečo pod zub, neudržia ma pri živote. (=Nechutia. 😦 ) Peniaze boli “vymyslené” na to, aby nám pomáhali zabezpečiť si naše potreby. Chcieť peniaze (alebo čokoľvek iné) bez akútnej potreby je “antibosorácke” – je to len dôkaz toho, že práve sme podľahli nejakej mylnej predstave – a bosoráci si omyly jednoducho dovoliť nemôžu! Svet energie, v ktorom sa pohybujú normálni ľudia, ešte za podobné omyly netrestá. Ak sa to však stane bosorákovi, ktorý narába často s energiou na hranici svojich schopností ovládania, môže ho to viesť k psychickým poruchám alebo sebazničeniu. Preto moje varovania a výstrahy… Nie je to o hneve Univerza, je to o neodhadnutí situácie, ktorá sa dnes týka len “peňazí”, zajtra slobodnej vôle niekoho iného a pozajtra možno našej vlastnej…

A teraz k tomu, ako často sa bosoruje. Väčšina pracovných úrazov vzniká z toho, že človek si na nebezpečnú činnosť zvykol a poľavil v ostražitosti. Ak začneme veci riešiť prevažne mágiou (teda bosorujeme často), strácame pred mágiou rešpekt a čoraz väčšie “prkotiny” ošetrujeme mágiou. Jednak pri tom prichádzame o energiu (lebo pri mágii používame veľa emocionálnej energie, ktorá zostáva viazaná na danú situáciu), jednak prestávame rozlišovať medzi ošetrovaním skutočnej potreby a ošetrovaním momentálnej chúťky. Prílišné používanie mágie oslabuje našu schopnosť dosahovať veci normálnym spôsobom. Ja som tomu kedysi podľahla pri vykladaní kariet. Nakoniec som si už vykladala karty aj na to, koľko cukru si do kávy chcem dať… a pomaly som bez kariet nevedela urobiť jediné rozhodnutie. To preto, že miesto na intuíciu som sa začala spoliehať na prostriedok, ktorý ju aktivoval – zamenila som si schopnosť s nástrojom. Priznávam, nebolo jednoduché vrátiť sa do “normálu” 😕 …

Prejdime teraz na tri základné bosorácke zásady, ktoré sú môjmu srdcu drahé a pre každého bosoráka užitočné:

1.
Bosorovanie musí tiecť s prírodnými silami

Bosorovanie nikdy nesmie znásilňovať prirodzené energie v ich prejave – inak sa kúzlo nepodarí alebo nám zapríčiní nežiadúce dôsledky!


2.
Choď kladnou cestou.

Nebojuj proti veciam, ale posilňuj pozitíva tak, aby situáciu zmenili v tvoj prospech (a prospech iných; dopraj im to).

3.
Používaj mágiu len na veci, ktoré naozaj nevieš dosiahnuť inak.

Na otváranie konzervy existuje otvárač, nie mágia. Kto príliš často siaha na energetické toky, spotrebováva od istého bodu už len svoju osobnú energiu! Častí bosoráci umierajú mladí…

A keď už sme sa dostali sem, poďme sa pozrieť, čo nás čaká pri vstupe do sveta kúziel:

Bosorácke základy

Mágia je umenie zachytiť “duchov” a donútiť ich k spolupráci. Pritom pod “duchmi” treba rozumieť energie, sily, pudy a silné emócie v našom vnútre, ktorým dáme istú formu a majú od prírody istú silu.

Ako funguje mágia? (Bosorácka filozofia)

O kúzlach, rituáloch, pomôckach…

Na čarovanie (spellcasting, doslova “vrhanie kúzla”) existuje viacero návodov, podľa toho, či ide o Wicca alebo iný druh čarovania. Aj keď môj obľúbený prístup je eklektický a s Wicca nemám veľa spoločného, začnem postupom, ako ho definujú Frostovci.

A teraz konkrétne otázky:

  

Bosorácke tabuľky…

Bosorácke pikošky…

 

 

 

57 thoughts on “Robíme kúzla

 1. Dobry den,chcem poprosit o radu.Mam pocit,ze sa mi nedari.Prisli sme o mimco,neviem otehotniet,priberam,mam vyrazky po celej tvari,a to vsetko sa zacalo diat odkedy som sa vydala.Lekari mi zistili take diagnozy,ze sa mi o nich nesnivalo.Predtym som bola ok,zdrava,nic ma netrapilo,bola som uspesna.Velmi by som vas chcela poprosit o pomoc.Dakujem velmi pekne za odpoved.

  Páči sa mi

 2. Ahoj, dávno som tu nebola a nevedela som,že si späť. Pred dvomi rokmi som bola na tejto stránke dennodenne,pokúšala som sa svoj spackaný život dať do poriadku kúzlami,ale bola som zameraná na peniaze. Sedem rokov som pracovala ako manažérka, zarábala som slušné peniaze a žili sme huj-buj a zároveň stres v práci, videla som len prácu a zrazu si tam hore niekto povedal dosť!!!! a ja som musela isť na 2,5 mesiaca na PN a čakala má výpoveď a finančné problémy. Finančné problémy mám stále, ale život vnímam úplne inak a to vďaka Tebe, že si prestala komunikovať. Ja som sa prestala spoliehať na iných (aj keď hovorím s anjelmi a veľa krát ich prosím o pomoc,ale nie o bohactvo.
  Život je krátky a treba ho žiť naplno. Som zdravá a šťastná so svojou rodinou, aj keď si nemôžeme dovoliť hodne vecí, ale po čase aj tak zistím, že sme ich nepotrebovali. Ďakujem a prajem Ti veľa šťastia.

  Páči sa mi

 3. Zdravím nevedel som kde presne sa to mám pýtať ale potreboval by som neaké kúzlo na ochranu pred “zlými” ľuďmi aby som snimi neprišiel do styku, nevznikali rozpori, hádky, bitky…. nejedná sa o konkrétnu osobu či osoby ale všeobecne a niečo podobné na ochranu inej osoby. Môj mail ravenheart9@gmail.com za ochotu aj radu vopred ďakujem

  Páči sa mi

 4. Draha Helar,
  Velmi si vazim, ze si sa znova vratila medzi nas. Vysvetlenie uzavretia blogu su nesmierne pravdive a ked som si ich precitala, tak teraz uz s Tebou plne suhlasim.Ludkovia sme tvory nepoucitelne a preto sa nam dookola vracaju tie iste “ponaucenia”. No len maloktori zacnu od seba sameho, ved to je predsa najtazsie!!! Ja som na tvoj blog chodila nesmierne rada a aj som sa vela priucila, no az po jeho uzavreti ma to posunulo dalej, pretoze som sa musela rozkyvat sama, hladaj a nachadzat odpovede. Dakujem s laskou a uctou Zuzana…..prajem vonavy zvysok leta…:)

  Páči sa mi

 5. Draha Heral od malicka som si priala vediet carovat ako ozajstna carodejnica.Na internete som hladala navody na ozajstne kuzlenie,priala som si vediet o vsetkom nedavno som si zapísala kuzla zo svieckami ale chcela by som mat prehlad o kúzlení.Prosim ta ak budes mat dake nove spravy o kuzleni tak ma kontaktuj ale napis mi aj tak a este daco vezmima za bosorku(carodejnicku) budem ti zato velmi vdacna ,mohli by sme byt aj kamosky len tak bolo by to dobré.Prosimta ak ekzistuje kuzelnícka skola ako mal harry potter tak to mi tiez napis ale hlavne mi pís vsetko o kuzlení uplne vsetko a ako prvej prosim.Tvoja velka fanusicka Barča.

  Páči sa mi

  • Ahoj Barbora,aj ja chcem čarovať,venujem sa mágii 5rokov,ale sama,nemám s kým spolupracovať.ked chceš môžme si vymieňať svoje skúsenosti budem velmi rada.tiež som odmalička túžila čarovať tak ako ty a chcem sa tomu venovať čo najlepšie.tu je môj mail,napíš mi ked chceš-rea777@azet.sk

   Páči sa mi

 6. Zdravim Vas. Potrebujem pomoc,už dva roky trvaju moje problemy a neviem sa ich zbavit a lekari tiež. Tak som sa rozhoodla napisat Vam . Začalo sa to bolestami s dychanim a pichanim pri srdci a pocitom na odpadnutie .´velmi som sa zlakla a nasledoval lekar. Povedal že to prejde dal mi lieky na upokojenie a odporučil masaže Prešlo to na 6mes. V lete tohto roku to prišlo znova ale horšie ako predtym nasledovalo interne vysetrenie kde mi povedal ža mam začinajuci zvyšeny tlak rtg pluc čiste.štitna čista.EKG hollterov tlakomer nič neukazal naopak ešte pokles tlaku). Dostala som lieky ktore nezaberaju ,. Nasledoval neurolog ten mi povedal ze je to psychickeho povodu a dal lieky na upokojenie. Lenže vždy tie stavy prichadzaju a ja so zufala . Mam pocit ako by som mal kazdu chvilu odpadnut trasiem sa je mi zle na vracanie unavena nič sa mi nechce tazke dychanie a to neznesitelne pichani pri srdci. Ja neviem presne či tento članok patri sem ale som zufala tak pišem . A ešte niečo vzdy nachadzam na dvore rozne kusky jedla narp 4 kusy chleba čisteho a jeden bez vnutra , keks cely zabaleny, na poli zakopanu umelu flašu po hrdlo. Ako by toho nebolo dost teraz mam aj problem so zubom jednym ale už 3 mesiace .

  Páči sa mi

  • Ja keď som mala podobné symptómy, lekár mi povedal, že je to neuróza (cca to isté, čo povedal lekár tebe). A vraj sa nemám rozčuľovať (čo ma okamžite rozčúlilo do biela 😕 ). A odvtedy to so mnou ide (asi 40 rokov), ale naučila som sa s tým žiť a prepadáva ma to čoraz zriedkavejšie. Dôležité je nevenovať tomu pozornosť. No, pichá ťa pri srdci – a čo? Buď je to srdcový záchvat, alebo to nie je nič. Buď ťa to skosí (a potom ani strach nepomôže), alebo ťa to len bude bolieť. Človek si na bolesť časom zvykne tak, že ju až prestáva vnímať. A čím menej sa tým budeš zaoberať, tým to bude slabnúť. Ak teraz vyhľadávaš dôkazy pre to, že niečo “nie je v poriadku”, začni vyhľadávať zistenia, ako dobre, že máš všetky ruky a nohy a oči a uši a žiadnu cukrovku, takže si nemusíš denne pichať inzulín… Toto sú stavy, ktoré neurózu dávajú do správnej mierky.

   So zubom choď k zubárovi tak dlho, kým sa to nedá do poriadku. Aj to môže byť neuróza a aj na tú bolesť sa dá zvyknúť… vlastná skúsenosť.

   A začni meditovať. Sústreď sa na svoju dušu, keď ťa telo jeduje. Ja som zistila, že ak sa mi pri meditácii podarí “vyliezť z tela”, bolesť zostáva naviazaná na fyzické telo a tým pádom ju prestávam cítiť. 🙂

   Páči sa mi

   • dakujem pekne .takže to nebude žiadne ,,počarovanie,, len moja hlava 🙂
    ešte raz vdaka za odpoved majte sa pekne

    Páči sa mi

 7. ZDRAVÍM, chcem sa opýtať skúsenejších… Mám 27 rokov a s priateľom som 2 roky, predtým sme boli dlhý čas kamaráti. V posledných mesiacoch sme sa začali navzájom vzďaľovať (nedostatook súkromia, málo priestoru na pestovanie vzťahu, obojstranná tvrdohlavosť) a aj napriek tomu, že som presvedčená, že patríme k sebe, neviem, ako si ho udržať Momentálne uvažuje veľmi vážne o rozchode, no ja cítim, že máme byť spolu. Nemám skúsenosti v mágii, ale verím v sily, ktoré môžu pomôcť.

  VIETE MI PORADIŤ VHODNÉ KÚZLO???

  Páči sa mi kúzlo od Bielej Dračice so sviečkou, papierikom na ktoré nakreslím srdiečko a potom ho pri vyriekaní kúzla spálim. Je vhodné? Nie je tam upresnené, čo so sviečkou, mám ju mať celý čas zapálenú a zhasnúť po spálení papierika alebo nechať dohorieť?

  PROSÍM, ODPOVEDZTE MI RÝCHLO, BLÍŽI SA PIATKOVÝ SPLN….

  VĎAKA!

  Páči sa mi

 8. Dobrý deň,
  prosím o radu. Nechcela som to riešiť pomocou mágie, ale už asi niet inej cesty. V práci máme kolegu, ktorý nám všetkým strpčuje život. Je neschopný a strašne hlúpy, z maličkého problému vyrobí globálny. Proste už tu nevládzeme viacerí a psychicky sme na tom dosť zle. Je nejaké kúzlo čo by nám pomohlo. Najradšej by sme boli keby dobrovoľne odišiel z práce. Pozerala som kúzlo Dosiahnuť svoje pomocou sviečky, ale neviem či by to pomohlo. Prosím poraďte.
  Ďakujem 🙂

  Páči sa mi

 9. dobrý den , potrebovala by som niejake kúzlo , alebo zaklínadlo aby som získala srdce muža … vedeli by ste mi s tým pomôcť ? potrebujem kuzlo na lásku , viem čo to odnáša , viem že je nepísaný zákon niečo na niečo , ale som ochotná to postúpiť …. pomôžte mi ! .. moj email. je miriamgeciova96@gmail.com

  Páči sa mi

 10. Ahoj, chcela by som týmto len vyjadrit obdiv a vďaku za tuto stránku. Som v bosoractve nová, momentálne si len začínam tvoriť svoju knihu kúziel. A myslím si, že tvoja stránka je fantastická. Jedna z mala, na ktoré som natrafila ktoré sú v slovenčine. 😄 ďakujem. Páči sa mi úprimnosť a priamost akou je tu Magia prezentovaná. Chcela by som sa len opýtať ktorú literatúru by si zaciatocnicke akou som ja odporučila? Momentálne mám rozcitanu jednu o Wicca od Scotta Cunninghama. Ďakujem. A prajem krásny zvyšok víkendu. Martina

  Páči sa mi

 11. Dobrý deň, dlho som hľadala nejaké kúzla a vaša stránka sa mi veľmi pači.. Chcela by som sa opýtať pri kúzle – rozdelenie milostej aféri či iných spolokov.. Možem si k tomuto kúzlu pri lepšej vizualizácii dopomôct, že k bielych sviečkach, ale pod biele sviečky môžem pridat fotografiu? Alebo na papierik ich meno? Ci sa to nedoporucuje? Chcem sa este spytat, ci pri tomto kúzle môžem pridať viac osôb. Na jednej strane bude partner, čo chcem rozbiť ich vzťah a na druhej budú ženy ktoré sa sním stretavajú napríklad? A chcem sa opýtať ked budem kazdú noc sviečky od seba vzdaľovat a budú na konci dosky, čo potom stým urobit? Mám to nechať také vzdialené aj mesiace a niekam to skovať? lebo čo stým urobiť? dakujem

  Páči sa mi

 12. ahoj helar chcel by som sa ta spytat ze mne sa niekedy sniva nejaka vec napriklad ked som chodil do skoly este tak sa mi snivalo ze sme fajcili pri takom starom opustenom dome a ze prisli policajti a odviezli nas do skoly do riaditelne a par dni nato sa to stalo presne ako v tom sne stalo sa mi to uz vela krat takato vec akurat niekedy sa mi sniva a stane sa to po dlhsej dobe co si o tom myslis a co s tym mam robit lebo niekedy sa mi snivaju dost zle sny a bojim sa ze sa splnia myslís ze je to len nahoda alebo nieco viac daj mi vediet dakujem…

  Páči sa mi

   • Dosť ma fascinovala tá zrkadlová krabička.. ale mám potrebu to viac obohatiť.. Napríklad pred vložením fotky do krabičky, že by som asi nejaký čas, každý večer šliapala na fotku nepriatela s mojim vlastnym porekadlom a pritom by som mala zapálenú čiernu sviečku.. pošliapanú fotku by som obmotala celu ciernou latkou, aby som nasledujúci večer mohla pokračovať.. a pritom by som este kazdy vecer napisala meno nepriatela na papier a spalila pri sliapaní fotky ten papier a popol dala do zrkadlovej krabicky.. už ked bude dosť pošliapana fotka v zmysle ze ta osoba bude mat vela bolesti fotku obviazem este ciernou stuhou a vlozim do zrkadlovej krabicky kde je popol s jej menom a krabicku celu zapecatím.. Mohla by som to tak urobit?

    Páči sa mi

   • to aby sa jeden bál chodiť po ulici, … 🙂 alebo nechať napr. na FB svoju fotku ….
    čo už, bláznom patrí svet …. 🙂

    kľudne, len to sprav,
    ale vedz, že toto všetko robíš iba sebe samej,
    sú to tvoje emocie vložené do tej nenávisti, ten druhý sa ti na ňu vytoto … ale ty ňou žiješ? tak kto vyhral?
    tak sa zastav a podumaj, či ti to za to stojí ….

    ale sprav, rada sa pozriem, videla som tu už kadejaký cirkus, pozriem sa i na toto číslo … 🙂

    Páči sa mi

   • Ak si potrebujes vybit zlost, odporucala by som nieco fyzicky narocnejsie ako sliapanie po fotke a obmotavanie latkou…mozno zakopavanie a vykopavanie fotky minimalne meter hlboko v kamenistej pode…to by mohlo byt lepsie na upokojenie a potom treba nejaku techniku na spracovanie tej nenavisti. Este ju mozes aj na dobre vyuzit, myslim na dobre pre seba. Inak ti onendlho bude minimalne na obtiaz ak nie rovno na skodu.

    Páči sa mi

   • aké … ? napr. … 🙂
    rada to budem počuť . … čo také hrozné sa na tomto mojom svete deje, že sa báť narodiť … ? …. 🙂

    možno niekomu príde normálne, šliapať po fotkách, lebo si myslí, že ublíži …
    mne teda nie, nie preto, že by šliapala po fotkách, … alebo robila habakuky …
    to nie, len nech smelo robí, …
    jednoducho mám sa zaoberať tým, čo si kto o mne myslí,
    ježkovi voči, tancujem do rána a zas od rána …. 🙂

    ale? páči sa …. viem že sa nič nestane …. tak nech len to skúsi,
    vybitie energie je fajn …..

    áno, je možné, že i ublíži ….
    ale z hľadiska ako chápem fungovanie univerza ja … také čosi nie je možné …
    pretože ublížiš iba tomu kto má rovnaké energie,
    pokiaľ by mu to nemalo pomôcť, aj takouto čarodejníckou palicou dostať cez pusu, tak by sa tak nedialo …

    ak by chcela ublížiť čistote, tej to prosto nedokáže urobiť …

    takže ako som povedala smelo do toho, pretože keby sa to nemalo diať, a dotyčná fotečková tanečníčka by takto zmýšľať nemala tak by jednoducho nezmýšľala ….
    ak by to tak nemalo byť, tak by to tak nebolo, …. a ak to tu je, tak je tu zjavne ku prospechu všetkých zúčastnených tohto kazačku … 🙂

    takže ?
    ako som povedala, vidím tu kadečo, pozriem sa i na toto … 🙂

    Páči sa mi

   • jednoducho ….

    je jedno, kedy jednotlivý účastníci výletu na tejto zemi pochopia, že sú iba mojim nástrojom k vzájomnému pochopeniu …
    napr. i toho, že taká nenávisť je zbytočná, rovnako ako premrštená láska ….
    a teda ?
    tým pádom zbytočná nie je ….

    krásny deň želám … všetkým nielen Tebe … lilah si ide radšej kresliť … 🙂

    Páči sa mi

   • ale kdeže organizátor … 🙂
    Stvoriteľ …
    lebo takto to Je … !

    som kto som, rovnako ako ty, či ktokoľvek iný … 🙂
    Som bohyňou, nie lilah, alebo ubohý organizátor, či čašníčkou či tanečníčkou …
    som bez nálepky a bez mena … 🙂
    no nemôžem za to, že ty sama seba tak nevidíš, alebo tvoja myseľ ti ešte nebráni vidieť túto jedinú Pravdu
    že si Aj Ty ako všetko tuto je bohom, bohyňou … 🙂

    a teraz, môžem za to vari ja? … či? …

    Páči sa mi

   • vo svojom vlastnom príbehu som jeho vlastným stvoriteľom …. 🙂

    ako každý, …

    organizátor,
    ooo, aká obmedzujúca nálepka …. 🙂

    krásny zvyšok dňa želám … 🙂 všetkým 🙂

    Páči sa mi

 13. Dobry den. V prve rade vam chci moc podekovat za vase stranky…spoustu informaci ktere bych doporucila v dnesni dobe precist kazdemu. Clovek ma hned lehceji u srdce. I tak jako ostatni mam dotaz. Procetla jsem cele diskuze ale nejaky ktery by se podobal memu dotazu tu neni. S pritelem jsme vice jak 4 roky nase laska jen kvete, vim ze Buh mi ho poslal do cesty v pravy cas. Zahucela jsem od prvni sekundy a to uz nejsem nejmladsi a uvazujici bezhlave. Kdyby bylo na nas tak uz jsme davno svoji ale brani nam jeho rodina a kultura. Velmi silne. Kdo tuto kulturu nezazil tak nikdy nepochopi. I ja s tim mam jeste problem. Zkousela jsem vizualizaci, obraz prani, modleni ale jak je videt po 4 roky nic nezabralo. Andilci me skrze vyklady karet uklidnuji a nabadaji k pozitivnimu mysleni a ze zazracne reseni je na ceste, ale jako by se moje logicke uvazovani stavelo proti. Muj partner duse uz zkusil maximum ale jeho maminka stale odmita i pouhou myslenku na snatek a on neni z tech kteri by se zrekli rodiny pro svuj vlastni prospech. Chtela bych se poradit o pouziti nejakeho kouzla i kdyz se bojim nasledku, nechci maminku zacarovat aby souhlasila ale aby prohledla, ze jeji syn s jinou stesti nenajde, cimz jsme si jisti oba a taky ze ma pravo se rozhodnout pro svuj zivot jak uzna za vhodne. Nerada bych aby se kouzlo nakonec obratilo proti nam. Celou dobu si myslim ze laska hory prenasi a neumim si predstavit ze mi byla do cesty poslana zkusenost, ktera by muj nazor vyvratila. Hlavne nemladneme a rada bych aby se situace pro nas uz vyresila. Moc dekuji za kazdou radu. Preji hezky vecer vsem.

  Páči sa mi

   • Beru to spis jako takovy posledni pokus. Nevim co by pomohlo a verte mi kdyby se takto choval muz z Cech tak bych ho mela za mamanka ale tu v teto zemi v teto kulture se to bohuzel musi at syn chce nebo ne. Chvili mi to taky trvalo nez jsem to vstrebala a pochopit se to v plnem rozsahu neda 😦

    Páči sa mi

  • môj názor:
   tá “kultúra” je zakódovaná predovšetkým v ňom, keby to chcel naozaj zmeniť, tak nájde argumenty a matku presvedčí, ale zdá sa, že súčasný stav mu vyhovuje … (aj keď navonok prezentuje, že nie)
   “kto chce s vlkmi byť, musí s nimi vyť” – si si istá, že by si dokázala byť šťastná v ich kultúre? lebo to znamená, aj vychovávať (ak plánujete mať deti) deti podľa ich kultúry a v tomto vidím najväčší problém . Chceš zažiť takýto “očistec”!?
   Láska (zaľúbenie) zakladá ružové okuliare – skús sa na všetko pozrieť bez nich.
   Možno, ak by ste sa presťahovali do inej “kultúry” – ale, ako som písala, on ju má s sebe zakódovanú. Iba ak by sa jej vzdal …

   Páči sa mi

 14. Dobrý den, neviem či je aktívna táto stranka, chcela by som sa spýtať, prečítala som si celý článok o tom…ja chcem, ja chcem…..rozišla som sa s partnerom, pretože jeho správanie bolo egoistické každým dnom viac a viac,,,iba čo on chcel. Po rozchode navštivil nejaku ženu, ktorá mu sľubila, že urobi všetko aby som sa knemu vrátila, od tej doby sa mi nič nedari. Napr.pokazila sa mi pračka, vysavač, v praci problemy,musela som kopec investovať do nových veci a takto som sa dostala do pozicie, ktoru som nikdy nemala….ako je možné že ak ja nechcem, môže mu nejaká veštica slubiť že ma vráti k nemu??? ako mam proti tomu bojovať, aby skončilo toto obdobie a žila som ako predtým, nie bohato ale v pokoji a bez problémov..dakujem za odpoved…SOna

  Páči sa mi

  • Ahoj Soni
   Je aktívna, Ako vieš, že sa stalo,to čo opisuješ? 😀 Všetko sa deje podľa toho, na čo myslíme …nie čo chceme alebo nechceme..myslíš na niečo zlé? Prichádza to. Myslíš na niečo super dobré, prichádza zase to. 😀 Svoje bývanie očisti šalviou a potom si daj červený náramok na ruku ..stačí stužka 😀 a mysli na to, že všetko sa vracia tomu, kto to poslal 😆 a zistíš tie zmeny v tvojom živote… veľa lásky a šťastia 🙂 😀

   Páči sa mi

 15. Dobrý deň,nabrala som odvahu a tak vám píšem,pretože som už zúfalá a neviem ako by som to mohla zmeniť.mám 26 rokov a od 17 rokov som polosirota,otec zomrel na rakovinu.mam este 4 sestry a jedneho brata.žijem v dome s mamou a 3 sestrami.od smrti mojho otca sa moj život zhoršuje a zhoršuje asi v každom ohlade a stavaju sa mi zle veci.nevyslo mi studium na vysokej skole.moj zdravotný stav sa zhorsuje a pribudaju dalsie ochorenia,ludia sa mi otácaju chrbtom,dokonca aj v rodine,napriek tomu že ja sa stale snažím pomoct aj kamaratkam aj v rodine ak možem.prácu si nemožem najst už 4 roky a moju financnu situaciu ani nespominam.moja sestra prekonala leukémiu a ja som jej darovala kostnu dren a tym jej zachránila život.neviem najst zmysel v mojom živote,som z toho nestastna a nespokojna.neviem co mam robit,aby sa to zmenilo aj ked sa snažim ako len viem.vždy mam smolu na zlých ludí,ktorí ma len využívaju.cítala som si mnohe veci na vasej stranke a zaujali ma,ale v tejto oblasti sa velmi nevyznám.ale napriek tomu viem že niečo sa deje,lebo v tom ja už neviem najst logiku,to by už bolo vela aj na kona..neviem čo mi ludia možu závidiet,lebo nic nemam a ani som nemala.jedine to že som slobodna a nemam deti.ak by sa nasla nejaka rada ako by som si mohla pomoct sama výjst z tohto pekla ktore den co den prežívam už roky bola by som vam velmi povdacna.neziadam o to aby som vyhrala peniaze ale aby som mohla žit kludny a dostojny život s tym že si ho riadim sama,a nie aby mi niekto škodil a potom takto ovplyvnoval život.

  Páči sa mi

 16. ja by som mala tiež otázočku na toto kúzlo https://eprakone.wordpress.com/2008/09/25/kuzlo-na-vyliecenie/ ,,,veľmi chcem pomôcť týmto kúzlom môjmu kamarátovi,ktorý mi je ako rodina a aj jeho manželke,ktorá mi je ako sestra,,,moja otázka sa týka modrej sviečky,ktorá sa používa,musím ju kúpiť ja,lebo ju kúpila moja kamarátka(manželka),ja som ju síce vybrala ,,,,, vopred ďakujem za odpoveď 🙂

  Páči sa mi

 17. Ahoj som tu nová. Chcela som sa len opýtať a poprosiť Vás o odpoved. Robila som kúzlo na získanie peňazí, so zelenou sviečkou. A na tej stránke komentáre tušim nefungujú, tak skúsim tuto. Akurát bol teraz super spln a bol v znamení vodnára a ja som vodnár. Sviečka mi pekne horela, mala dlhý štíhly plameň ani sa nepohol. Asi po hodine horenia plameň sa zväčšil, mal červenú farbu, až z neho prskalo, trvalo to asi 5 minút, kýval sa z jednej strany na druhú. Potom sa ukludnil a pekne horal asi dalšiu pol hodinu a zase sa to zopakovalo s tým červeným plameňom. Myslím si, že to v tedy bol ten červený plameň, ked sa spálili moje údaje. No robila som to kúzlo až po pol noci tak či to bude účinkovať. Dakujem s pozdravom Ivča.

  Páči sa mi

 18. Zdravím. Chcem sa spýtať či existujú kúzla na ktoré nepotrebujem źiadne pomôcky(sviečky a pod). Proste len nejaké formulky. A ďalšia otazka znie že či si kuzlo nemôžem vymyslieť sama, hoc nemam žiadne schopnosti ani nič…fungovalo by to? Ďakujem za odpoveď 🙂

  Páči sa mi

 19. Ahoj,kedze je pri niektorych kuzlach zakazane pridavat komentare,rozhodla som sa opytat tu. Moja maminka je po prekonanej plucnej embolii a naslednej resuscitacii na ARO 2tyzdne ju drzali v umelom spanku a uz tyzden nie je pod tlmiacimi liekmi no stale sa nam neprebrala.robim vsetko co sa da aby som jej nejak na dialku pomohla,navstevujem aj liecitela ktory ju lieci cezo mna. Carovat a pracovat mágiousom nikdy neskusala (az na par ritualov pre zbavenie sa uhranutia) aj ked od malinka mam po mamine zdedenu velmi silnu intuíciu s videnim veci ktore sa stanu v blizkej buducnosti. Takisto sme na seba velmi napojene.Chcela som vyskusat kuzlo na uzdravenie druheho na dialku s modrou svieckou. Len kedze som zaciatocnik chcela by som poprosit o par rad ako kuzlu viac pomoct,ci nejakym jej predmetom pri odriekavani alebo nejaky iny sposob? Pomoze taketo kuzlo pri tak tazkej diagnoze ako je tato ze jej dusa niekde bludi? Navstevy su prisne kontrolovane takze toto naozaj mozem skusit len na dialku 😦 za akukolvek pomoc vopred ďakujem. Cohokolvek sa vzdam len aby som jej pomohla. Je velmi silna a ja verim ze to zvladne. Ale snažím sa jej pomoct akokolvek to ide.

  Páči sa mi

  • Ak chceš urobiť kúzlo, urob ho a nepýtaj si dovolenie!

   Ja viem, zniem nepriateľsky, ale naštvalo ma “kedze je pri niektorych kuzlach zakazane pridavat komentare”. Alebo tam vidíš niekde “je zakázané pridávať komentáre”? Jednoducho to nie je možné. To znamená, je to neumožnené, nie zakázané. S takýmto vnímaním sveta by som do mágie moc nešla a spoľahla sa, že doktori a liečitelia urobia, čo treba, pretože vnímajú menej skreslene. Ak ty začneš bosorovať, bude to proti niekomu alebo niečomu a za každú cenu – a to by ti mohlo ubrať priveľa energie a nemuselo by to vyjsť podľa tvojich očakávaní.

   Viem, že ide o tvoju mamu… a viem aj to, že základná minca Univerza sa nazýva “dôvera” a “očakávanie dobrého”. 🙂 Radšej si vizualizuj, ako sa mama preberá, ako je už doma a užívate si to. Využi linku, ktorú spolu máte, a posielaj jej pocit toho, že ste spolu.

   Liked by 1 person

   • Nechcela som zniet ani ja nejako negativne alebo nepriatelsky. Takisto si nemyslim ze vnimam svet negativne. Nepytala som si ziadne povolenie, ale radu. Myslim si ze kazdy by sa v takejto situacii zachoval rovnako a snazil sa pomoct akokolvek to ide. Tvoj nazor ti samozrejme neberiem.

    Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s