Oleje, soli, talizmany, elixíry

voodoo1

Magické oleje

Magické masti

  • Masť na zlomenie počarovania sa používa, keď máme podozrenie, že nás niekto uriekol alebo na nás zoslal chorobu alebo nesťastie; nepomáha pri posadnutosti

Magické soli a prachy

Magická soľ a magický prach sa používajú ako sprievod pri kúzlach, často na ochranu alebo zosilnenie kúzla. Nie sú určené na jedenie alebo miešanie s potravinami a ani sa nepália ako kadidlá. Často sa sypú do rohov miestnosti, pod prahy, krížom cez cestu nepriateľa (voodoo) a podobne. Soľ i prach sú rovnocenné a dajú sa nahradiť jedno druhým. Na prípravu sa používa ten istý recept.

Voodoo bábky

Talizmany, amulety a gris-gris vrecká

“Kde sa skrýva pravda o pôsobení magických predmetov? Prečo obyčajný kamienok, ktorý nájdeme v záhrade, nám môže dať pocit bezpečia a ten, ktorý kúpime v drahom obchode ako odborne vyrobený amulet vôbec nepôsobí? — Odborníci tvrdia, že skutočne pôsobiace talizmany musia mať spojenie s našim podvedomím, životom, či históriou rodiny (rodinné totemy, napr. erby) alebo musia vychádzať zo symboliky kultúry, ktorou sme presiaknutí.”

Toto som prevzala niekde z internetu a je to nesmierne rozumná vec. Všetky amulety, talizmany a gris-gris pôsobia vďaka vlastnostiam, ktoré im pripisujeme v podvedomí. Naše podvedomie rozmýšľa v obrazoch a pocitoch a pocity a obrazy, ktoré do amuletu vložíme pri jeho výrobe, sú preň návodom, ako má s amuletom zaobchádzať.

To neznamená, že amulet z obchodu nebude fungovať. Stačí, keď v nás vyvoláva istý pocit alebo spomienku. A keď nevyvoláva, ešte stále si ho môžeme naprogramovať, aby spĺňal nejakú presnú funkciu.

Dlhého preslovu krátky zmysel – “hotové” veci sú pre nás bezcenné. To, čo podvedomiu (a cez podvedomie aj zvyšku vesmíru) povie, čo má s amuletom robiť, je naša aktivita, ktorá sa s vyhotovením a naprogramovaním amuletu alebo gris-gris (“mocné vrecko”) spája.

 

Magické nápoje a elixíry