Cvičenie: Cítime energiu rukami

V poslednom článku podľa Susan Greggovej som popisovala ruizovskú koncepciu Univerza/Boha. Je to energetická koncepcia, vzdialená od nášho dualitného hmotného vnímania.

Energiu, z ktorej všetko pozostáva, môžeme celkom ľahko začať cítiť trebárs aj hneď. Posadíme sa v kľude a sústredíme sa na svoje dýchanie. Dýchame hlboko a rytmicky. Utíšime myseľ a uvoľníme sa.

Pomaly a nenásilne sa začíname sústreďovať na priestor medzi našimi rukami. Držíme ruky od seba nejakých 15-20 cm. Sústredíme sa na priestor medzi nimi a “cítime” ho; celé naše vedomie premiestnime do tejto oblasti.

Veľmi pomaličky začíname rukami pohybovať k sebe a od seba. Pokračujeme v pomalom dýchaní a pohybe rukami a sledujeme, ako sa menia naše pocity z oblasti medzi rukami. Musíme očakávať, že niečo budeme cítiť.

Po pár okamihoch začneme cítiť, že medzi našimi rukami niečo je. Čo presne pocítime, to je naša “špecialitka” – niekto cíti hustejšie prostredie, niekto cíti “odpor” (napríklad ja cítim, ako keby som išla rukami proti magnetu – odpudzuje ma), niekto vidí energetickú guľu (tzv. psí guľu). Ja pri plnom svetle, ak to robím proti bielemu pozadiu, po chvíľke vidím, ako sú obe ruky prepojené oranžovkastými “vláknami” a ako pohybujem dlaňami navzájom, pohybujú sa aj tieto vlákna.

Sústredíme sa na náš vlastný pocit. Je jedno, čo to bude – bude to len naše a len pre nás platné. Nešpekulujeme, nehľadáma vysvetlenia; len pociťujeme.

Aké boli vaše pocity?

Článok je súčasťou projektu toltéckeho sebarozvoja Tanec sily

10 thoughts on “Cvičenie: Cítime energiu rukami

 1. 🙂 toto cvičenie mám rád. Vždy mi potvrdí, že mi nešvitorý 😆
  Môj pohľad, čo som cítil-prežil:
  1.) zavreté oči, mi pomáhajú sa lepšie sústrediť
  2.) ticho mi pomáha lepšie sa sústrediť, ale fungovalo to aj pri pustenom rádiu 🙂
  3.) ruky som mal najprv položené na stehnách dlaňami dolu, telo uvolnené
  4.) začalo mravčenie v prstoch a na dlaniach, ako som za začal sústrediť na “ruky” (v hlave jasná myšlienka a pozornosť zameraná iba na ruky)
  5.) potom som ruky obrátil dlaňami proti sebe
  6.) mravčenie zosilnelo a mal som pocit, ako keby začala prebiehať “komunikácia” medzi dlaňami (ako keby tiekla elektrina sem a tam :))
  7.) začal som pravidelne dýchať, hlboký nádych do brucha (nafúkavam brucho), hlboký výdych (sťahujem brucho)
  8.) začal som hľadať “bariéru” medzi dlaňami a posúval som ich stále bližšie k sebe, až som zastavil ich cca. 20cm od seba a tam už niečo akoby zadržiavalo ďalší pohyb smerom k sebe (po mierne silnejšom zatlačení bolo samoška možné v pohybe k sebe pokračovať, až by sa dlane vzájomne dotkli)
  9.) na bariére som chvíľu zotrval a počkal pri udržovaní rovnomerného dychu, čo sa bude diať
  10.) po chvíle, cca. 2 min. mi zrazu akoby “iná” sila (výrazný tlak smerom od seba) ruky náhle rozhodila smerom od seba na vzdialenosť cca. 50cm a bariéra sa premiestnila tam.

  Keď som sa s tým v minulosti hral, mi to ruky úplne oddialilo od seba, ako keby som bol priklincovaný na kríži 😀

  Páči sa mi

 2. Ja keď pracujem so zatvorenými očami,tak vnímam eterického dvojníka ako pracuje rukami a prikladá ich bližšie k telu. Občas mám pocit, že sa mi fyzické ruky posúvajú ,ale tie sú na mieste a pracujú len éterické.

  Páči sa mi

 3. Takto cítim aj energiu čakry ,keď ju potrebujem ohmatať-prípadne niečo z nej odobrať.Inak tá farba je u mňa taká skôr akoby žltá až zlatá..Tiež to závisí od môjho momentálneho rozpoloženia 🙂

  Páči sa mi

 4. toto mi pripomína jednu vec, na ktorú som prišla ako malá keď som sa hrala s rukami. Končekmi prstov jednej ruky som sa dotkla končekov prstov tej druhej a tiež som začala odťahovať a priťahovať ( a dosť rýchlo, až kmitať 🙂 )pričom sa prsty stále o seba opierali (celé brušká prstov by sa mali o seba opierať). Môj pocit bol akoby som pozdĺž celej dlane mala akoby nejakú platňu, ktorá bola z veľmi príjemného materiálu a také isté napätie medzi rukami. Podobné pocity hovorili, že majú aj iní.
  Skúste to aj vy vyskúšať 🙂

  Páči sa mi

 5. Zdravim ludkovia,
  Ani neviem co mam konretne napisat ale ak to zhrniem hladam niekoho kto by mi vedel poradit/pomoct.
  Moja situacia je asi taka ze mam urcity problem s kolenami a celkovo aj s klbmi a uz som vyskusal vsetko mozne co bolo mozne vyskusat v klasickej forme liecenia cez rozne liecenia az po operacie no ziadny extra vysledok,potom som oslovil jedneho liecitela reiki ktory uz pomohol mnohym ludom od zdrav.problem., ci by neskusil pomoct,liecim sa u neho uz viac ako rok aj ked z urcitym zlepsenim zdravotneho stavu ale na aktivne sportovanie to este zdaleka nie je.Cele toto natahovanie trva uz asi 4 roky ale ja stale verim ze sa mi podari sa uplne vyliecit a vratit sa spat k aktivnemu sportu-zavodnemu behaniu.
  Preto aj touto formou chcem skusit ci si to neprecita niekto kto by mi vedel poradit pomoct.Cital som o mnohych formach liecenia a preto ak by bol niekto ochotny mi poradit ako na to tak by som mu bol velmi vdacny popripade sa aj nejako odmenil aj ked ako som uz stihol zistit s prijmanim materialnych odmien ma mnoho liecitelov problem 🙂
  Ak by bol niekto ochotny mi napisat alebo ma niekomu odporucit prosim kontaktujte ma na email:gamer17@azet.sk alebo na tel.cislo 0944 287 278 kedykolvek.
  S pozdravom a pekny zvysok dna praje Filip

  Páči sa mi

 6. Chcel by som sa opýtať v noci keď sa pozerám na ruky vidím kopu bielych bodov netuším čo to ma znamenať a raz som dokonca videl aké si kruhy okolo palcov vypadalo to ako energetické čiary alebo čosi také.

  Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s