Upozornenie je kritika?

miserableDnes som sa vďaka fejsbúku dopracovala k článku, na ktorom som sa rozosmiala a smejem doteraz… Na Slovensku už ľudia vypustia z úst asi naozaj čokoľvek… Obľúbená televízna moderátorka (teda človek, ktorý si zarába hovorením) vyhlasuje: „Nie je mi vlastné, aby som upozorňovala na niečo, čo výborne funguje.”

Čiže keď niečo funguje, nie je veľká šanca, že to ona spomenie… 😀 Neviem, či chcela vyhlásiť práve toto. Ak áno, tak je pre mňa džob moderátora dosť hyenický 😉 .

Som zvedavá, ako by definovala slovo “upozorňovať”, ale odpoveď sa asi nikdy nedozviem. Môžem len urobiť predpoklad ( 😀 Ruiz: “nerob predpoklady”), že u nej je rovnocenné s “kritizovaním”.

A aby som tu len neupozorňovala 😛 … stačilo povedať “obvykle nekritizujem niečo, čo funguje (výborne)”. (“Výborne” je už hodnotiace slovo, ktorého naplnenie spočíva v oku hovoriaceho – a tým hovoriacemu dáva možnosť kritizovať kedykoľvek čokoľvek a povedať, že “funguje, ale nie výborne” 😉 .)

A teraz celý ten výrok – a nájdite chybuy 😀 :

„Nie je mi vlastné, aby som upozorňovala na niečo, čo výborne funguje. Je mi absolútne cudzie haniť niečie dobré meno. Lenže to dobré meno musí byť opodstatnené. Pohár mojej trpezlivosti – ako osoby, ktorá miluje zvieratá a spravodlivosť – však definitívne pretiekol.“

Ktoré Ruizove dohody by sme si tu mali pripomenúť? Ktoré Castanedove princípy?

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.