Trochu o urieknutí a pobosorovaní

Minule sa Jeffreyho Allena pýtali na počarovanie a pobosorovanie – a čo to urobí s našou energiou. Priznám sa, podobné otázky ma vytáčajú od začiatku, pretože znamenajú, že zas raz niekto vinu za svoje rozhodenie presúva navonok – na okolnosti, na zlovôľu niekoho iného, na vyššiu moc niekoho iného… a stavia sa tým sám automaticky do roly Obete, ktorej niekto niečo robí… Vtedy si vždy spomeniem na Carlosa a repliku dona Juana: “Nikto nikomu nič nerobí – a už vonkoncom nie bojovníkovi.” Za ňou sa skrýva hlboké poznanie, že keď máte svoju energiu (v tom aj svoje emocionálne interpretácie a z nich vyplývajúce reakcie) plne pod kontrolou, môžu vám tak akurát fúkať práškový cukor do konca potravinového reťazca. 😉

Na tréningu s Ariyou Lorenzovou a na čchi kungu sme sa učili zakoreňovať. Pustili sme do zeme z chodidiel korene a potom sme ich rozšírili tak, až nimi bola zem prepchatá. To robí človeka veľmi “ťažkým” – váha vašej pozornosti je dole a keď do vás niekto strčí, tak vás takmer nedokáže zhodiť z nôh. Dole vás drží váha celej planéty. (Ešte lepšie to funguje, keď svoje rozmýšľanie na ten čas presuniete do brucha.)

Presne tento trik ma učil aj Gabriel pri cvičení – urobiť krok a len čo sa šľapa dotkne zeme, zapustiť široké korene a až potom urobiť krok druhou nohou. Ak dokážete vizualizovať “zakorenenie” dostatočne rýchlo, ste extrémne odolní. Aj voči energii rádovo vyššej ako tá vaša.

Schopnosť niesť zodpovednosť za stav vlastnej energie je základná podmienka pre toltécku “bezchybnosť”.

Pre to, čomu toltékovia hovoria “bojovník”, má Jeffrey Allen svoj vlastný výraz: seniority,  teda doslova “vyšší level” alebo majstrovstvo. Ak ste majstrom svojej energie, nikto vám s ňou bez vášho dovolenia babrať nebude. Ak sa mu to podarí (napríklad vás niekto zatiahne do hádky a totálne vás rozhodí), práve ste svoje majstrovstvo odovzdali jemu – teda nie ste momentálne majstrom svojej energie; toltékovia by povedali, že ste sa nesprávali bezchybne.

Jeffrey Allen viackrát na prednáškach upozorňoval, že na to, aby energia niekoho iného mohla ovplyvniť tú našu, musíme mať v svojej energii na to predpoklad. Teda ak nás niekto naštval, nemáme ošetrenú vlastnú vznetlivosť. Ak ju ošetrenú máme, môže ten druhý do nás doskakovať, koľko len chce – nepohne s nami. Koreníme.

Takisto sa to správa aj pri psychických útokoch. Málokedy má dotyčný takú osobnú silu, aby sa mohol nabúrať do energie niekoho, kto je so sebou v pohode. (Ľudia s takouto vysokou osobnou silou totiž už necítia potrebu babrať energiu iných… alebo sú úchylovia. Potom platí “zakoreniť sa” a cirkulovať energiu.)

Ja som za svojho života mala len párkrát do činenia s pokusom o psychický útok. Niekedy sa to prejavilo ako extrémna nesústredenosť a babravosť. Inokedy – v sne – sa to prejavilo ako vnútorný pocit ohrozenia, hoci dej sna prebiehal zdanlivo normálne. Keď som sa na to pýtala, tak mi anjelskí povedali,  že ak je energia silná a naša vlastná je oslabená (napr, únavou alebo tým spánkom), môže dôjsť k ľahkému rušeniu, ktoré sa prejaví buď ako zlý sen, alebo ako zvýšená nervozita a podráždenosť v bdelom stave, pre ktorú niet najmenšieho dôvodu – okrem toho jedného, že nemáme plnú kontrolu nad vlastnou energiou. 🙂

A potom prišla otázka na Jeffreyho Allena a jeho vysvetlenie: Energie nie sú “objekty”. Vzájomne sa naše energetické obálky môžu ovplyvňovať, keď sme blízko seba, ale nie je to tak, že by cudzorodá energia vnikala do našej obálky. Nie je to, ako keby sme vkladali pomaranč do misky. V svete energie vedia dve  “veci” existovať bez problému v tom istom mieste (vlastne celá kvantová teória je založená presne na tomto). Skúsme na to pozerať nie ako na “vec”, ale ako na “frekvenciu/vlnovú dĺžku”. Aj keď je niekto blízko pri nás, ak stále neochvejne hráme svoju pesničku, nebudeme počuť jeho rušenie.

Z toho vyplýva aj, že nikto nemôže “vložiť” do nášho tela zlú energiu (napr. nemoc). Ak si držíme kontrolu nad vlastnou energiou (napríklad aj cez presvedčenie, že nikto nikomu nemôže nič urobiť – a už vonkoncom nie bojovníkovi), ak aktívne čistíme svoju vlastnú energiu od cudzích energií (ktoré v priebehu dňa vlastnou nepozornosťou nachytáme) a ak preberáme zodpovednosť za stav vlastnej energie, nedokáže nás nikto ovplyvniť proti našej vôli. Nijaká “zlá ježibaba” nevie nasilu vložiť chorobu do vášho tela či pripraviť vás o šťastie. Ak ste majstrom svojej energie, rozhodujete vy. A ak si poviete, že nijaký útok nepripustíte, tak si kliatba vyláme zuby.

Je to, ako keď ste v aute a niekto vloží do auta niečo, čo sa vám nepáči. Buď tam zostanete sedieť a jajkať “on to tam dal – ja chudák som predurčený k zániku!”, alebo to proste vezmete a z toho auta vyrazíte. 🙂 Je to to isté. Celá tá predstava preklínania a čarovania je len mentálna hra, ktorou sa vás snaží niekto vmanipulovať do stavu, kedy sa kontroly  nad vlastnou energiou vzdáte a začnete veriť, že sú na svete energeticky mocnejší jedinci ako vy. A viete, čo? Keby hneď aj boli – budú energeticky mocnejší nad vlastnou energiou, ale nikdy nie nad vašou – ak im tú moc neodovzdáte.

One thought on “Trochu o urieknutí a pobosorovaní

  1. Tak toto zakorenenie sa idem ucit a praktizovat ho v konkretnej situacii – ked som bezmocna a energeticky vycucnuta z uzkostnych stavov, do ktorych sa niekedy dostava moj syn. Dari sa mi to nakoniec nejako ukocirovat a pomoct mu, ale vyhodi ma to uz v zaciatku z rovnovahy a hlavne na zaciatku reagujem uplne neadekvatne. Rz sa mi podarilo uplne sa zosypat. Ano, som v tomto uplne bez korenov ! Dakujem! Toto ma velmi oslovilo. Idem si ich nechat hned narast 🙂

    Liked by 1 person

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s