Mind movies ako pomôcka pri zhmotňovaní

Keď sa zaoberáme zhmotňovaním podľa LOA (zákona rezonancie), jedna z dobrých metód, ako sa naladiť na vibráciu cieľového stavu, je tzv. vision board – nástenka, na ktorú si nalepujeme alebo špendlíme obrázky, ktoré nám ukazujú to, po čom túžime. Pomáha nám to vizualizovať si cieľový stav. Ale vision board nie je jediná metóda!

Nedávno som dostala linku na stránku s videom, kde John Seeley hovorí o vizualizácii a spomína metódu mind movies, kde využijete počítač, urobíte si powerpointovskú prezentáciu a v nej kombinujete vision board s nejakou hudbou, ktorá vám tiež navádza pocit víťazstva, že ste dosiahli, čo ste chceli. To potom pozeráte niekoľkokrát denne, aby ste sami seba “namlsali”.

Popri tom porozprával John Seeley aj o vizualizácii a logike vision-boardov, takže som si sadla a urobila z toho výcuc (je to štylisticky neučesané):

Vizualizácia je o tom, dostať svoje podvedomie do stavu, kedy súhlasí (ladí/rezonuje) s vedomím. A myseľ myslí v obrazoch. Takže to, čo chcete, je vyvtárať si a vnímať obrazy toho, čo chcete. Chcete vložiť všetku svoju energiu do obrazu toho, čo skutočne chcete. Veľa ľudí robí tú chybu, že sa sústreďujú na to, čo nechcú, a nevedia povedať, čo chcú.

Takže si vyberieme cieľ, čo chceme dosiahnuť, stanovíme si ho, máme jeho obraz a celú svoju energiu vkladáme doňho – a to na pravidelnej báze. Len čo dokážeme presvedčiť naše podvedomie o tomto, veci sa pohnú dopredu –  a často oveľa rýchlejšie, ako by sme sa nazdali. Obvykle potrebujeme mať na to napojené aj emócie.

Vizualizácie sa robia rôznymi spôsobmi. Mind movies napríklad využíva aj vplyv hudby. Hudba je médium, s ktorým vie narábať každý. Proste máte pieseň v hlave a len čo začujete prvých pár tónov, ste tam, kde potrebujete byť. Pomocou hudby môžete svojej vizualizácii privodiť ešte viac energie.

Mind movies vyzerá ako vision board v powerpointe – urobíte si sekvenciu motivačných obrázkov, ktoré ukazujú nielen váš cieľ, ale podľa možnosti aj štádiá jeho dosahovania. Podložíte to celé vhodnou hudbou. A potom si ho pri každej príležitosti pozeráte. Musí to byť pre vás zábava, musí to vo vás vyvolávať eufóriu. Musíte mať chuť pozerať to. Myseľ proste potrebuje túto energiu navyše, aby vás dostala rýchlejšie k cieľu. Začnete túto energiu vyžarovať – a Univerzum vám ju vráti.

Najväčší problém ľudí býva, že ich podvedomie nie je v súlade s ich vedomím. Takže chcete, aby sa zosúladili. A použitie vizualizácie je tá vec, ktorá podvedomie dokáže zosúladiť s vedomím.

Čiže: pár minút denne ovplyvňujete svoje myslenie, vyžarujete tieto myšlienky a začnete dostávať to, čo vyžarujete.

3 thoughts on “Mind movies ako pomôcka pri zhmotňovaní

  1. Helar,
    vies otom,zesi mi tymto super clanockom ozrejmila myslienku,ktora mi prisla,ked som poprosila anjelov o pomoc,v jednom mojom probleme??? 🙂 Tiez mi prisla myslienka zober si viac vykresov, zlep ich paskou a nalep si tam tu vec po ktorej tuzis a nalepuj si knej take obrazky,ktore Ti budu pripominat tvoje zelanie co najpresnejsie… Nebrala som to vazne,ale tato myslienka sa mi stale vracia asi 2x do tyzdna… Takze vdaka Helar ani nevies ako si mi tymto clankom pomohla 🙂 🙂 🙂

    Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s