Milostné čáry-máry

Pri pochôdzkach po internete som objavila zasa nejaké kúzla. Nedala by som za ne ruku do ohňa, ale sú také “ľudové”, že nemôžu napáchať veľa zla a tak sú vhodné i pre netrpezlivcov a začiatočníkov… 🙂

Takže:
Nebojte sa, nebudeme v záujme lásky vzývať diabla, organizovať čierne omše, zháňať žabie stehienka alebo hadie jazýčky… Budeme čarovať s láskou a nežne, ako sa na mesiac máj patrí!

Získať vhodného partnera, dostať do chomúta čo najlepšiu „partiu“, udržať si lásku svojho milovaného, zabezpečiť si vernosť svojho druha, zistiť kedy, kde a ako: to boli otázky a okruh problémov, ktorými sa veľmi často zaoberali ženy pred desaťtisíc, tisíc i sto rokmi. A zaoberajú sa dodnes. Biela mágia – v tomto konkrétnom prípade zvaná ľúbostná – im bola nezriedka účinným pomocníkom. Prečo tento osvedčený prostriedok nepoužiť i v treťom, osvietenom tisícročí?

Dôverujte silám mágie (láska je koniec koncov sama osebe mágiou i alchýmiou, pardon, chémiou, ako bolo ostatne dokázané dokonca i vedecky…) a dovoľte jej vplývať na váš život.

Ste teda pripravené vydať sa na magickú exkurziu do sveta lásky? Tak do toho s odvahou a vierou v úspech!

Kúzlo prvé
Týmto nádherným kúzlom, pochádzajúcim z východnej Európy, môžete buď získať milovaného svojho srdca, alebo ho k sebe pevnejšie pripútať. Jabloň patrila už odpradávna k stromom, ktoré boli považované za najmagickejšie. Z jej dreva sa vyrábali veľmi kvalitné kúzelné paličky. Kreslili sa nimi magické i ochranné kruhy a používali sa predovšetkým v „emotívnej mágii“ a pri ľúbostných rituáloch. Jabloň zasvätili v antike Venuši, bohyni lásky, u starých Keltov symbolizovala strom života. Kvety jablone bývali súčasťou talizmanov, mastí a kadidiel, slúžiacich kúzlam lásky. Varili sa na mäkkú ružovú kašu, z ktorej sa pripravili sviece, horiace na oltároch lásky pri ľúbostnej mágii. Pre toto „jablkové ľúbostné kúzlo“ je najlepšie vybrať dni, v ktorých Mesiac dorastá. Celých 49 hodín pred plánovaným kúzelným úkonom noste niekde na tele tri hodvábne stuhy: ružovú, červenú a purpurovú. Predtým ich pevne spleťte do vrkoča. Nájdite si pre magický ceremoniál pokojné, chránené miesto, kde vás nikto nemôže vyrušovať.

Potrebujete: ružovú sviečku, jedno červené a jedno zelené jabĺčko (rovnakej veľkosti a tvaru), pero a papier, tri hodvábne stuhy spletené do vzoru vrkoča, nôž.

Priebeh rituálu:
Zažnite sviečku a s jablkom položeným na dlani vystretej ruky požiadajte Venušu o požehnanie. Rozrežte pozdĺžne obe jabĺčka a odstráňte semiačka. Na menší kúsok papiera napíšte žiadané vlastnosti vysnívaného partnera alebo meno osoby, na ktorú myslíte. Nemal by to byť nik, kto momentálne žije vo vzťahu s inou partnerkou. (Mágia nesmie byť nikdy aplikovaná spôsobom, ktorý by mohol komukoľvek a akýmkoľvek spôsobom ublížiť!) Vezmite polovičku zeleného a polovičku červeného jablka. Papierik vložte medzi ne a polovičky pozväzujte hodvábnymi stuhami dohromady tak, aby vytvorili jedno – celkom nové – jabĺčko. Zvyšné dve polovičky potom zjedzte a myslite pritom na svoju lásku, na svoj sen a túžbu. Zviazané jablko zaveste na strom alebo na okno. Po 21 hodinách ho zveste a odstráňte stuhy. Nakrájajte ho na drobné kúsky a dajte ho zjesť vtáčikom (sú taktiež zasvätené Venuši). Stuhu ukryte doma u seba, môžete ju prípadne nosiť ako náramok. Papierik s vybratými semiačkami zahrabte do zeme. Ak semená začnú klíčiť, lásku vytúženého muža určite získate.

Kúzlo druhé
Bez ohľadu na to, či je váš vzťah čerstvý ako ranná rosa, alebo trvá už niekoľko rokov, toto kúzlo do neho vnesie oživenie a novú iskru. Rituál uskutočnite v utorok (je zasvätený Marsovi, bohu želaní) pri dorastajúcom Mesiaci. Vezmite si na seba niečo červené (červená je farbou vášne): spodnú bielizeň, šaty, šál. Pripravte si sami – alebo vopred kúpte – medový likér. Bol veľmi obľúbený v antike a dodnes ho v Anglicku pijú novomanželia počas celého prvého mesiaca po svadbe, aby zvýšili svoju vášeň a sexuálny apetít.

Potrebujete: strieborný prsteň, dve červené sviece, vanilkový olej, dve čaše z červeného skla, medový likér (jeden z údajných nektárov bohov).

Priebeh rituálu:
Za niektorej z jasných mesačných nocí požiadajte Mesiac, aby požehnal prsteň vložený do vašej otvorenej dlane. Uschovajte ho na bezpečné miesto až do dňa, keď budete chcieť „čarovať“. V niektorý utorok večer si doprajte pri svetle sviečok príjemný kúpeľ s tromi kvapkami vanilkového oleja. Po kúpeli votrite zvyšný olej do pokožky celého tela. Pomaly sa oblečte. Na stôl, za ktorým budete neskôr sedieť so svojím partnerom, dajte dve sviečky. Hodinu pred jeho príchodom vezmite strieborný prsteň a priložte ho postupne k okraju oboch červených sklenených pohárov. Pri každom vyslovte zaklínadlo:

Týmto prsteňom ožiareným Mesiacom venujem milovanému môjho srdca oheň svojej lásky. Nech je nám Mars naklonený. Opakujte zariekadlo tri razy po sebe a nastoknite si prsteň na prstenník ľavej ruky. Naplňte kalichy, zažnite sviece a rozjímajte až do príchodu svojej lásky. Medový likér vypite spolu (inak kúzlo nemá žiaden účinok!). Budete na tento večer ešte dlho spomínať!

Kúzlo tretie
Pre tento magický rituál – ktorého cieľom je úplne popliesť hlavu svojmu vyvolenému – si vyberte noc mesačného splnu. Veľký stredoveký mág dával roztúženým ženám radu: „Ak chceš byť milovaná, musíš najprv dostatočne milovať samu seba.“ Ak teda túžite okúzliť a opantať svojho budúceho partnera, mali by ste mať dostatok sebadôvery a viery vo svoju vlastnú príťažlivosť. V prípade, že máte o sebe skôr pochybnosti, toto čarovanie ich môže prekonať a zvýšiť vašu dôveru v seba, vo svoje schopnosti a v silu svojej podmanivosti. Otvorte svoje srdce, aby mohla do neho voľne prúdiť láska iných ľudí. Pred začatím kúzla si urobte jasno ešte v jednej záležitosti: Ide vám o trvalú lásku, alebo len o vášnivé dobrodružstvo? Podľa toho by sa totiž celá magická ceremónia mala odvíjať.

Potrebujete: tri ružové sviečky, zrkadlo, atramentové pero, ružový papier, ružovú stuhu.

Priebeh rituálu:
Zažnite v zatemnenej miestnosti sviečky tak, aby ožarovali váš obraz v zrkadle. Zahľaďte sa (cez svoje oči) do najväčších hĺbok svojej duše a odhaľte pred sebou svoje najnegatívnejšie predstavy. Potom sa však naopak koncentrujte na svoje dobré vlastnosti, prednosti a pozitívne stránky, ako aj na svoje priania súvisiace so vzťahom a láskou. Zhlboka pritom dýchajte a každým výdychom sa zbavujte všetkých svojich obáv a pochybností. Potom na ružový papier namaľujte obyčajným atramentom podobu svojej novej lásky. Pri maľovaní sa sústreďte na svoju predstavu ideálneho ľúbostného vzťahu. Obrázok nakoniec položte tvárou na svoju fotografiu a zviažte ich dohromady ružovou stuhou. Spojujte ich nielen rukami, ale i v mysli. Položte spojené obrázky pred zrkadlo tak, aby sa v ňom odrážali. Vyslovte nasledovné zariekadlo:
Od vnútorných pochybností som oslobodená, vstúp do môjho srdca, brána do neho je otvorená!
Dovoľ budúcnosti naplno sa rozvinúť, nechaj šťastie a lásku navždy v mojom živote vládnuť.

Sfúknite sviece a pokúste sa rozoznať v tme, či sa v zrkadle nezjavia nejaké obrazy. Možno uvidíte úplne inú osobu, než na ktorú ste mysleli…

Odložte obrazy spojené stuhou na bezpečné miesto. Nechajte sa po nejakom čase prekvapiť príjemnými novinkami.

Kúzlo štvrté
Tento rituál sa nazýva aj „Cesta pravdy“. Používali ho pôvodní obyvatelia amerického kontinentu, keď sa chceli dozvedieť, či ich partner podvádza, alebo ich prípadne v budúcnosti učiní nešťastnými. Používali pri ňom šalviu, dar Veľkého Ducha. Pri tejto čarovnej ceremónii si oblečte niečo biele. Ak je to možné, používajte strieborné náčinie.

Potrebujete: čerstvé šalviové lístky, nádobu, v ktorej môžete nechať lístky páliť, väčšie vtáčie pero.

Priebeh rituálu:
Vezmite do dlane za hrsť šalviových lístkov. Mädlite ich prstami a prenášajte na ne svoje ľúbostné starosti, pochybnosti a obavy. Položte ich do pripravenej nádoby a úplne sa upokojte. Podpáľte lístočky. Mali by o chvíľočku začať dymiť. Vdychujte ich ostrú vôňu. Vezmite vtáčie pero do pravej a nádobu do ľavej ruky. Otáčajte sa v smere hodinových ručičiek. Perom zľahka rozdúchavajte dym do všetkých strán. Nakoniec „zadymte“ pohybmi pera smerom k svojmu telu aj seba. Začnite pri nohách a pokračujte smerom nahor až k hlave. Žiadajte pritom o pomoc všetkých duchov neba a zeme – i všetkých štyroch svetových strán. Pociťujte, ako sa vaša hlava čistí, myšlienky sú krištáľovo jasné a vtáčie pero odstraňuje všetky prekážky, ktoré bránia voľnému plynutiu energií. O malý okamih by k vám mala prísť tichá odpoveď na vaše otázky. Je však možné, že budete počuť tri otázky, ktoré neskôr máte položiť svojmu partnerovi, aby pravda vyšla naozaj celá na svetlo.

Neveríte, že by kúzla mohli byť účinné?

No… Nemohli. Kým neuveríte… Veľa lásky