Všetko je to o nás

Tento článok voľne nadväzuje na článok o vedomí a podvedomí, ktorý tu už bol.

V našich mysliach sa nachádzajú veci, o ktorých väčšinu času ani netušíme. Niekedy nás upúta spomienka, príjemná asociácia, ideál alebo presvedčenie, ktoré sa vynoria zdanlivo odnikade. Niekedy podvedomie  vytvára fantáziu tak plnú živých symbolických obrazov, že upúta pozornosť mysle a drží ju zovretú aj veľmi dlho. Fantázie o dobrodružstvách, nebezpečí, hrdinských obetiach a láske sú ukážkový príklad, ako naše podvedomie prenikne do našej vedomej mysle a pokúša sa o sebavyjadrenie – cez obraznosť, predstavivosť, s využitím symbolického jazyka emóciami nabitých obrazov.

Iný spôsob, akým zažívame naše podvedomie, sú náhle poryvy emócií, nevysvetliteľnej blaženosti alebo iracionálnej zúrivosti, ktoré odrazu zaplavia myseľ a preberú kontrolu nad ňou. Vlny emócií nedávajú vedomej mysli nijaký zmysel, pretože nie sú jej výtvorom. Myseľ si nedokáže vysvetliť intenzitu týchto reakcií.

Podvedomie je zázračné univerzum neviditeľných/nevnímaných energií, síl, inteligentných foriem – dokonca samostatných osobnosti – ktoré žijú v nás. Má svoj vlastný život, paralelný so životom, v ktorom sa každodenne pohybujeme. Je tajuplným zdrojom množstva našich myšlienok, pocitov a správania. ovplyvňuje nás spôsobmi, ktoré sú o to mocnejšie, pretože sú neočakávané.

Sme oveľa viac než to “ja”, ktorého si sme vedomí. Naša vedomá myseľ sa dokáže v určitom okamihu sústrediť (zamerať/fokusovať) len na obmedzený výsek celej našej bytosti. Napriek naším snahám o sebaspoznanie dokáže len obmedzená časť obrovského energetického systému podvedomia preniknúť na vedomú úroveň. Preto sa potrebujeme naučiť, ako vstúpiť do nášho podvedomia a prijímať od neho správy.

Keď sa stávame vnímavejšími voči poryvom energie z podvedomia, začneme sa učiť, ak si položíme tieto otázky: “Ktorá časť zo mňa v niečo takéto verí? Prečo táto vec spúšťa v tej neviditeľnej časti zo mňa takú intenzívnu reakciu?”

Niekedy tie skryté osobnosti v podvedomí sú zahanbujúce alebo násilnícke a keď sa prejavia, tak sa cítime ponížení a zahanbení. Inokedy v nás vybudia silu a úžasné schopnosti, o ktorých sme ani netušili, že ich máme. Využívame skryté zdroje a robíme veci, ktoré by sme inak nedokázali,  povieme niečo úžasné a inteligentné, čo by sme inak neboli schopní povedať, prípadne vypotíme múdrosť, o ktorej sme ani netušili, že sa v nás skrýva, či prejavíme porozumenie, akého inak nie sme schopní.

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s