Z projektu Rok pre seba: cvičenie 2 a 3 – Aktivujeme svoju kreatívnu energiu

Ak sa pozriete na energiu, ako ľudia zhmotňujú, tak väčšinou zhmotňujeme z tej materiálnej časti našej mysle: čo by sme mali urobiť, čo má šancu viesť k úspechu, čo nás učili rodičia, čo nám vraveli v škole, čo robia iní a my sa chceme cítiť rovnocenní… Necháme svet okolo nás, aby definoval, čo pre nás znamená „byť úspešný“.

Potrebujeme dostať predstavu o tom, čo by bolo zábavné, inšpirujúce a skutočne tvoreniahodné pre nás, a dokážeme to v našom tichom priestore spojiť s emóciou. Kým sa to spája s pocitom „to zvládnem, ak poriadne zaberiem a zamakám, tak to môžem dosiahnuť“, tak to nie ste skutočne vy. To, čo je náš vlastný sen, naše nadšenie, k nám prichádza veľmi prirodzene a ľahko a máme z toho radosť, teda nemáme pocit, že potrebujeme „zamakať“.

Prv, než sa dostaneme k cvičeniu, potrebujeme začať skutočne cítiť energiu. Keď hovoríme o energii, nie je to tá nejasná, efemérna vec, ale skutočný pocit. Keď sa ho naučíme vnímať, prelamujeme presvedčenie, že „energia je tu len pre väčších machrov“, prijmeme ju do života a čím častejšie cvičenie opakujeme, tým reálnejšia sa pre nás stáva – niečo ako tretia, pomocná ruka.

 

One thought on “Z projektu Rok pre seba: cvičenie 2 a 3 – Aktivujeme svoju kreatívnu energiu

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s