Veľa šťastia do roku 2011!

Ďalší rok je za nami a nový rok začína. Aby sme si ho urobili plný šťastia, pohody, radosti a spokojnosti, vybrala som zopár citátov dona Miguela Ruiza, ktoré – ak sa ich budeme držať – nás udržia na tej čokoládovej strane reality 🙂 …

Je pre mňa prirodzené vytvárať si príbehy, interpretovať všetko, čo vnímam. Ak sa nebudem striehnuť, odovzdám svoju osobnú silu príbehu a ten sa začne písať sám. Ak sa budem striehnuť, preberiem kontrolu nad svojím príbehom. Budem jeho autor a ak sa mi príbeh nebude pozdávať, jednoducho ho zmením.

Tvoja moc je taká veľká, že v čokoľvek uveríš, to nastane. Si taký, aký si, pretože to je to, čo o sebe veríš.

Mením svoj príbeh tým, že mením svoje sebavidenie. Keď odstránim lži, čo sám o sebe verím, začnú sa iní ľudia meniť. Zakaždým, keď zmením seba, zmení sa celý môj príbeh, aby sa prispôsobil jeho hlavnému hrdinovi – novému mne.

Načúvaj, ako iní rozprávajú svoje príbehy, ale never im. Vieš, že ide len o príbeh. Nemusíš súhlasiť s tým, čo hovoria, ale otvor svoje srdce i rozum.

Never si! Never tomu, kto rozpráva príbehy, never hlasu vedomostí v svojej hlave – a hlavne vtedy nie, keď ťa núti cítiť sa zle! Načúvaj svojmu príbehu, ale never mu, pretože príbeh, čo si vytváraš, je z väčšej časti fikcia; nie je to realita. Lži prežívajú, len ak im veríš. Ak chceš skrotiť lži v svojej hlave, potrebuješ prestať veriť tomu, čo ti hovoria.

Čokoľvek ľudia robia, cítia, myslia si alebo hovoria – neber to osobne. Ostatní budú mať svoju mienku, ktorá bude odrážať ich systém presvedčení, takže čokoľvek si myslia, nie je to o tebe, ale o nich.

Som len štatista v príbehu iných ľudí. Viem, že čokoľvek ľudia o mne hovoria, je len projekcia ich predstavy o mne. Nemá to nič spoločné so mnou.

Ak sa iní ľudia pokúšajú napísať tvoj príbeh, značí to, že ťa nerešpektujú. Že si myslia, že nie si dostatočne schopný na to, aby si si ho napísal sám, hoci práve to je dôvod, pre ktorý si sa narodil.

Som, čo som. Akceptujem sa taký, aký som. Nepotrebujem vyhovovať iným ľuďom tým, že sa budem tváriť ako niečo, čo nie som. Nemôžem byť nikdy ničím iným, len sebou samým… Bodka.

Tvoje srdce dokáže vyprodukovať dostatok lásky – nielen pre teba, ale pre celý zvyšok sveta. Otvor srdce, tú magickú kuchyňu, a odmietni kráčať životom žobroniac o lásku! V svojom srdci máš všetku lásku, ktorú potrebuješ.

A na záver ešte jeden krásny príbeh z knižky Štyri dohody pre angličtinárov medzi vami:

The Four Agreements (Don Miguel Ruiz)

31 thoughts on “Veľa šťastia do roku 2011!

 1. Pripájam sa aj ja k prianiu.A želám si,aby v novom roku človek človeka mal rád.Aby každý inému šťastie prial,aby nový rok za to stál.Posielam vám všetkým veľa lásky.

  Páči sa mi

 2. díkes, … Šťastný Nový Rok a veľa Lásky, veľmi, veľmi veľa … a z hĺbky srdca menej brutálnych šokových terapií ako som osobne ja prežila v tomto roku … aj keď ma neskutočne posunuli vpred, ( teda zbytočné neboli 😀 ) jazvy, ktoré zostali po bodnutiach magickými dýkami, na dotyk ešte sem tam bolia ….
  preto prajem len veľa, veľa, preveľa Lásky …. príštiacej z vlastného srdca, svetlo a energia z neho pohltí a osvetlí všetko naookolo .. 🙂

  Páči sa mi

 3. Heli,

  želám ti mnoho dôvodov na Radosť v roku nadchádzajúcom, ale nech si užívaš Radosť aj bezdôvodnú a nech vždy nájdeš Cestu Srdca ku všetkému Dobrému, Krásnemu, Pravdivému, Láskyplnému a tebe Príjemnému 🙂

  Ďakujem ti za možnosti učiť sa prostredníctvom teba v tomto roku 🙂

  Páči sa mi

  • Nič si z toho nerob… Ja som fakt dneska v obchode pokladníčke popriala príjemné veľkonočné sviatky! 😀 Dääääääbyl… 😕

   Aj ty sa drž, budeš to mať perné! Keby som nebola taká dokonalá, tak ti záááávidíííím…. 😆 Hlavu hore a rovnými nohami do toho!

   Páči sa mi

 4. Nádherný nový, prichádzajúci rôčik drahá Helar a aj všetkým dušičkám, ktoré navštevujú nielen tento blog. 🙂 Aby ste si v roku 2011 naplnili srdcia a duše tým, po čom tak veľmi každý jeden z vás túži. 🙂

  Páči sa mi

 5. Šťastný Nový rok Tebe Heli a všetkým, nech prináša príležitosti a výzvy k ďalšiemu rastu a nech sa nám v ňom zmotňuje všetko, po čom dušičky naše pištia 🙂 :*

  Páči sa mi

  • 🙂 Je jednoduché príbeh zmeniť. Len v to musíš bezvýhradne, neotrasiteľne veriť. Nie dúfať, nie predstavovať si, ale bez výhrady vedieť, že to tak bude, pretože je to jediný spôsob, ako sa veci môžu poskladať… 🙂 Potom to ide.

   Páči sa mi

   • jo a to je to “najľahšie” … 😀 😀 😀 … zažila som to niekoľkokrát, ale predsa v tom, na čom či kom mi najviac záleží, to akosi flákam … tam iba verím a dúfam, som pasívnou a potom prídu tie dôsledky, toho čo som nespravila porádne 😛 …. čo to je? predstavy? pochybnosti? kondependencia na tom, že potrebujem počuť to čo cítim? … 😕 des, fakt des …

    PS: ako tu vpisuješ tie kurzíva? … to ma zaujíma totok, či to len ty môžeš ako administrátor, či aj ja by som to viedzela? ha? … 😀

    Páči sa mi

   • Ámen… všetko ostatné je hriech 😀 ten môj strážca mi povedal, že všetko, čo konám proti radosti zo svojho konania, je hriech proti duši ..aj dobré skutky, ak z nich nemám radosť Hm 😕 No a tak skrslo vo mne iné ..čo ak budem mať radosť zo zlého? On mi povedal, že ak uvidím v každom seba …tak ma to ani nenapadne hi hi hi 😀

    Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s