Marec plný šťastia: Začni sa vedome rozhodovať

Január sme mali s anjelmi, február sme venovali nášmu tieňu a už je načase začať sa programovať na to dobré, čo príde… takže v marci sa budeme vrtieť ako pes za svojím chvostom okolo šťastia.

Ale pozor: to, čo je a čo nie je šťastie, si definujeme sami! Nijaká “globálna” definícia šťastia neexistuje. Ak si myslíte, že je, tak ste len podľahli manipulácii Sna Planéty (teda vlastne spoločenskej predstavy): Ja ti poviem, ako šťastie vyzerá, a ty sa máš za touto predstavou šťastia hrabať, hoci inde by ti bolo oveľa lepšie!

A preto aj dnešný prvý tip: začnime sa vedome rozhodovať. Vedome značí: s ohľadom na cieľ, ktorý chceme dosiahnuť. Ak je cieľ “šťastie”, potom každé rozhodnutie treba posúdiť z tohto aspektu: Urobí ma to šťastnejším okamžite – veľmi rýchlo – dlhodobo?

Nedúfaj v to, že budeš mať v živote šťastie, ale sa vedome rozhodni pre to, že si vytvoríš šťastný život. Máš na to potrebnú tvorivú silu. Povedz si: “Odteraz vedome uplatňujem svoju tvorivú silu a spájam ju s láskou, čo nosím v sebe. S pomocou oboch – tvorivej sily i lásky – si pre seba vytváram a upravujem šťastný a radosťou naplnený život.” — Robert Betz

Naša tvorivá sila sa uplatňuje rozhodovaním a konaním podľa tohto rozhodnutia. Niečo sa udialo? Ako to budeme interpretovať (= čo za príbeh si o tom budeme rozprávať), aby sme sa cítili s tým v pohode? Už to je rozhodnutie, ktoré potom podmieni, ako sa budeme cítiť, ako budeme konať a aký výsledok dostaneme:

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s