Amblygonit vyvažuje rozum a city

amblygonit2.jpgAJ: amblygonite, NJ: Amblygonit, ŠpaJ: ambligonita, FraJ: amblygonite

Amblygonit je fluorfosfátový minerál, (Li,Na)AlPO4(F,OH), ktorý obsahuje lítium, sodík, akumínium, fosfát, fluorit a hydroxid. Obvykle je bielej alebo krémovej farby, ale môže byť aj bezfarebný, žltkastý, zelenkavý, belasý, béžový, sivý, hnedý alebo ružový. Kryštálová štruktúra je triklinická, tvrdosť podľa Mohsa je 5.5 – 6, index lomu je 1.57 – 1.6 a špecifická hustota je 2.98 – 3.11 (trošku nad priemerom). Je priesvitný, zriedkavo priehľadný. Náleziská sú Brazília (Minas Gerais), Francúzsko, Nemecko, Švédsko, Myanmar, Kanada, USA (Nové Mexiko, Arizona a Južná Dakota) a Namíbia.

Minerál po prvýkrát objavil v Sasku August Breithaupt v roku 1817 a pomenovaný je podľa gréckeho amblus, „tupý“, a gouia, „uhol“.

Mystické vlastnosti: Amblygonit sa niekedy nazýva Potrava Bohov a vraj dáva pocit božskosti a nesmrteľnosti. Neviem to potvrdiť, lebo na mňa tak nepôsobí.

Vyvažuje energie medzi mentálnym a emocionálnym telom a uvoľňuje našu kreatívnu energiu. Odstraňuje blokády emocionálneho tela a preto podporuje prácu v umeleckých oblastiach (písanie, hudba, tanec). Vďaka tomu, že odstraňuje emocionálne bariéry a traumy, odstraňuje v nás pocit, že sme si niečo nezaslúžili alebo že „na to nemáme“. Nosenie amblygonitu alebo meditácia s ním v nás vytvárajú potrebný vnútorný pokoj a sústreďujú nás na tvorivú prácu každého druhu.

amblygonit3.jpgAmblygonit pomáha premeniť naše sny na realitu. Aby sme toto jeho pôsobenie posilnili, kombinujeme ho s madagaskarským fenakitom. Kým amblygonit pomáha predstaviť si novú budúcnosť, fenakit pomáha premeniť túto predstavu na realitu.

Ako kameň obsahujúci lítium pôsobí ukľudňujúco a antidepresívne. Pomáha nám vidieť veci z ich lepšej stránky, umožňuje nám nespanikáriť v ťažkých životných situáciách a prekonáva naše strachy tým, že posilňuje našu vôľu. Jemne vyzdvihuje zo zabudnutia potlačený hnev a bolesť a spristupňuje ich, aby sme ich mohli vyhojiť. Rovnako pomáha vyhojiť rany z minulých životov. Zvyšuje náš pocit sebahodnoty.

Pomáha nám identifikovať a vnímať súčinnosť zdanlivo protikladných citov v našom živote, pomáha nám vysporiadať sa s dualitou, zjemňuje nepríjemný pocit pri potrebnom ukončení vzťahu a pomáha odstrániť všetky emocionálne nánosy zo solárneho plexu, kde nám uberajú z pocitu sebahodnoty a moci nad vlastným životom.

Aktivuje energetický obeh v tele a transmutuje negatívnu energiu na pozitívnu. Pomáha nám súcitiť s inými ľuďmi a vžiť sa do ich videnia sveta. Odvracia náš pohľad od nášho vlastného vnútra a nasmerováva ho na iných ľudí – pomáha nám zbaviť sa sebeckosti a egocentrizmu.

Zostruje mentálny fokus a zvyšuje jasnosť nášho myslenia. Zlepšuje koncentráciu a pozeranie do kryštálu amblygonitu osviežuje myseľ vyčerpanú dlhým štúdiom.

Podporuje plynulosť vyjadrovania a pomáha nám nájsť tie správne slová, aby sme vedeli ostatným účinne predostrieť naše stanovisko.

Používa sa na vytvorenie energetickej mriežky v triedach, nákupných centrách alebo iných miestach, ktoré potrebujú vyrovnávanie a očistu energie. Je výborný do kancelárií s vysokou mierou mentálnej aktivity (úrady právnikov, výskumné a vývojové laboratóriá a podobne) a na miesta s napätým harmonogramom a množstvom stresu. Je to výborný kameň pre projektových manažérov a ľudí, ktorí majú vo zvyku odkladať veci na neskôr, prípadne pre tých, ktorí nedokážu iným povedať „nie“.

Okrem toho sa amblygonit používa v situáciách, keď potrebujeme pokojnú a rýchlu myseľ. Pretože ako všetky lítiové kamene upokojuje a uvoľňuje, je vhodný pre meditácie.

Ak ho použijeme so zlatým selenitom, zostaneme pokojní a sústredení počas všetkých náhlych odhalení, ktoré nám zlatý selenit navodí. Ak pracujeme s madagaskarským červeným nebeským quartzom (Celestial Quartz) na vyhojení traumatizujúcich spomienok, amblygonit nám pomôže čeliť týmto spomienkam s otvorenými očami a pokojom v srdci. Ak si pomocou vltavínu navodzujeme rýchly evolučný rozvoj (čiže prejdenie na vyššiu vibračnú rovinu), amblygonit nám vyhladí cestičku. V spojení s citrínom vyčisťuje, posilňuje a zbavuje nánosou našu auru a napája nás opäť na Univerzálnu Energiu.

Spája sa so solárnym plexom a korunnou čakrou, ale otvára všetky čakry a meridiány a vyvažuje energetický náboj v aure. Aktivuje čakru, na ktorú ho pokladáme. Energetizuje až nahor do ôsmej čakry. Podľa španielskych zdrojov otvára aj koreňovú čakru a prepája ju s korunnou (teda, aspoň nakoľko som tomu rozumela 😕 ).

Jeho Element je Vzduch, Španieli ho priraďujú znameniam Býka, Blížencov, Leva, Váh, Panny, Škorpióna, Vodnára a Rýb.

Liečiace vlastnosti: Kamene obsahujúce lítium (v tom aj amblygonit) majú zvláštne metafyzické vlastnosti a hodne sa používajú hlavne v liečiteľstve. Obsah lítia v amblygonite podporuje emocionálny pokoj a vyrovnanosť, uvoľnenie od stresu a celkovú relaxáciu. Amblygonit vyvažuje rozum a city.

Lieči depresie, obavy a fóbie a pomáha bipolárnym ľuďom (maniodepresívnym) tým, že tlmí ich výkyvy oboma smermi. Vhodný pre nervákov a bojazlivých alebo napätých ľudí.

Pomáha pri tráviacich problémoch ako žáha a vredy. Lieči pankreas.

Pri bolestiach hlavy sa amblygonit prilepí páskou na zátylok alebo šiju alebo sa vezme do každej ruky medzi palec a ukazovák a silno sa zviera.

Pri práci s počítačom a z toho vyplývajúcich bolestiach hlavy sa prilepí na detskú žľazu. V tejto polohe aktivuje elektrický systém tela a pomáha najmä precitlivelým ľuďom.

Hovorí sa, že zlepšuje zrak a pomáha pri problémoch s chôdzou. Pri vrodených genetických defektoch prináša istú úľavu.

Špeciálne upozornenia:

  • Amblygonit sa často dá zameniť s quartzom a albitom.
  • Amblygonit pomáha citlivejším ľuďom, ktorí chcú pracovať s vysoko intenzívnymi kameňmi ako vltavín, fenakit, natrolit, azeztulit, tibetský tektit a podobne – poskytuje potrebný tlmiaci efekt.
  • Amblygonit znásobuje pôsobenie iných kameňov s obsahom lítia.
  • Výborne podporuje očistné pôsobenie ametystu.
  • V súčinnosti so zlatým líbyjským tektitom zvyšuje osobnú moc a upokojuje myseľ.

Afirmácia pre prácu s amblygonitom: “Pokojným pôsobením svojej mysle zhmotňujem svoje tvorivé sny do reality.”

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s