Čo z nás odsáva energiu?

Každý z nás je dnes nejakým typom človeka. Trpezlivý, výbušný, súcitný, predvídavý… To, čo sme, je zapríčinené naším vnímaním seba samého vo vzťahu k okolitému svetu. Naše vnímanie je zas zafixované na špecifickom bode, ktorému hovoríme „kotviaci bod“ (assemblage point). Pozícia kotviaceho bodu predurčuje, čo a ako vnímame. Ak sa kotviaci bod posunie, vnímame zmeny alebo celkom nové veci.

Poďme si pre istotu pripomenúť, čo to s tým kotviacim bodom má do seba: kotviaci bod je energetická štruktúra, ktorá sa nachádza v našom energetickom kokóne, v našom energetickom poli. Autori sa rozchádzajú v názore, kde presne – ale dobrá správa je, že sa dá „vyhmatať“ u každého z nás.

Pôvodne sa narodíme s plynulo sa pohybujúcim kotviacim bodom. Tým, ako mení svoju polohu, sme schopní vnímať rôzne reality – tú každodennú, ale aj inoenergetické bytosti, anjelov, počujeme zvuky a hlasy… Výchovou sa potom učíme, že to, čo počujeme, vlastne „nemôžeme počuť“ – a tak to postupom času počuť prestaneme. V podstate došlo k tomu, že sa náš kotviaci bod výchovou fixoval do istej pozície. Z tejto pozície teraz vnímame svet ako väčšina ľudí naokolo, ako zmyslový a kauzálny a časovo podmienený. Je to potrebné preto, aby sme dokázali fungovať v spoločenstve iných ľudí. Na druhej strane, platíme za to aj pomerne vysokú cenu – strácame prístup k mimozmyslovej realite.

Toľko teória. V praxi to potom vyzerá tak, že fixovaním kotviaceho bodu na istej pozícii sme fixovaní v istých hodnotách a presvedčeniach (napríklad v tých, čo sme prevzali od rodičov). Sme fixovaní v istom sebaobraze – vnímame sa ako obeť alebo víťaz, ako silní alebo slabí, pekní alebo škaredí, úspešní alebo neúspešní, šikovní alebo babráci. Niekedy sa dokonca stane, že máme talenty, ktoré nevyužívame len preto, lebo nezodpovedajú našim presvedčeniam a nášmu sebaobrazu.

Sebaobraz, presvedčenia, zážitky

Presvedčenia a sebaobraz sú filtre, cez ktoré vnímame všetko, čo sa s nami a okolo nás deje. Ak niečo nezodpovedá našim presvedčeniam, buď to vôbec nevnímame, alebo tomu pripisujeme takú malú hodnotu, že to prehliadneme. Možno sa niekto na nás milo pozrel, ale keďže sme presvedčení, že na nás predsa nikto nemôže milo pozrieť, nezaregistrujeme to – a teda nebudeme mať tento zážitok… Zážitky (čiže interpretované udalosti v našom živote) slúžia na to, aby udržiavali náš sebaobraz a presvedčenia vo funkčnom stave. Je to teda začarovaný kruh – len čo sme presvedčení, že sme nuly, zažívame len situácie, v ktorých sme nuly, a to upevňuje naše presvedčenie, že sme nuly!

Takže fixovaním kotviaceho bodu na určitej pozícii sa nám udiala dvojaká „krivda“: prišli sme o schopnosť mimozmyslového vnímania (a tým aj mágie) a umelo sa udržiavame v stave, v ktorom túto schopnosť nikdy nenadobudneme. Navyše sme obmedzení v tom, kto sme a kto môžeme byť. A pretože náš mentálny systém je postavený na samodržnosti, potrebuje stále upevňovať zakotvenie nášho kotviaceho bodu na danej pozícii – a to stojí energiu.

Nuž, ale ak ste čítali postupne, tak medzičasom viete, že naša energia nie je nekonečná a že sa rodíme s rôznou dávkou základnej energie. Žiaľ, celú túto dávku spotrebovávame na to, aby sme udržali náš kotviaci bod v danom mieste. Keby sme to nerobili, zostalo by nám viac energie na rozvíjanie našich dávno zabudnutých psychických schopností, na zmeny nášho života k lepšiemu či na mocné a spoľahlivé zhmotňovanie svojich snov do reality. Ale ako dosiahnuť, že nebudeme plytvať energiou na udržiavanie nášho kotviaceho bodu v istej pozícii?

Odpoveď je jednoduchá: prestaneme plytvať energiou na udržiavanie nášho kotviaceho bodu v istej pozícii.

Ako na to?

Poďme znova späť ku kotviacemu bodu a jeho dopadu na nás. Kotviaci bod:

 • filtruje realitu na vnemy vyhovujúce jeho uhlu pohľadu (tie vnímame zosilnene) a vnemy nevyhovujúce jeho uhlu pohľadu (tie vnímame zoslabene alebo vôbec nevnímame)
 • podmieňuje, ako čo sa vidíme
 • umožňuje nám dorozumieť sa s ostatnými ľuďmi, pretože s nimi do vysokej miery zdieľame isté videnie sveta
 • umožňuje nám posudzovať veci vzhľadom na zdieľané hodnoty
 • udržiava sám seba fixovaný prostredníctvom vnútorného monológu, ktorý v nás stále prebieha a núti nás zaujímať stanovisko k udalostiam okolo nás a našim vlastným myšlienkam a predstavám
 • žerie všetku našu voľnú energiu.

Keď sa pozrieme na vymenované veci, tak výsledkom istého ukotvenia kotviaceho bodu je náš sebaobraz. Aby sme sebaobraz udržali funkčný a „chodivý“, stále všetko vnútorne komentujeme a preciťujeme. Na to spotrebovávame všetku svoju voľnú energiu.

Čiže ak si chceme uvoľniť energiu, musíme sa pustiť do nášho sebaobrazu.

To znamená:

Tieto veci nám uvoľnia dostatok energie na to, aby sme začali budovať svoje energetické telo a nadobudli dávno zabudnuté psychické schopnosti.

drakdrak.jpg

 

28 thoughts on “Čo z nás odsáva energiu?

 1. ahoj hela,

  v prvom rade vsetko dobre v novom roku…

  spominas 4 body na uvolnenie energie, prve 2 su mi jasne, ale nechapem pojem “emocionalne udicky” a ako mozem navratit spet energeticke straty z minulosti?

  dakujem

  p.s. blahozelam k “mostu vtakov”

  Páči sa mi

 2. … sorry, az teraz som si vsimol Cvicenie – zoznam krivd, takze na 4. bod uz poznam odpoved…. o “emocionalnych udickach” mam predstavu, ze ide o opakovanie situacii, ktore ma oberaju o energiu???

  Páči sa mi

 3. Ollijanko,

  postupne pridám aj ostatné návody. Zbaviť sa “udičiek” znamená zistiť, kedy reagujeme nepatrične – a potom si na tieto situácie vytvoriť nové “programovanie”. Navrátenie energetických strát z minulosti sa robí navrátením stratených kúskov duší alebo rekapituláciou – oboje ešte príde. Bojujem na niekoľkých frontoch súčasne, takže vždy je jeden z nich “zanedbanejší”… 😛

  Páči sa mi

 4. hmmm už mi to znova o niečo viac dochádza.. čítam si totiž všetko čo je na týchto stránkach dookola stále znova a znova a vždy mi niečo dôjde… ale ten pocit vlastnej dôležitosti.. to sa myslí akože sa mám uveriť tomu že nisom dôležitý??… lebo to potom hmmm neviem na čo by osm tu potom bol ak by osm nebol dôležitý.. alebo sa to myslí tak že strom je rovnako dôležitý ako ja a každý človek je rovnako dôležitý.. len proste vníma realitu inak ako ja… ???

  Páči sa mi

 5. ak by si nebol dolezity tak napriklad by si si uvolnil take mnozstvo energie ze by si s tym dokazal divy a prelomil hranice vnimania…sebadolezitost je ti vo svete ezoteriky na nic, vo svete normalnych ludi sa predsa len na nieco hodi….skus si zacat vsimat kolko casu tvoj vnutorny monolog rozmysla nad tym co si myslia druhy, jak si nanho zaposobil , aa maju ma ti ludia radi? oni ma nezavolali 😦 …. toto je dolezitost…proste k nicomu!! aa hej strom je takisto dolezity ako ty, aj ala zizalka alebo mala nevinna plavajuca rybka… to je bosorakova pokora:) predstav si zemegulu a na nej seba..aa predstav si vesmir a vnom svoje miesto…ako nas napadlo pokladat sa za tak dolezitych?…

  Páči sa mi

 6. tak fajn vidíme to rovnako… názormi iných na moju osobu sa nezaoberám… je mi to jedno ja viem kto som a čo som… ich súhlas či opovrhnutie na tom nič nezmení…

  Páči sa mi

 7. akurát som sa vrátil z lesa… volá sa to tu že ,,čo znás odsáva energiu,, vedel som síce že niečo robím ale nevedel som čo… odsal som si tolko energie že ma to teraz bolí… hrdlo srdce, brucho hlava… dávajte si pozor… idem sa pokúsiť vrátiť si ju opačným spôsobom ako som si ju odňal… a je niečo pravdy na tom že pravou rukou by som mohol energiu odsávať a lavou posielať?…

  Páči sa mi

 8. ja som pravák… no hej… v podste ked som vystrel pravú ruku (som pravák) mal som pocit že moja energia smeruje ku stromu na ktorý sa sústredím, že sa ho ani nemusím rukou dotknúť, ale že ked som sa ho chcel dotknúť tak som lun nasmeroval ruku k nemu a vtedy ten pocit tá túžba dotknuta sa ho prestalo, ked som chcel lavou tak aj ked som si chcel predstaviť, že sa posielam enerigu nešlo to…. mal som pocit že stále ťahám niečo z okolia zo stromov…. no viete… hmm snažím sa aj ked len tak idem po ceste nasmerovať tu lavu ruku ku stromu a získavať nejaku energiu nikdy nesmerujem na ludí… je mi to neprirodzeneé asi preto že ludia nemajú vždy len kladnu pozitívnu energiu… ale nechcem odoberať energiu stromom na ich úkor… tak mi prosím praďte… mám ju skôr smerovať na vesmírne univerzum, alebo môžem aj na tie stromy…
  no ale ja som si tú energiu odoberal pravou rukou… naťohoval a tak… z môjho vlastného tela… cítil som ako zo mna uniká vždy cez danú čakru… alebo som si ju dával a tak intenzívne že ma z toho až všetko rozbolelo?? nechápem… ale ruky ma nikdy neboleli 🙂

  Páči sa mi

 9. Vlk,

  tak, teraz tykám – niekedy to robím tak, že ruku nasmerujem nahor (najmä, keď mi do dlane svieti slnko). Stromom však obvykle nevadí, keď z nich ťaháme energiu – z nejakého dôvodu to “robia rady”. Mne napríklad pomáhajú dýchať, keď mi je zle. A viem o ľuďoch, ktorí stromy objímajú. Niektorí pod stromom meditujú. Iní len tak sedia a chrbtom sa opierajú. A ten strom s nami vždy niečo urobí… niečo dobré.

  To s tým naťahovaním čakry mi je dosť nové. Preto by som bola rada, keby si experimentoval a napísal, ako sa to vyvíja.

  Páči sa mi

 10. ahoj Helar,
  no už som niečo o tom písal ako sa to vyvíja ale nie priamo sem… hmm…
  teraz som asi dve hodiny ,,robil,,. Snažil som sa tonejako zdokonaliť to naťahovanie, alebo nejako tak…(pred pár dnami som zistil ako si tak trochu pôsobiť sám na seba (možno na telo alebo na čakry alebo čo ja viem na čo to je) aj lavou rukou.. ale to som si neni uplne istý čo s nou vôbec robím akurát tam cítim to prepojenie a snažím sa si nou energiu dodávať…) no a k tomu experimentovaniu s pravačkou… hmmm nerobím to až tak intenzívne… nie že by som sa bál… ale stačilo mi to minule… to čo som si spravil, že ma toho dosť bolelo… aj teraz som to asi trochu prehnal (ale len tak málinko 🙂 ) nad srdcovou čakrou… s hrdelnou sa mi spojiť ani nepodarilo… no snažil som sa to robiť tak, aby som sa sustredil nie na komplex tela okolo čakry ale čisto len na čakru a jej lievik… že tým ,,ťahaním,, energie som sa snažil ťahať len tu ,,špinu,, z čakier sakrálna a solar-plexová sa dali.. s nimi som to ale cvičil najviac… to vcelku aj išlo… no srdcová.. hmmm tú som nejako zase vytiahol viac ako treba… cítim akoby také prázdno v nej… až také akoby mi hrudník vťahovalo dovnútra… inak Helar teraz ma tak napadlo… už som sa pred tým pýtal, ale ako si mám pracovať s korenovou čakrou ked ona je vlastne pod zadkom ved tam ruku ani nejako nenačiahnem… je totižto možné, že ako nič nespravím s nou tak tok energie je cez nu spomalený a potom ked sa zo seba snažím cucať tu energiu, tak potom nestíha ,,dotekať,, z korenovej, ktorá je vlastne tým vstupom pre energiu… no snažil som sa sustrediť na selekciu energie ktoru zo seba vyťahujem a na zúženie okruhu z ktorého tu energiu ťahám…. no ako som povedal robil som to skoro dve hodiny a to je dosť dlhý čas… potom už aj ked chcem tak sa nedokážem tak sustrediť… inak… raz som písal, že som sa snažil akoby padať vedomím hlbšie a hlbšie… tak už viem čo to bolo… proste akoby som mal dve časti mozgu jednu vpredu… ktorú namáham teraz a jednu v zadu… naučil som sa prepínať medzi tými dvoma… že proste akoby osm tu energiu z prdnej časti mozgu a sustredenost na tu prednu časť sustredil na tu zadnu časť… vieš akoby ta energia padala hlbšie dovnútra alebo tak… no presnejšie to popísať neviem… a ked som teda ,,aktivoval,, tu zadnu časť, tak sa mi lepšie napájalo, resp. som sa ihned napojil na energiu čakry… teda okrem korenovej a hrdelnej s tými mi to neviem prečo nešlo…

  Páči sa mi

 11. AHOJ helar chcem sa opytat na ten kotviaci bod : niekedy ked som sama doma pocujem niekoho volat moje meno alebo citim ze je kiekto so mnou v miestnos {aj ked som sama doma} a neviem preco ale vtedy my byva dost zle alebo na zvracanie…. suvisi to nejako s tzm kotviacim bodom ze dokaze vnimat take”divne ” veci?
  dakujem

  Páči sa mi

 12. Vlk,

  koreňová čakra sa najlepšie čistí tak, že pri tom čupíme. Ak je zanesená, je to problém pre celý organizmus, pretože cez ňu “odteká” ťažká, negatívna energia z organizmu. Ak nemôže, zbiera sa v organizme a zapríčiňuje choroby.

  Jeden dobrý cvik na aktiváciu tejto čakry je popísaný v ktorejsi Oshovej knihe – sadnúť si “po turecky” a knísať sa z boka na bok a pritom opakovať jal-lá (alebo iný zvuk s uzáverom v strede).

  A teraz k mozgu: predná časť mozgu sa spája s vedomím a vôľou, stred a zad mozgu sa spájajú s primitívnejšími centrami, ale aj s intuíciou. To značí, že presun pozornosti dozadu, ak si toho schopný, je výborný aktivátor na mimozmyslové, podvedomé práce.

  Dida,

  môže ísť o samovoľné posúvanie kotviaceho bodu. Žerie energiu a pritom sa niekedy dostavujú pocity ako nevoľnosť alebo točenie hlavy. Najlepšie je v takomto prípade, ak o posúvanie kotviaceho bodu v danom okamihu nestojíme, trochu cvičiť – drepy mi pomáhajú spoľahlivo. Alebo vypiť pohár studenej vody.

  Páči sa mi

 13. na isty cas som sem prestal chodit, kedze som prestal mat tu potrebu…prezil som zatemnenia aj zjasnenia, stavy depresii aj radosti a zrazu plny entuziazmu a energie som zatuzil pokracovat v ceste….a presne v tom bode na ktory som predtym nemal dost sil…

  Páči sa mi

 14. Ahoj Helar a všetci…
  neviem koľko krát sa ešte vyjadrím k tým ,,pohľadom,, vieš tá nemylosrdnosť a ktovie čo ešte… no už by som to ani nenazval pohľadom, ale ,,uvedomením si,, pochopením energetickej spojitosti a okamžitej prítomnosti všetkého kdekoľvek na svete a vo vesmíre… vtedy to dosť silno precítim v ľavej ruke ako v prijímacej, no a to už je v podstate akoby aktivácia potenciálu práce s energiou, no neviem čo s ňou, proste si vytvorím akoby (teda to neviem isto ale proste intuitívne a tak nejak to cítim) takú ,,energetickú guľu,, v pravej ruke a vložím do nej ľavú ruku a tak sa s tým hrám… a prahadzujem z ruky do ruky… len neviem čo s tým… tak som sa chcel spýtať na nejaký postup, alebo proste niečo ako tu energiu využívať… alebo ako zistím či je tá energia ,,čistá,, napr. aby som ju mohol poslať niekomu bez toho aby som sa bál čo mu posielam… (pretože ja neviem čo je vo mne) nechcem nikomu poslať niečo čo by som nemal, no ked mam ten potencial práce s energiou chcel by som sa s tým nejako naučiť narábať… tak možno niečo na ujasnenie toho čo vlastne robím alebo tak… 🙂 ďakujem a prajem aby ste mali všetci taký deň aký si prajete 🙂

  Páči sa mi

 15. ahoj Helar,
  počuj.. dnes ma napadla taká vec… ako to ,,kúzlo,, na hladanie partnera… že sú 3 možnosti… ovplivnovanie svojho podvedomia na to aby sme dosiahli priťahovanie takých vlastnosti aké chceme… druhy… energetické ovplivnovanie človeka ktorého chceme nejako získať (čo nepovažujem za vhodníé pretože to berie slobodu výberu a tak..) a 3. urobiť si ,,energetický vyhľadávač,, v podstate sme energeticka prepojený so všetkými bytosťmi tu na Zemi.. a dokážeme energiu aj vysielať aj prijímať… ale teraz neviem či ma to intuitívne napadlo správne… že proste tým že si určim čo chcem od parterky teda aké vlastnosti požaujem určujem určitú maticu charakterových znakov a vyšlen energetický ,,signál,,s požiadavkov ,,zblíženia,, sa z takouto osobou.. (teda stretnutia sa s nou a tak..) a tým vlastne akoby naprogramujem uričitý energetický impulz s touto maticou znakou a on lieta a hľadá a porovnáva znaky… a ked niekoho s takými znakmi najde tak tie matice do seba zapadnú ako kľúč do zámkovej dierky a informácia ,,zblíženia,, sa energeticky prenesie ,,hľadanej ,, osobe do neviem čoho či už vedomia alebo podvedomia tak že sa s nou v podstate energeticky prepojím a sila a charakter myšlienky či prosby už zariadi zbytok… no takto nejako sa mi to intuitívne utvorilo v hlave… ja len či je to tak?? 🙂

  Páči sa mi

 16. Vlk,

  ak chceš pracovať s energiou, tak by si v momente, keď ju zhromažďuješ a chceš preniesť na iného človeka, mal byť celkom uvoľnený, relaxovaný a bez myšlienok. Inak sa skutočne môže stať, že naňho prenesieš niečo zo svojich problémov.

  Skús tú energiu nedávať zo seba, ale vyslať z vrcholu hlavy lúč do Centra a ťahať ju odtiaľ. Vtedy je to zaručene čistá energia. Potrebuješ len mať pocit, že do tvojho tela vchádza vrchom hlavy a ide do srdca a odtiaľ do rúk. Potom s ňou môžeš pracovať bez obáv. Ak ide aj inam, radšej ju neposielaj ďalej.

  To, čo ťa napadlo k hľadaniu vhodného partnera, je viac-menej správne, aj keď už som to počula aj jednoduchšie povedané 😛 … Je to tak, ako hovoríš – sme navzájom poprepájaní a ja môžem vyslať signál do “matice” (=naša spoločná emocionálna duša), ktorý ku mne začne priťahovať istý typ ľudí. Podvedome to robíme tak-či-tak – ale je umenie urobiť to vedome a cielene.

  Páči sa mi

 17. Helar, takže v skratke… dá sa na Centrum (myslím že ním myslíš Univerzum, či éter prostredníctvom 7. čakry (alebo 8. ?? 🙂 ) ) napojiť aj rukou??… ja som sa vždy zatiaľ na všetko napájal ľavou rukou… na stromi na akoby prepojovanie s energiou tak celkovo… ked si predstavím to prepojenie mojej energie so všetkým okolo a takmer v tom istom okamžiku, resp. energia je taká rýchla aká rýchla je myšlienka a schopnosť sa cielene a konktrétne sústrediť na cieľ a cestu… (teda tak si to predstavujem… a verím tejto intuitívnej myšlienke…) napojím sa normálne aj počas chôdze ľavou rukou, no neviem čo s tým a niekedy to už začína byť až trošičku nepríjemne silné ked ešte ani neviem čo s tým.. proste cítim to velmi silno ale čo s tým??… ale… neviem nejako dobre meditovať… nemáš nejaký trošičku návod ako sa dostávať ,,trošičku hlbšie,, či vedecky nazvané do hladiny alfa alebo spojenia s podvedomím??… okrem hudby alebo čohokoľvek iného ako môjho vlastného mentálneho pričinenia alebo pričinenia prírody…
  ďakujuem

  Páči sa mi

 18. V súvislosti s prenášaním energie som raz dostala energiu od jedného liečiteľa, aby som vyliečila istú osobu….a myslím, že sa podarilo, aspoň dúfam, pretože dotyčná už nemala viac ako tri roky problémy, ktoré predtým mávala minimálne jedenkrát za mesiac. Od tej doby, cítim v pravej ruke takú zvláštnu energiu. Neviem, možnože si to len navrávam, ale už som sa pokúsila pomôcť jednej mojej kolegyni, ktorá mala pleseň na nohách a v istú chvíľu, keď bola pri mne som pocítila nesmierne svrbenie na ruke, akoby som tú ruku musela priložiť na jej boľavé miesto. Tak som tak aj urobila. Odvtedy sa o tom nebavíme, neviem či je v poriadku. Ale po tom, čo som jej priložila ruku na nohu (potom som si ju dôkladne umyla) sa mi stalo, že mi začala ruka reagovať na strieborný prsteň, ktorý som mala na sebe a ktorý nosím skoro vždy. Po istom čase problémy so zápalom kože na mojej ruke zmizli, a strieborný prsteň, ktorý tam mám mimochodom stále zrazu zmenil svoj image. Teda, aby som bola presná. Prsteň je teraz krásne leský, krajšie striebro som v živote nevidela . Čo si o tom myslíš Helar? Ja sa moc v týchto veciach nevyznám, ale len cítim také mravčanie na ruke, keď má niekto problém. A ešte jedna vec. Ja som ľavačka, ale nie pravá 🙂 Teda píšem ľavou a ostatné veci robím zväčša pravou, teda nejako tak to mám podelené, ani si neuvedomujem čo robím ľavou a čo pravou rukou. Keď mám tú “silu” v pravej ruke to odoberám, alebo prijímam energiu?

  Páči sa mi

 19. Janka,

  keď ruka reaguje na iných ľudí, bude skôr prijímacia. To by svedčilo aj o tom, že si dostala problémy s kožou.

  Je možné, že daný liečiteľ ti otvoril kanál, lebo si ho mala pomerne čistý, a teraz čerpáš reiki energiu a s ňou pracuješ. To mravčenie je signál, že máš kontakt s vyššou, silnejšou energiou, než je obvyklá ľudská.

  To, že sa striebro vyčistilo, znamená, že si v poriadku, ale pravda je, že potom by malo byť na vysielacej ruke… Takže možno budeš taká “zmeska” ako ja, že obe ruky sú čiastočne prijímacie i vysielacie. Ja mám takúto ľavú ruku, pravá je čisto vysielacia.

  Páči sa mi

 20. Striebro sa vyčistí, keď je organizmus v poriadku, resp. keď sa do poriadku dostane. (A potom vtedy, keď ho vyčistíme. “-P A potom vtedy, keď prostredie nie je príliš zanešvárené.)

  Páči sa mi

 21. Ahoj Helar,

  dá sa získavať energia aj z rastlín a zvierat? Počul som niečo aj o sťahovaní duší, ako to robia driudi, a tak získavajú energiu. Nevieš o tom niečo?

  Páči sa mi

 22. vááuu,, zatial som prišiel sem a začína ma mi to páčit,,, myslím že net nazov kotviaci bod je dost vystižný,,,, samé kotviace bodo okolo mna 🙂

  Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s