Serafinit – aktivácia a očista

serafinit.jpgAJ: seraphinite, clinochlore, serefina chlorite, chlorite mica, NJ: Serafinit

Serafinit je výzorom neobvyklý a hodne pripomína čaroit. Je temnozelený až zelenosivý so striebristými vláknami, ktoré vyzerajú mäkko a pripomínajú vtáčie krídla. Monoklinická kryštálová štruktúra. Jediné nálezisko je pri Bajkalsom jazere na Sibíri.

Mystické vlastnosti: Zelená je farba fyzického ozdravenia a takmer čierny odtieň pridáva serafinitu kotviace schopnosti. Strieborná je takmer biela a symbolizuje ducha a tok nefyzickej energie. Preto serafinit zosobňuje telesno preniknuté svetlom ducha. Dodáva telu vyššie vibrácie.

Často sa mu hovorí aj “anjelský kameň”, lebo nás nalaďuje na vyššie vibrácie a pomáha v komunikácii s anjelmi. Podporuje intuíciu, vnímavosť a ostražitosť. Pomáha nám násť náš zmusel života a poskytuje nám vnútornú silu, aby sme za ním kráčali. Je to kameň osvietenia par excellence. Súčasne nás robí chápajúcejšími a citlivejšími – a teda viac diplomatickými.

Súčasne pôsobí koncentračne i povzbudivo. Pomáha nám vidieť veci bez skreslenia, urobiť tie správne rozhodnutia a potom podľa nich aj žiť. Pomáha nám prežiť chaotické obdobia tým, že nám ukazuje v chaose systém.

Pomáha ľuďom, ktorí nemajú vzťah k vlastnému telu, aby si ho dokázali vybudovať, aby dokázali oceniť zázrak hocijakej fyzickej formy.

V mágii sa používa pri všetkých formách transformácie a transmutácie.

Aktivuje a harmonizuje čakry, pomáha energii kundalíní vzlínať vyššie a vytvára harmóniu medzi našou fyzickou energiou a univerzálnou energiou. Pokladá sa obvykle na srdcovú čakru, ktorú chráni a vysiela bezpodmienečnú lásku, ale možno ho použiť s hociktorou čakrou na vyváženie a rozprúdenie energií. V meditácii si predstavujme, ako po striebristej vzorke kĺže svetlo a lieči naše vlastné telo. Jeho energia je receptívna (jinová). Niekedy sa spája aj s korunnou čakrou, pretože nám pomáha napojiť sa na vyššie vibrácie.

Serafinit narušuje staré, nefunkčné vzorce správania sa, pomaly ich borí a vytvára miesto pre nové správanie – pre očistu. Najlepšie je s ním meditovať: trochu rozostreným pohľadom sa pozrieme na jeho vzor, zavrieme oči a snažíme sa ho vizualizovať, ako sa postupne rozpúšťa. Potom kameň otočíme a pozrieme na vzorku na druhej strane a predstavíme si, že je to vzor liečenia, ktorý nás napĺňa svojím svetlom.

Liečiace vlastnosti: Lieči nervy, mozgové bunky, čistí krv a vnútorné orgány, vylučuje z tela škodliviny, podporuje činnosť pečene a obličiek. Odkysľuje organizmus a posilňujte väzivo a svalstvo.

Pomáha pri mrazení a nedokrvení končatín. Zmenšuje pečeňové fľaky na starnúcej pokožke a pomáha pri zmierňovaní bolestí.

Pomáha pri chudnutí, pretože vraj rozpúšťa tukové vankúšiky.

Zmenšuje náhle výkyvy nálad, stres a starosti. Pomáha proti únave a udržiava človeka pri bdelosti.

6 thoughts on “Serafinit – aktivácia a očista

 1. Nádherný kámen a zatraceně blbě se shání. Už jste ho někdy někdo viděl v podobě normálního tromlovaného valounku? Já ne a taky doufám, že dlouho neuvidím – dneska jsem se odhodlala a koupila si placičku. Vypadá hrozně křehce, ale nakonec jsem neodolala… tak doufám, že za pár dní nenarazím na valoun 😀
  A mimochodem… jsou ty popisy kamenů záměrně tak široké, že na každého sedí něco, nebo si ty šutry fakt vybírám podle toho, co zrovna potřebuju? U tohohle kousku na mě momentálně sedí asi pět základních účinků… 🙂

  Anjelici: Tenhle bych asi nabíjela spíš na měsíčním světle. Je takovej chladnej, do stříbrna… podle mě jasnej měsíčník 🙂

  Páči sa mi

 2. Ahojte,viete mi povedat preco sa pyramida zo serafinitu na slovensku nevyraba?
  Asi by to bol problem vyzerat……….ja ich uz mam styri a vsetko doslo z ruska.Boli drahe.Prisli z Ruska na Slovensko.

  Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s