Vera Cruz ametyst

ametyst-vera-cruz.jpgAJ: Vera Cruz amethyst

Veľmi svetlý (levanduľový), čistý a prizmatický. Často máva dva hroty a vyrastá zo svetlej matice. Kryštály sú obvykle fantómové – majú číre quartzové vnútro a ametystový vonkajšok. Protikladom sú tzv. Guerrero ametysty (foto v strede)- tmavé, temnofialové, ktoré vystreľujú navonok zo spoločného matičného bodu. Mávajú obvykle opačné fantómy ako Vera Cruz ametyst, teda majú fialové vnútro a quartzový vonkajšok. Jedny i druhé patria k najcennejším ametystom.

Energia Vera Cruz ametystu sa dá porovnať len s brandenbergským krištáľom.

ametyst-guerrero.jpgMystické vlastnosti: Vera Cruz ametyst navádza v mozgu okamžité alfa vlny (relaxovanú, nenásilnú pozornosť).

Stimuluje hrdelnú čakru a skľudňuje ju, potom stimuluje srdcovú čakru a skľudňuje ju.

Očisťuje, spirituálne ochraňuje (napr. pri šamanskom putovaní, astrálnej projekcii a channelingu), eliminuje zlozvyky a závislosti (aj tie z minulých životov).

Spája nás s naším vnútorným vodítkom – intuíciou.

Poklopkaním na Vera Cruz spustíme uvoľňovanie energie.

Liečiace schopnosti: Keď si položíte Vera Cruz na ruku (napr. do dlane), navodí vo vás pocit vyváženosti a pokoja. Má celkovú ukľudňujúcu vibráciu a možno ho použiť na obnovenie zdravého spánku alebo pri potlačení stresom zapríčinenej začínajúcej bolesti hlavy (nie migrény).

ametyst-veracruz-hroty.jpg

 

Reklamy

2 thoughts on “Vera Cruz ametyst

  1. ahoj helar, myslim, ze takyto ametyst mam, zial vo vyhladenej forme, na krk, nie je vsak predierkovany. ma cca 2 cm na vysku a z hornej aj spodnej casti prechadza do bielej. ked som ho prilozila k monitoru, aby som ho prirovnala, ma uplne rovnaku farbu ako ten vas. uz som sa obavala, ze ten ametyst je vyblednuty…ale zistujem, ze asi nie. Doniesol mi ho otec z izraela este pred cca 9 rokmi. Nosila som ho vacsinou na skusky na vyske a par krat som ho pozicala aj sestre. vzdy sme skusku urobili, takze som ho povazovala za prinasajuci stastie. Ma tento ametyst teda vacsiu hodnotu ako iny?

    Like

  2. Ivuška,

    môže ísť o dva druhy ametystu – Vera Cruz alebo ševrónový ametyst. Píšete, že zospodu je biely. Aký biely? Priesvitný alebo zatiahnutý biely? Priesvitný by svedčil o Vera Cruz ametyste, ak je biely zatiahnutý (nepriehľadný, ale priesvitný), je to ševrónový ametyst.

    Oba ametysty majú svoje špecifické vlastnosti. Ševrónový ametyst je silnejší ako Vera Cruz ametyst, ale má aj tmavšiu fialovú farbu.

    Like

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.