Ako vytvoriť šancu láske 4: čistíme energiu priestoru

Staré veci, čo sme si odložili, nás upínajú na minulosť a kotvia nás v nej. Ak si chceme uvoľniť energiu na príchod novej lásky, potrebujeme rozhýbať tok energie v našom živote tým, že odstránime kotvy na minulosť z nášho života.

Tento týždeň sa už dostávame k veľmi praktickým cvičeniam. Už minule sme si hovorili, že ak chceme v živote niečo nové, potrebujeme pre to vytvoriť priestor. Ak chceme nový typ energie (pocitu), potrebujeme pustiť k vode nejaký starý typ energie (pocitu), ktorý nám zaberá priestor a neslúži už ničomu inému okrem spomienok a vzdychania a pocitu vlastnej nedostatočnosti 😉 .

Nebude to ľahké: pomocou spomienok nás náš ochranný systém udržiava v stave, kedy sa nevystavujeme nebezpečenstvu. Spálili sme sa v minulosti? Tým, že nám to pripomína a vyhadzuje nám na oči všetko poníženie a bolesť, ktoré sa s touto skúsenosťou spájajú, účinne nám bráni vliezť do podobnej situácie – aby sme sa nespálili.

Vlastne to robí pre naše dobro. Ale ak sa získanie partnera nezaobíde bez kontaktu s ľuďmi, tak je veľmi kontraproduktívne vyhýbať sa kontaktu s ľuďmi a čakať, že si nás partner “nejako, hocijako” nájde!

Ako oznámime podvedomiu, že má prestať? Že nemá zakaždým vyťahovať tie staré zážitky, bolesti a neistoty?

Tak, že sa začneme zbavovať vecí, ktoré nám ich pripomínajú.

A ako začneme podvedomiu signalizovať, že nás nepotrebuje chrániť, pretože dnes už sme niekto iný, schopnejší a sebestačnejší?

Tak, že zo svojho života vykotíme veci, ktoré nás dnes definujú a už ich nepotrebujeme – a časť z nich nahradíme takými vecami, ktoré stelesňujú tú vyššiu schopnosť a sebestačnosť!

Domáca úloha

Tento týždeň nás čaká tvrdá “prax”. Žiadne posedávanie a rozjímanie nad textom! Choďte po svojom príbytku izba po izbe a vyhadzujte tie veci, ktoré už nepoužívate. Vždy si vezmite na paškál jeden priestor a zbavte sa toho, na čo ste už 2-3 roky nesiahli. Rozdeľte to do dvoch kôpok: jednej sa zbavíte, na druhú dávajte veci, ktoré nahradíte nejakým novým “symbolom”.

A potom choďte a zadovážte si ten nový symbol a vystavte ho tak, aby bol viditeľne na očiach.

Čo tým urobíte? Zakaždým, keď pôjdete naokolo, vaše podvedomie zachytí symbol a začne sa preprogramovávať do nového prístupu.

A teraz otázka: čo to máme vlastne povyhadzovať?

  • staré papiere, časopisy, veci, ktoré nepoužívame
  • kopy na sebe naskladaných vecí (keby sme tie spodné ešte potrebovali, neboli by pod kopou iného balastu)
  • šuplíčky, ktoré používame na to, aby sme do nich napchali všetko, čo nevieme, kam treba dať
  • staré šaty v šatníku (a ak ich nahradíme novými, tak tie nestrčíme do skrine, ale aspoň týždeň ich necháme visieť “na očiach” a cielene sa nimi vytešujeme – cítite, ako to mení vnútornú vibráciu 🙂 ?)
  • staré milostné dopisy, fotografie, suveníry a šperky, ktoré nám pripomínajú minulé vzťahy (môžeme ich dať do krabice a uložiť u kamaráta v garáži či pivnici a keď už nám do života príde partner, môžeme sa rozhodnúť, či si ich ešte stále chceme ponechať). Ak na fotografiách detí je aj váš niekdajší partner, tak tieto fotografie umiestnite v ich izbách tak, aby ste ich vy ani vaše návštevy nevideli (pretože inak sa ešte stále uzatvárate vo vzťahu, ktorý už pominul).

Mantra na tento týždeň:

Okresávam svoje staré ja od vecí, ktoré mi už neslúžia, a definujem si svoje nové ja tak, aby ma napĺňalo sebadôverou a spokojnosťou.

Ak chcete, napíšte inšpiratívne pre ostatných, s ktorými vecami ste sa rozlúčili, čo vám padlo ťažko a čo, naopak, ľahko, prípadne čím ste sa rozhodli to nahradiť. 🙂

Ale to ešte nie je všetko…

Priestor netreba očistiť len fyzicky (vyhádzaním starého alebo odstránením z pohľadu vecí, ktoré nás držia v minulosti a pocite nedostatku), ale ho treba očistiť aj energeticky – vypudiť energie, ktoré sme doteraz vkladali do každej steny, každej podlahy, každého kusa zariadenia či pomôcok. Nezabúdajte: roky ste žili v istej vibrácii. Tá z vás vyžarovala do vášho prostredia. Vy sa teraz zmeníte, ale prostredie bude na vás vyžarovať vašu starú vibráciu a tým budú vznikať “rušenia” – vaša nová vibrácie pôjde dole. Aby sme sa tomu vyhli, máme dve vhodné pomôcky: vydymenie a rozmiestnenie liečivých kameňov.

Najjednoduchší a najúčinnejší spôsob je vydymenie. Na to zapálime nejakú bylinu alebo živicu a jej dymom “vymetieme” všetky kúty. Najčastejšie sa na vydymovanie používajú šalvia, céder, levanduľa a pokiaľ sa váš priestor spája aj s chorobou, tak kopál alebo kadidlo (frakincense).

Pred dymením, počas neho i po ňom je najlepšie pootvárať všetky dvere a okná, aby sa do priestorov dostalo čo najviac svetla a čerstvého vzduchu.

Ako vydymiť svoje priestory?

  • Zapáľte koniec kadidlovej tyčinky alebo zväzočku. Keď sa chytí, sfúknite plameň a nechajte len dymiť.
  • Vložte tyčinku do pevnej, nehorľavej nádoby a postavte najlepšie na alumíniovú tácku, pretože popol bude opadávať, tak aby vám nepoškodil veci.
  • Choďte po priestore a všetko, čo chcete očistiť, vydymte tak, že dym z tyčinky rukou, papierom alebo vejárom naženiete do daného priestoru alebo na danú vec.
  • Keď vydymujete väčší priestor, držte kontajner s tyčinkou v rukách a obchádzajte priestor vo veľkých kruhoch. Vydymte dvere, ich rámy, ba dokonca nažeňte dym aj do skríň a za nábytok.
  • Po celý čas majte na mysli, že priestor očisťujete. Ak chcete, pospevujte si pritom mantru, čo vám to pripomenie, napr. “to, čo mi neslúži, čo ma obmedzuje alebo je zavrznuté, odchádza z môjho domu preč”, alebo “očisti tento dom a urob z neho teplučké hniezdo pre moju lásku”..

Hlavne: nič nepodpáľte. 😛

Ak počas dymenia zistíte, že vám to smrdí alebo to nie je pre vás to pravé orechové, môžete urobiť náhradné opatrenie: Dajte do veľkého pohára vodu s pár kvapkami vašej obľúbenej vône a na balkóne alebo v otvorenom okne vydymte poriadne pohár s vodou. Pohár môžete postaviť aj na kúsok papiera, na ktorý napíšete “očista od blokov”. (Najlepšie, ak si pohár s vodou pripravíte vopred a necháte ho na tom papieriku stáť 24 hodín – nie na slnku!)

Keď je pohár dostatočne vydymený, prejdite s ním po dome a končekmi prstov prskajte vodu do priestoru; nezabudnite na kúty a poza nábytok.

Ak chcete, napíšte, koľko požiarov sa vám podarilo založiť. 😉

Tento článok je súčasťou projektu

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s