Nedes sa odstupu, des sa opakovania

slava white2 zosvetlene

“Ako sa človek učí vidieť, stáva sa všetkým tým, že sa stáva ničím. Takpovediac zmizne, hoci tu stále ešte je. Povedal by som, že to je obdobie, kedy sa človek môže stať všetkým alebo môže dostať všetko, čo si zmyslí. Ale on nechce nič a miesto toho, aby sa so svojimi spolublížnymi zahrával ako s hračkami, spája sa s nimi uprostred ich šialenstva. Jediný rozdiel medzi nimi je, že vidiaci človek kontroluje svoje šialenstvo, kým ostatní to nedokážu. Vidiaceho človeka už jeho spolublížni aktívne nezaujímajú. Videnie ho už totálne odpútalo od všetkého, čo poznal predtým.

Nedovoľ, aby ťa predstava odpútania desila. To, čo by ťa malo desiť, je poznanie toho, že pred tebou leží celý život robenia toho, čo si robil doteraz.” — don Juan

(Upon learning to see a man becomes everything by becoming nothing. He, so to speak, vanishes and yet he’s there. I would say that this is the time when a man can be or can get anything he desires. But he desires nothing, and instead of playing with his fellow men like they were toys, he meets them in the midst of their folly. The only difference between them is that a man who sees controls his folly, while his fellow men can’t. A man who sees has no longer an active interest in his fellow men. Seeing has already detached him from absolutely everything he knew before.

Don’t let the idea of being detached from everything you know give you the chills. The thing which should give you the chills is not to have anything to look forward to but a lifetime of doing that which you have always done.)

 

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s