Ezoterické učenia a smery a… adieu! :-)

gods gladiatorsPomaly sa blížime k cieľovej rovinke… 🙂

Stuart Wilde v posledných dvoch kapitolách robí výpočet rôznych ezoterických náuk/povier/presvedčení a dobre s nimi zametá. K reiki som sa už vyjadrila. Ale ešte nám zostali tie ostatné – takže poďme na to! (Držte si kloboučky, jedeme z kopečka! 😉 )

Jóga po dlhú dobu z teba urobí maróda a začne ti uberať energiu – dokonca ťa z dlhodobého hľadiska môže zabiť.

Akupunktúra funguje a je v poriadku, ako takmer všetky telesné cvičenia. (Zvláštne, že tá jóga dopadla až tak zle. Wilde zrejme nefandí Hinduom. 😉 )

Kirlianovská fotografia (fotografovanie aury) je nonsens: fotografujú paru a teplo. Foto aury? Podvod.

Feng Shui: Citlivá osoba vycíti tok energie vaším domom alebo pracoviskom a dúfajme, že vám dá ako-tak presné informácie.

Bachove esencie sú placebo. Budú fungovať, kým im budeš veriť a nemáš vo zvyku veľmi premýšľať.

Učenia, kde prechádzate rôznymi úrovňami, kde jedna buduje na druhej, sú takisto blbosť. Vymysleli ich agenti Gule.

A teraz komentár po pár dňoch, kedy sa stalo zopár vecí a začala som “Guľu” znova chápať trochu inak… Dnes som sa počas reklamy preklikala na nejaký nie celkom intelektuálny americký sitkom a v ňom nejaký týpek vysvetľoval holografické Univerzum. Zbystrila som pozornosť a kašľala na film. Povedal niečo v tom zmysle, že to, čo vidíme, napr. galaxie, sú len dáta premietnuté na nejakú vzdialenú plochu. A v tom okamihu to u mňa začalo klikať ako v hodinkovom mechanizme… Spomenula som si na toltékov a to, ako žijeme v bubline a všetko, čo vnímame, premietame na steny ten bubliny zvnútra my (tie ich “zrkadlá”). Až keď prestaneme premietať, máme šancu vidieť, čo za tou priehľadnou stenou skutočne je… Bublina – Guľa. Čo ak to s tým “holografickým” bolo myslené presne tak? Naše Univerzum, naša realita je v nejakom bublinovitom “kontajneri”, na steny ktorého premietame to, čo sme sa naučili premietať, prepletené s tým, čo skutočne vnímame… a pomedzi ten sajrajt máme ešte aj záblesky toho, čo skutočne je.

Síce netuším, načo by to bolo dobré a ako to vysvetlí moje ostatné teórie, ale o pár rokov inkubovania a pár neinteligentných amerických sitkomov navyše možno dôjdem aj na to. 😉

Mágia je pasca. Je to opájanie sa mocou.

Astrológia je neškodná. Takisto ostatné veštecké nástroje ako tarot, čajové lístky, I Ching a podobne.

Pamätajte si: ak vám spirituálna praktika dáva pokoj duše a vyrovnanosť, vtedy je z krátkodobého pohľadu dobrá. Ale len čo sa pustí deliť na “vybraných/elitných” a “tých druhých” alebo sa snaží predávať “nesmrteľnosť”, predáva vám pascu tuto na Zemi a ďalšiu v spirituálnom svete. Na konci nepotrebujeme nijaké spirituálne praktiky, pretože Boh nie je “spirituálny” v našom zmysle slova. Takže tie praktiky sú pasca.

Spočiatku je ťažké pochopiť, že to zvládneš sám a bez pomoci. Že to dokonca musíš zvládnuť sám, ak chceš uniknúť. Všetko je to v tebe. Ty máš tú silu – ty a nikto iný. Si posvätný a mimoriadny, nie dôležitejší ako iní, ale špeciálny v zmysle, že si dieťa Stvorenia.

Podsúvajú nám predstavu, že deň je bezpečný a dobrý a noc že je nebezpečná a nie až taká dobrá – a opak je pravdou. Noc je jediná doba, kedy bez prekážok môžeš komunikovať [s tými tam hore]. Je veľmi bezpečná v porovnaní s dňom, pretože väčšina okolitých ľudí spí a ich mozog odpočíva a neruší tvoju komunikáciu. Slnečné svetlo ničí melatonín, ktorý je životne dôležitý pre mimotelové vnímanie. Prečo sú slnečné dovolenky také lacné? Na vnímanie mimofyzického potrebuješ vlhkosť vo vzduchu a tmu. Tak choď na lacnú dovolenku na suchom, slnečnom mieste, len to skús… Mimochodom, strach je často dôsledkom dehydrovania. Keď je tvoje telo vysúšané, ničí to vnímanie a robí ťa to ľakavým. Väčšina ľudí nepije dostatok čistej vody. Ak vypiješ štyri litre vody a vezmeš niekoľko tabletiek lecitínu denne, za niekoľko týždňov rehydruješ svoje telo. Ale už o pár dní spozoruješ, ako tvoj strach klesá. Povedali mi, že lecitínový olej potrebujeme ako prostriedok prenosu vody do buniek.

Hovoria nám, že príčina vytvára následok. Hovoríme tomu zákon príčiny a následku. Ale je to celkom naopak: následok k nám prichádza z budúcnosti a vytvára príčinu. Od príčiny k následku je to vo verzii “slobodnej vôle”, od následku k príčine je to vo verzii “boží plán”. Ale aj tak, stačí sa dostať o úroveň vyššie a už niet nijakého času. Takže sa vyhni starostiam o čase.

Hehe, už dávno som nepísala s takou chuťou, ako tento výpočet. 😀 Malá pauza, preskočím odsek-dva a ideme ďalej s inou témou 🙂 :

Pretože dnes sú ľudia vyšší a majú lepšie vyvinutý mozog, než ako si ich predstavujeme v minulosti, sme presvedčení, že sa vyvíjame. Nevyvíjame sa; ak si vezmeš dostatočne dlhý časový úsek, tak sa spätne odvyvíjame a stávame sa studenšími. Vyšší, chytrejší a dlhšie žijúci nie sú kritériá evolúcie, len naše vlastné kritériá. Spätne sa vyvíjame aj spirituálne, pretože čím vyspelejšími sa stávame, tým väčšie peklo okolo seba robíme.

A zasa k ezo-praktikám:

Ak fajčíš marihuanu, nemáš šancu. Robí ťa povoľným a trhá tvoje éterické telo; ale jej horšia vlastnosť je, že postupne otravuje tvoj mozog a robí z teba paranoika. (Hehe. 😀 Nič viac, len “hehe”.)

Magické hríby ťa dokážu vziať do iných svetov, ale ak si dáš priveľkú dávku, zostaneš paranoidný. V malých dávkach sú v poriadku. Peyote je dobré akurát tak na vracanie. Ecstasy otvorí tvoje srdce a pomôže ti cítiť – ale z dlhodobého hľadiska, ak toho berieš priveľa, tak ťa zničí.

Alkohol je v poriadku v malých dávkach, drink-dva denne; všetko navyše sa už stáva kontrolným mechanizmom.

Ak ste tu nenašli vysvetlenie, prečo to tak je, tak preto, že som ho nenašla ja v tejto knižke. Možno v iných to rozobral – my nevíme, my ho stejně jednou vyhodíme. 😛

No a ideme teraz k tej “únikovej” časti. Budem ho citovať a vy sa pokúste jeho slová nebrať doslovne, ale ich preháňajte cez svoj vlastný úsudok – a hlavne cez svoje skúsenosti:

Vo fyzickom tele zomrieš a posunieš sa do obklopujúceho éterického poľa (po našom najskôr: astrálu) s tými nechutnými “nebeskými ľuďmi”, alebo sa presunieš do toho, čomu sa hovorí “duchovné svety” (spirit worlds). Niektoré sú drsné, iné sú radostné. Všetky tieto svety sú ešte v Guli. Je to pasca. Nebeské kráľovstvo presvietené svetlom je tiež pasca. Je súčasťou Gule.

Aby si sa dostal preč, potrebuješ sa dematerializovať. Keď to začne, najprv sa objaví útvar z farebných geometrických čiar na tvojom čele. Ten sa potom rozšíri na celé telo. Keď sa ten útvar objaví, dajme tomu na čele, iný človek dokáže ponoriť prst priamo do tvojej lebky. Nebolí to. Keď ten prst vytiahne, je chvíľku divne predĺžený, asi dvojnásobok pôvodnej dĺžky, a je mazľavý a špicatý. To by mi znamenalo, že svet, ktorý za daným útvarom je, je rýchlejší ako rýchlosť svetla.

Sprevádzajúci pocit je akýsi vnútorný tras, ktorý môže pokračovať niekoľko mesiacov až rokov. Človek má pocit, ako keby jeho bunky rotovali čoraz rýchlejšie. Toto je často sprevádzané pocitom extrémnej ťažoby. Stávaš sa taký ťažký, že nemôžeš urobiť nič iné, len si ľahnúť.

Potom, po pár dňoch, dosiahneš bod nula, kedy dokážeš prejsť na druhú stranu, a začneš cítiť znova svoju pôvodnú váhu, alebo sa dokonca budeš cítiť ľahší. Sprevádza to pocit mravenčenia. Znamienka ako pečeňové fľaky na rukách zmiznú za pár hodín.

Keď už vidíš, že tvoj život nie je “pevný/hutný/hmotný”, môžeš sa zbavovať potreby byť sebou i toho, čo si myslíš, že vieš, a prídu si po teba Boží gladiátori. Samozrejme, musíš byť nonstop v toku božieho plánu, pretože ti inak nebudú môcť dávať inštrukcie. Používal by si svoj rozum na to, aby si tie inštrukcie znehodnotil.

Boží gladiátori majú štyri hlavné črty: sú veľmi odvážni a silní, sú veľmi posvätní a pokorní, v ich pokore sa skrýva absolútna nesebeckosť a sú plní porozumenia.

Je tam ešte jedna vec, ktorú potrebuješ – veľmi silná túžba po večnosti. Taká silná, že si pripravený vzdať sa seba samého, aby si našiel večnosť. A potom musíš zbožňovať Boha a prijímať ľudstvo. To značí: objať ich, držať ich a milovať ich presne takých, akí sú, aj keby to boli divné ksichty. Väčšina nikdy nedosiahne skutočnú spiritualitu, pretože sú od nej oddeľovaní fascináciou mysle vlastným a cudzím egom.

Potom ešte zbožňuj prírodu a zvolávaj k sebe zvieratá. Načúvaj všetkému, sleduj všetko. Univerzum s tebou hovorí cez sny, vízie a znamenia.

A potom začni veci púšťať, každý deň niečo nové.

Načúvaj svojim pocitom, čo sa ti snažia povedať – a čo ti hovoria, to okamžite urob. Neodkladaj, neupravuj, nevyjednávaj. Nasleduj svoje vnútorné príkazy okamžite a v ich plnosti. Ako to budeš robiť, vytvoríš si veľmi jasný obraz seba. Nie ten egoistický, ale tichý, pokorný a pevný.

Uvedom si, že nemôžeš vziať nikoho so sebou. Každý si túto cestu potrebuje prejsť sám. Udržiavaj svoje súkromie pod pokličkou, nakoľko to len pôjde. Nehovor nič. Zahoď romance a vzťahy, pretože ťa len budú pripútavať, pokiaľ aj tvoj partner nie je vysoko vyvinutý a slobodný.

Keď pocítiš strach, zdvihni ruky a povedz “Mám strach. Miluj ma, Bože, miluj ma.” Polož ruky na strom – fungujú ako telefónna linka k Bohu.

Nedovoľ si zapodievať sa výčitkami svedomia a pocitmi viny.

Transdimenzionáli ťa vedia vystopovať cez rezonanciu tvojho hlasu v tej časti mozgu, ktorá je nad čelnými lalokmi. Keď sa však pohybuješ v tichosti, nenájdu ťa.

Ak sa potkneš o niekoho, kto potrebuje pomoc, pomôže bezodplatne. Väčšinu toho, čo robíš, rob bezodplatne – peniaze k tebe prídu zvláštnymi náhodami.

A posledné: dôveruj, že svet sa ošetrí sám. Zmení sa, ale neskončí.

Tak, a týmto sme skončili knižku Boží gladiátori. 🙂 Molodcý. 😀

 

 

14 thoughts on “Ezoterické učenia a smery a… adieu! :-)

 1. …zase žraloky a čereble, mám sto chutí vybehnúť von, objať prvý strom – zatelefonovať Bohu a slušne poprosiť, nech nám už Stuarta naspäť neposiela …

  Páči sa mi

  • …nehovorím, že každá veta z jeho úst je blbosť, to vôbec nie – s niektorými úplne dobre rezonujem. Ale kniha, ako celok na mňa pôsobí ako kompilát inej literatury, pomiešaný so zmesou jeho vlastných konštrukcií a možno aj psychodelických zážitkov ( a je mi úplne jedno, či po hubách, alebo po mariši ). Čo by tiež ešte nebolo najhoršie, ale v tomto prípade by som očakával , že bude menovať zdroje, odvolávať sa na autorov, porovnávať ich videnie a príp. vlastné zážitky a na základe toho vysloví dajaké domnienky. Toto všetko mi tu chýba, namiesto toho z jeho viet cítim niečo ako povýšeneckú až arogantnú demagógiu. Možno táto kniha mala byť presne takto napísaná, či už z komerčných ,alebo jeho egocentrických , alebo neviem akých pohnútok, pre mňa stratila dôveryhodnosť aj akékoľvek čaro. Ale samozrejme, čo čitateľ, to iný možný postoj :o)

   ..teraz neviem , ktorú vodu myslíš – asi to, jak píše , že by sme mali vypiť štyri litre denne. Nuž nech sa na mňa nehnevá , ale to bola priam predplatená reklamná kampaň pre výrobcov všetkých možných balených kvázi minerálok. Zaujímavé je , že sa tu vyvíjame miliardu rokov a medzi naozaj základné a najstaršie pocity , ktoré nám umožňujú prežiť, patria pocit hladu a odkedy sme opustili vodný živel aj pocit smädu. A všetko je v porádečku, až kým akási nadnárodná firma nepotrebuje zvýšiť obrat. V médiách sa spustí masívna masáž mozgov, jak je už neskoro piť, keď už máme smäd, zaplatia sa celebrity, aby sa promenádovali s plastovkou v ruke, a o mesiac už tak chodí kde kto, lebo však videli , že aj obľúbený tento a tamten bol takto vyfotený v ich obľúbenom bulvárnom plátku. Je fakt , že veľmi starí ľudia už pocit smädu neregistrujú, a že u nich už treba na množstvo vypitých tekutín dohliadať, ale vtedy už obvykle neregistrujú , ani keď tá voda z nich vytečie, to je proste fakt, aj taká vie staroba byť. Ale, čo sa týka zvyšku populácie, tak na tomto ľudská evolúcia naozaj neskončí…jedine keď sa naozaj necháme presvedčiť, že veď ani nevieme, kedy sa máme napiť :o)))

   Páči sa mi

   • zaujimavy nazor je podla mna to, ze voda likviduje pocit strachu. tiez si to myslim, nie koli reklamam, tie skor tvrdi ze pit vodu je dobre nachudnutie, alebo proti vraskam, ale koli vlastnym skusenostiam.

    Páči sa mi

 2. Ďakujem za to, že robiš to, čo robíš Sun, ďakujem, že si aj mne, jednej z mnohých, “posvietila” na cestu domov..Všetky tieto články (momentálne aj članky od Wilda) obsahujú nejakú časť pravdy, ktorá je pre mňa platná a potrebná práve tu a teraz. Ďakujem. :o)

  Ps: Knižočku nevyhadzovať, v prípade nezáujmu, je tu ďalši záujemca, ktorý aj odkúpi nepotrebnú vec, email je hore-uvedený… O:-)

  Páči sa mi

 3. Hlboko v srdci Zeme leží kvet, zdroj Ducha, ktorý viaže všetko do svojej formy. Pretože vedz, že Zem žije v tele ako ty si nažive v tebou samým tvorenej forme. Kvet Života je ako tvoje vlastné miesto Ducha a prúdi Zemou ako tvoj tečie cez tvoju formu; dávajúc zo života Zemi a jej deťom, obnovujúc Ducha z formy do formy. Toto je Duch, ktorý je formou tvojho tela, tvarujúceho a formujúceho do svojej formy.
  Počúvaj, ó človeče, pi z mojej múdrosti. Uč sa tajomstvu, ktoré je Majstrom Času. Uč sa, ako tí, ktorých nazývaš Majstrami, ktorí sú schopní si pamätať minulé životy. Veľkolepé je tajomstvo, avšak teraz ľahké pre majstra, poskytujúce ti ovládanie času. Keď k tebe smrť rýchlo pristupuje, neboj sa, ale vedz, že si majstrom Smrti. Uvoľni svoje telo, nevzdoruj napätiu. Umiestni v svojom srdci plameň Duše. Rýchlo potom preleť k sídlu trojuholníka. Zadrž na chvíľu, potom pohni sa k cieľu. Tento cieľ je miesto medzi tvojim obočím, miesto, kde pamäť života musí mať kontrolu. Zadrž svoj plameň tu v tvojom sídle mozgu, kým prsty smrti uchopia tvoju Dušu. Potom, ako prejdeš cez štádium premeny, istotne spomienky na život prejdú tiež. Potom bude minulosť v jednote s prítomnosťou. Potom bude spomienka na všetko uchovaná. Oslobodený ty budeš od všetkého úpadku. Veci z minulosti budú žiť v dnešku. 😀

  Páči sa mi

 4. 4 litre vody ???? to snad nesmyslel vážne..Podla mna aj dva su vela,ved mu musí opuchnuť mozog,bunky a neviem čo ešte…Poznála som prípad jednej pani,ktora vypila 2litre vody nalačno-naraz.Schudla ako vedlajší vysledok,ale ona to robila denne lebo jej to nejaký “guru” poradil..S tými bachovými kvapkami mam osobnu skusenosť-bolo jedno či som si “dala” 7kvapiek alebo vypila celu faštičku naraz,účinok žiadny 😀 A joga mrzí aj mna-ako ťažko chorá pacientka som začala “jogovať”,nech niesom o chvílku ako basketbalka (potom by bol vhodný už len dribling ) a nech si “popreťahujem ” svaly,po dlhodobom ležaní.Nevstala som z postele,už rok som bola “funkčná”a pohyblivá…Bola pre “chorých a penzistov”,ale tá pani ju robila 2hodiny!!!Už po polhodke som mala svalovicu všade,aj tam kde svaly asi ani nerastú,a po hodine som bola rada že som sa graciózne odštuchtala domov .PS: dakujem za rozumy,ktore tu podávas,rada si sem chodím trošku “naliať” 🙂

  Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s