“Vzostúpení majstri” sú démoni

gods gladiatorsEšte stále kapitola 6 (nejaká je dlhá, alebo ja čítam nejako veeeeľmi pomaly):

Jedna z najväčších lží tohto sveta sú falošní bohovia nesmrteľnosti. Sebadôležitosť stavia seba vyššie ako ostatných v hľadaní vlastnej nesmrteľnosti.  Svetská sláva je to isté. Sláva potrebuje pozorovateľov. Vyhľadávaním pozorovateľov (obdivovateľov) sa ego snaží upevniť samé seba, čím sa snaží dosiahnuť viac svojho života a menej smrteľnosti. Atómová čiastočka sa stáva “pevnou” len vtedy, keď je pozorovaná; než ju niekto začne pozorovať, existuje v nevyhranenom stave vlny, všade a nikde súčasne. Sláva je falošný boh nesmrteľnosti. Márnivosť tiež.

Iný spôsob, ako sa ego vynáša na nebesia falošného božstva, je arogancia. Božská vlastnosť je pokora.

Ak sa hlásite k zdravému životnému štýlu, pretože vás teší, je to vaša voľba. Pokiaľ sa k nemu hlásite, aby ste sa pridali k “nesmrteľným”, máte falošného boha. Ak vám vegetariánsky spôsob života dodáva energiu alebo máte zvieratá natoľko radi, že sa vám ich nechce jesť, tak buďte vegetariáni. Ak ste však vegetariáni preto, že sa potom vnútorne cítite “svätí” a výnimoční, kašlite na to.

A čo spirituálne praktiky? Spirituálna praktika, kedy si tíško sedíte a rozprávate Bohu z hĺbky svojho srdca, ako ho máte radi a akí vďační ste za tento život a ako dobre vám tu na Zemi je, nie je falošný boh. Nehľadá totiž nesmrteľnosť, výnimočnosť ani nijaký status.

Spirituálne praktiky, ktoré poskytujú status, vás k sebe pripútajú a často vám navodia chorobu alebo slabosť alebo ešte horšie – uväznia vás v tom, čomu hovoria “život po smrti”. Nikto vám nemôže sľúbiť nesmrteľnosť a nikto vám nemôže zaručiť nesmrteľnosť, pretože nesmrteľní už ste – nezávisle od toho, čo v tomto živote postvárate. Každý, kto sa vám snaží predať nesmrteľnosť cez spirituálne praktiky, je agent Parazita. (Wilde Parazitovi hovorí Guľa/Sphere.)

A čo s kultom gurua, svätého muža, vzostúpeného majstra? Každý, kto sa štylizuje ako “svätý” alebo “výnimočný”, už padol do pazúrov Parazita. Všetci “svätí muži” sú démonickí okrem tých pár, ktorí si neuvedomujú svoju “svätosť”. Mali by ste hľadať nie “vzostúpených”, ale “zostúpených” majstrov – takých, čo si uvedomujú, aké nič sú. Takých, ktorí sú skutočne nesebeckí, nielen sa tak tvária. Takých, ktorým na tebe záleží natoľko, že aj teba pomôžu dekomponovať na nič.

A čo spirituálni učitelia? Učiteľ, čo ťa učí presné, sediace veci a len čo skončí, tak sa vyparí, pravdepodobne nie je falošný boh. Ak ti sľubuje výnimočnosť spôsobom účasti medzi jeho “učeníkmi”, stáva sa z neho falošný boh. (Tu si spomínam na Théuna Maresa a jeho bosorácku partiu; pokiaľ viem, tak sa za to ešte aj platilo. Pritom Théun Mares bol všeličo, len nie hlupák… 😕 Takisto Castanedova partia bola banda “výnimočných” – a tak aj vystupovali. 😦 Achich.) Ak sa snažia sťažiť odchod spod ich krídiel, tak potom už len vďaka tejto snahe kontrolovať ťa musia byť démonickí – musia mať nejakú utajenú agendu moci a peňazí.

Toľko ďalšia časť z God´s Gladiators. Ešte je tam jedna časť kapitoly 6, ale tá až nabudúce. Bolo to veselé čítanie. 🙂

 

60 thoughts on ““Vzostúpení majstri” sú démoni

 1. Napadla mi pri čítaní taká jednoduchá otázka: “Načo mi je svätosť tu na Zemi?” Ak som v tejto “hustej” vibrácii Zeme, tak sa prispôsobím, pozorujem, žijem, užívam si aj to odsudzované ego, ktoré inde nemám 😀

  Páči sa mi

  • Pre niektorých ľudí to môže byť dôležité, prečítať si takéto upozornenie. Môže im to pomôcť lepšie sa zorientovať, resp. zorientovať sa tak, ako potrebujú 🙂
   Byť sám sebou, chodiť po svete s otvoreným vnímaním a v jednote so všetkým. Mne toto samo o sebe momentálne stačí. Niekedy mám potrebu byť v skupine-priestore (veľkosť podľa potreby), lebo mi to dáva niečo výnimočné a potom mám zase potrebu zahĺbiť sa do seba, lebo mi to dáva niečo výnimočné 😀
   Priebežne skúmam svoje túžby a svoju sebadôležitosť a je úžasný projekt, ktorý ma fascinuje.
   Niekedy mám potrebu vnímať a skúmať svoju výnimočnosť (svätosť) a vtedy si uvedomím, že ešte stále sa nevnímam ako dokonalá súčasť dokonalého celku 😀

   Páči sa mi

   • prave to si nemyslim, ze by malo byt dolezite precitat si nieco o niecom. Ak chce niekto vediet co je slava, mal by ju zazit a spoznat. Potom bude vediet.

    Páči sa mi

   • áno, pre niekoho to dôležité nie je a možno existuje niekto, pre koho to dôležité je a obe pozorovania sú v mojom vnímaní správne…pre mňa to momentálne nieje dôležité a nič to neznamená 🙂
    Pred osobnou skúsenosťou zvyknem mať takú predprípravnú fázu (ak idem tú skúsenosť spraviť vedome, alebo nevedome) a vtedy zbieram informácie (napr. ako na to) a o tomto momente som rozprával…či je dôležitý (potrebný), alebo nie, je samozrejme individuálne, ale JE – existuje a tým pádom ho vnímam ako súčasť jednoty 😀
    Ja môžem – nekonečné možnosti vnímania jediného.

    Páči sa mi

   • iskra a na zaklade coho potom hovoris, ze to pre niekoho dolezite je? Pre teba to dolezite nie je. Odkial vies ze pre niekoho to dolezite je?Z coho ineho mozes vychadzat ak nieco tvrdis ako zo seba? Ked tu bude niekto pre koho to dolezite, je, nech sa ozve a vysvetli. Mohla by som sa aspon spytat v com je to dolezite a v com mu to pomoze? Lebo mne osobne toto predstavuje klasicke sebaobmedzujuce prevedcenie, ktoremu uverime, lebo sme to niekde poculi, precitali…Najlepsie, od niekoho ” mudreho” ktory vie lepsie…Ale takto, ked to vlastne nie je tvoj pripad, tak to je potom debata o nicom, Respektive mozme akurat tak do aleluja pisat ze vsetko je jedno, vsetky moznosti su rovnocenne a vsetko je dolezite. To je sice scasti pravda, ale len ak vystupime do takeho vysokeho nadhladu, ze uz nerozpravame za seba ako za cloveka, ale uz hladame poziciu niecoho co presahuje nase hranice (ego alebo ako to nazvat) Ale to uz rovno mozme byt aj ticho….

    Páči sa mi

   • Je to presne tak ako píšeš. Netvrdím, že je to potrebné a že to je o niečom pre teba. Tvrdím, že môže vo vesmíre exitovať bytosť, pre ktorú to môže byť potrebné. Kedysi existovala verzia mňa (a možno stále ešte aj existuje 🙂 ), pre ktorú to potrebné bolo.
    – súhlasím, jedná sa o samoobmedzovacie presvedčenie a vnímam ich tak, že keby sme ich nepotrebovali, určite by nevznikli
    – súhlasím, aj ticho môže byť nástrojom k pochopeniu pre zdanlivé paradoxy 🙂

    Je to môj pohľad, nič viac a nič menej a každý na neho môže reagovať, ako potrebuje 🙂

    Páči sa mi

  • jarah,
   tvoje slová sa mi páčia, to je tá vlna na ktorej surfujem a podobné slová som tu dal tuším predvčerom aj ja. Zmyslom našeho pádu do 3D sú obmedzenia. A tie potrebujeme, aby sme urobili skúsenosť. Tam , kde je všetko možné a kde všetky eventuality existujú akoby súčasne, tam, kde chýbajú kulisy protikladu, tam ju urobíš ťažko. Preto sa tu všemožne hrajkáme s hmotou , skúmame vesmír a možno aj posúvame jeho hranice- to je jeden zmysel našej existencie v duálnom svete. A ešte ďaľší ma napadá – ovládnuť ego do tej miery, aby sme boli schopný splynúť so svojim protikladom, vytvoriť dvojicu, skutočný pár, kompletnú ľudskú bytosť. Toto chápem ( a teraz si vypožičiam Iskrové slová:o),) ako predprípravnú fázu, aby sme raz vedeli splynúť s ďaleko väčším celkom. A mali by sme si to užívať :o)

   matrioshka,
   naozaj máš pravdu, že nie je nad osobnú skúsenosť, nad priamy zážitok, aj keby to mal byť len mastný chlieb s cibuľou, nieto ešte niečo , ako precítenie jednoty s Univerzom. Problém je ale v tom ( prepáč, ale budem citovať :o)))), tentokrát Lao-c ) : “Kto vie mlčí, kto nevie rozpráva”. Čo myslíš, koľký z nás , návštevníkov tohto blogu majú ten dar priameho vhľadu? A koľký z tých, čo to fakt zažili, by to dokázali aj popísať, definovať , sprostredkovať tak, aby im zvyšok rozumel ? Ja by som povedal, že z tohto pohľadu by tu potom bolo naozaj prevažne ticho. Ale my ostatný , si čas čakania, kým sa tak stane, spríjemňujeme práve tým, že sa snažíme rozumom postihnúť to, čo je rozumom nepostihnuteľné :o))), že si tu staviame vlastné mentálne stavbičky a konštrukcie, s ktorými momentálne rezonujeme, že tak ako v Ženeve naháňajú a urýchľujú častice a potom ich nechajú zrážať, tak to isté tu robíme my s našimi myšlienkami, pozorujúc, čo z toho vznikne – to vôbec nemusí byť debata o ničom :o) Aj keby si 99% zahodila, tá jediná myšlienka, čo ťa posunie dopredu, za to stojí :o)

   iskra,
   súhlasím, že predprípravna fáza je užitočná, ja dodávam, že za ňu treba byť aj vďačný, lebo život ti ju nemusí zďaleka vždy dopriať a potom zistíš, že sa topíš, až keď už hlceš vodu :o). Naopak je ale možné, že náležite predpripravený by si si povedal, že však toto naozaj nemusím a bolo by po zážitku :o) Ale ako naozajstný problém ja vidím tie metre kníh v regáloch, tie tony “ezoteriky ” z pera samozvaných prorokov a guruov . To je to, čo ma odrádza, navyše , keď sa aj občas v tom balaste vyskytne perla – čo fungovalo inému nemusí fungovať mne :o) Osobne mám skôr tendencie veriť ľuďom z mäsa a kostí, ktorých poznám aj z iných stránok života, takým, ktorým sa môžem zadívať do očí :o))

   Páči sa mi

   • Jool, súhlasím, ale… čo, ak toto nie je predprípravná fáza pred splynutím s ďaleko väčším celkom, pretože my sme odjakživa jeden celok, len sme si tu v 3D prišli užiť jeden z našich aspektov. Aby sme vedeli, že je voda studená, nemusíme sa do nej hodiť celí a všetci, stačí, ak do nej namočí jeden z nás prsty.

    Páči sa mi

   • Jari,

    lenže to, čo je “studené” pre jedného, nie je “studené” pre iného… Každý sme iný. Skús to vziať ako “čidlá” (má toto slovo aj nejakú slovenskú verziu?), sondy do hmoty, z ktorých každá je nastavená na inú citlivosť a meria iné veci. Sondy sú napojené na zbernicu, ktorá vedie dáta do počítača. Keby počítač fungoval tak, že vezme prvé meranie o danej veci, tak sa nikdy nedozvie viac než tá prvá sonda. Ak sme tak strašne zábavní a našou úlohou je behať po vonkajšom okraji predstavy niekoho a dávať jej formy (=moja interpretácia našej úlohy, ktorá je podľa anjelov navyše vysoko nepresná 😳 ), potom vnem každého jedného z nás rozširuje sféru “možného a vnímaného”. So skromnosťou sebe vlastnou to beriem tak, že nás Otec má na to, aby cez nás “tvoril”. No a potom je nesmierne dôležité, aby sme všetci a každý robili svoje skúsenosti, pretože veci vnímame mierne odlišne a vnímame iné aspekty z nich a spájame ich s inými vecami – vytvárame sieť všetkého-čo-poznáme (toltécky “poznaného”).

    Páči sa mi

   • Zlý príklad, ale to nič nemení na prvej časti mojej výpovede 🙂 “… čo, ak toto nie je predprípravná fáza pred splynutím s ďaleko väčším celkom, pretože my sme odjakživa jeden celok, len sme si tu v 3D prišli užiť jeden z našich aspektov…”

    Páči sa mi

   • Jarah, samozrejme máš pravdu, ale ja som svoje slová písal z pozície toho, čo má v “hre na slepú babu” šatku na očiach. Takže keď sa nachádzam v stave obmedzení hmotného vesmíru = nevidím, musím si veci očekovať inak, musím k ním privoniať, musím ich ohmatať, musím ich ochutnať a to je tá priama ničím nenahraditeľná skúsenosť, pretože literárne pramene môžu ( a často aj sú ) zavádzajúce a tí, ktorým verím zas majú svoje senzory ( senzor – slovenská verzia pre čidlo :o))))) nastavené inak.
    Tím ale nechcem zatracovať ani zdielané zážitky, pomáhajú upratovať naše vnútro, okresávajú naše postoje. Je to ako brúsenie diamantu, výsledkom môže byť briliant, ale takisto sa ti môže v rukách rozsypať.Jak čítanie,tak tieto debaty nás posúvajú ďalej, ( dokonca aj ego si príde na svoje , keď s niekym nájde spoločnú reč :o))))….ale priamy zážitok zostane vždy priamym zážitkom :o)

    Páči sa mi

 2. Pre mňa je to zaujímavý článok, často sa mi stáva, že nad niečím uvažujem, a keď si pozriem túto stránku moje myšlienky sa zrkadlia a žasnem nad tou synchronicitou. Takže opäť dik. 🙂

  Páči sa mi

 3. helar?
  Myslíš, že je moja vlastnosť pokora? 😀 Ak mám nejaké vlastnosti …tak spĺňajú, všetky vaše predstavy. Všetky 😀
  toto som … malý vo svojej maličkosti, veľký vo svojej veľkosti. hi hi 😀

  Páči sa mi

  • Neviem, či je tvoja vlastnosť pokora a neviem, či je “pokora” to najsprávnejšie slovo, ale viem, aký Otec je. To, že jednotlivé jeho aspekty vnímame ako odraz našich očakávaní, nehovorí nič o tom, aký skutočne je, len o tom, aké sú naše očakávania. Ale keď nejde cez prizmu nášho vnímania (alebo keď nemáme očakávania na to, čo uvidíme), je to najúžasnejšie, najpokojnejšie, najtolerantnejšie, najnevytŕčajúcejšie a najprispôsobivejšie, čo poznám. 🙂

   Čo si ty, to netuším. 🙂 Aspekt ako ja a hocikto iný. Prečo by to malo byť dôležité? Sme proste čosi a keď nebudeme, svet sa bude točiť ďalej. A to je presne ten rozdiel medzi Otcom a nami. 🙂

   Páči sa mi

  • Tú “pokoru” od istého času nevnímam až tak krásne a honosne ako kedysi.
   Momentálne jej “rozumiem” takto:
   pokora = pokorený/podmanený/ponížený
   Kto je pokor(e)ný? Prečo by niekto mal byť pokor(e)ný? Voči čomu-komu, keď sme jeden/jedno(ta)?
   Možno som ju potreboval ako skúsenosť, aby som vedel, čo je to nesloboda a tým vedel otočiť svoje kormidlo smerom k slobode. Je to zaujímavý termín, ktorý som naozaj v minulosti vnímal veľmi honosne…zaujímavé 🙂

   Páči sa mi

   • Sun, mne išlo skôr o to slovo a jeho “koreň”- pôvodný význam. Niečo podobné ako “musím”, alebo “strašne pekné”. Možno sa dá zmeniť vibrácia hocičoho a tak aj slovo “hlad” môže niesť vibráciu lásky a krásy, ale “koreň”, resp. pôvodný význam má svoju vlastnú vibráciu a kým ju vedome nezmením, JE tam 🙂

    Páči sa mi

   • Myslím že vhodnejšie by bolo priateľstvo, alebo porozumenie. Lebo ten, čo prežíva tvoje každodenné príbehy, alebo problémy, túžby, s tebou, má porozumenie. 😀 Aj keď by ťa radšej videl nekonečne šťastnú, ale slobodná vôľa je tvoja. 😀

    Páči sa mi

 4. A čo spirituálne praktiky? Spirituálna praktika, kedy si tíško sedíte a rozprávate Bohu z hĺbky svojho srdca, ako ho máte radi a akí vďační ste za tento život a ako dobre vám tu na Zemi je, nie je falošný boh. Nehľadá totiž nesmrteľnosť, výnimočnosť ani nijaký status.

  tak toto zaváňa kresťanskou morálkou ..ak niekto vie čo bolo a čo bude, je vševediaci, všadeprítomný, všemocný a vie všetko čo bolo, je a bude a skúma vaše srdia 😀 tak aký má význam táto praktika, ak nie ten, aby ego dotyčnej osoby trpelo pokorou?. Netúžim po takejto kresťanskej praktike. Lepšie je pre vás vybrať si bútľavú vŕbu. Kde je počuť ozvena ..prečo? Lebo viem vaše túžby ešte pred vyslovením 😀

  Páči sa mi

 5. Po precitani mnohych bludov uvedenych nielen v tomto “clanku” ci co to vlastne je, len sa chytam za srdce :d… Niekto tu hovori o demonoch a tlaci do vasich hlav presne to (a podotykam mimoriadne zavadzajuce interpretacie) co chce, aby ste videli, avsak o com ani len netusi :)… eh, ale hra sa na vseznalca … tomu sa hovori viac ako odvaha zavadzat takto.

  Páči sa mi

   • Ciciket, citam a citala som mnohe ine o ktorych sa tu vypisuju zavadzajuce bludy a prezentuju sa projektovane a vnimane interpretacie 😀 , takze pre mna nie je treba citat kopec dalsich, ked vidim, v akom “duchu” sa to tu vedie 😀

    Páči sa mi

   • Hela, funklubu nie, ale ona sa prisla uchadzat o predsednicku antifunklubu. To je tiez fajn reklama, noze jej posli daku siltovku s preskrknutym Sun alebo tak neco 🙂

    Páči sa mi

   • Gizela
    takže neprečítala 😀 škoda…. mohla sa rozprúdiť plodná debata o tej knižke a možno by sa našiel aj spoločný názor na to, čo sa vám nepozdáva a v čo zastávate iný názor ako Stuart Wilde 😀

    Páči sa mi

  • Pre “Sun Belangelo” on 26. Máj 2014 at 00:23 said: Mam pocit, ze PRILIS MYSLIS a v tom TO (IT) je ulapene 😀 … plus vo vybere slova naverbovat, alebo si predsa len uvedomujes, co pises 😀 ?

   Páči sa mi

   • Napriek všetkej “osvietenosti”: keď sa ma niekto spýta “alebo si predsa len uvedomujes, co pises?”, pocítim neodolateľné nutkanie rozbiť mu hubu. 😛

    Ak ty máš zo mňa nejaké pocity, tak ich proste máš. Sú to tvoje pocity, ty si si ich vytvorila a ja za ne nijako nezodpovedám. Je to niečo, čo zo svojho podvedomia premietaš do mňa. To, že tie pocity potrebuješ oznamovať svetu, poukazuje na istý stupeň sebadôležitosti. To, že používaš vyjadrenia ako “alebo si predsa len uvedomujes, co pises?”, poukazuje na to, že sa zúfalo snažíš dať ostatných ľudí “pod seba” – teda na komplex menejcennosti. To, že kritizuješ bez toho, aby si povedala, čo kritizuješ a aký iný návrh máš, znamená zlý úmysel. So zlými úmyslami nechcem mať do činenia.( A napriek niku sa v duchu sama seba pýtam, či 1. nie si muž, a to 2. mladý. 😉 Sorry, ty to nepochopíš, ale ostatní, čo už chvíľku čítajú tento blog, asi áno – a pre nich to aj píšem.)

    Takže moja rada niekomu, kto si hovorí Gizela: ak sa ti nepáči, čo čítaš, choď čítať inam. Aspoň ja to tak robievam.

    Už na teba reagovať nebudem. Tvoju aroganciu ti budem do konca svojho nehodného života tíško závidieť 😉 , ale nepotrebujem sa ňou ďalej zapodievať.

    Páči sa mi

   • Takze, Sun Belangelo, alebo pod akym menom sa teraz ukryvas 😉 aby si predsa len nemusela ukazat svoje skutocne Ja, ktore evidentne niekto “formoval” – ako kazdemu z nas :P, a kto ti urcoval vyvoj a dohody (medzi ktore patri aj to vsetko, co si napisala ako reakciu, nie odpoved, na moj komentar), kt. si o sebe (nie Sebe) vytvorila … Skus nebyt ulapena neustale v minulosti a krivdach a precitaj si po sebe to, co si vypotila zo svojho self-image-u. XXXX, alebo ako sa vlastne volas krstnym meno, dievcinka, uz konecne dospej, a nie som ani muz a ani mlady, ale poznam ta (nie Ta) uz par rokov a prave preto vidim, ze stagnujes :D. Tak sa teda maj a rozbi hubu sebe :D.
    Vsetko dobre Ti prajem, a najdi skutocne odpovede 😉 Su prilis jednoduche, len si to komplikujes :).

    Páči sa mi

 6. pre: Čikitet on 26. Máj 2014 at 17:20 said:
  V prvom rade sa domnievas, v druhom rade – tu, srandujes 😉 ? S “hrouzou” som zistila (co mne osobne je v podstate uplne jedno, iba dievcinka to chape inak :D, a chytila sa do vlastnych sieti 😀 – dievcinka uvadzam pre emocionalny vek – max. puberta), ze je to nielen o tom istom, ale este vacsi pretlak zbytocnosti za posledne roky. Takze k tomu tolko, aj tymto “sofistikovanym” debatam a “inym sposobom zitia, atd … ” a hrania sa na nieco ;). Pravda je len Jedna a je velmi velmi jednoducha ;), ale Ty to vies .. ci? 😀

  pre: matrioshka on 26. Máj 2014 at 16:53 said:
  Tiez a skutocne reakcia hodna tak vyvinutej bytosti :D. Niekde uchytena alebo ti nic inteligentnejsie nenapadlo :D?

  Páči sa mi

   • či auraviever ci filip ci Narayana či ktokoľvek pred tým po tom alebo medzi tým kto vie no v každom prípade je tu aj keď tu byť nemusí 😀 či musí? alebo má byť? 😀

    Páči sa mi

   • Moje vnímanie/pochopenie (len sa mi to ešte nepodarilo precítiť) je momentálne takéto 🙂
    Všetko je súčasťou jedného, jedno je súčasťou všetkého.
    Jedno je 100% kompletné/dokonalé – všetko je 100% kompletné/dokonalé.
    Všetko čo stretávam, je dôsledkom mojej príťažlivosti – frekvencie, ktorú prostredníctvom mojej “gravitačnej” sily/mojej osobnej frekvencie-konfigurácie-nastavenia vysielam do “éteru” a priťahujem do svojej pozornosti 🙂
    Otázka, ktorú si po stretnutiach ako sú tomuto podobné dávam je, “Prečo som si to pritiahol do svojej pozornosti? Prečo a načo to teraz potrebujem?”
    V mojom prípade je to teraz pravdepodobne o posudzovaní a prijatí tých 100% jedného a tu mám ešte stále zopár svojich “výhrad-nejasností-nepochopení” 😀
    Teším sa a som vďačný, lebo sa mi opäť zažalo svetielko, kde môžem/treba na sebe pracovať 😉

    Páči sa mi

   • Nie, všetko je dokonalé, len si treba spomenúť-dovoliť ;), ale to vravím len za seba v zmysle môjho vnímania. O vnímaní niekoho iného neviem nič a ani to nieje moja ambícia to vedieť 😀

    Páči sa mi

   • sak to musi byt na porazenie prist ako nerozvinuta bytost medzi same rozvinute bytosti, uz tento samotny fakt musi cloveka nasrat, ale ked tieto rozvinute bytosti su este aj sami tupci, to uz je fakt nespravodlivost. Na jedneho cloveka trapenia fakt moc 😦

    Páči sa mi

   • Akoze tusim fakt vyvadza po tieto dni, ja uz sa smejem….ak plati ze ta royvobruje do opacnej vibracie aku si mal, tak to som bola riadne zaprasena 😀

    Páči sa mi

  • Gizela
   Je od teba pekné, že hľadáš medzi nami múdrosť, ale tým, že si povieš, že tu nie je, aj keby pred tebou tancovala erotické tance, tak ju nebudeš vidieť. Lebo múdrosť príde sama, ale len tam, kde sú uši a oči pripravené ju spoznať, aj keď je zahrabaná v bahne hlúposti. Lebo tí, čo spoznali Boha, pripadajú ostatným ako blázni 😀

   Páči sa mi

   • Cikitet, ach ale si namyslas, ze poznas, pretoze AK by si POZNAL, aj ty inak odpisujes, ale si na ich urovni, a to je vsjo, co k vam, uboziakom mysliacim si, ze poznaju LOL, veru, dlhooooo predlhooo vam este potrva, kym pochopite LOL
    a to vase trapne omielanie, ze som nejaka/y ten ci onen, je uz nieze trapne, ale vrchol vasho nevedomia LOL, tak verte tomu, ako ste vedeni a ani taku zakladnu vec neviete, ze to som ci nie som ten/ta ci onen/ona LOL.

    .

    Páči sa mi

   • Hodila si do vody kameň a očakávaš, že nebudú vlný? Každý s tých, ktorí sa unúvali ti odpísať, či už múdro alebo nie, ti odpísali podľa tvojich očakávaní. Tak funguje vesmír. Každá bytosť je tvoje druhé já 😀 Ak pošleš hnev, dostaneš hnev, Ak pošleš iné dostaneš iné.. hi hi, je to ako zo zrkadlami.. Ak budeš inými pohŕdať… iný budú pohŕdať tebou. To čo si vytvoríš to dostaneš ..ak to bude láska, tak ju aj dostaneš. Vždy dostávame to, čo si vytvoríme. No a ak to budeš pokladať za hlúposť.. tak to hlúposť aj bude..lebo len na tebe záleží, ako si vytvoríš to, čo k tebe príde. 😀 😉

    Páči sa mi

  • Gizela, spomenul si termíny ako zavádzanie, odvaha, nevedomosť, poznanie, bludy a rôzne ďalšie. Spôsob komunikácie, ktorý používaš vnímam ako kritiku /nesúhlas, resp. odmietanie/ – zostra a priamo – útokom na steč.
   Vnímaš príčinu, prečo takto začínaš komunikáciu? (nesúhlas, odmietanie)
   Si si vedomí, čo v tebe štartuje potrebu kritizovať priamym útokom a prečo to potrebuješ?
   (ohrozenie, nebezpečenstvo)
   Ako sa / to cítiš, keď píšeš svoje riadky v tomto štýle? (lepší nadradený, silný, nahnevaný, vystrašený)
   Predpoklady, ktoré spomínaš sa zásadným spôsob odlišujú od “poznania”, o ktorom tu píšeme a diskutujeme, ale nejaký dôvod to má, prečo si sa tu objavil práve teraz 🙂

   Možno by si celá táto zvláštne zafarbená situácia zaslúžila nový začiatok.
   Ak máš chuť a čas, mohol by si napísať svoj pohľad, ako vnímaš tému o ktorej Sun v tomto článku píše, aby sme sa na to mohli pozrieť aj z tvojho pohľadu a spraviť si na to vlastný názor, lebo o nič iné nejde (aspoň teda mne).

   Samozrejme, ak by malo byť zmyslom tvojej návštevy len pobavenie, bez ďalšej pridanej hodnoty, tak to svoj účel pre mňa už splnilo a za to Ti úprimne ďakujem 🙂

   Páči sa mi

 7. pre Čikitet on 28. Máj 2014 at 14:55 said: Nemala som ocakavania a prave preto ste sa ukazali LOL… a ty tiez … 😛 akoby ukazala ta vasa modla … mozno raz pochopite, co a preco som sa zase ja tu unuvala stracat s vami cas … time to leave :), wasting the energy.

  Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s