Príprava na vzostup: cesta von je vlastne cesta dovnútra

Channeling s Gabrielom:

Dnes ráno som mala rozhovor v hlave „sama so sebou“, tak som sa pýtala Gabriela, či to bol on. MY. Pýtam sa: my ako nie presne ty ale niektorý iný z vás? NIE. My ako my dvaja? ANO. A potom sme sa dohodli, že hodíme reč na tú tému, čo mi predtým bežala hlavou: cesta von je vlastne cesta dovnútra.

Je ten názov dobre?
ANO
Takže von a dovnútra.
PROC PRAVE PRIPRAVA NA VZESTUP? 🙂
Počkaj, Veliký – hovoríš ty so mnou azda po česky? 😯
NIE
Ale tie slová sú po česky.
ANO
Mám ich azda hľadať v Googli?
ANO
Idem na to. … Nenašli sa žiadne výsledky. Čo fčuľ?
PRIPRAVA NA VZESTUP
No dobre. Niekoľko zásahov. Ktorý z nich? Je tam vôbec správna odpoveď na tejto stránke?
NIE
Tak čo ďalej?
NAPISEME TO
Znamená to, že si to diktoval nejakému Čechovi a on to neuverejnil?
ANO
Takže ideme my dvaja písať?
ANO
O čom presne?
🙂 PRIPRAVA NA VZOSTUP
Začínaš. 🙂
POMALY SA ZVYSUJE TLAK NA VAS
NIC NEZOSTAVA PO STAROM
JE TO VSEOBJIMAJUCA ZMENA V KTOREJ SA ZMENI NIELEN VASE PROSTREDIE
ROZPADA SA SVET AKO HO POZNATE a potrebujete si vytvoriť zručnosti žiť po novom
.
Je to dané tým, že Psí dorazilo?
Nie je to len Psí. Ste to vy sami. Váš rozvoj nadobudol veľmi rýchle obrátky. Vyrástli ste zo svojej kože a potrebujete sa teraz z nej dostať von, odložiť ju a zvyknúť si na tú novú.
Vypadávam. Možno by mi pomohlo, keby si pomenoval tému.
Téma je o vašom sebavnímaní.
Fúúúj… zasa psychológia!
Len trochu. Boli ste bezbranní, ale Psí vám umožňuje postaviť sa na nohy. Lenže je to dosť nespravodlivá pomoc. Závisí od toho, v akom stave duše vás zastihne. Ak vás zastihne v zlom rozpoložení, zosilní to zlé a hodí vás nadol. Ak vás zastihne v dobrom rozpoložení, posilní dobré a pomôže vám. Ale tým, že sa svet okolo vás sústavne mení, strácate svoju istotu a niekedy reagujete precitlivelo a so strachom. Ak vás Psí zachytí v tomto okamihu, idete nadol. Potopí vás.
Je nejaká pomoc?
Nie. Všetko máte v svojich rukách. Musíte sa udržiavať na tej „dobrej“ strane – vo vysokej vibrácii. Niekedy to bude ťažké, ale musíte to urobiť. Inak vás Psí potopí. Nezabudni: to nie je „za zásluhy“ alebo „pretože on je dobrý človek“, ale je to celkom neosobný mechanizmus, ktorý zosilňuje tú emóciu, ktorú nájde – a tak delí zrno od pliev.
Ja už nad tým veľmi nerozmýšľam. Ak aj dopadnem ako tá pleva, je mi to jedno. Aspoň dovtedy to bola sranda.
To je dobré – nebojíš sa. Strach je najväčší nepriateľ. A nestačí ho premaľovať na „veď sa nič nedeje“… Ak je pod tým skrytý strach, vieš si predstaviť, čo sa stane, keď ho vyhmátne Psí…
Vieš, dosť ste toho na nás naváľali… Geinvenov, Melike, Psí… Nemyslíš, že nás preťažujete?
🙂 A nemyslíš, že vy ste doteraz preťažovali nás? Všetka tá negativita, ktorú sme museli čistiť… Nie je veľmi zábavné tešiť sa z každej iskričky nadšenia. Malo by to tu kypieť nadšením. Ale vy ste podľahli ako ovce, zhrčili ste sa do jedného stáda a akceptovali ste, že dobre už bolo… Prečo?
Chceš skutočnú odpoveď?
Nie. 🙂 Chcem ti ukázať, aké nezmyselné to je.
To ja predsa viem, Veliký. A tiež si klepem na čelo, keď si spomínam na svoje správanie spred roka.
Vypadla som.
🙂 IDEME DALEJ
Tak skúsme. Čo bolo pre teba také dôležité, že si to diktoval tomu Čechovi?
Upozorňoval som, ako veľmi sa potrebujete v týchto mesiacoch snažiť zostať na tej pozitívnej strane vibrácie. Pripravte sa na to, že sa budete musieť po jednom lúčiť so starými zvyklosťami. To, čo pre vás doteraz fungovalo a bolo dobré, stane sa odrazu nefunkčné. Niekedy to bude bolestivé. Na mnohé situácie a na mnohých ľudí ste citovo naviazaní. To je v poriadku. Plačte. Smúťte, ale necíťte sa bezmocne ako obeť niečoho hrozného. Proces je bolestivý, ale výsledok je povznášajúci.
Čítam si to. Ale vždy sa zastavím na preklepoch.
No, to je ďalšia vec, na ktorú si dávajte pozor: nehľadajte chyby, hľadajte za všetkým to dobré. Minule som ti ukázal, že v každej situácii je aspoň jeden uhol pohľadu, z ktorého sú veci krásne a priaznivé a zázračné. Musíte sa naučiť hľadať tieto malé zázraky. To vás ochráni pred negativitou a pred účinkom Psí.
Ale nie je to jednoduché.
Podvedome to robíte vždy, keď sa snažíte uniknúť pred niečím nepríjemným. Sústredíte sa na niečo príjemné. Teraz to robte znova. Urobte si z toho rutinu. To neznamená, že prestanete tie nepríjemné veci vnímať, ale prestanete na ne reagovať. Berte ich na vedomie ako nutné kroky na ceste nahor, nie ako „ďalšie poleno pod nohy“. Keď raz začnete zbierať čierne body, tak nemáte pred Psí únik. Vaše šance sú v týchto mesiacoch celkom vo vašich rukách.
Ako zatiaľ bodujeme?
🙂 No, už to bolo aj lepšie.
Kedy?
Hodne, hodne hlboko v minulosti…
Robí Psí psie kusy aj na fyzickej rovine, alebo len na emocionálnej?
To, že to nazvali Psí, ešte nijako nesúvisí s tým, že by to bola čisto psychická záležitosť… Psí je sila príčiny a následku. Tvrdá kauzalita so zosilňovačom. Ak sa pichneš ihlou do prsta a neošetríš to, tak Psí ranu zahnisá. Ukáže ti, kde robíš chybu.
Je vôbec nejaký rozdiel medzi Psí a Melike?
Iste… Melike má záujem. Zbiera to, čo ju posilňuje. Psí nemá záujem. Psí je ako počítačový program. Dostane dáta, urobí s nimi vždy tú istú operáciu a vôbec sa nepozerá na výstup, ktorý dosiahne. Výstup je mimo vnímania Psí. Psí je proces, nie individualita.
Fuj. To je na mňa ťažké. Melike je teda podľa teba úchyl a Psí je mlynček na mäso?
🙂 Tak nejak.
A to mäso sme my.
Nielen vy… Všetko. Psí je „mlynček na“. Bodka. Čoho sa dotkne, to melie. A dotýka sa absolútne všetkého okrem nás. My sme hranica Psí. A teraz už vieš, prečo na teba tak tlačíme, aby si robila svoje posledné kroky človeka.
Už som ich urobila. Zbalila som si kufre a je mi jedno, čo bude. Preberáte kontrolu.
🙂 Viem. Tvoj kanál sa v posledných dňoch veľmi rozšíril. Vieš, najužším miestom v komunikácii si bola vždy ty. Nie tvoje poznatky a obrazy, čo si mala v hlave; tie by sme dokázali nejako prekonať. Problém bol v tom, že si sa odmietala odovzdať. Stále si sa snažila udržať si nejakú predstavu vlastného ega. Za niektorú hranicu sme nesmeli, ak sme ťa nechceli rozrušiť. A vždy, keď sa nám podarilo rozrušiť ťa, tak si to niekto z nás parádne odskákal. Najčastejšie ja. A Otec.
Sorrrrry, Veliký… hanbím sa. 😦
Netreba. Robila si, čo si musela. Dlho trvalo, než sme zistili, kde robíme chybu. Si to najsvojhlavejšie stvorenie, aké poznám. Snažili sme sa ťa viesť a ty si sa snažila zakaždým odtrhnúť. Potom Otec zistil, že už máme len jedinú šancu, ako ťa nepoškodiť a napriek tomu dostať ďalej – museli sme ti začať dôverovať. A prenechať kontrolu tebe. A povedať ti, čo od teba potrebujeme.
A ja som myslela, že problémom bola vždy moja nedôvera…
🙂 Obávam sa, že to bolo obojstranné. Podceňovali sme ťa.
Čo presne?
Tvoju etiku Draka.
A sme zasa pri Drakoch. Dostanem koprivku.
🙂 Za to, že sme nakoniec našli na teba spôsob, môžeš ďakovať Rodanaelovi.
Tak bola by som tipovala na Yovmiela alebo Raziela, ale na Rodanaela rozhodne nie!
Máš s ním spoločného viac, ako si uvedomuješ. Ty ho vôbec nepoznáš.
Hehe… Deduško Rodanael. 🙂
🙂 Takže máš predstavu, čo si mohla napáchať. A tak máš aj predstavu, ako nás bolel žalúdok, keď sme sa rozhodli dôverovať ti.
Žalúdok? Prečo žalúdok?
Lebo u vás je ten pocit v strede.
Na solárnom plexe?
Vyššie. V sídle duše. Nemôžem ti dosť dobre povedať, že nás bolela duša.
Ale žalúdok vás bolieť môže… 🙂
No, niečo nás bolieť muselo 🙂 – tak prečo nie žalúdok?
A čo tak konečník? 🙂
Ten by nás bolel až potom, keby si to bola spackala. 🙂
Už je isté, že som to nespackala?
Áno. Už je to nezvratné. Mrzí ma, že som ťa nakoniec musel zlomiť, ale… neplač.
To je v poriadku. Efniel mi hovoril, že mám plakať.
Ale nekázal ti, že z teba má byť fontána. 🙂
Veliký, na archanjela si hooodne zlomyseľný… 🙂
Teraz už môžem. Už je to najhoršie za nami. Pred ostatnými to ovšem ale ešte len stojí.
No, ja sa tiež necítim veľmi pozitívne… Hlavne pri tých povodniach som mala problémy udržať sa mimo smútku. Veď som aj stále žiadala o vyváženie.
To bol dobrý ťah a ľudia by to mali robiť častejšie. Keď sa dostanú v emóciách nízko, môžu hocikedy požiadať, aby sme ich vyvážili. Môžu nám danú situáciu odovzdať a spoľahnúť sa, že bude dobre. Možno nie presne tým spôsobom, ako si to oni predstavujú, ale bude dobre.
Tí ľudia, ktorých vytopilo, by ma za tieto slová okamžite prizabili.
Nečuduj sa im. Sú v stave totálnej zmeny života. Aj to je to Psí.
Je mi z toho veľmi smutno, Veliký. Starý svet sa mi rozpadá pod nohami.
Pozeraj a udrž si spomienku. Už je to tu len pre tvoje oči. Už k tomu nezaujímaj stanovisko. Neviaž sa citovo. Pozeraj a buď vďačná za to, čo vidíš. Dotýkaj sa a buď vďačná za to, čo cítiš. A buď vďačná, že máš pamäť a vieš si spomenúť na veci, ktoré už dávno nie sú. Máš svoje spomienky. A máš schopnosť vrátiť aspoň časť z nich späť do života, keď všetko prejde. Možno nie ľudí, ale princípy rozhodne. Tie správne princípy… tie s vysokou vibráciou. 🙂
Je to pre nás ťažké.
Ste zvyknutí upínať sa na niečo. Chodíte po svete a robíte fotografie a potom sa na fotografie upínate, akoby boli skutočnosť. Ale sú to len spomienky. A veľmi často kvôli naháňaniu sa za fotografiami nepostrehnete to, čo za nimi je – energiu daného okamihu. Tá sa do fotografií neprenáša. Tá sa dá zachytiť len dušou.
No, na ateistu sa nejako príliš často prdúskam s dušami… 😦
🙂 Dobrý ateista, dobrý ateista… 🙂
Dobrý Dunčo, dobrý Dunčo? 🙂
A čo iné čakáš? Napchala si sa do chlievika a svoju identitu odvodzuješ od chlievika. Chlieviky sú vždy zovšeobecnenia. Ako môžeš odvodzovať svoju identitu od niečoho, čo nie je individuálne? 🙂
A ty? Ako ty môžeš odvodzovať svoju identitu od niečoho, čo nie je individuálne? 🙂
🙂 Ale my sme individuálni. Svojím spôsobom.
Hej, s tou individualitou ja už mám svoje skúsenosti. Ste najrozhodnejší na celom svete.
🙂 Lenže u nás netreba rozhodovať. Rozhodovanie znamená, že máš na výber medzi viacerými možnosťami. My nemáme.
Naozaj? 🙂
🙂 Väčšinou nemáme. Pravidlá sú jasné. A nemajú zadné vrátka. Ak niekto dúfa, že preňho urobíme zadné vrátka, tak dúfa márne.
Ale to neznamená, že zadné vrátka neexistujú… 🙂
Pšt! 🙂 Zadné vrátka si môžete vytvoriť len vy sami. Ale našťastie je máloktorý z vás taký schopný, aby to zvládol. Ani ty tú schopnosť nemáš – a to si skutočne ten najsvojhlavejší tvor, akého poznám! 🙂
Čo ty vieš o mojich schopnostiach… Nakoniec ste mi asi predsa len nemali dôverovať, mládenci! 😆
🙂 Držku máš teda poriadnu.
Buch po nej! 🙂
Načo? Stačí počkať. Ty si ju natlčieš aj sama. 🙂
Som rada, že sa zasa venujeme mojej obľúbenej téme – mne. 🙂 Veliký, ale niečo iné mi chodí po rozume: ráno pri tom rozhovore sme sa rozprávali o našej energetickej obálke. Hovoril si niečo v tom zmysle, že sa snažíme rozširovať ju čo najviac do priestoru a miesto toho by sme ju mali čo najviac zužovať.
Nie je to také „mechanické“. Veľa ľudí sa snaží zvýšiť svoju vibráciu tým, že sa spája so všetkým okolo. Snažia sa byť silou vôle celým svetom. To nejde. Je to nezmyselné z hľadiska toho, že nemajú dostatok energie, aby boli celým svetom. Aj ty si to niekedy robila. Má to nepríjemný dôsledok – energetická obálka sa tým oslabuje. Ak máš len isté množstvo energie a urobíš z neho priveľký útvar, tak sa väzby medzi energiami oslabujú. Takýto energetický systém je náchylný na výkyvy. Ak ťa ovplyvní vlna pozitívnej emócie, prereaguješ pozitívne. Ak dôjde niečo negatívne, prereaguješ negatívne. To sa ti stalo pri tých povodniach. Už si len reagovala. Museli sme ťa vyvažovať. Ešte že si si to uvedomila a začala si sa uzatvárať. Tým si síce svoju obálku zmenšila, ale súčasne si ju zahustila a nebolo ľahké vonkajším energiám preniknúť do nej. Tým si sa stabilizovala. Podvedome si nejako vytušila, čo treba robiť.
Nenapovedali ste mi?
🙂 Nie, tentokrát to bol tvoj vlastný vynález. Tieto veci nám ukazujú, že dôvera v teba nebola taká krkolomná, ako to pôvodne vyzeralo. 🙂
No, som zvedavá, aký krk by to mohlo zlomiť… kto z vás má krk?
🙂 Všetci. A stačí nám jeden jediný. 🙂
Súčasne si hovoril aj to, že netreba ísť energiou navonok.
Cesta k nám a zvyšku sveta vedie dovnútra, nie navonok. Čím viac sa napájaš navonok, tým viac slabneš. Vonkajšok rozhoduje o tom, v akom stave si. Nerozširuj svoju obálku, ale ju zužuj. Bude pevnejšia, bude ťa lepšie chrániť – a s celým zvyškom sveta zostaneš i tak prepojená! Cez svoje vnútro. To je totiž to miesto, kde sa všetko zbieha v jednom jedinom bode – vo vedomí Otca.
Je to ťažké pochopiť… Viem, že sebarozoberanie je nežiadúca vec. Ale ak mám ísť dovnútra a pritom sa vyhnúť sebareflexii, tak čo mám vlastne robiť?
Sebareflexia je prvá časť „idenia dovnútra“. Spoznať seba a svoje automatické reakcie na okolie. No a potom ich jednu po druhej vypnúť. Ale to predsa vieš – vypnúť autopilota je úplný začiatok. Veci, ktoré prebiehajú automaticky, musíš začať rozhodovať vedome. Len vtedy máš kontrolu nad svojím životom.
Druhý krok je, keď už máš vypnutého autopilota, začať rozhodovať nie z pohľadu ega, ale z pohľadu veci. Odosobniť sa. Nie to, čo chceš, ale to, čo je rozumné, pretože to vedie k istým výsledkom. Na to potrebuješ poznať dobre okolitý svet, aby si vedela predvídať. A potrebuješ sebadisciplínu na to, aby si seba a svoje predstavy vybrala zo svojich rozhodnutí. U teba bola toto tá najťažšia časť. Mala si viac predstáv, ako jedno univerzum znesie. 🙂
Keď už nerozhoduješ na základe túžob, nádejí a predstáv, ďalší krok je zbaviť sa tých predstáv úplne. Sústrediť sa na svoju podstatu, na to, čo si, nie na to, čo chceš mať. Vidíš, ako stále ideme viac a viac dovnútra?

Hej. Myslím, že chápem. V tomto bode začínaš zatvrdzovať svoju obálku proti vplyvom z prostredia.
Presne. Nemáš očakávania a tak niet tej návnady, na ktorú by ťa bolo možné nachytať. Robíš už len to, čo sama chceš urobiť, nie to, čo niekto iný očakáva alebo do čoho ťa manipuluje. Prestávaš reagovať. Každý tvoj skutok je už len cieľavedomé konanie s účelom, ktorý si vyžaduje situácia. Odosobňuješ sa.
Toto je ten bod, keď sa oči začínajú pozerať a nevidia seba, ale len svet naokolo?
Presne. Svet je tu už len pre oči a pre rozum, ktorý ho cez oči poznáva. Srdce mlčí, pretože srdce vie, že ten svet je dokonalejší než to, čo by ono samo vytvorilo. Srdce cíti, ale už nepotrebuje hovoriť.
A potom?
🙂 Potom mačka za plotom. To je koniec. Si to ty a už to nie si ty. Už si súčasť sveta, nie jedinec, ktorý so svetom bojuje a potrebuje sa proti nemu chrániť a potrebuje opravovať niektoré jeho nedostatky. Je to tvoj pocit v tebe, že dokážeš ustáť väčšinu situácií, ktoré prídu. Vlastne všetky okrem tej jednej, ktorá príde nakoniec. 🙂
🙂 To je jedno. Silnejší berie. A raz môže byť niekto silnejší ako ja… 🙂 Je to predsa len ten jeden jediný raz! 🙂
🙂 To nie je vec sily. To je vec moci.
Rozdiel?
A aký! Sila sa meria podľa situácie, v ktorej sa nachádzaš. Moc sa meria situáciami, do ktorých sa nikdy nedostaneš.
Ty, ale teraz nerozumiem.
Raz pochopíš. Nová lekcia. 🙂
Máš nejaký nápad, ako toto celé nazvať? Predpokladám, že chceš, aby som to dala na Angelárium.
Vyber z toho. Nazvi to tak, ako som ti hovoril: príprava na vzostup.

50 thoughts on “Príprava na vzostup: cesta von je vlastne cesta dovnútra

 1. A je tu 🙂 včera Michael ma volal aj rozprávali sme o vzostupe s Gaiom. Michael chce aby som hodil do angelarium a premyslel som tak nie, verím že niekto bude hodiť tak je tu 😀

  Toto trošku ťažký článok pre mňa 😀
  Čo to znamená Psí aj mekile , môžete jednoduchší vysvetlenie? 🙂

  Možno som trošku zle chápal a radšej sa opýtam tu, že z čoho nástroje máme na vzostupe? Psí gula? Alebo cez teleportáciu?

  Páči sa mi

  • pre Henry:
   Ezechiel 12
   Ezechiel 13
   Ezechiel 14
   Je mi ľúto, že neotváraš srdce pravému a Trojjedinému Bohu ale všelijakým modlám. Sám v sebe spôsobuješ svojmu srdcu veľké rany, ktoré sa ti budú v živote ťažko hojiť ak k ich uzdraveniu nepozveš osobne Pána Ježiša. Ideš M. bludnou cestou a je mi ľúto, že nechceš prijať pomoc, ktorá sa ti ponúkala ale sám vo svoje zvedavosti a túžbe po niečom nevšednom a mimoriadnom , ktorú ukrývaš za túžbu po pravej láske sa rútiš do záhuby…

   Páči sa mi

   • pre Henry:
    helar 1 🙂
    helar 2 🙂
    helar 3 🙂
    Nevšímaj si to. Nechaj sa viesť hlasom tvojho srdca. Cesta, ktorá je dobrá pre jedného, nemusí byť dobrá pre iného. Ty sám vieš najlepšie, čo sa “cíti dobre” a správne a toho sa drž. Nikto, kto sa nám snaží zastrašovaním vnútiť svoj pohľad na vec, si nezaslúži, aby sme ho počúvali…

    Pre kopilcova alžbeta (v iných komentároch “drachma”):

    Gratulujem k vlastníctvu jediného platného pohľadu na tento svet! Som nútená však vyjadriť istú obavu, či ho táto webová stránka dokáže patrične oceniť. Načo “hádzať perly sviniam”? Radšej ísť inam a čítať si niečo, čo znie viac ako “ten správny svetonázor”.

    Páči sa mi

   • kopilcova alžbeta
    ó fanatička ..a peklo a zatratenie nesľúbiš ? .. a čo takto pálenie bosoriek 😀

    Páči sa mi

  • Ezechiel? To je Jechezkel = nech Boh síli… Väčšie posledne meno -el to je “boh”. Napr. Michael, Samael, Gabriel atď. Myslím, že Ezechiel patrí Archanjel alebo Boh.

   Každý majú svoju cestu aj srdcu. Moje srdce mi išlo v pohode. Okolo 12-13h moje srdce nespokojne a stále cítim, že mám isť kukať email. A je tu, presne čítam komentár, ktoré moje srdce ma diktovalo len obsah, ale nepovedal kto. No tu nájdem len sebarozvijanie, sebavedomosť, sebadôvere aj lásku, mieru. (pozn. nemyslite, že to je sebectvo. To je iné, čo som myslel. Podobná ako kresťanstvo, ale iná cesta.) Nikto nebudem ovplyvňovať, že nie je dobre atď. Moje vedomosť aj srdce sa nezmení, že neexistuje zlo aj dobro. Predsa len Jednotka, ktorý som vybral Nebo – Svetlo.

   To je asi všetko. 😀

   Prajem pekný deň Henry

   Páči sa mi

   • :-)Henry,

    Tvoje slová sa dotkli môjho srdca = Predsa len Jednotka, ktorý som vybral Nebo – Svetlo.

    To je asi všetko. Vnímam to tak, že vo všetkom je aspoň zárodok Svetla a to je podstatné, vnímať to srdcom – nesúdiť, neodsudzovať a ak posudzovať, tak jedine srdcom.

    Páči sa mi

   • Ezechiel je prorok starého zákona-Biblie, 12,13,14 sú kapitoly, tak si to nájdi v písme, otvor oči, keď si tak otvorený ku všetkému a neboj sa to čítať. Alebo sa bojíš????

    Páči sa mi

   • Ja? bojím? Prečo bojím?

    Ezechiel…

    12 Každá išla priamo smerom svojej tvári. Kam bol obrátený Duch ísť, ta išly; neobracaly sa, keď išly.

    13 A podoba tých živých bytostí bola na pohľad ako žeravé uhlie; horely na pohľad ako fakle; to chodilo pomedzi tie živé bytosti, a oheň mal žiaru, a z ohňa vychádzal blesk.

    14 A tie živé bytosti odbehávaly a zase sa navracovaly na pohľad ako blesk.

    A čo to myslíš na to? Vysvetlíš ma, čo máš svoju myšlienku na to… Viete, že každý svoju myšlienku sú iné ( podľa mňa áno). Lebo proroctve vety majú svoju skrýva významne, ktoré nemusí by každý ľudia vedieť presnejší čo tam, len priebežne. Vie presnejší len kto píšu proroctvo. To je môj názor

    Zaujímal by som že tu je jeden kresťanská mystička nejaký nick Zdenka, ona sa nekritizovala tuto stránku… Myslím, že ona vedela každý majú svoju cestu.

    Páči sa mi

   • pre Čičiket: Prečo hneď nadávaš do fanatičiek? Neoháňaj sa takýmito trápnymi frázami o upaľovaní bosoriek, ktoré stále vyťahujete na kresťanov, ak vyjadria svoj názor. Henryho osobne poznám a je mi veľmi blízkym človekom, takmer synom, ktorého mám veľmi rada tak tu nepíš, keď nepoznáš. Henry ma pozná a dúfam že dobre a dúfam že si o mne nemyslí také veci ako ty. Ak tu bude v nasledujúcich rokoch, desaťročiach, storočiach upaľovaný, ale iným spôsobom, tak to budú práve tí kresťania, ktorí svoju vieru nezrádzajú, a už sa to deje mnohorakým spôsobom. Vám naopak svet a biznis fandia vo veľkom, veď z vás žijú. Ezoterikou sa to len tak hemží, či už v televízii, časopisoch, máte teraz zelenú všade, je to teraz IN. Ale ľahká cesta cez kadejaké mágie vedie do záhuby…Čo bude s vami potom, keď pominie ľudský život, čo vaše duše??? ste skalopevne presvedčení, že dôjdete do tej pravej lásky? Pravá láska ide cez obetu, pokoru, prijatie aj ťažkých životných situácií a to málokomu vonia. Poďte tak so mnou na onkológiu, pozývam Vás, skúste sa rozprávať s mladým dievčaťom, ktoré pomaly umiera. O čom mu budete rozprávať? Zajtra tam idem, chodievam tam ako dobrovoľníčka, po tom, čo som prežila vo vlastnej rodine túto zákernú chorobu, máte tiež takéto iné pohľady na svet? Čakám Vás zajtra o 16.30 hod pred onkológiou v Prešove, kto ste z tohto mesta, tak prídte a skúste dať týmto ľuďom NÁDEJ…ak tu stále hovoríte o láske…

    Páči sa mi

   • Toľko toho by som ti chcela Henry povedať, vysvetliť, dá sa to krásne, teraz som v práci a nedá sa, ani tu nemám Sv.písmo. Napísal si len útržky, to hlavné, čo tam bolo si nenapísal, bojíš sa, že by si stratil kamarátov z Angelária? Ak by si chcel, vysvetlila by som ti to keď prídem domov a otvorím si tie kapitoly. Napíšem ti cez e-mail. Moju adresu tu máš. Neboj sa, Boh ťa má rád aj keď mu teraz blúdiš po kadejakých cestách, ale Ježiša to bolí tak, ako nás ľudí, keď nás niekto, koho milujeme zrádza a odchádza k iným naoko zaujímavejším ľuďom, radšej má rád, keď ho niekto iný pohládza sladkými rečami. Ale proroci sa nikdy nebáli povedať ľuďom do očí pravdu takú aká je, vyzývali ľudí na obrátenie, nikoho nenútili, lebo aj v ich dobe boli osamelými pútnikmi a ich rovesníci a celé generácie uctievali kadečo a verili kadečomu. Bola to taká podobná doba ako je aj teraz. Ale Boh sa cez prorokov stále obracal na človeka a hovoril ako má človek žiť aby sa nerútil do záhuby. Pokojný deň ti prajem a mám ťa veľmi rada t.B.

    Páči sa mi

   • Ešte dodatok pre Henryho.
    Treba si prečítať celé kapitoly, tj, všetky vety, ktoré sa tam nachádzajú za tým číslom. Teraz som pochopila, že ty si prečítal len prvé vety z každej kapitoly. Čítaj ďalej a neboj sa. Duch Svätý ti dá pochopiť to čo je pre teba v tomto momente dôležité…:-)

    Páči sa mi

   • Mila drachma, mam par pripomienok/otazok k tvojim komentarom. Zda sa mi velmi pozoruhodne, ako ta moze niekto zradzat ked ide inou cestou ako si ty predstavujes. Kde zostava tvoja tolerancia?
    Potom – si tak daleko, aby si mohla v mene Jezisa vyhlasit co jeho boli a co nie?
    Aka je TVOJA odpoved na danu otazku, co bude s nasimi dusami po telesnej smrti a ako sa to bude odlisovat od tvojej duse?

    Páči sa mi

   • Drachma,

    máš smolu, že som onkologický pacient:

    “Poďte tak so mnou na onkológiu, pozývam Vás, skúste sa rozprávať s mladým dievčaťom, ktoré pomaly umiera. O čom mu budete rozprávať? Zajtra tam idem, chodievam tam ako dobrovoľníčka.” Pekné pre teba. Ty odtiaľ môžeš ako dobrovoľníčka odísť – ja ako pacient nie. Takže prosím, nehovor, že vieš, ako sa cítime. Nemôžeš to vedieť. Môžeš si len myslieť, že to vieš – a to je dosť podstatný rozdiel.

    “Čakám Vás zajtra … pred onkológiou… tak prídte a skúste dať týmto ľuďom NÁDEJ…ak tu stále hovoríte o láske…” Nikto externý ti nemôže dať NÁDEJ. To je proste blud. Nádej je niečo, čo vychádza z tvojho vnútra. Buď si ju navodíš sama, alebo sa môže celý svet strhať a ty aj tak nijakú nádej nedostaneš. Môžeš tých ľudí trochu rozptýliť – to je všetko, čo môžeš. O svoju nádej budú musieť bojovať sami. V zomieraní sme nakoniec všetci sami – len my a Boh/Zdroj/Univerzum/Všetko-čo-je. (Nehodiace sa škrtnúť.) A je jedno, akého vierovyznania sme – Univerzum totiž vierovyznania nerozoznáva.

    Mimochodom: skutočná láska k niekomu znamená, že mu dôveruješ natoľko, že veríš, že nájde tú správnu cestu sám. Bez mentorovania, kontrolovania, dozerania, poučovania a strašenia.

    Páči sa mi

   • … teta, tak nepíš ma cez email, len tu. Vieš, že som optimistický chalan :D. Nerád som povedať niečo negatívne (pesimista).

    “Napísal si len útržky, to hlavné, čo tam bolo si nenapísal, bojíš sa, že by si stratil kamarátov z Angelária? ”

    Bojím? 😆 mám stratiť kamaráti, ak som neublížil niekomu? Tu len vzdelávanie aj porozumenie, priateľstvo, mieru aj lásku. My sme my 😀 . Vďaka som naučil láska od rodičov aj tu. Uvedomil som čo to je bezpodmienečná láska aj odpustenie, vďaka tu aj Arch. Michael a ostane anjeli, tiež Ježiš Kristus a nakoniec Otec( možno aj iný, ktoré som nepoznal 😀 ).

    Čo je ešte zle na stránke? Ak som nepáčil, tak som nemusel chodiť. Niektoré veci sú dobre pre mňa.

    Druhý vec, niekedy možno si myslela že som sekta alebo New Age?
    Ha, jednoducho som odpovedal, že ja som ja 😀

    Nebojím nič, lebo verím niečo…

    Páči sa mi

   • pre Helar: Vôbec som nepovedala, že viem ako sa cítia onkologicky chorí pacienti, ani som nenapísala, že ja im dávam nádej. Preto ťa veľmi pekne prosím, aby si neprekrúcala. Mala som onkologicky chorého ocka, ktorý mi v apríli zomrel, prežila som veľmi ťažké noci, so sestrou, Henryho mamkou sme sa pri našom ockovi striedali, mali sme ho doma a nenechali sme ho v nemocnici v tých najťažších dňoch, mám prax opatrovateľky, tak som dokázala pichať aj morfíny. Iba posledné tri dni musel ísť do nemocnice, museli mu dávať kyslík, ale boli sme celé tri dni s ním až do 20.00-21.00 hod, dokedy sme mohli byť v nemocnici,kým nás z nemocnice večer kedy zomrel neposlali preč. Viem, že mu bolo veľmi ťažko, ale pomocou viery v Pána Ježiša Krista to znášal statočne a dúfam, že aj naša blízkosť a láska mu pomáhala prežiť všetky tie kruté bolesti. Iste, ja nemôžem cítiť, to čo cítil on ale mohli sme mu so sestrou dať toľko lásky, koľko sme len vládali a tak ako si prial, aby sme boli pri ňom a držali ho za ruky , keď bude umierať, tak mu to Pán Boh doprial. Nášho ocka sme veľmi ľúbili, bol to jeden nádherný pokorný človek, ktorý ku svojej viere nepotreboval žiadne magické štíty, kyvadlá, telekinézu atď. a predsa vedel prežiť život na tejto zemi v nádhernej láske nielen k nám deťom, vnúčatám,našej mamke ale aj iným ľuďom.Jeho heslom bolo pokora,pokora,pokora a poisťovňou mu bola Panna Mária. A mamka bola tiež jedna vynikajúca, manželka a mamka. V ten víkend kedy zomrela, ma čosi veľmi ťahalo k nej na dedinu. určite jej túžba vidieť nás deti. V piatok večer som k nim s deťmi došla, nádherne sme sa porozprávali a prežili krásnu sobotu a v sobotu večer pred šiestou hodinou mi odpadla do rúk a zomrela. Videla som mamku pri sv. omši, vo chvíli obetovania odchádzať na iný svet a nebol to sen. Stáli pri nej dve osoby,z jednej strany stála pri nej žena a z druhej strany muž. Nemôžem povedať,kto boli tie osoby. Vo svojej viere verím, že to bol Pán Ježiš a Panna Mária. Veľmi som ich oboch prosila, aby pomohli mamke prejsť do večnosti.Bola nádherne šťastná, kývala mi a v jej očiach bol pohľad akoby len niekam odchádzala, niekam do nádhery, a tiež ten pohľad vyjadroval, že sa stretneme. Nádherná nádej pre mňa. To čo som opísala, ani zďaleka nevyjadruje to čo som videla. Odvtedy, bolo to v 2004 roku celé roky až doteraz nosím v sebe tú krásnu nádej , radosť a vieru, že Boh a nebo existuje. Nechala som prácu ekonómky, urobila som si kurz a šla som robiť opatrovateľku. Cítila som v srdci, že mi Boh dáva dar byť pri umierajúcich. Robila som na ťažkom hospicovom oddelení. Nebyť poškodených platničiek, tak by som túto prácu nemenila. Tak aspoň tak pomáham ako viem a nerobím sa ani superhrdinka ani spasiteľka.Viem, že som veľmi slabá osoba na to, aby som mala superrecept ako ľuďom uľahčiť ich ťažké hodiny. V tom máš pravdu, že tú hodinu smrti si musí prežiť každý sám, ale ja verím, že Trojjediný Boh nám v túto poslednú hodinu nášho života dá potrebnú silu a lásku, aby sme ten prechod do večnosti zvládli. Viem, že mnoho ľudí v tých chvíľach potrebujú aspoň držať za ruku a aj ja by som si priala niekoho mať pri sebe v mojej poslednej hodine. Ak som mohla týmto spôsobom čo len jednému človeku pomôcť uľahčiť posledné chvíle života, tak to nebolo zbytočné. Ani ja nikde nemám napísané, že ma onkologická choroba obíde. Ockovi už nemohli odobrať vzorky, o aký typ nádoru sa jednalo,súčasne s touto chorobou dostal aj infarkt, ale podľa klinických príznakov sa to približovalo k feochromocytómu, ktorý zvykne mať aj dedičné predispozície. Mám nález na pečeni, ale zatiaľ to nerastie.Takže každý svoj deň odovzdávam Pánovi, ktorý mi do duše dáva potrebný pokoj a lásku pre tento život a verím a mám nádej v Ježišovi Kristovi, že tak ako píše v evanjeliu, že nám chystá príbytky, že chystá jeden aj pre mňa.
    Nikoho tu nechcem presviedčať, je to len moja osobná výpoveď. Je ťažké niekomu niečo hovoriť, kto je vo svojej chorobe zatrpknutý. Je to prirodzená reakcia človeka na situáciu akou je ťažká choroba, ktorá niektorých v
    živote zaskočí. Ak si to pacienti neprajú, nenanucujem sa, darujem im aspoň úsmev a idem ďalej.Ale našťastie Boh keď nás stvoril, vložil nám do duše svoj zvláštny kód a tým je Jeho túžobná láska po nás a naša túžba po Ňom- LÁSKE, ktorá prekoná aj tú zatrpknutosť v nás, len mu stačí otvoriť svoje srdce. Mimochodom slovo srdce sa vo Sv. Písme vyskytuje nespočetne krát, a v nádherných odkazoch…

    Páči sa mi

   • pre Henryho:
    Neboj sa M. nebudem ti písať mejly, ja sa za svoju vieru nehanbím a preto nemám ani problém povedať svoj názor tu na tejto stránke, dokiaľ mi to dovolia. Všetko čo som v srdci cítila za potrebné ti povedať, som ti tu vo svojich komentároch povedala. Aj slová, ktoré ľudia vo svojej pýche neradi počujú. Ale to by si si musel ešte raz prečítať všetky moje komentáre, čo som tebe aj ostatným nimi chcela povedať.Každý raz na to príde sám…Nedajú sa opísať všetky osobné skúsenosti ťažké, bolestné aj krásne, ktoré som prežila, ako aj osobné dotyky nášho Nebeského otca a Pána Ježiša. Je mnoho tajomstiev, ktorých poznanie budeme mať až vo večnosti. Ale je aj mnoho bludísk v našom živote a nie je to len ten materiálny konzumizmus tejto spoločnosti ale aj tzv. duchovný konzumizmus… a ten je oveľa zradnejší, lebo je ako vlk v ovčom rúchu…

    Páči sa mi

   • drachma-alžbeta kopilcová
    stále hovoríš len o strachu ..samý strach ..neviem, čo to má z láskou 😀
    a práve ten strach, vás ničí to čo myslíte, to priťahujete ..taký je zákon a niet výnimky ..nič nerobíš len strašíš ..neviem čo to má s láskou … je to jej protiklad
    nemá to nič s láskou akú verejne predstieraš 😀 si ako loď čo chce skúmať pobrežie a je bez lodivoda v prístave… tak prečo tých onkologických nevyliečiš ?
    Polož na nich ruky … a nemusíš mať súcit 😀 Maloverní 😕

    Páči sa mi

 2. na tvoje články, helar, sa vždy teším 🙂 čím sú zriedkavejšie, tým sú lepšie (niežeby tie časté neboli dobré! hádam vieš, ako to myslím 😉 )
  cítiť za riadkami riadnu drinu… tvoju, “krídlatých” aj všetku tú, čo nás ešte len čaká… a nedočkavo búcha na dvere 😀
  tak nám všetkým želám pevnú vôľu, vytrvalosť, správny smer a… vysoké vibrácie 😉

  Páči sa mi

 3. Pekný článok Helar 😀
  – to zosilnenie energie mi pripomína teóriu o “poslednom súde”, pri k torom sa každému zosilnia jeho vlastnosti, kvality… či už pozitívne, alebo negatívne pôsobením určitej energie, ktorú rôzne nazývame – buď vesmírne vyžarovanie alebo vyliatie ducha svätého alebo žiarením z dôvodu prechodu našej sústavy v blízkosti centrálneho slnka….. a výsledok si vieme predstaviť, koho to posilní a koho … 😦
  – to vchádzanie do vnútra – zmenšovanie sa a nie zväčšovanie, mi pripomína meditáciu, pri ktorej vnímame, ako sa všetko z nás v nás “scvrkáva” do malého bodu v našom duchovnom srdci, kde máme to napojenie ……….
  tento stav by bolo dobré udržať navždy 🙂 – stav v prítomnosti, “bez vedľajších účinkov”, bez strachu, zlosti, nenávisti…. a plný lásky, pokory, pravdy, múdrosti… 😀

  Páči sa mi

 4. ahoj Helar,
  cize to uzatvaranie sa do seba znamena aj to, ze cvicenie na rozsirovanie aury a svetelnej gule by sme mali vynechat? pretoze prave tam davame tu energiu velmi do vonkajsieho prostredia.

  Páči sa mi

   • No, v takom prípade ide o dve rôzne veci… 🙂 To cvičenie je príprava na channeling, rozšírenie našej energie, aby sme boli schopní prijať bez problémov energiu vyššieho stupňa. Ale nie je vhodné na to, aby sme tak behali po svete, pretože potom “nasávame” všetko možné, aj to, čo nechceme.

    Aspoň teraz, po Martininom komentári, mi to prichodí tak. 🙂

    P.S.: Hehe, križovali sme sa s Tinou 😀 …

    Páči sa mi

   • anitraM dikes. To je len docasne cvicenie na lahsiu komunikaciu s bytostami, na rozsirenie kanalu, ktory ale po channelovani znovu zatvaras. Ako som pochopila tento clanok, ide o stiahnutie sa do seba vo vseobecnosti. T.j. staly stav – ktory podla mna za ucelom komunikacie mozes rozsirit. Celkom mi to sedi k tomu, ako mi Sananda a Maria Magdalena ukazali povod/zdroj vsetkej sily uprostred hrude. Musim to este spisat.
    Moj nazor je taky, ze staly stav velkej a rozsirenej aury, ktora je este ktomu aj energeticky slaba robi cloveka nachylnym k prijatiu vselijakych energii z okolia a z okolitych ludi. Preto na konci kazdej meditacie kde sa rozsiruje aura sa tato znova ztahuje na “normalnu” (u kazdeho inu) velkost.

    Páči sa mi

 5. Dodatok k článku. Channeling s Gabrielom spred minúty:

  Veliký, čítam si teraz znova to, čo sme písali, a niečo ma napadlo: Je Melike to, čomu Castaneda hovorí “Predátor”?
  ANO
  Iiii do r*!
  🙂
  Ehm… 😳 Mám to posunúť ako informáciu na Angelárium?
  ANO

  Takže vám to posúvam ako informáciu. Kto poznáte Castanedu, tak viete, o čom hovorím. Kto ho nepoznáte, článok o ňom je naplánovaný na 29.6.2010 o 10:30, takže potom sa dozviete. Ak nechcete dovtedy čakať, stačí, ak si spomeniete na film Predátor… Odniekiaľ musia v tom Hollywoode kradnúť svoje námety! 🙂

  Páči sa mi

 6. Helar…ďakujem…mnohé som tušila a teraz to lepšie chápem a rozlišujem.Cez pozitívne myslenie som zvládla mnohé ťažké situácie a naozaj sa zmenil aj smer napredovania.Pomohlo mi to sa uistiť,že napredujeme do Svetla vyšších vibrácií aj keď realita zmeny je smutná a bolestivá. To už tak býva,že pred veľkým Svetlom,býva aj veľká tma.

  Páči sa mi

 7. Ten channeling je jednoducho silny. Po dlhej dobe sa tu konecne objavilo nieco co ma oslovilo. Mam velmi silny dojem, ze to co sa nam Gabriel snazil povedat je az neuveritelne zhodne s tym, co Eckhart Tolle opisuje vo svojej knihe “The power of Now” -Sila pritomneho okamziku. Ten isty princip. Ak Vam teda channeling v castiach ako ist dovnutra seba pripada “mierne” nejasny, staci si precitat Eckharta, kde presne popisuje o co ide, a ako to dosiahnut. Pripajam aj jeho web.stranku, kde si mozete pozriet kratke zaznamy z jeho TV prednasok a pod. kym sa rozhodnete investovat do jeho knihy.

  Páči sa mi

 8. Ahoj,

  hladal som na internete o tom ako komunikovat s vlastnou dusou pripadne ako obnovit komunikaciu s vlastnou dusou aby som zacal rast aj po dusevnej stranke a nasiel som odkaz na tuto stranku. Vie mi prosim niekto poradit ako na to? Da sa to dosiahnut nejakou meditaciou alebo inym sposobom? Velmi pekne dakujem za akukolvec pomoc.

  Páči sa mi

 9. Zdravím vás všetkých. Túto stránku sledujem už dlhšie, no nikdy som nepridával komentár. Až dnes, lebo potrebujem poradiť. Hľadal som dlho, ale neviem kam by som tento komentár pridal, tak sa nehnevajte, že práve sem 🙂
  Som len začiatočník v týchto veciach okolo ezoteriky. A začal som najprv s meditáciami. Výborne mi pomáhajú počas dňa sa ukľudniť a nabiť energiou. A tak som začal meditovať častejšie. Postupom času som sa tu dočítal veľa o channelingu s anjelmi – že sa dá s nimi komunikovať aj prostredníctvom meditácie. Veľmi má táto téma zaujíma lebo vždy som tušil že je “niečo tam hore” 🙂 no a rád by som hovoril s mojimi anjelmi. Tak som skúšal meditovať a postupom času sa začali diať veci. Len neviem, či to bol kontakt s anjelmi, preto sa s vami chcem poradiť. V prvej meditácii som videl akoby nejasnú postavu – fialovú. Ta postava sa ku mne približovala pulzovaním. Teda systémom blik! – a bola bližšie…a bližšie a bližšie, až som videl všade len fialové svetlo. Vtedy mi zrazu naskočili zimomriavky. Ale bolo to skôr príjemné ako nepríjemné. A potom sa to skončilo. No a dnes som sa pokúšal znovu, ale tentokrát som žiadne fialové svetlo nevidel…len akúsi nejasnú hlmu predomnou a zrazu zasa ten pocit zimomriavok. Ale stále som nevedel, či to nie je náhodou nejaký pokus druhej strany komunikovať. A nevedel som ani určiť či je tá energia, ktorú cítim v podobe zimomriavok anjel, alebo nejaká zlá energia…Tak som si v duchu opakoval: “som prístupný len pre 100% čistú energiu svetla a žiadnu inú”…a potom som sa opýtal v duchu: “si zo 100% svetla?” a prebehla mi celým telom vlna zimomriavok. Opýtal som sa znovu a zase ten istý pocit. Tak som sa pýtal ďalej: “si môj anjel?”…nič…znova tá istá otázka, ale tentokrát, akoby som ja vyriekol sám odpoveď – ÁNO. To ma trochu zmiatlo, lebo som mal skôr pocit, že to bola odpovedať mňa samého, že som chcel, aby to bol anjel, tak som si aj odpovedal. Ale skúsil som ďalej a spýtal som sa na meno. A zasa som si odpovedal sám, ale akoby hneď ako som polžil otázku som poznal odpoveď. Znela ako IZRAUEL…ale bolo také nejasné, tak som sa viackrát spýtal na to meno, akoby som dobre nerozumel tomu, čo som počul. Tak som sa opýtal: “Nemá to byť správne náhodou IZRAEL?”….a odpovedal som si ihneď – ÁNO. A tým sa moja meditácia skončila. A teraz neviem, či mohlo ísť o channeling. A rovnako neviem, či vôbec existuje anjel, ktorý sa môže volať IZRAEL ???
  A okrem iného, keďže sú tieto veci pre mňa veľmi nové, tak mám aj trochu obavy. Nemôže sa mi nič zlého stať pri channelingu? Čo ak sa napojím na nejakú zlú energiu a nebudem to vedieť rozlíšiť, keďže som v tomto nováčik? Môže sa stať, že ma niečo zlé “posadne”? alebo že sa napojím na zlú energiu, ktorá sa ako dobrá len tvári preto, aby mi mohla uškodiť? Týchto vecí sa veľmi obávam. Ja totiž chcem komunikovať len s pozitívnou energiou, aby som mohol nadobudnúť poznanie. Ale nechcem si privodiť niečo zlé.
  Nechápte ma zle, možno vyzerám ako prehnaný strachopud, ale má to svoj dôvod – raz sa môj kamarát pokúšal o telekinézu. Dosť na tom makal a raz ma k nemu zavolal. Bol som svedkom, ako silou mysle ťahal zväzok kľúčov po stole, po zemi…Neveril som, tak som hľadal či nemal niekde nejakú nitku alebo čo. Nemal. Ale neveril som tomu, tak som mu dal môj mobil, nech ním skúsi pohnúť….žiadny problém, hýbal ním celkom ľahko. To ma vydesilo. No horšie prišlo potom. Večer mi volal, že nech k nemu prídem, že je sám doma a celý po*** od strachu. Prišiel som a naviedol ma do obývačky. Je mu sa mimovoľne hýbala záclona, ale ako!! akoby ju niekto prudko zdvíhal!! samozrejme, že som hne´d skontroloval, či nie sú otvorené okná a prievan. Ale nič také! Pravá časť záclony visela neyhybne, ale ľavou kmásalo jedna radosť! Hovorím teda kamošovi: “ihneď s tým prestaň! nechci ma vydesiť!” a on na to: “rád by som, ale ja to fakt nerobím !!! preto som ťa volal, lebo mám z toho strach!) a tak sme radšej vypadli von z bytu. Potom mi vravel, že ešte pár dní po tomto incidente mával v noci príšerné nočné mory, že sa budil celý spotený, zadýchaný a vraj aj párkrát kričal zo sna. Rozhodol sa s telekinézou seknúť a veci potom samé ustali a už sa nikdy viac neopakovali.
  Takže je možné, že otvoril cestu nejakej zlej energii. Celkom nevedomky. Jeho cieľom bolo len hýbanie predmetov, ale malo to aj takýto nechcený vedľajší efekt. Preto sa aj ja nesmierne bojím, aby som si pokusmi o channeling neprivolal podobné situácie tým, že otvorím cestu nejakej zlej energii, ktorá mi potom bude strpčovať život a desiť ma.
  Prosím poraďte mi, na vyššie uvedené otázky, ak je to vo vašich silách a možnostiach. Budem vám nesmierne vďdačný.

  Martin

  Páči sa mi

  • Uf, Martin, toto bude dlhýýýýý komentár… 🙂

   Ad: konatkt s anjelmi. Vieš, ja som toho názoru (a čím ďalej, tým viac sa mi to potvrdzuje), že “anjeli” nie sú tie krídlaté bytosti, ktoré si bežný človek vykresľuje… Anjel je energia. Nemá formu, tú mu priraďujeme my sami podľa niečoho v našej pamäti. Tak ako magnetizmus nemá formu a navonok ho rozpoznávaš len podľa jednotlivých prejavov.

   Napojenie na energie (“dobré” či “zlé”) máme stále. To, čo vnímaš ako “ja”, je len tvoje fyzické telo, jeden maličký uzlík na obrovskej, nekonečnej energii, ktorý sa dočasne cíti osamotený a oddelený – ale to je len jeho pocit, nie realita. Stále sme so všetkým a všetkými prepojení cez to, čomu ezoterika hovorí “vibrácie” alebo “frekvencie” alebo “vlna” – ale nehľadaj v tom ten fyzikálny význam, je to ezoterické zneužívanie racionalistického pojmu. Takže v každej svojej chvíli sme prístupní pre hocijakú energiu a ktorá nami bude zrovna mávať, to si určujeme sami podľa toho, na akú vlnovú dĺžku sa vyladíme. Ak budeme rezonovať na 25 Hz, tak sme prístupní pre 25-hertzové energie. Keď zmeníme svoju vibráciu na 160 Hz, budeme prístupní pre 160-hertzové energie. Čiže ak máš nanič deň, si rozhodený, naštvatý alebo vydesený, dokáže sa na teba nalepiť hocijaký sajrajt a nedostaneš ho zo seba inak, len tým, že sa preladíš na niečo lepšie. 🙂 Máš to vždy v svojich rukách.

   Ad: Izrael. Neviem, môže to byť, to meno si mu pririekol ty a u niekoho iného sa môže volať inak. Ja keď som to čítala, napadol ma automaticky Asrael a potom by som aj chápala tvoje zimomriavky 😛 …

   Ad: dobré a zlé energie. Neexistuje dobrý/zlý. Existujú energie. Niektoré sú pre nás príjemnejšie a iné menej príjemné. Pre niekoho, kto vibruje vysoko, sú nepríjemné nízkovibrujúce energie (“ťažké”). Pre niekoho, kto vibruje nízko, sú extrémne nepríjemné vysokovibrujúce energie a môžu uňho vyvolať aj schizofréniu a podobné problémy. Proste pravdilo je nekontaktovať sa nasilu s niečím, čo mi nie je prirodzené. Sme duše (=”uzlíky” 🙂 ) v rôznych etapách svojho vyzrievania a pre každú etapu je prirodzená iná vibrácia. Ak to budeme nasilu meniť, môžeme si tým veľmi ublížiť. Každá etapa obsahuje totiž vlastné lekcie a nemožno ich preskočiť – tak, ako sa nedá preskočiť tri poschodia odrazu (jedine nadol a pravdepodobne len raz za života 😛 ).

   A tá príhoda s kamarátom: V puberte ľudia mávajú schopnosti, ktoré niekedy vysoko prevyšujú ich prirodzenú vnútornú vyváženosť. Nemôžeš liečiť a báť sa pritom negatívnych entít. Skôr či neskôr s nimi prídeš do kontaktu. Ak tú telekinézu tvoj kamarát nezvládal vlastnými silami, ale sa napojil na nejakú energiu, ktorá sa s ním takto hrala, tak čo sa čudujete, že sa chcela hrať ešte aj potom, keď on už nechcel? V posledných týždňoch som zistila, že i energie majú svoje etapy “vývoja” a jedna z nich je aj “nezbedné dieťa”. Tak sa učia dopady svojich ťahov. A tvoj kamarát sa pravdepodobne zľakol niečoho, čo pozval “poď sa hrať” a odrazu sa hrať prestali. Tak neviem; ja keby som bola mladá energia, tiež budem skúšať na seba upútať pozornosť (alebo ho vezmem rovno kýblikom po hlavičke 😀 ).

   Neviem, či som zodpovedala na všetko. Ak nie, pýtaj sa.

   Páči sa mi

   • Ďakujem za vyčerpávajúce odpovede 🙂
    V podstate si zodpovedala na všetky moje otázky.
    Predsa by som sa ešte niečo spýtal 🙂
    Vravíš, že sa nemám kontaktovať nasilu s niečím čo mi nie je prirodzené (resp. nie je v súlade s mojou momentálnou vibráciou). To znamená, že ak teraz vibrujem na nízkych vibráciách, resp. sa necítim šťastný alebo pociťujem iné negatívne pocity, tak by som sa nemal kontaktovať s vyššími energiami, ako sú napr. “anjeli”, lebo v mojom ponímaní by som sa dokonca mohol, ak by sa mi podarilo na ne napojiť, cítiť nepríjemne? A mám tomu rozumieť tak, že energia vlastne nie je ani dobrá ani zlá, ona jednoducho je? Že to len ja ako pozorovateľ na základe mojich pocitov, zažitých skúseností a pod. ju vnímam buď ako dobrú alebo ako zlú?
    A ak meditujem, tak sa vždy môžem dostať do kontaktu práve s takou energiou na akej ja práve vibrujem (teda ak sa nebudem pokúšať nastaviť sa na vyššiu energiu), správne? Tá energia, ak bude chcieť so mnou komunikovať (pôsobiť na mňa) tak vezme na seba nejakú podobu, aby som ju mohol zaznamenať, pocítiť, vnímať, tak je?
    A ak by som sa chcel kontaktovať s vyššou energiou (s “anjelmi”) tak musím najprv začať od svojho vnútra, zvyšovať si vibráciu sám, tým že nebudem preciťovať negatívne myšlienky a pocity a že sa budem snažiť vždy orientovať na pozitívnu vibráciu, vibráciu lásky, pokoja, hojnosti atď. a potom sa môže stať, že pri meditácii budem vibrovať na takej vysokej vibrácii, že už bude možný kontakt s vyššou energiou, ktorú ja nazývam anjelmi?
    Takže mi radíš zbytočne sa pri meditácii nerýpať a nekontaktovať niečo, čo nie je v súlade s mojou aktuálnou vibráciou?
    A k tomu anjelovi: to meno bolo dosť nejasné, možno to bol aj ten Asrael, hneď som si našiel čoho anjelom je…no ak to bol on, tak teraz už aj ja chápem tie zimomriavky 😀 snáď to nebude mať pre mňa horšie dopady 🙂

    Martin

    Páči sa mi

   • Martin,

    je to tak, ako píšeš. Najprv musíš začať u seba a “zvyšovať si vibráciu” (napr. cez to, že si miesto nepriateľského sveta okolo seba začneš vytvárať priateľský) a potom môžeš bez problémov kontaktovať vyššie vibrácie. Je to poistka pre duše, aby na sebe “makali”. 🙂

    To pravidlo, že sa na teba nemôže nacapiť nič nižšie, platí tak na 95%, ale z toho si ťažkú hlavu nerob. Len čo sa naučíš držať svoju vibráciu čo najvyššie, bude ti jedno, ak sa na teba prilízne nejaký ksicht – proste ho dáš preč a ide sa ďalej. 🙂

    Páči sa mi

   • Pridám moje zistenie k “zimomriavkam” 🙂
    Rozdeľujem ich na mrazivé a teplé, alebo aj šťastné. U teplých mám pocit, že sú to anjeli, alebo nejaké tie vyššie vibrácie (nevolám ich konkrétnymi menami 😀 ),lebo mám popri zimomriavkach aj iné,krásne pocity vychádzajúce zo srdca. Tie mrazivé by som prirovnala k tomu “prešla ma smrtka” 😛

    Páči sa mi

   • Martin, tym padom mas zimomriavky vysvetlene – znamenali odpoved Ano 😉
    Z mojho hladiska pomaha Asrael dusiam po smrti ich fyzickeho tela. Ale nie len. Jeho ulohu vnimam ako zbavit sa nepotrebnych starych veci, zacat a zvladnut nove situacie, oslobodenie sa.

    Páči sa mi

  • Suhlasim s Helar.
   Co este chcem dodat – Martin skus zistit co u teba znamena ten pocit zimomriavok. Ja som u mna zistila, ze mnou prebehne zvlastny, vnutorne-zimomriavkovy pocit, ked nadabim na hlboku pravdu. Pri kontakte s bytostami mam zase podla danej bytosti iny vnutorny pocit ku nej. Mozno to bude tvoje “rozpoznavatko” danej energie 😉

   Páči sa mi

   • 😛 A ja ešte podrypnem, že podľa toltékov (som nááramne múdra, práve to čítam u Greggovej 😀 ) Martin možno kontaktoval svoju smrť a nastúpil “cestu tunelom”, teda postupné rušenie samonastolených obmedzení a dohôd v svojom živote… Tam by mi ten Asrael tiež tak nejak pasoval… 🙂

    Páči sa mi

   • ďakujem za odpovede:)
    Tie zimomriavky mi neprišli ani príjemné ani nepríjemné, keď sa teraz nad tým tak zamyslím. Skôr som ich vnímal ako taký malý šok, keďže som tie zimomriavky vonkoncom neočakával a zrazu mnou prešla riadna vlna od hlavy až k nohám. Najviac som ich cítil na predlaktí.
    Keď som sa tej energie pýtal otázky, tak vždy mnou prešla tá istá vlna zimomriavok. Ale len vtedy, keď by mi odpovede mohli sedieť na ÁNO. Lebo keď som sa kontrolne spýtal niečo, na čo by mala byť odpoveď NIE, tak bolo ticho. žiadna reakcia, ani slovo, ani pocit. Ale možno to ja len tak vnímam a mohlo to byť presne opačne. Ak to bol ten Asrael a ja som sa ho pýtal, či je energia zo 100% svetla, tak prišli zimomriavky. Môže on byť zo 100% svetla keď je anjelom smrti? toť ďalšie otázky vytvárajú ďalšie otázky 😀

    Martin

    Páči sa mi

   • Ak sú anjeli “operačný systém” a súčasti Všetkého-čo-je, tak potom aj smrť je súčasťou všetkého. Proste koniec niečoho a začiatok niečoho iného. Raz som videla Asraela ísť zabíjať, ale ten pohľad mi ušetril. Mrazilo ma, ale z neho nevychádzalo nič “zlé” – pokiaľ “definitívny” pre teba nie je “zlé” slovo. 🙂

    Poznáš film Terminátor I? Ani dobrý, ani zlý… dokonale účelný pre to, čo je jeho úloha. Bez osobného záujmu, krutosti či pomstychtivosti. Treba – tak urobí. “Neber to osobne”, a prásk! je po tebe. Pretože k životu patrí aj smrť. A ak chceš zrušiť smrť, musíš zrušiť život. Bez jedného to druhé nebude.

    Páči sa mi

   • Viete čo mne pomohlo pozerať sa na smrť tak ako na narodenie? Jeden český film (neviem, ako sa volá 🙂 ). Ten film bežal od konca. Starčekovia sa rodili zo zeme, všetci oslavovali. Potom mladli a mladli a mladli, až nakoniec zomreli späť do maminky. A všetci za nimi plakali 😀

    Páči sa mi

 10. Chcem reagovať na Tinu, nejde mi ale prilepiť to pod jej komentár, tak sa pokúsim tu:
  Vravela si, že Asrael by mohol byť vnímaný aj ako “pomocník” pri zbavovaní sa nepotrebných vecí, začať a zvládnuť nové situácie, oslobodenie sa…
  To by celkom sedelo. Pretože som sa asi pred dvoma dňami rozhodol, že chcem žiť život plný pozitívneho myslenia, lebo viem, že mi podľa LOA prinesie na oplátku tiež pozitívne veci. Ja som už o zákone rezonancie vedel dávno, hoci som nevedel, že sa to nejak volá. Jednoducho na základe pozorovaní situácií v mojom živote som zistil, že keď niečo nechcem a intenzívne na to myslím, tak to natruc dostanem. A keď niečo naozaj chcem, tak to dostanem taktiež. A v poslednej dobe som sa veľa načítal o LOA (aj na tomto blogu, za čo veľká vďaka 🙂 ) a aj film The Secret som videl už asi pred dvoma rokmi. A v tom filme sa mi to všetko potvrdilo. A akurát predvčerom som sa k týmto veciam okolo LOA vrátil a zistil som, že naozaj takmer celý svoj život myslím negatívne. Aj keď nechcene, teda o to horšie, keď som doteraz išiel na takomto autopilotovi. Dokonca som pred 2 rokmi trpel fakt silnými depkami, ktoré trvali asi rok. A čím viac som nechcel tie depky, čím viac som si nimi sám liezol na nervy, tým sa to prehlbovalo. Potom som si povedal DOSŤ a skúsil som to opačne. Išlo to síce hodne pomaly a občas to ešte bolelo, ale dnes už si na nejakú depku ani nespomeniem 🙂 a včera som si toto celé rozoberal v hlave a fakt som zistil, že chcem žiť v blahobyte, šťastí a mať všetky tie úžasné veci…a pritom stačí len zmeniť prístup a pohľad na veci a nevnímať všetko negatívne. Tak možno toto rozhodnutie urobiť túto veľkú (aspoň pre mňa) zmenu, môže súvisieť s tým Asraelom ako ty vravíš 🙂

  Páči sa mi

 11. Keď som vošiel do svojho srdca najprv som počul jeho silu a hluk a vnímal červenú farbu a uvedomil som si ako bez prestania a spoľahlivo bije. Cítil som veľkú vďačnosť za tú službu, ale potom som kútikom oka zazrel závoje a uvedomil som si, že som v miestnosti a zrazu tam bolo ticho (the sacred space of the heart). Keď som sa poobzeral, všimol som si ako na mňa uprene pozerá oko. Pozeralo bez emócií priamo na mňa. Mal som pocit, že ma vťahuje do seba. Keď som si uvedomil, že smerujem do prostred čierneho stredu oka, bol som už takmer úplne pohltený tou hĺbkou, prázdnotou a temnotou. Bolo mi to veľmi povedomé a nebál som sa keď ma to celkom obklopilo. Poriadne som sa poobzeral a zazrel som v diaľke svetlá hviezd….preblislo mi “hlavou” Vesmír….v tom momente som si uvedomil planéty a slnká a celé galaxie. Bol to obrovský “bezhraničný” priestor.
  Slzy ako hrachy mi tiekli, lebo som to spoznával….povel k návratu ma rozhneval, lebo som tam bol len krátko a po tak dlhej dobe…potom som sa zase vyvážil a vrátil opäť do tu a teraz 🙂

  Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s