Ako odbosorovať obytný priestor?

Mišel: “Myslím že nám niekto v dome a okolo domu pobosoroval, odvtedy sa nám nedobre vodí. Ako sa odbosoruje so soľou prosím napíšte mi niekto presný rituál, veľmi rada by som to skúsila, možno by to pomohlo.”

Skúste jednoduché čistenie priestoru s následnou ochranou. Budete na to potrebovať sušenú šlaviu bielu “indiánsku” na vydymenie, nejaký čistiaci prostriedok s čpavkom na vyumývanie umývateľných plôch (zárubne dverí a okien, podokenice, schody a podlahy, pokiaľ nie sú pokryté kobercami), jeden čierny turmalín a štyri selenity. To je “minimálna” zostava.

Postup je nasledovný – priestor sa vyčistí od vecí, ktorých sa môžete zbaviť, a všetky rohy miestností sa uvoľnia. Ak sa dá, vyperte záclony. A než vyschnú, umyte všetky umývateľné plochy čistiacim prípravkom s prímesou čpavku. Potom záclony vyveste a zapáľte kadidlo, počkajte, kým začne dymiť, a potom ním pochoďte po celom dome, do každého kúta, okolo záclon, textilných plôch a tak ďalej. Cieľom je vydymiť ním všetko, kde sa môže držať negatívna energia (a tá obľubuje textilné veci, do ktorých sa môže doslova “zažrať”, preto ich treba dymiť dôkladne). Predstavujte si, ako dym zo šalvie pohlcuje všetko negatívne v priestore. Ak chcete, môžete pritom opakovať nápev “oy, oy, čaraguaj, čaraguaj, oy”, ktorý pomáha zbaviť sa tieňov a príkorí z minulosti.

Keď vydymíte dokonale celý priestor (ak to neurobíte dokonale, zostane negatívna energia v niektorom kúte a odtiaľ sa bude znova šíriť), asi hodinku ho nevetrajte, nech šalvia urobí svoju robotu. Medzitým umiestnite do štyroch rohov domu selenity (ak máte poschodový dom, je dobré dať selenity na každé poschodie) a pred vchodové dvere turmalín. Turmalín bude odrážať negatívne energie, ktoré by chceli vstúpiť, selenit vytvorí ochrannú energetickú mriežku. Aj na podokenice je dobré dať kamene, ale nie je to nevyhnutné. Na podokenice môžete dať tyrkys, ametyst, citrín, ónyx, jaspis alebo achát. (Acháty sa asi zháňajú najľahšie.) No a potom priestor dokonale vyvetrajte.

Potom už stačí raz za 1-2 týždne znova vydymiť priestor (hlavne okolo okien a textilných predmetov). Na to sa dajú použiť i kadidlové tyčinky na ochranu alebo očistu, prípadne škoricové.

No a môžete si urobiť svoju očistnú soľ: zmiešate morskú soľ s pieskom alebo drobnými pilinami (drevným práškom), pridáte podrvenú kuraciu kosť (absorbuje negativitu), podrvenú šalviu indiánsku a bielu kriedu. Štipku zmesi dáte pred prah a do rohov každej miestnosti, prípadne na nejaký tanierik na podokenice každého okna. Ak sa prihodí v dome niečo zlé, môžete v ten večer vysypať pred dverami zo zmesi rovnoramenný kríž v kruhu a ráno ho zamiesť.