Ako odbosorovať podnikateľský priestor?

Norika: “Restauraciu mam priestore byvaleho vojenskeho bunkru.Interier je zariadeny ako egypskej hropke ,je nadherny.Ceny jedal su vnorme vobec su neni drahe.Pracujeme na novom jedalnom
listku.Mam pocit ze priestor je preklaty.Zidne zisky zneho nejsu ,len stale cuca peniaze.Preto tie velke dlhy.Mam okolo seba aj dost zavystlivcov. Keby ste mi poradili ocistne kuzlo priestiru mozno by zabralo.”

Ivana: “Mam velmi podobnú skúsenosť. Ja podnikam s mojim otcom v doprave kupili sme objekt na podnikanie a tiež akokeby bol zakliaty stale sa nam nedarilo trvalo to asi tri roky kym sme takmer neskrachovali a vtedy nam poradil jeden znami aby sme vyhladali pomoc niekde inde, že pravdepodobne mame pobosorovane. Prišla jedna pani s kyvadielkom povedala nám, že mame tam zle zóny a pobosorované zo závisti. z kariet vyčítala, že velmi zle vplíva na našu situáciu staršia žena a muž v klobúku. a ak niekto z nich príde nemame im nič požiačiať. a tak sme si začali viac všímať ludí a naozaj sme našli medzi známimi tieto 2 osoby a prestali sme sa chvilku kontaktovať. namiešala mi soľ na odbosorovanie ( to je tá ktoru som vám písala aby ste mi napísali recept, za čo velmi pekne dakujem.) tú sme sypali pravidelne každý den pred každe dvere asi mesiac a zrazu sa začalo dariť pomali sme sa pozberali a teraz sme celkom pekne rozrastajúca sa firma. ale z času na čas robim male kuzielka na ochranu lebo tej závisti je medzi ľudmi naozaj veľa a poniektorí ludia možu pobosorovať aj bez toho aby o tom vedeli.”

Ak treba “odbosorovať” priestor, najlepšie je ho vydymiť. V závislosti od materiálu môžeme použiť aj dodatočné čistiace postupy – napríklad umývateľné plochy (okná, dvere, zárubne, dosky stolov, drevený a kovový nábytok) umyjeme čistiacim prostriedkom s obsahom čpavku, plyšové veci (koberce, závesy) po predošlých vlastníkoch vyhodíme a nahradíme novými, alebo pokiaľ sú nové a len nasiakli zlou vibráciou, tak závesy poriadne vydymíme a koberce by sme mali pokropiť. Odporúčam na to jantárovú vodu – v noci za splnu necháme jantár stáť vo vode a na druhý deň ho vyberieme a vodou pokropíme koberce a látkové plochy. Ak chceme účinnosť zvýšiť, môžeme pridať do vody kvapku-dve čpavku (ale nie priveľa, lebo potom bude priestor smrdieť ako tchor -P ).

Po vykropení začíname priestor vydymovať. Buď použijeme jantárové/kopálové kadidlo, alebo použijeme bielu indiánsku šalviu (oboje je rovnako silné; môžeme ich aj skombinovať, lebo sa účinkom nepobijú).

Na obvyklú ochranu očistených priestorov feng šuej používa dva druhy kameňov: selén do každého rohu miestnosti/budovy a čierny turmalín pred dvere (ako bariéru, aby zlo nevstúpilo dovnútra).

Na očistu priestoru pred zlými energiami by som použila zasa quartz/krištáľ (niekedy sa dá kúpiť ako pyramídky a preto sa hodí aj k egyptskému štýlu) – najlepšie sú quartzové zhluky, kde hroty kryštálov idú mnohými smermi. Takisto si môžete kúpiť (alebo už máte) sošky egyptských bohov – najlepší sú Osiris a Isis. Dobrý je aj egyptský symbol Horusovho oka (=ochranný). Tieto veci si môžete zasvätiť na ochranný účel (alebo aj na podporu šťastia v podnikaní v danom priestore – potom by som si zohnala sošku Thota alebo posmrtnú masku Tutanchamóna – bola zo zlata a symbolizuje bohatstvo ako máločo iné). Rozmiestnite ich v priestore.

Očistno-ochranný účel plnia aj citrínové a ametystové geódy/drúzy – a navyše vyzerajú nádherne. Len nie sú vždy lacné, takže ich asi treba dokupovať postupne. Geódy treba posúvať v priestore i navzájom, až získate pocit, že sú na tom pravom mieste.

Okrem toho, ak máte v bunkri dostatok svetla, dajte do priestoru živé rastliny. Požičajte si niekde mačku, pustite ju do priestoru a pozorujte ju. Na bodoch, kde sa bude najviac zdržiavať, by bolo vhodné umiestniť rastliny – ak egyptské, tak šáchor (vodná rastlina; voda je očistný a ochranný prvok). No a keď už som nahryzla vodu, fontánky sú tiež dobrá vec a poblíž geód zosilňujú ich očistné pôsobenie.

Takže:

  • najprv vydymiť a zbaviť existujúcich zlých vplyvov
  • potom ochrániť pred prichádzajúcimi novými zlými vplyvmi
  • nakoniec oživiť a rozprúdiť energiu v priestore.

A ako Ivana hovorí, je dobré robiť priebežne “malé kúzielka”, aby sme priestor znova osviežili. Napríklad si môžete urobiť rituál z vydymovania raz do mesiaca alebo z pálenia kadidla (egyptské Kyphi je najlepšie a niekedy ho dostať už hotové). Pritom si môžete odriekať nejaké zaklínadlo, ktoré bude hovoriť, čo vyháňate a aký dobrý stav nastoľujete.

Lena: “tiež by som vás chcela poprosiť o radu. Mám relaxačný salón. Fungujeme už 7 rokov, ale od augusta 2006 sa mi prestalo nejako dariť. Na to, koľko energie vyvíjam, je efekt minimálny. Samozrejme, že investujeme do reklamy, ale keď porovnám minulé roky, tak efekt skoro žiadny. A pritom ide o atraktívne služby – masáže, cvičenie, chudnutie, celulitída…. Nemôžeme mať salón nejako počarovaný?”

Príčin môže byť niekoľko a len jedna je ezoterická – pobosorovanie. Ostatné sú celkom “svetské”: nevhodne stanovené ceny, zostarnutie tej časti obyvateľstva, ktorú ste predtým oslovovali, potreba vytvoriť doplnkové (združovacie) aktivity a podobne… Na diaľku sa to dá len ťažko povedať.

Skúste však jedno – vydymte celý salón šalviou (najlepšie bielou “indiánskou”) a vyumývajte hladké, umývateľné plochy nejakým prostriedkom s obsahom čpavku alebo obyčajnou citrónovou vodou (stačí celkom slabý koncentrát). To je základná “očista”. Po nej dajte do priestoru kamene – ametystovú geódu alebo ametystový kryštálový zhluk do stredu miestnosti (alebo čo najbližšie k optickému stredu miestnosti) na novú energetizáciu priestoru a machový achát do pokladnice (priťahuje blahobyt a dostatok). Po miestnosti môžete kde-tu rozmiestniť dekoratívne kamienky-okrúhliaky: dozrite na to, aby ste v nich mali dostatok jaspisu a zeleného aventurínu. Jaspisy majú ochrannú funkciu a zelená je zas farba peňazí, majetku a dobrého rastu. A ak chcete, púšťajte kameňom relaxačnú, pomalú hudbu s hlbokými tónmi a ony sa vám odvďačia jasnou a silnou vibráciou.

2 thoughts on “Ako odbosorovať podnikateľský priestor?

  1. aj nam sa uz niekolko rokov nedari a nevieme preco uz sme mali niekolko odbornikov ale nic nepomohlo a to podnikame od 1990 vzdy ked nieco zacneme tak akoby tam niekto stal a brzdil to uz som precital toho vela co by sa dalo robit ale rad by som si nehal poradit od vas az to je mozne vopred dakujem az by to bolo mozne aj pridem za vamy lebo uz nevladzem dalej takto este raz dakujem tato stranka je priam ukazkova vsetka cest

    Páči sa mi

Komentáre sú uzavreté.