Univerzum si k nám nevytvára vzťah

Ďalší úryvok z Elvíry, tentokrát k téme večného ezoterického “láskovania” a aké egocentrické je:

“To je tá chyba, ktorú vás učí moderná ezoterika,” vzdychla. “Láskuje. Učí vás, že Univerzum je vám priaznivo naklonené. Na to, aby ti bolo niečo priaznivo naklonené, muselo by mať istý postoj, istú osobnosť… Univerzum nie je osoba, ale Petriho miska. Vieš, čo je Petriho miska?”

“Tie kultivačné sklené nádoby, kde sa pestujú baktérie?”

“A všeličo iné,” prikývla obveselene. “Univerzum je ako ten živný roztok, v ktorom sa veciam darí alebo nedarí. Univerzum nemá úmysel. Len pôsobí. A niekedy pôsobí v tvoj prospech a inokedy ti ‘ide po krku’, ako si to nazvala.”

/…/

“Univerzum  je len priestor, v ktorom sa veci môžu diať. Nič viac a nič menej. Nemá k nám vzťah. Nevie o nás. Nepozná naše problémy a bolesti. Je to len priestor pre príbehy, čo si o sebe rozprávame.”

“My sami sebe.”

“A svetu naokolo,” pokrčila plecami. “A tým, že ich rozprávame, tak sa v nich fixujeme. Stávajú sa klietkou, ktorú si budujeme – sami pre seba.”

“Takže vlastne vravíte, že ja sa svojím príbehom o sebe starám, aby moje Univerzum bolo ‘sviňa podrazácka’?” Už som sa za to vyjadrenie vôbec nehanbila. Dokonale vystihovalo vzťah, ktorý som si k Univerzu vybudovala.

“Teraz to hodne zjednodušuješ. Zaujímavé, že keď sa ako ľudia pustíme rozoberať situácie, zvrhne sa to väčšinou na otázku viny a trestu. To nikam nevedie… Svoj príbeh si rozprávaš na základe skúseností, ktoré si urobila. Keby si bola urobila iné skúsenosti, budeš si rozprávať iný príbeh. Takže pre teba je jediným možným vysvetlením toho, čo sa ti deje, že istá sviňa podrazácka v pozadí ťahá za nitky len na to, aby ťa zas raz dostala. /…/ Čo myslíš, koľko Petriho misiek je na svete?”

“Myslíte reálne Petriho misky – alebo Univerzum?”

“Univerzum.”

Uvažovala som. Ak si každý vytvárame vlastnú verziu reality, nevytvárame si aj vlastnú verziu Univerza? Asi pochopila, čo ma tentokrát mätie, pretože upresnila otázku: “Koľko Petriho misiek potrebuješ, aby si kultivovala pleseň, svrab a kiahne, keď nepotrebuješ čistú kultúru?”

“Jedinú!”

“Presne tak… Priestor medzi vibrujúcimi čiastočkami je pre všetky čiastočky ten istý. Ale niektoré čiastočky vibrujú rozpínavejšie a obmedzujú iné čiastočky vo vibrovaní. To vás bežná ezoterika neučí. Okreše príklad len na Univerzum a vás, ako keby neexistovali všetky tie ostatné vplyvy… Lenže oni existujú. A to mŕtve telo malo tiež istú vibráciu. Chcelo byť objavené, aby sa s ním niečo robilo, aby sa jeho zvyšková vibrácia mohla uvoľniť. Niekto ho musel objaviť. A ty si bola najbližšie – a navyše čiastočne vibruješ v pásme, ktoré je vysoko podobné na zvyškovú vibráciu toho tela, takže ste spolu ‘zakomunikovali’. Svojím spôsobom vás zviedla dokopy vaša podobná vibrácia.”

Objednať Elvíru: Zatmenie srdca

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s