Gabrielov prechod 6. – 12. 3. 2023: umožni si cítiť sa dobre

Všimli ste si už, ako sa vám mení názor, len čo sa vám zmení nálada? Veci, ktoré dovtedy vyzerali strašne, ktoré pre vás boli strašné, sa odrazu začnú ukazovať v tom príjemnejšom svetle. A veci, ktoré dovtedy vyzerali ľahké, sa vám odrazu vymknú z rúk a vyvolávajú vo vás beznádej, strach alebo zúrivosť.

To preto, že sa pohybujeme v svete našich interpretácií. Nič na svete nemá význam až do chvíle, kedy tomu my sami nejaký význam prisúdime. To strašné i to krásne je len výsledok príbehu, čo si o situácii rozprávame. 🙂

Aj najbližšie obdobie bude presne také – situácie budú, ale aké budú, o tom rozhodne až príbeh, čo si začneme o nich rozprávať. A majme sa na pozore – ako ľudia máme vrodenú tendenciu preháňať to ohrozujúce, kým to pekné považujeme za “samozrejmosť”. Takže ak náš príbeh začne ohrozením, odrazu sa ocitneme v nepriateľskom svete a prestane sa nám dariť. Preto by náš príbeh mal znieť umožňujúco. Nie kriticky, nie obmedzujúco, nie posudzovačne, ale umožňujúco. Mal by nám vykresľovať svet možností.

Počúvajme svoj vnútorný pocit a poberme sa smerom, kde sa budeme cítiť dobre alebo aspoň trochu lepšie. Potrebujeme okolo seba začať zhmotňovať svet, v ktorom sa nám darí. Nesmieme dovoliť našim obavám a vrodeným sklonom k negativite, aby nás uzavreli v svete, ktorý je proti nám.

Nič na svete nie je “proti nám”. Všetko na svete je – a zvyšok je už len príbeh, čo si o tom začneme rozprávať. 🙂

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s