Gabrielov prechod 17. – 23. 12. 2018: je na nás, na čo zaostríme pohľad

Vnímame to, čomu venujeme pozornosť. To neznamená, že ten zvyšok prestáva existovať – to len my ho vnímame zoslabene alebo vôbec nie. Alebo vnímame len tie aspekty veci, na ktoré sa sústreďujeme. Ak niečo robíme nasilu, vnímame len tú nechutnú časť práce. Ak sme podráždení, vnímame vo veciach a vzťahoch len to zlé. Možno si uvedomujeme, že je tam aj ten opak, ale neberieme ho do úvahy. Nie momentálne. Nie teraz, keď nám nie je dobre.

🙂

Znamená to len jedno – ak sa nám nepáči to, čo vnímame, tak sme si zakázali vnímať tú stránku, ktorá by sa nám páčila. Neznačí to, že by nebola; len my sme si ju zakázali dočasne vnímať.

Ak chceme vnímať niečo lepšie (a cítiť sa pritom lepšie), potrebujeme len zmeniť svoj fokus. Ak nás desí budúcnosť, pozerajme zosilnene do prítomnosti. Ak nás bolí prítomnosť, pozerajme zosilnene do budúcnosti. Je na nás, na čo zaostríme svoj pohľad. Vypnime teda na chvíľku emócie, prefokusujme na niečo, čo nám padne dobre, a zotrvajme tam. Chvíľku. Okamih. Tak dlho, až začneme vysielať vyššiu vibráciu a tá nám otvorí oči pre lepšie zážitky.

Ak ste teda upadli do divného stavu, kedy sa realita spikla proti vám a nejde vám prelomiť začarovaný kruh príkorí a neúspechu, prefokusujte. Máte v sebe schopnosť rozhodnúť, čo chcete vnímať, a niekedy na to stačí jediné – vykročiť z rámca zabehaných myšlienok a reakcií a pozrieť sa na seba i na vec očami toho, kto budete zajtra, o týždeň, o desať rokov.

Ak nejde o život… prefokusujte. 🙂

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.