Piatok pre otázky: prechod z tretej dimenzie vyššie

Tak, máme prvý aprílový piatok a máme aj úplne prvú otázku do rubriky Piatok pre otázky (PPO). Táto otázka prišla od Jána a donútila ma začať tak trochu “od Adama”, ale aspoň som si zasa kadečo vyjasnila 🙂 . Nič vás nedonúti rozmýšľať lepšie než potreba naformulovať pocit do slov 🙂 … Takže Ján a jeho otázka:

Ako vnímaš prechod z 3Ddo 5D?

Nuž, tu asi nie som ten najsprávnejší partner, pretože nemám newageistický “škatuľkovací” svetonázor… Pre mňa je všetko jedna veľká gundža energie a my sme náhodné alebo úmyselné (neriešim) spojenie niektorých energetických “vlákien” a ako takí sa ťaháme naprieč celou gundžou všade tam, kam siahajú vlákna, ktoré sú v nás spojené. To je moje vnímanie “sveta”.

Náš problém je, že ako vedomé vnímanie sme väčšinou výchovou napevno naformátovaní na vibráciu “hmota”. Nie že by sme neboli aj všade inde, ale neuvedomujeme si to. Castanedovci tomu hovoria “ukotvenie” a o tom, v čom sme ukotvení, rozhoduje náš “kotviaci bod” (alebo, správnejšie by bolo “bod ukotvenia”, u nich doslova “montážny bod”, ktorý nám “zmontuje” do nejakého pochopiteľného celku/svetonázoru to, čo vnímame).

Kým sa náš kotviaci bod nehýbe, vnímame stále len to jedno – hmotu okolo seba a našu hmotnú reprezentáciu v tomto vibračnom pásme. Inými slovami, sme “telo” v svete “hmoty”, kde sú veci navzájom oddelené a dá sa s nimi manipulovať bez toho, aby to malo bezprostredný dopad na nás samotných. Vnímame čas, vnímame priestor, vnímame seba a v protiklade k tomu, čo sme my, vnímame aj všetko, čo my nie sme – a preto sa nám veci “dejú”.

To je pravdepodobne to, čomu ezoterický folklór hovorí 3D. Kým som sa tým zapodievala na tejto rovine vibrácie, dočítala som sa niekde, že existuje aj 4D, ktorej hovoríme “astrál” a je premietnutím našich predpokladov do oblasti “mimo” 3D, čím ju rozširuje. Z môjho pohľadu je to, čo vnímame, to, čo tušíme, a to, o čom nemáme ani predstavy (podľa castanedovcov prvá, druhá a tretia pozornosť). Astrál by bol potom to, čo tušíme, pretože naše predstavy dávajú energii bez formy nejakú konkrétnu podobu.

Neviem, čo by z tohto pohľadu bola 5D. Ezoterický folklór ju v čase, kedy som sa tým zapodievala, vykresľoval ako “Raj na Zemi”, teda vnímanie uväznené v hmotnom tele vibruje tak vysoko, že prestáva vnímať svet hmoty a pohybuje sa už len v nehmotnom svete. Môj názor je, že by som sa na to rada pozrela, ako nejaké v hmote/tele väznené vnímanie sa pohybuje už len v mimohmotnom svete a nemusí sa viac starať o príjem ani vylučovanie potravy. Normálne by som si k takému telu sadla a pozorovala ho a merala pomocou EEG, čo to urobí s jeho vnímaním. 😉

Ale potom som postretla ešte jednu verziu ezoterickej 5D – je to “hmota”, kde je všetko “dokonalé” a niet v nej tieňov ani bolesti či negativity. Nuž, skús v hmote zažať lampu a obrátiť ju na nejakú inú hmotu a dosiahnuť, aby táto hmota nevrhala tieň. V svete hmoty platia isté zákony a jeden z nich je, že hustejšia vibrácia neprepustí rovnako alebo menej hustú vibráciu cez seba. Preto ja stále márne pchám ruku cez stenu, hoci viem, že existuje rovina, na ktorej to ide… len nie tam, kde má stena svoju hmotnú hustotu. 😉

No a to je aj môj názor na “vzostup” – je to podľa mňa o akceptovaní toho, že momentálne trčíme v hmote, naše zhmotňovanie má odozvy jak hovado 😦 a ruku cez stenu neprepcháme, pokiaľ do nej najprv nevyvŕtame dieru 😦 😦 . Ale nie je to žalár, kde sa musíme zmieriť s tým, že už to nebude inak. Máme svoje vedomie, a to nemusí byť 24 hodín zavrznuté v hmote. Môžeme sa naučiť uvoľniť ho a posúvať ho po našich energetických vláknach hocikam, kam siahajú. Pokiaľ viem, kým sme zakotvení v tele, máme problém prechádzať medzi energetickými vláknami k tým, ktoré nás netvoria, a potrebujeme na to dodatočnú energiu niečoho, čo v hmote zavrznuté nie je (napr. šamanskí spievodcovia, podľa castanedovcov zasa “spojenci” a “inorganické bytosti”). Môžeme sa naučiť meniť svoje stavy vedomia a začať vnímať z mimofyzickej reality aj to, čo je pre nás ešte porozumiteľné, teda pre čo máme akú-takú podobnosť vo fyzickom svete. A na to by bolo dobré, keby sme o fyzickom svete vedeli čo najviac, aby sme mali čo najviac podobností, z ktorých môžeme potom vyberať.

Len čo začneme vnímať aj viac, než čo tvorí náš bežný fyzický svet, začíname mať schopnosť vedome sa na to vylaďovať. Toto je jedna z vecí, ktorú ma naučili: “predmety” nie sú “predmety” – sú to, čo z nich urobíme. Všetko, teda aj predmety, je energia. Naše telo je ako obrovská anténa, ktorá túto energiu zachytáva a premieňa na niečo, s čím nás naučili narábať – na veci, ľudí, zvieratá a podobne. Ale každá vec, človek, zviera a podobne sú len náš vnútorný obraz, ktorý v nás daná energia vyvolá. Neskôr sme prešli na “vibráciu” a z toho bol už len skok na “pocit”. Dostávame nejaký pocit a premieňame ho na obraz, ktorý považujeme za realitu. (Ďalej ako k pocitu som sa sama nedostala; je možné, že je to konečná úroveň, a je rovnako dobre možné, že existuje ešte milión úrovní za ňou 😕 .) Keď si zafixujeme ten pocit a spojíme si ho s nejakým obrazom, vieme povedať telu “telíčko, prosím, vyvolaj mi ten-a-ten pocit” a telo to urobí a prenesie nás do daného obrazu. Rovnaký postup používam i pri zhmotňovaní: vyvolám si v sebe pocit a obraz cieľového stavu a držím ho tak dlho, až sa niečo v “hmote” pohne dopredu.

Je to len práca na sebe. No ale práve tá práca ťa začína meniť – teda, tvoje vnímanie. Miesto oddelených vecí začínaš vďaka pocitu vnímať veci v súvislostiach. Predstav si, že vyjdeš z domu a vonku je hnusne a leje. Ty si v sebe vyvoláš pocit pohody z pekného dňa. A čo sa stane s obrazom pred tvojimi očami? Rozjasní sa; stratí sa tvoja mrzutosť a začínaš na daždi vnímať aj to príjemné, vlhký vzduch ti začne náhle voňať, cítiš, o čo lepšie sa ti dýcha… Nič na daždi sa nezmenilo; zmenil sa tvoj spôsob nazerania na dážď.

A tým sa nakoniec dostávam k tej 5D 😉 podľa môjho: Získavaš schopnosť vnímať to dobré v tom zlom, to pekné v tom škaredom a to príjemné a vhodné v tom nepríjemnom. Veci ťa prestávajú rozčuľovať. Máš menšiu potrebu zasahovať a meniť svet tak, aby ti vyhovoval, pretože dokážeš žiť s mnohými (alebo všetkými) jeho aspektmi. 🙂 Zakotvil si v Raji na Zemi a si pritom ešte stále v tele a vnímaš hmotu. 🙂

  1. Odpovedala som aspoň čiastočne na otázku?
  2. Ostatní, ako vnímate prechod z 3D do 5D vy? Nezabudnite: ak si nebudeme vyprávať navzájom, nemáme šancu dozvedieť sa a porozumieť. 🙂 “Eprakone.”

 

Máte aj vy otázku, na ktorú by ste chceli odpoveď?

Použite na to tento formulár! Na otázky odpovedám v poradí, ako prichádzajú, vždy v piatok (takže ak sa bude veľa ľudí pýtať súčasne, môže chvíľku trvať, než dôjde aj na vašu otázku).

 

One thought on “Piatok pre otázky: prechod z tretej dimenzie vyššie


  1. Ahoj Hela a všetky dobré duše,tu je link s ktorým sa 100% stotožňujem a je to veľmi pekne vysvetlené.Výhodu majú znalci AJ a keďže viem,že Hela vie po anglicky tak by z toho mohla spraviť krátky článoček aj pre neznalcov AJ.
    God bless you guys…

    Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s