Gabrielov prechod 19. – 25. 6. 2017: treba to vysedieť

Keď sme chvíľku unikali pred problémami a vyhýbali sa zmenám, zoskupia sa okolnosti okolo nás do nepreniknuteľnej bariéry, ktorá nám neumožňuje naďalej unikať – len sadnúť si a čeliť svojim vnútorným démonom. Tento čas práve nastáva – všetky resty z minulosti sa spájajú do jediného bodu a tlačia na nás. Pomôže len pevná vôľa a výdrž.

Je vysoko pravdepodobné, že budeme v tomto týždni potrebovať čeliť niečomu, čo so sebou ťaháme z minulosti – nevhodné presvedčenie, samonastolené obmedzenie, vzorec správania, ktorý sa už dávno prežil. V čom korenia problémy, ktorým práve čelíme? V neochote zapodievať sa nepríjemnými vecami? V pocite, že ak zatvoríme oči, zlé sa stratí? Alebo si na niečo netrúfame? Myslíme, že dobré veci sa dejú len iným?

Je na nás, aby sme si sadli a snažili sa nájsť spoločného menovateľa našich problémov. Niekedy to môže byť len naša emocionálna reakcia na príkoria. Príkoria vo vonkajšom svete však nie sú dané nami; sú dané tým, že energia je vo večnom pohybe a tak nastávajú rôzne situácie. Ale ak na príkorie zareagujeme emocionálne, len tým vysielame signál, že si na niečo netrúfame, že niečo nie je podľa našej predstavy… a budujeme tým okolo seba svet, ktorý nebol, nie je a nebude podľa našej predstavy.

Tento týždeň je o tom, že sa potrebujeme začať prispôsobovať situácii, nie prispôsobovať situáciu svojim predstavám. Má to aj isté výhody – to, čo zo seba odplavíme teraz, sa už nevráti a nebude nás otravovať zajtra. 🙂

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s