Piatok pre otázky: Dutozem Agartha

Dnešná otázka prišla včera od Matusky222:

Dobrý deň Hela. Nedávno som od kamaráta prvýkrát počula o ríši Agartha. Celkom ma to zaujalo, tak som i tom prečítala pár článkov, nie len o Agharte ale celkovo aj o nájdených vchodoch do tunelov v podzemí o živote v podzemí… a chcela by som sa spýtať, či ste už o Agarthe počuli a čo si o tom myslíte? Je to podľa Vás iba rozprávka alebo je na tom niečo pravdivé?

Žiaľ, tak o tomto neviem vôbec nič. Tak som urobila to, čo obvykle, a začala som googliť. I dozvedela som sa:

Agartha (někdy nazývána jako Agartta, Agharti, Agarta či Agarttha) je bájné společenství (říše), která by podle některých spisovatelů sci-fi měla být ukryta uvnitř Země. Je spojena s myšlenkou Dutozemě a je významným zkoumaným předmětem v esoterismu. Pojem Agartha se také může vztahovat k soudobému přelíčení v Turecku. V tomto procesu nazvaném Ergenekon/Agartha (jméno obviněné organizace) je obviněna řada významných vysloužilých politiků, novinářů a armádních velitelů z toho, že páchali zločiny, připisované původně islámským extrémistům. Organizace Agartha se snažila o svržení tehdejší vlády za použití radikálních metod a usilovala o zachování sekulárního státu. Proces stále probíhá a to od října 2008.

Agartha je jedno z nejčastěji užívaných výrazů pro bájné společenství podzemních obyvatel. Shamballa (také známá jako Shambalah či Shangri-La) je údajný název jeho hlavního města. Toto bájné společenství může být známé pod několika různými jmény: jako jsou například Forbidden Land (Zakázaná země) nebo Land of White Waters (Země bílých vod). Hindové znají toto území z termínu užívaném již v sanskrtu, Aryavarsha „the Land of the Noble/Worthy Ones“ (Země vznešených a bohatých) – země ze které pocházel Veda; v Číně je společenství známé jako Hsi Tien „Western Paradise of Hsi Wang Mu“ (Západní ráj Hsi Wang Mu), a na území Asie je nejznámější pod jménem Shambhala, což znamená ‘místo míru a klidu.

Tato teorie zaujala několik generací, včetně Adolfa Hitlera, a není podporována současnou vědou. Myšlenka podzemní společnosti mohla být inspirována starověkou mytologií a postavami jako byli Hades, Sheol a další.

Takže kto ma pozná, vie, že som vrcholne skeptická 😉 . Náš problém je, že ako ľudia si potrebujeme veci vysvetliť tak, aby nám dávali zmysel. No ale lovci mamutov si nevedeli vysvetliť blesky elektrinou, pretože o nijakej netušili, a tak si urobili rozhnevaného mamuta, ktorý ich z oblakov stíha za to, že mu lovia jeho detičky.

Shamballa alebo Shangri-la je podľa mňa nie “miesto”, ale istá energetická vibrácia – a ako taká môže byť všade a nikde, podľa toho, či sa na ňu dokážeme vyladiť alebo nie. Ale ak je to energia, je nezmysel, aby bola osídlená ľuďom podobnými bytosťami, pretože ako “človek” sa tam nemôžeme aj tak dostať – len ako energia bez pevnej formy.

Príde mi to podobné, ako keď hovorím o Gabrielovi. Poviem “Gabriel” a väčšina si predstaví feši chlapa alebo ženu v nočnej košeli s krídlami. To je svet foriem a Gabriel nie je zo sveta foriem – je energia a ako taký je alebo nie je všade, podľa toho, či sa naňho (na ňu) dokážeme vyladiť. Už to používanie rodu je sporné. My proste poznáme len samčekov a samičky, ale keď je niečo energia, nemá to pohlavie a vnímame to v tej podobe, ktorú tomu dáme my.

A čo sa týka tých “vstupov” – keďže nejde o svet foriem, nepotrebuje pevný “vstup”. Vstup je v našom vnútri a schopnosti vibračne sa vylaďovať na rôzne frekvencie.

No, ale potom som si natiahla ešte anglickú verziu toho popisu a tam je doslova napísané, že Agartha (japonsky “manga” a to dobre vieme, čo je 😉 ) je channelované info nejakého francúzskeho okultistu 19. storočia menom Alexandre Saint-Yves d’Alveydrez a podľa neho je to miesto, kam sa dostanú všetci, ktorí žijú podľa kresťanských 10 prikázaní. A tu sa ukazuje hlavná bolesť channelovania – informáciu nemožno oddeliť od kanálu. Ak je kanál kresťan, interpretuje všetko ako kresťan. Ak je kanál zakotvený v hmote po uši, je všetko hmota, miesto, a aby ho nemohol nájsť len tak každý, tak je skryté v strede Zeme. Prečo by mali nekresťania potrebovať žiť podľa kresťanských Desatoro? A prečo by niečo, čo má sanskritský pôvod (vraj Agarthi) malo byť prístupné LEN kresťanom?

Agartha sa vraj často zamieňa so Shangri-La, ale nie je to to isté, pretože je to niečo iné.  😉

Blavatská a teozofi Agarthu umiestnili napríklad do “tajných jaskýň pod Tibetom” a je to “miesto, kde žijú démoni”. Blavatskú mám rada, ale keď je niečo fuj, tak to je jednoducho fuj. 🙂 Fuj.

Takže asi som ti veľmi nepomohla, pretože aj moje vnímanie je skreslené tým, kto to vníma, a v mojich predstavách “Dutozeme” a podobné veci proste nefungujú. 🙂 Mám kámošku, toltécku nagualku, ktorá je vážne presvedčená, že Zem je plochá. Minule som sa dobre smiala, lebo som si na ňu spomenula, keď som na fejsbúku našla zdôvodnenie, prečo Zem nemôže byť plochá – keby bola, už dávno mačky zhodia všetko z jej povrchu. 😀 Ale dlhej reči krátky zmysel: uvedomila som si, že ak by som ja v svojom vnímaní “vypla” hmotný aspekt “hĺbka priestoru”, tak bude Zem skutočne plochá. Zem je – a zvyšok je len príbeh, ktorý si o nej konkrétne vnímanie rozpráva. 🙂 Čiže pre niekoho je Agartha výsostne reálna – len ju asi nenájde, keď rozrýpe Zem od jedného kraja po druhý. Vždy bude “o kúsok ďalej” ako všetky veci, čo nie sú produkt sveta hmoty. 🙂

 

Máte otázku, na ktorú by ste chceli odpoveď?

Použite na to tento formulár! Na otázky odpovedám v poradí, ako prichádzajú, vždy v piatok (takže ak sa bude veľa ľudí pýtať súčasne, môže chvíľku trvať, než dôjde aj na vašu otázku).

One thought on “Piatok pre otázky: Dutozem Agartha

  1. Toto je téma, ktorá má fascinuje už dlho. Pár rokov dozadu som zúčastnila jedného campu, ktorý viedla Alicia Hamm, indianka z Južnej Ameriky, ktorej učiteľom bol napr. Black Elk alebo indiáni z kmeňa Hopi. Strávili sme spolu pár dní a po večeroch prišli na rad rôzne témy. A dutá zem bola jednou z nich. Podľa Alicie naozaj existuje, je obývaná ľuďmi. Ešte však neprišiel čas ukázať nám ostatným vchod do nej. Jej obyvatelia žijú pod zemou v mestách podobných našim, sú úplne sebestačni. To, kde sú vchody, Alicia vedela. Od koho mala ona túto informáciu, si už nepamätám, predsa len je to 10 rokov dozadu.
    Myslím, že niečo podobné mal na svojich stránkach dávnejšie aj Jaro Chvatal, dokonca celkom podrobne opísané.
    Nuž ale, nebola som, neviem. Ale celkom by ma potešilo, keby dutá zem existovala. 😉

    Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s