Gabrielov prechod 5. – 11. 6. 2017: sme pripravení na zmeny

Len to, čo nás zastihne nepripravených, nás môže ohroziť. Je zbytočné obávať sa vecí, ktoré môžeme predvídať a pripraviť sa na ne; prílišné starostenie k nám iba priťahuje problémy.

Niekedy máme problém rozkývať sa. Potrebujeme, aby tlak situácie ešte narástol, než ju začneme ošetrovať – než dostaneme prístup k zdrojom, ktoré nám umožnia vysporiadať sa s ňou. Tento týždeň môžeme mať pocit, že tlak stúpa do neúnosnosti. Neprepadajme beznádeji; to sa len mobilizujú naše skryté sily. To, čo dnes vyzerá ako príkorie, je predzvesť blízkeho prelomu. Dostávame silu zložiť masku prispôsobivosti a nastavujeme svetu našu skutočnú tvár. Ak sa mu nebude pozdávať – o to horšie preň. 🙂 My už máme za sebou toľko chladu a nepochopenia, že už dávno sme sa naučili s tým žiť.

Nemusíme svet ani nikoho v ňom odsudzovať, aj keby nás hneď odmietali prijať ako to, čo sme… Nemôžu inak. Majú svoje utkvelé predstavy o nás a keby sa ich vzdali, museli by prebudovávať celý svoj vnútorný svet. Berme na vedomie, že ešte chvíľku sa nás budú snažiť natláčať do svojej predstavy o nás, ale po čase ich to prejde – vzťahy sa vyčistia a my dostaneme viac voľnosti byť tým, čím chceme.

Tento týždeň sa snažme nerobiť si predstavy ani starosti nad budúcnosťou. Veď ona sa dostaví dosť rýchlo aj bez toho, aby sme sa pred ňou triasli. A potom pravdepodobne zistíme, že to zlé, čo sme si predstavovali, bolo len drobné príkorie, čo naša fantázia nafúkla do nadživotných rozmerov. 🙂

 

4 thoughts on “Gabrielov prechod 5. – 11. 6. 2017: sme pripravení na zmeny

  1. mno…dlhsie riesim daco v sebe,krutim sa dlho dlho dokola !A hned dnes rano ako taka iskra jasna v hlave prisla info,ze ak budem stale dokoliecka daco negativne vidiet-riesit -tak to pride ako buducnost.Tak som pripravena ,stojim a cistim to tak aby prisla buducnost aku si zelam,nechala som sa proste len tak pozitivne naladit.A tot tvoj prispevok na mna vyskoci 🙂 …vidim ze som na dobrej ceste 😀

    Liked by 1 person

  2. Zase som sa v tom našiel, alebo to platí len pre vyvolených Gabrielom? Hm, ale niektoré vety ako by som ich sám formuloval analyzujúc vlastnú situáciu. Ďakujem Vesmíru a archenergiám, že mi poodhalili svoj závoj. Nie vždy je jednoduché niesť náklad, ale stúpajúc po stupienkoch sa stáva ľahším.
    Díky JH

    Like

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.