Revolučný retrográd: Čo vieme práve teraz pre seba urobiť?

Ak máte pocit, že sa vám veci nejako vlečú, tak to nie je len pocit – v apríli máme až 5 planét v retrográde! Univerzum pre nás vytvára priestor, aby sme si konečne poupratovali vovnútri a vyštrngali nevyštrngané. Konštelácia planét sa stará, aby sme mali až tri oblasti na “upratovanie”: seba, svoj prístup k iným a svoje hodnoty (retrográdny Merkúr a Venuša), naše prostredie (Jupiter a Saturn) a našu spiritualitu – spôsob, akým si skladáme príbeh o svete a nás a kauzalite (Pluto).

A kým sa niektorým bude zdať, že sa svat neskutočne spomaľuje a veci sa nehýbu vpred, pre iných to môže byť obdobie “práve tak akurát” (ja k nim zjavne patrím a súvisí to nejako s konšteláciou planét pri narodení, o čom však netuším a tak to nerozpisujem).

Takže ako sa v tomto období zachovať?

Pre Venušu si urobte zoznam vecí, na ktorých visíte. Pokúste sa ku každému pocitu, každej hodnote priradiť nejaký predmet. Odhadnite jeho váhu: koľko by asi vážil? Zrátajte váhy všetkých predmetov a rozhodnite sa, ktoré z nich odrežete, aby ste so sebou niesli len ľahkú váhu.

Pre Merkúra si spíšte všetky svoje starosti a trápenia, obavy a rozptýlenia, nedokončené úlohy a bordel na pracovnom stole i v hlave. Potom si vyhraďte 1 hodinu denne na to, aby ste ich ošetrili. Už samotné zapisovanie niekedy pomôže: myseľ ich nemusí naďalej vláčiť so sebou, lebo už sú na papieri, a tým sa uvoľní. A koncom apríla bude Merkúr blízko Uránu, takže sa zrejme budú diať aj kreatívne riešenia. 🙂

Pre Pluta si začnite viesť denník a zapisujt si doň podrobne každú udalosť, myšlienku či pocit, ktoré vo vás aktivovali obranné mechanizmy. Pre každú z týchto vecí si zapíšte, čo sa bojíte stratiť, ak sa podvolíte zmenám. A potom si zapíšte, čo by ste možno získali, keby ste tú zmenu pripustili.

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s