Kto so mnou idete už dlhšie, viete, že som nekarmová. Karma a minulé životy sú v mojich očiach príznak 1. sebadôležitosti a 2. pohľadu z veľkej hĺbky detailu, kde všetko potrebuje mať nejaký protiklad (hovorí sa tomu aj „dualita“ 😉 ). Preto keď som sa pred pár dňami dostala k zoznamu definícií karmy od Bashara (cez Darryla Anku), padli mi nesmierne dobre – hoci on vysvetľuje z väčšej hĺbky detailu než ja obvykle vnímam, ale to je pravdepodobne dané publikom, ku ktorému hovorí.
Nuž, tu je ten citát, čo nájdete na obrázku na konci článku:
„Sanskritské slovo „karma“ značí jednoducho „konanie“. Konanie/činy sú jazykom fyzickej reality. Karma je konanie, ktoré robíš, aby si sa znova vyvážil, ak máš pocit, že si konal spôsobom, ktorý ťa vyhodil z rovnováhy. Takže nejde o vec potrestania. Nejde o vec odplaty či odškodnenia či zaslúženia si v tomto zmysle. Karma je hlavný princíp, ktorý ti pomáha spoznať, kedy si vypadol z vyladenia so svojou skutočnou vibráciou.“
Čiže žiadne minulé, súčasné a budúce životy a pykanie za naše ksichtovstvo.
Čo súčasne značí, že nie sme pre toto Univerzum takí zaujímaví, aby sme sa život po živote vracali v tej istej energetickej zostave – teda vždy ako „ja“. 🙂
New-age ezoterika teraz pravdepodobne zaslzí a trochu si potrhá vlásky. 😛
No a tu sú ostatné Basharove „šteky“ na tému karmy:
„Čo je karma? Karma je jednoducho schopnosť podniknúť kroky potrebné na to, aby ste sa dostali do rovnováhy, ak si myslíte, že ste v nerovnováhe. To je všetko. Osloboďte sa od zastaraných definícií, ktoré vás viažu ku konceptu opakujúcich sa vzorcov a predstave, že musíte zbierať „veci“ a nejako sa ich cez karmu zbavovať. V momente, keď sa rozhodnete vyvážiť, používate karmu patričným spôsobom a nič iné sa nehromadí, kým zasa nevypadnete z rovnováhy a vtedy sa opäť môžete vyvážiť v tom okamihu, v tu-a-teraz. To je karma.“
zo Skutočná definícia karmy (2022)
***
„Karma neznamená, že vás niekto súdi. Nie je to potrestanie. Ide o vyrovnávanie energie. Vyváženie niečoho, čo ste cítili ako negatívne, neznamená, že sa vám musí stať niečo negatívne, aby sa dosiahla rovnováha. Vedomé rozpoznanie túžby po rovnováhe a náväzné pozitívne konanie energiu vyváži.“
***
„Je to len fyzika. To je všetko. To je všetko, čo karma je – len vibračná fyzika. Ste v rovnováhe. Nie ste v rovnováhe. To je všetko.“
***
„Karma, ten pocit, je v skutočnosti to, čo by ste nazvali synchronicitou vypadnutia z vibrácie, ktoré sa na vás odráža.“
Takže moja verzia karmy pre zatvrdilcov:
„Prečo sa mi to deje? To som v minulom živote musel byť poriadny ksicht…“
— Nie. Proste si konal spôsobom, ktorý sa nezhoduje s tým, ako vnímaš svoje optimum alebo ako kto sa cítiš… a teraz nastáva čas dať to do poriadku a obnoviť v sebe vibráciu „to som naozaj ja a som so sebou spokojný“. 🙂












Pridaj komentár