Gabrielov prechod 5. – 11. 12. 2022: vychutnávame prítomný okamih a jeho dary

Keď je naše srdce plné, nepotrebuje sa zvierať a nepotrebuje ani zvierať veci alebo iných ľudí. Otvára sa a vyžaruje; nepotrebuje čerpať a udržiavať si. Má daný okamih a naplno si ho vychutnáva.

Minulé obdobie možností a rozhodnutí nás doviedlo do tohto bodu. Dalo nám stabilitu a plné srdce, aby sme sa dokázali otvoriť aj veciam, o ktorých sme obvykle neuvažovali. Necítime nenaplnenosť; cítime len ľahké napätie z očakávania. Nerobíme si hlavu nad budúcnosťou. Máme prítomnosť – a táto prítomnosť je kľúčom k radosti a šťastiu.

Pretože radosť ani šťastie nie sú sprievodným prejavom niečoho “tam vonku”, ale sú len naším rozhodnutím naplno si vychutnať súčasný moment a to, čo nám práve poskytuje. Začíname spájať miesto ľútosti zážitky uchvátenia a tak miesto siete zlyhaní okolo seba vytvárame žiarivú sieť hojnosti, kde je o nás postarané a aj keď sa veci možno nevyvíjajú presne podľa našich predstáv, napĺňajú nás nadšením a pocitom zázraku. A to je to, čo nášmu životu dodáva na kvalite a dobíja nám baterky do budúcnosti. Nedržíme sa nasilu v situácii, ktorá je ako-tak znesiteľná, len preto, že by sme sa báli o ňu prísť. Máme pocit, že veci sa nejako vyvíjajú v náš prospech – aj keď to na prvý pohľad tak možno nevyzerá… Máme pocit, že celé Univerzum nám tentokrát drží chrbát. A môže za to jedna jediná maličkosť – naša schopnosť vychutnať si, čo práve máme.

Nedovoľme našim predstavám o tom, ako by veci mali vyzerať, aby nás obrali o šancu konať, tešiť sa z drobností a využívať každú príležitosť, čo sa nám v najbližšej dobre pripletie do cesty.

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s