Návrat k sebe :-)

psycanicsZačala som znova chodiť po lekároch a tak som si vyhrabala nejakú starú knižku, čo som si kúpila a ešte neprečítala… Tentokrát ide o Psycanics. A poviem vám, som rada, že som ju nečítala okamžite, ako som ju kúpila (2007). Keby som ju bola prečítala, nikdy nebudem vedieť povedať, či tie veci, čo zažívam, sú reálne, alebo ich zažívam len preto, že som o nich čítala… Takýto problém mám s Castanedom. Najprv som čítala jeho Art of Dreaming a až potom sa mi diali podobné veci – takže nakoniec nikdy nebudem vedieť povedať, čo je reálne a čo je moja sugescia…

S Psycanics to je iné. Za tie roky som mala spústu skúseností, spústu informácií z channelingov, a odrazu mi tieto “kamienky poznania” vďaka Psycanics začínajú zapadať do kontextu a vytvárať veľký obraz… Konečne som pochopila, kto sú anjeli a kto je Otec a prečo sú Otcovia dvaja – Otec Všetko-čo-je a Otec Boh-v-tomto-systéme. Odrazu som pochopila, pred kým musel obhajovať moju existenciu u nich. Pochopila som, čo to robili, keď “spájali päť verzií” mňa samej… Sedela som u lekára, čakala na vyšetrenie, vyvaľovala oči na stenu a kŕčovito sa držala knižky; museli mnou potriasť, aby ma dostali do ordinácie. 🙂

Postupne budem spracovávať vybrané pasáže. Ide o môj proces porozumenia, preto vám možno nepovedia nič alebo sa budete uškŕňať nad tým, čo všetko som nevedela… V pohode. 🙂 Ja som spokojná sama so sebou. Nepotrebujem, aby bol so mnou spokojný aj niekto ďalší. 😛

Tak ponajprv: psycanics. To je nejaká veda o tom, čomu hovoria “psycan” – a to sme my. Každý jeden sme atómik vedomia jedného spoločného, obrovského poľa vedomia, toho, čomu hovoríme na tejto stránke Všetko-čo-je. Vedomie ako také sa skladá zo všetkých atómikov schopných uvedomovať si a vnímať čokoľvek. Síce sa cítime ako individuality, ale sme len častice jedného poľa, dočasne sa nesprávne cítiace ako samostatné objekty. A aby sme sa tak mohli cítiť, museli sme si zaviesť dualitu: ja a ne-ja. Kým existujeme ako individuality, máchame sa v dualite. Delíme na telá a duše a ľudí a zvieratá a stromy a kvety a kresťanstvo a islam a štáty a mimozemšťanov a Area 51… ale všetko toto sú len prejavy, interpretácie zvyšku z nás, ktorý dočasne ako súčasť nás samých nevnímame.

Páčila sa mi jedna vetička o Všetkom-čo-je:

“je to Tvorca i Stvorenie súčasne: tvorí všetko, čo existuje, zo seba, pretože neexistuje nič iné, z čoho by sa dalo tvoriť.”

🙂 Logika a kauzalita sa začína chytať. Konečne som natrafila na ezoterika, ktorý hovorí rečou môjho kmeňa. 🙂

Kniha sa opiera o Conversations With God od D.N. Walscha. Stojí na dvoch stále sa opakujúcich témach:

 1. Existuje len JEDNA BYTOSŤ a ty nie si len jej súčasťou, ale si celá táto bytosť. Si Boh. (Predstieraš, že nie si Boh, z veľmi pádnych dôvodov, stojí tam – a potom to, že sa o tom bude hovoriť neskôr. Takže nebojte sa, dostaneme sa k tomu, pokiaľ budem dostatočne rýchlo čítať.)
 2. Najzákladnejším zmyslom našej existencie je vrátiť sa k tomu, že sme tá JEDNA BYTOSŤ. Ale kým sme tu a flákame sa v hmote, vytvorili sme si niečo, čomu hovoria God Suppressor Shell, čiže bohopotláčajúca škrupinka.

Potom som si poznačila definíciu slova “psycan”: je to

nefyzická jednotka životnej energie, ktorá pozostáva zo “šťavy života” v podobe vedomia, poznania/porozumenia (hehe: eprakone? 😀 ), vôle, tvorivej sily, sebahodnoty a LáskoRadosti. (Hehe2: všímate si, že nie “všetko je láska”, ale láska/láskoradosť je len jeden zo základných pilierov?) Je to iluzúrna častica JEDNEJ BYTOSTI ŽIVOTNEJ ENERGIE, inými slovami – Boha. Synonymá pre psycan sú aj “duch” (spirit) alebo “duša” (soul).

Čokoľvek psycanické je nefyzické a nemôže byť odhaliteľné alebo merateľné ľudským telom alebo fyzickými prístrojmi.

Naše vedomie-uvedomovanie redukujeme zo stavu Boh na stav “človek” použitím veľmi presných zákonov stvorenia a energie. Tu je ich zopár, aby sme vedeli, o čom hovoríme:

 1. Všetko, čo existuje, je energia (pričom neskôr vysvetľuje, že “energia” sa používa len kvôli nedostatku iného, presnejšieho označenia, a je to rovnako dobre zameniteľné so slovom “pole”).
 2. Všetka energia je legálna – stále sa správa podľa istých pravidiel a princípov.
 3. Všetko, čo existuje, je stvorené, teda výtvor.
 4. Všetky výtvory sú reality.
 5. Všetky reality sú tvorené energiou.
 6. Reality sú pôvodcom skúsenosti/zážitku.
 7. Všetky skúsenosti/zážitky sú dopady reality na vedomie.
 8. Čo si vytvoril, môžeš aj od-vytvoriť.
 9. Zažitý zážitok od-vytvára.
 10. Odpor pôsobí bolesť a vytrvalosť.
 11. Energia plynie do priestoru. (Toto je jeden z tých bodov, kde mám svoje “kognitívne disonancie”, ale veď sme tiež len na strane 15. Na neskorších stranách ma to už nemáta. Slová niekedy len veľmi ťažko postihujú to, čo treba povedať. 🙂 )
 12. Energia, ktorá plynie, silnie.
 13. Život funguje kauzálne postupnosťou byť -> pociťovať -> myslieť -> robiť -> mať.
 14. Tvoje emócie sú tvoja Láska alebo AntiLáska k sebe samému (“svojej podstate”) podľa identity, akú na seba naberáš vo vzťahu k udalostiam.
 15. Ultimatívna motivácia každého ľudského správania je návrat do JEDNOTY (a tým nemyslím ten obchod, hoci ten by som tiež niekedy v Bratislave rada navrátila 🙂 . Zdravím Terná, ale… dobre už bolo. 😕 )

Už si Boh; to už nepotrebuješ stvoriť.
Potrebuješ už len od-tvoriť ilúziu, že nie si Boh.
Čo si vytvoril, môžeš aj od-tvoriť. Koniec koncov, si predsa Boh.

Takže tešte sa – psycanovať sa bude teraz častejšie.

3 thoughts on “Návrat k sebe :-)

 1. Hovory s Bohom som citala velmi davno, ked k nim prisiel otec, ako zaciatocny AA, tak ma zaujimalo, co to vlastne cita.. zhltla som to hned 🙂 lebo mi to nebolo cudzie a ako pises, bytost najde slova pre to, co ma v sebe, ale teraz, ked citam tento clanok, mam opat ten pocit.. jednota, ziadne oddelovanie, ty a toto a takto.. tak to citim, vdaka a tesim na pokracovanie 🙂

  Páči sa mi

 2. Trošku ma mrzí ,že niektorý “boží učenci” sa za toho Boha považujú v súvise “súdim” a odsúdim.Boh podla mna je niečo pozitívneho a suhrn všetkeho moralneho ,proste dokonalosť sama o sebe a my sme malou čiastkou ,lebo jeho nemožno obsiahuť v jednej osobe naraz.Cítala som aj autobiograficke knižky o “nebi ” a Boh je podla nich niekto kto nas za NIC neodsudzuje ,miluje nas a vzdy je tu pre nas aj ked sme mu otočený chrbtom .On je ten , čo si kludne “počká “,kým pochopíme iste veci..To ostatne ,”trest” a podobné je vecou tej akejsi “karmy” ..Moja viera nieje fanatická,je to zmes všetkeho čo som čítala a dáva mi to zmysel. Myslím,že absolútne nieje dôležité,či v niečo rozumné-jšie , obrovske energicky, a schopnostami verí veriaci alebo ateista (prepáč ak som urazila,to nebol ciel,inak som to nevedela slovne vhodnejšie pomenovať.) podstatne je vedieť rozlišovat hranice svojho egoizmu a všeobecneho dobra..Odsudila ma cirkevna skupina ako nehodnu ich viery(vedená ako cirkev štatna) len koli posudzovaniu mojho života ich egoistickým pohladom na človeka,že oni smú lebo su “čistejší ” ako my všetci (lebo sú tlačí sa mi sem slovko “vyvolený”)..a odsudili tak mna samu .Vysledok “hrania sa na Boha” je zničenie človeka ako bytosti-veriaci sa na Boha obracia vtedy ked inde nadej umrela..Bud je ten ich Boh iný ako ten náš,alebo sa na neho zahrali sami lebo su toho hodny.Viem,dala som iný pohlad na vec,ale snad ste pochopili aký je človek krehky spadnuť niekam inam , ked ide o dokaz jeho “dokonalosti”.

  Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.