Nemusíme tráviť čas s negatívnymi ľuďmi

negativityZo stránky Happy By Choice:

Negatívne naladení ľudia v našom živote sa nesprávajú negatívne len voči nám, ale voči každému, s kým prídu do kontaktu. To, čo hovoria a robia, je premietanie svojej vnútornej reality navonok – teda je to o ich vlastných problémoch a nastaveniach. Ak ti povedia niečo, čo vyzerá ako osobné, dokonca keby ťa hneď priamo napadli, nemá to pravdepodobne vôbec nič spoločné s tebou.

Toto je dôležité mať na mysli, pretože čokoľvek takíto negatívni ľudia povedia alebo urobia, si nesmieme pripúšťať. Hoci nemáme nijakú kontrolu nad tým, čo hovoria alebo robia, máme pod kontrolou, či im dovolíme také veci hovoriť alebo robiť nám. Len my sami vieme zabrániť tomu, aby sa jedovaté slová alebo činy dostali do nášho srdca a do našej mysle. A ak už máme pocit, že nás títo negatívni ľudia začínajú zdolávať, dajme si pohov, prerušme kontakt a dajme si priestor na uvoľnenie.

Keď sa dištancujeme od negatívnych ľudí, začnú sa diať pozitívne veci. To, že sa od nich dištancujeme, neznamená, že by sme ich nenávideli. Znamená to len to, že rešpektujeme sami seba a svoju potrebu vnútorného pokoja.

A afirmácia, ktorá nám s tým pomôže?

“Dnes neumožním nikomu, aby ma stiahol do svojej negativity. Všetko, čo sa mi dnes udeje, sa pokúsim vidieť v tom priaznivom alebo veselom svetle.”

Tento článok sa objavuje súčasne aj na Cesta k sebe.

Reklamy

13 thoughts on “Nemusíme tráviť čas s negatívnymi ľuďmi

 1. Sun – vtipna reakcia na Cikiteho :-))
  Cikitet – Sun neposiela nikoho do kuta a ani nikoho nevini z toho ze sa da nasiaknut negativizmom len tam pise ze ak stracas odstup a zacinas nasiakat tak si daj pohov, prerus kontakt a stiahni sa k oddychu – to aby sa vyladili spat pozitivnejsie energie vsak len sam so sebou a so svojim vnutrom… co ale neznamena ze to ladenie sa musi udiat v kute 🙂 hoc aj v sale plnych ludi alebo mam lepsiu predstavu, mne by pomohlo take stiahnutie sa do Ria na karneval (rozumej rio de jan… ozajstny karneval… tanec hudba prosto hot hot dancin co pohladi dusu a mozno aj necije oci :-))))))

  Like

  • Monilisas,

   Čiki nereaguje na mňa… Čiki reaguje na niečo, čo má Čiki v hlave a čo pozná len Čiki. Keď som čítala a nepochopila, začalo mi byť zrejmé, že nemám ani približne predstavu, čo má Čiki v hlave… nič nezarezonovalo. Ale prišlo mi smiešne umiestnenie oboch komentárov. To bolo to jediné, čo som z toho pochopila – a preto to bolo to jediné, na čo som reagovala. 🙂

   Like

   • Ani rezonovať nemohlo..stratil som okuliare za 550 eur a doteraz som ich nenašiel. No a nepomohla ani intuícia, ..proste som niečo vytvoril, čo nie je v súlade. No a tak som hľadal vinníka alebo zlodeja s briliantovým rámikom. 😀

    Like

 2. V praci máme jedného totálneho pesimistu…a bohužial je to náš šéf. Sme traja zamestnanci a tú svoju negativitu a nenávisť k všetkému na nás prenáša tak, že budeme musieť opustiť prácu ktorú sme mali radi a zároveň rozbíja náš skvelý tím ktorý mu už niekolko rokov vytvára podstatnú časť z jeho príjmu. Je to smutné…ale ako vždy sme my vinníci tejto celej situácie…

  Like

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s