Keď nájdeme Stvoriteľa v sebe

Toto je zlepenec myšlienok Lee Carrolla Kryon: The Twelve Layers of DNA k téme channelingu.

Problémom pri channelingu je, že sme vnímaním hmotné bytosti.

“Myslíme v 3D. Nemôžeme s tým nič urobiť. Je to naša realita a nemožno očakávať, že ju prekonáme. Ale často nám bráni vidieť väčší obraz.”

V skutočnosti sa channelujúci stáva prekladateľom, ktorý prekladá multidimenzionálne správy do 3D. Je “špecialista na linearizáciu”. To aj vysvetľuje, prečo mnohí jasnovidci a futuristi, keď sa  snažia predpovedať budúcnosť, nakoniec prinášajú podrobné informácie o budúcich udalostiach, ktoré sa nikdy nestanú.

Každý, kto channeluje, má veľmi odlišný zážitok. Channelovanie je individuálne pre každého jedinca a tak neexistuje niečo ako “obvyklý channeling”, metóda, ktorej by sa mali iní držať. Stretneme sa s ľuďmi, ktorí na nás ukážu prstom a povedia “Nerobí to správne!” Ale pritom len hovoria “Nerobí to tak ako ja.” Pri channelingu neexistuje správny/nesprávny a neexistuje empirický manuál, ako channelovať. Channeling je osobný a súkromný a každý, kto channeluje, to zažíva inak, po svojom.

“Kryon znova a znova hovorí, že channeling je spôsob, ako odovzdávať hocijaké spirituálne poznanie. Pripomína, že všetky posvätné písma na našej planéte – nezávisle od náboženstva – boli napísané človekom. “Boh” nenapísal ani jedno z nich! Preto treba priznať toto prepojenie medzi správou a jej poslom. Ak všetky posvätné písma napísali ľudia (ako že napísali), tak potom odkiaľ dostali informácie?

V kresťanstve dokonca aj pápež má svoju metódu, ako dostáva božské informácie, a posvätné miesto, kde čokoľvek, čo povie, je bezchybné. Má právo sedieť na stolci (alebo ako sa to volá) Sv. Petra vo Vatikáne, kde sa deje proces s názvom Ex Cathedra. To je channeling, ale nehovorte to, prosím, katolíkom. /…/

Ale keď kresťania hovoria o Biblii, je to “slovo božie”. V skutočnosti to však je slovo človeka pod vplyvom spirituálnej energie. /…/ Existuje neviditeľná a neslyšná energia, ktorá umožnila človeku hovoriť pravdu o Bohu. Tento proces sa nachádza vo všetkých náboženstvách.

Ale dnes, podľa reakcií niektorých náboženských lídrov, prestal Boh úplne hovoriť s ľuďmi, pretože nijaké “nové” informácie nie sú prípustné. Existuje nepísané pravidlo, že všetko, čo čo malo byť napísané, už napísané bolo. A preto je channeling fejk. /…/ Kto vydal zákon, že Boh prestal hovoriť? “Počkaj, Lee!” ozvú sa hneď moji cirkevní priatelia. “To sme nikdy nepovedali. Boh k nám hovorí stále! My sme len povedali, že Boh nehovorí k TEBE!” Och… a prečo? “Nie si členom našej cirkvi.” Aha, chápem.

Môj Boh je osobný, živý a žije v mojej bunkovej štruktúre! Správy prichádzajú po celý čas a nebijú sa so správami iných, ktorí dostávajú ten istý typ energie. Ony sa vlastne nebijú ani so správami Sv Pavla! Pretože ja pevne verím, že staroveké správy boli, nezávisle od náboženstva, zamerané na sebarozvoj a nájdenie mieru v našom vnútri a s inými na tejto planéte tým, že nájdeme Stvoriteľa v sebe.”

Pre mňa má táto pasáž dvojaký účinok: Po prvé, dobre som sa zasmiala na tom, ako Lee Carroll nemôže hovoriť s Bohom. Nejako mi to niečo pripomenulo… 😛 A potom mi to dalo to, že ak sa správy “bijú”, okrem toho, že môže byť rozdielna vyspelosť “kanálov”, môže ísť aj o channelovanie inej energie – a že o to viac treba hľadať taký uhol pohľadu, z ktorého obe správy budú vzájomne zlúčiteľné. 🙂

A navyše mi to pripomenulo posielanie reiki na diaľku: “Boh vo mne hovorí s Bohom v tebe.” 🙂

9 thoughts on “Keď nájdeme Stvoriteľa v sebe

 1. Drunvalo vo svojej knihe písal, že keď lieči, tak si vždy pýta povelenie od VJ toho koho ide liečiť. Následovne sa pýta VJ pacienta, resp. dahaduje sa s ním o optimálnom postupe, že ako má liečiť a tu mi presne pasuje to liečenie na diaľku. Ak stačí napojiť sa na VJ liečeného, čo je v podstate logické, stačí potom fotka alebo niečo osobné a už to fičí. Keďže sme všetci navzájom prepojený, je to v podstate úplne normálny spôsob liečenia a teoreticky je potom aj jedno, či sa pýtam svojho VJ, alebo VJ pacienta, keďže je to celé zosieťované 😀

  Páči sa mi

 2. Ahoj, helar. Rád by som sa s Tebou spojil osobne alebo cez e-mail, ale neviem nájsť odkaz na spojovací link. Ozvi sa mi, prosím.
  Vďaka, benetri

  Páči sa mi

   • To je práve ten problém. Príliš veľa ľudí. Rozpitvávať na verejnej stránke niektoré veci je nielen mojim problémom a písať čosi všeobecné a neurčité nemá zmysel.
    Ale – keď som tu – nejaký vierohodný človek s darom jasnovidectva sa tu nenájde? Pár “veštcov” poznám, ale …
    Plus by som asi potreboval regres do minulosti na zistenie problému a jeho odstránenie, ale samému mi to nejde, takže aj tu by som potreboval niekoho navštíviť.
    Aj tak by som však rád získal kontakt na Teba a príp. i na Filipa212. Vďaka
    e-mail: michalik_jozef@zoznam.sk

    Páči sa mi

   • Problémom je asi dosť často práve veľa tzv. neznámych ľudí, najmä ak je známa vlastná identita. Nie všetko sa dá riešiť cez sklo.

    Ale – okrem iného – rád by som našiel niekoho s ozajstným darom jasnovidectva, niekoho, kto jasne vidí cesty, ktorými sa možno uberať. Niečo málo o tom viem, ale kadejakým “veštcom” proste neverím.
    Tiež hľadám niekoho na regres na vyhľadanie a odstránenie problémov z minulosti, ktoré spôsobujú problémy v súčasnosti a prípadné zistenie prekliatí, či ich odstránenie, ak existujú.

    Vďaka.

    Možno by bolo vhodné vytvorenie rubriky pre podobné problémy aj pre iných.

    Helar, ak by si predsa len mala čas, ozvi sa mi na môj mail. Rád by som získal i kontakt na Filipa.

    e-mail: michalík_jozef@zoznam.sk

    Páči sa mi

 3. Tak či tak zakladatelia veľkých svetových náboženstiev (priznávam, že sa mi ježia vlasy pri slove “zakladateľ”, ale nič lepšie ma nenapadlo), boli výnimoční ľudia, keď ich nasledovali masy ľudí a stále nasledujú a ich učenie pretrvalo dodnes napriek veľkým deformáciam pôvodného učenia ľudmi, je jedno z akých dôvodov, proste ľudských :). Nepovažujem sa Abrahámovi, Mojžišovi, Ježišovi, Mohamedovi, etc., nech akúkoľvek snahu vyviniem, rovná. Proste to boli veľkí učitelia a ja som obyčajný žiak. A možnosť channelingu môžem prirovnať k vypracovávaniu domácej úlohy, alebo zadaného projektu k prezentácii v škole

  Páči sa mi

 4. Ešte dodám: samozrejme naprosto súhlasím, že “Môj Boh je osobný, živý a žije v mojej bunkovej štruktúre! Správy prichádzajú po celý čas a nebijú sa so správami iných, ktorí dostávajú ten istý typ energie.”

  Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.