Špagát medzi bosorákmi, vzostúpenými bytosťami a anjelmi

V ezoterike sa pohybujem už možno aj 10 rokov. Za ten čas som prešla všeličím: začínala som mágiou, potom som šla na šamanizmus a pragmatické zručnosti ako toning. Neskôr som prešla do New Age prúdu a začala som s reiki a energetickým liečiteľstvom a hneď nato som začala channelovať anjelov (a zopár menej anjelských ksichtov, ktoré sa mi natlačili na kyvadlo). Takže som sa dostala do kontaktu s rôznymi videniami sveta – od animistického šamanského cez pragmatickú mágiu cez vzostupujúce a vzostúpené bytosti (všelijakých Arkturiánov a Ramthov a Plejáďanov) až k čistým energiám, ktorým ja hovorím “operačný systém” a ktorý väčšina ľudí nazýva anjeli. Môj zatiaľ platiaci svetonázor je dosť presne popísaný tu a odkedy sa ho držím, začínajú mi veci jednak dávať zmysel a potom aj vychádzať. 🙂 Najlepší doklad je, keď som začala zhmotňovať.

Nemám rada pohyb vo viacerých systémoch, ktoré sú nespojené. Myslím, že realita je mnohovrstvová a len jedna a každá vrstva (=systém presvedčení) je len istý pohľad, istý zorný uhol. Umožňuje nám vidieť niečo a niečo iné zas zakrýva. Preto vždy, keď sa potknem o niečo nové, snažím sa to zatiaľ udržiavať nezaradené, kým nenájdem “fitinku”, do ktorej to zapadne… A to si píšte, že tie fitinky hľadám! To je vlastne celý zmysel môjho života! 🙂

Mágiu sa mi podarilo prepojiť s bosoráctvom toltéckeho typu cez teóriu úmyslu. A dnes som našla v knižke niečo, čo mi umožnilo prepojenie dotiahnuť až na úroveň “operačného systému” (=anjelov) a jeho tvorcu (=Otca/Boha/Všetkého-čo-je/Zdroja).

Začalo to celkom nenápadne, keď som v Castanedovej knihe The Second Ring of Power čítala úvahu bosoráčky la Gordy z knihy:

“Bosoráci ako Nagual [=don Juan] a Genaro majú dva cykly. V tom prvom sú ešte ľudia, tak ako my ostatní. My sme v našom prvom cykle. Každý z nás dostal svoju úlohu a táto úloha nás vedie k strate ľudskej formy. …

Druhý cyklus je, keď už bosorák nie je viac človekom – ako Nagual a Genaro. Prišli nás učiť a keď nás naučili, odišli. My sme pre nich druhý cyklus.”

Viem, pôvodne som do tohto blogu anjelov nechcela pchať, ale asi sa tomu nevyhnem. V istom bode som sa zaťala, že sa chcem učiť – nie od samotného Castanedu, ako som pôvodne plánovala, ale radšej od jeho učiteľa, Juana Matusa. Vlastnou silou som sa k Juanovi Matusovi nevedela dopracovať. Možno som ešte nebola pripravená alebo on ešte nerozdýchal svoj kontakt s Castanedom – a už sa mu natláčal druhý taký Castaneda v sukniach! 😀 Nemôžem za to; veľa (hlavne tých menej príjemných) povahových čŕt máme s Castanedom spoločných 😛 a tak som sa nechcela učiť od niekoho, kto by mi mohol ukázať len to, čo som schopná vidieť aj vlastnými silami…

Gabriel sám povedal, že sa od Castanedu učiť nemám. A tak som sa spýtala, či by mi nepomohol skontaktovať sa s Juanom Matusom. Súhlasil. Ešte na to nie som pripravená. Vyše pol roka som necvičila, moja energia je v pivnici, ale už sa na tom pracuje. No a keď už som mala Gabriela na kyvadle, spýtala som sa ho, či nie je Juan Matus náhodou jedným z nich, súčasťou operačného systému. Gabriel odpovedal, že nie; Juan Matus je vraj vzostúpená bytosť.

Keď som dočítala The Second Ring of Power, vyšikovalo ma Jeho Gabrielstvo čítať okamžite ďalšiu knihu a spracovávať ju pre túto stránku. Tentokrát mi nepredpísal kapitoly, z ktorých mám vyťahovať informácie. Nemusel. Len mi povedal, že mám vziať “druhú modrú knihu”, ktorú som ešte nečítala. Keď som pozerala svoju zbierku Castanedu, skutočne som v nej našla dve modré knihy – a len jednu som mala už prečítanú! A tak som sa dostala k The Eagle’s Gift.

Tu je úryvok z tejto knihy z rozprávania bosoráčky la Gordy, ktorý celé toltécke bosoráctvo vkladá do širšieho kontextu. Pridáva do panoptika castanedovských bosorákov nové meno – Silvio Manuel. Bol to bosorák, ktorého si castanedovci veľmi nepamätali, ale už len zvuk jeho mena ich desil na smrť:

“Ja som sa naučila úmysel  lietania znovuvyvolaním tých pocitov, ktoré som mala počas snívania. To šlo o jednu jedinú vec. Nagual sa naučil v svojom živote úmysel  stoviek vecí. Ale Silvio Manuel šiel k samotnému zdroju. Napojil sa naň. Nemusel sa učiť úmysel  ničoho. Bol jedno s úmyslom. Jediný problém bol, že už nemal žiadne priania, pretože úmysel  nemá nijaké vlastné priania, takže sa musel spoliehať na Naguala a jeho vôľu. Inými slovami, Silvio Manuel dokázal urobiť čokoľvek, o čo Nagual požiadal. Nagual riadil úmysel  Silvia Manuela. Ale pretože ani Nagual nemal žiadne vlastné priania, väčšinu času nerobili vôbec nič.”

Prvá veta hovorí zjavne o zhmotňovaní a mágii. Presne takto to totiž funguje – počas snívania (alebo aj bdenia, ako to bolo u mňa) sa naučíme, aké pocity niečo v tele vytvára. Potom si počas bdelého stavu tieto pocity v tele nasimulujeme – a realita sa začne meniť

Potom la Gorda hovorí o Juanovi Matusovi, ktorý bol veľmi zdatný bosorák a už bol v svojom “druhom cykle” – teda už nebol človek. Od Gabriela viem (a to viem dlhšie ako poznám ten citát hore), že Juan Matus bol vzostúpená bytosť. Castaneda sa mi začína prepájať s taoizmom, budhizmom, ale aj s New Age ezoterikou.

Ale potom je tu ešte ten Silvio Manuel, ktorý “šiel k zdroju” – a tým zdrojom bol úmysel. A čo je zdrojom úmyslu v našej realite, v našom Univerze? Otec a jeho vôľa (llankay). Silvio Manuel splynul  so zdrojom úmyslu a prestal mať vlastné priania  (a v tom je zahrnutá aj slobodná vôľa). To mi vyzerá tak, ako keby sa Silvio Manuel bol stal súčasťou “operačného systému”… Divoká špekulácia, ale mne príde hodne logická!

No a čo urobí helar, keď vymyslí niečo, čo sa jej pozdáva? Beží to overiť ku Gabrielovi alebo hocikomu inému, komu sa chce s ňou práve kvákať 🙂 . Takže dnešný channeling s Gabrielom (to sú tí anjeli, ktorí podľa mojich vlastných slov na tento blog “nepatria” 😛 – no ale potom sem nepatrím snáď ani ja, tak veľmi sú súčasťou môjho života 😛 ):

Gabriel, je môj predpoklad ohľadne Silvia Manuela, tej postavy z Castanedu, správny? Stal sa jedným z vás?
ANO
Čiže je stobon?
NIE 🙂
BOL ALE UZ SA STAL ENERGIOU

Je to ten Bopant, čo ste ho spomínali?
NIE
Takže ich bolo viac?
ANO
Ale tvrdili ste mi, že len ten jeden… 🙂
A TY SI TVRDILA ZE NAS UZ NECHCES VIDIET 🙂
🙂 Koľko tých stobonov teda bolo?
PATNAST
Poznám niektorých?
SEBA 🙂
To uverím, až keď zomriem a nezomriem!
🙂

Takže toľko moje divoké špekulácie. Nakoniec asi neboli až také divoké… stačí vyhmátnuť logiku “Univerza”… (Veď on mi Otec dá po prstoch! Čo ho mám čo hmatať?! 😆 )

Ty, Gabriel, predsa ešte čosi: ako sa dnes volá Silvio Manuel?
ORNACIL
Je to tak správne?
NIE
Čo nie je správne? Meno?
ANO
A ako má teda byť?
ORCIRAEL
Teraz je to dobre?
ANO

Neskreslenosť: 98%

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s