Gabrielov prechod 1. – 7. 4. 2019: nové nebýva vždy ihneď príjemné

Keď sa veci menia, začína citlivá, bolestivá doba – staré prestáva fungovať a nové ešte nepôsobí plnou silou. Je to daň, ktorú platíme za to, že sa zhmotňujú nové podmienky a nové príležitosti. V tomto období je mimoriadne dôležité, na čo uprieme častejšie naše oči – či na obavu z toho, čo to bude, či na nepokoj z toho, že staré, zabehané veci už nefungujú, alebo na príležitosť, ktorú možno ešte len tušíme niekde na pozadí… Možností je veľa a my sme sa v poslednom roku dosť spoľahlivo naučili odhadovať, ktoré sú tie vhodné.

Na to, aby sme do života dostali niečo iné, nové, potrebujeme pre to najprv urobiť miesto – potrebujeme pustiť k vode veci, ktoré sú nám možno ešte stále drahé ako spomienky, ale už pre nás nič nerobia. Pustime ich k vode po bosorácky: nasajme z nich energiu do seba, do srdca aleno do brucha, a potom spomienku nechajme vyblednúť. Energiu tej situácie ponesieme vždy so sebou – nepotrebujeme na ňu stále myslieť, ani si ju pripomínať. Môžeme si uvoľniť vnútorný priestor pre niečo, čo ešte len prichádza.

Čakajme a sledujme. Možno to nové neuvidíme okamžite. Máme ešte stále svoje “staré” oči, ktoré sú zvyknuté pozerať istým spôsobom a doteraz nič nové nevnímali. Dajme im čas. Dôverujme tomu, že energia sa dopĺňa – a ak sme niečo pustili k vode, nutne ten prázdny priestor naplní niečo nové. A ak sa nám to nové nebude až tak páčiť? No čo? Pustíme k vode aj to a vyprázdnime znova priestor pre niečo, čo sa nám páčiť bude. 🙂

Nebojme sa prázdnoty; vždy sa dá niečím zaplniť.

One thought on “Gabrielov prechod 1. – 7. 4. 2019: nové nebýva vždy ihneď príjemné

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s