Mágia, viera, cirkev a diabol

Mina sa pýtala: “Chcem vedieť či sa može čarovať v izbe kde spavam?? A nepostihne to moju rodinu ?? Bojim sa že ma napadnu neake zle sily diabol lebo magia je ževraj spojena s diablom?? je to pravda a nemože sa my stať neakae neštastie? Ako sa stanem bosorkov??je to proti cirkvy??” (gramatika je pôvodná 🙂 )

1. Mágia je proti cirkvi. Rozhodne proti katolíckej, ale pravdepodobne aj proti ostatným – ale toto berte ako veľmi neoverenú informáciu.

2. Mágia nie je spojená s diablom, ale s energiou. Medzi nami a svetom okolo nás sa ustavične vymieňa energia, či sa nám to páči alebo nie. Aj naše myšlienky a očakávania sú istá forma energie – presne tá, ktorú používame aj pri mágii. Podstatný je úmysel, nie nástroj. Ak nikomu neubližujeme, sme v pohode.

3. Na čarovanie by ste mali používať priestor, ktorý máte sama pre seba, kde sa cítite bezpečná a kde vás nikto nevyrušuje. Ak je to vaša spálňa, tak použijete ju. Ja bosorujem tiež tak.

Anna sa pýtala: “Jedna moja známa mi vravela,že voodoo je proti Bohu a taktiež aj nosenie kameňov :/ -ja si to síce vôbec nemyslím,ale stále sa s ňou o tom hádam tak preto by som chcela vedieť,aký máte na to vy názor,či si to myslíte aj vy.”

Tí, ktorí praktizujú voodoo napríklad v Amerike, sú všetko veľmi zbožní ľudia, hlboko veriaci a napriek tomu dokážu skĺbiť voodoo s vierou v Boha. Podstata voodoo i mágie spočíva v usmerňovaní energie. To pre vás urobí aj dobrá psychoterapia. A tá rozhodne nie je “proti Bohu”. Dôležitý je úmysel (etika) – keď niekto robí inému človeku zle, môže byť ten najzbožnejší človek na svete, nie je dobrý človek!

A čo sa týka kameňov – ak ste veľmi veriaca, spýtajte sa: čí výtvor sú kamene? Kto ich stvoril? Tak prečo by božie výtvory nemali byť nositeľné? Zasa: rozhoduje úmysel. Ak nosíme kamene na to, aby sme sa povyšovali nad iných, nie sme dobrí ľudia. Ak ich nosíme, lebo sa nám páčia alebo ich dokonca potrebujeme na pomoc alebo liečenie, čo na tom môže byť zlé? Aj krížiky sa robia z kameňov – a cirkvi to (zatiaľ ) nevadilo…

So známou sa nehádajte. Ona má svoje dôvody, prečo verí, že tieto veci sú “proti Bohu”. V jej očiach je jej prístup správny. Akceptujte ho a dôsledne sa vyhýbajte tejto téme; keď ju znova otvorí, povedzte jej “ty máš svoj názor a ja to akceptujem, prosím, akceptuj ty, že ja mám názor iný. O kameňoch sa už nebavme”. Ak napriek tomu bude do vás zapárať, radšej sa poobzerajte po inej známej, pretože potom táto známa nie je tolerantná voči ničomu, čo nie je podľa jej schválenia, a s takými ľuďmi sa len ťažko vychádza.

A na záver moje hlboké presvedčenie: každý má nárok veriť v to, v čo chce, alebo byť taký, aký chce, pokiaľ tým inému človeku nerobí zle. Ale do “zle” nezahŕňam nesúhlas. Ľudia môžu nesúhlasiť s tým, akí sme – ale nesmieme ich tým ohrozovať alebo poškodzovať.

Andrea sa pýtala: “Chcela by som sa spýtat že či voodoo nie je chrich (=hriech)”

Voodoo je len technika – ako napríklad krájanie. Krájanie môžeme použiť rôzne – napríklad si odkrojíme chleba alebo niekomu v slepej zúrivosti odkrojíme prst. Krájanie samo za to nemôže. Hriešny je ten úmysel za tým. Ak nikomu neubližujete, aký tam hriech? Každý z nás má právo žiť si život po svojom, pokiaľ neubližuje iným a nevtláča im nasilu svoje predstavy…

Lucka sa pýtala: “A je tu dalsia vec dnes som sa rozpravala s mojou ucitelkou nabozenstva a som s toho dost sklamana spytala som sa jej co si mysli to vsetko ohladom magie a tak povedala mi ze magia je zlo a hned ako zacnem s magiou postavim sa proti bohu a pre diabla budem takou hrackou ktoruu bude moct manipulovat a to vsetko ja nechcem konat zlo a som s toho vsetkeho dost sklamana neviem co si mam o tom mysliet naozaj sa bojiim. : ( ”

Keď sa spýtate učiteľky náboženstva na mágiu, to je, ako keby ste sa spýtali učiteľa telocviku na lenošenie -P … Už z pohľadu svojej funkcie musia spustiť lamentácie!

Pripomína mi to jeden poučný príbeh, ktorý som čítala pred rokmi: Prechádzajú sa dvaja mnísi po nádvorí kláštora. Jeden z nich fajčí. Druhý sa pristaví a pýta sa: “Ako to, že fajčíš, keď opát fajčenie zakázal?” Ten druhý odpovedá: “Ty si sa ho asi spýtal, či smieš pri modlení fajčiť, však?” Prvý mních prikývne. Druhý sa usmeje: “Tak vidíš – zle si položil otázku! Ja som sa opáta spýtal, či sa smiem pri fajčení modliť – a opát nemal námietky…” -P

A teraz k samotnému problému s mágiou – pokúsim sa odpovedať vám vašou rečou: Ak je pravda, že Boh nás stvoril na svoj obraz, tak nám dal aj svedomie podľa svojho obrazu. Ak vieme v súlade so svojím svedomím robiť mágiu, robíme ju v zmysle toho, ako sme boli stvorení. (Je možné, že vaša učiteľka si okamžite pod “mágiou” predstavila podrezávanie kohútov, uriekanie alebo iné somariny a preto do toho začala hneď montovať Diabla! Existujú však aj kúzla pre dobro sveta, pre zmierenie, pre pomoc iným ľuďom… Označiť takéto kúzla za “zlo” je v najlepšom prípade hodne krátkozraké. To by ste za “zlo” museli označiť aj činy lekárov, ktorí vám zachraňujú život alebo liečia vaše choroby…)

Pozrite sa na to tak: ak Boh stvoril tento svet, musel ho stvoriť z niečoho – z energie. Všetko na ňom vrátane nás je nejaká forma energie. Touto energiou máme schopnosť manipulovať, lebo sme tak boli “stvorení”. Ako ňou budeme manipulovať, je vecou nášho svedomia. Čokoľvek urobíme, budeme za to my a iní ľudia niesť následky. Ak pri bosorovaní toto nestratíme zo zreteľa, nemôžeme “zísť z cesty”. “Diabol” nemá šancu u ľudí s čistým svedomím!

A pre pani učiteľku jedna rada – ľudí netreba strašiť a zakazovať im robiť veci; treba im vysvetľovať, aké dopady majú ich rozhodnutia. Je síce pravda, že potom sa vedia rozhodovať aj sami a nepotrebujú vodiť za ručičku, ale na svete je toľko ľudí, ktorým treba vysvetľovať, že učitelia rozhodne budú mať čo robiť až do konca všetkých dní!

7 thoughts on “Mágia, viera, cirkev a diabol

 1. chcem sa spytat keby som chcel pouzit voodoo babiku na cloveka ktoreho nenavidim a chcem mu takto uskodit bude to fungovat?a ako sa to robi?

  Páči sa mi

  • A to si jako děláš doufám srandu!!! Na těhle stránkách se takovéhle věci neradí a radit nebudou a buď rád, že tady nebyl Aurawiewer, protože já jsem proti němu jako andílek. Nevím jak by ti bylo, kdyby ten člověk, co mu chceš ublížit dělal s tebou to samé!

   Páči sa mi

  • Beus a orim201
   Som Mág a dokážem voodoo vrátiť pôvodcovi a potom sa bavím na tom čo to s ním robí hi hi hi 😀 a viem aj to že zákony príčiny a následku sú dokonalé
   a musíte si uvedomiť, že tieto sily sa vrátia k tomu čo ich poslal ako bumerang a ak nie si pripravený “zaplatiť” tak ťa to zničí 😀 takže veľa šťastia
   ,lobo mágia funguje tak, jak by si to želal vlastne sebe… hi hi 😀

   Páči sa mi

 2. Beus, Orim!
  toto berte ako dôrazné varovanie: od voodoo ruky preč!!!!! nie je to sranda, ani zábavka na chvíľu!!!! je to VEĽMI nebezpečné a totálne si s tým pokazíte všetko, čo doteraz máte! všetko biele sa otáča na čierne a sami seba omotávate ostnaným drôtom. viem, o čom hovorím, pretože som s Aurawiewerom riešila jeho ukončenie voodoo a bolo to veľmi namáhavé a ťažké ukončenie ! navyše duchovia voodoo by vás len tak od seba nepustili- to nie sú žiadne dobré bytosti! sú to staré bytosti s veľmi silnými negatívnymi energiami.
  takže ruky preč a prestante sa snažiť niekomu škodiť- všetko sa vám vráti!!!
  a väčšinou na takej úrovni, ktorá vám najviac ublíži!!!

  Páči sa mi

Komentáre sú uzavreté.