Buď k sebe láskavý

Dnes siahnem na fejsbúkový citát a diskusiu, ktorá sa od neho odvinula, pretože to môže byť pre nás užitočné:

Znevažovať sa je jednoduché. Naša myseľ je stavaná na sebaznevažovanie. Makačka spočíva v tom, že sa povzbudíte a  dodáte energiu tým veciam na sebe, kde ste silní a nádherní a cenní. Prečo sa nenamáhať tým, že budete každý deň milovať sami seba – svojimi myšlienkami, slovami a konaním. Milovať sám seba je tá najdôležitejšia vec, ktorú môžete urobiť.

A k citátu Scott Stabile dodal: “Jeden zo spôsobov, akým sám sebe prejavujem lásku, je sledovať svoje myšlienky a v tom okamihu, kedy zistím, že sám seba znevažujem, zmením vnútorný monológ a začnem si hovoriť slová lásky a potvrdenia. Takéto vedomé sledovanie si vyžaduje nasadenie a úpornosť, ale vždy je toho hodné, pretože alternatíva by bolo jedine pohŕdanie sebou a z toho vyplývajúca bieda. A ako vy sami sebe dodávate lásku?”

Kočka Heather: “Časom stráveným v prírode a so zvieratami – to mi napĺňa dušu.”

Kočka Linda: “Ja sa len zhlboka nadýchnem a nahlas si poviem “Linda, milujem ťa.” Viem, že to možno znie smiešne a jednoducho, ale keď to urobím, cítim zmenu energie…”

Kočka Lina: “Keď všetkých ostatných chvália za to, že v niečom sú dobrí alebo dobre vyzerajú a ja mám pocit, že nič z toho nemám, môže byť naozaj veľmi ľahké cítiť sa bezcenne v tomto svete, ktorý je tak upriamený na úspech a vonkajšie zdanie a vôbec nie na to, aké bytosti skutočne sme.”

Kočka Jenny: “Som taká zaneprázdnená! Takže aby som sama sebe prejavila lásku, vyhradila som si čas na oddych. Niekedy je to doslova šlofík, inokedy kreatívny projekt. Naposledy som si premietala ukľudňujúce scény na obrovskú bielu stenu a popíjala som pritom teplý nápoj a zabalila sa do deky, pretože bolo zima a bola som smutná.”

Kočka Theresa: “Naučila som sa, že  môžem byť dielo v procese tvorenia – čiže polotovar – a úžasná presne taká, aká som… oboje súčasne. Naučila som sa akceptovať sama seba so všetkým tým dobrým aj zlým, čo ma tvorí, a pritom si uvedomovať, že chcem pokračovať v raste a stať sa niečím viac… oboje súčasne. Dlho som myslela, že ak chcem byť niečo viac a lepšie, tak vlastne niečo so mnou nie je v poriadku a vnímam sa ako “chybná”. Ale naučila som sa, že to tak nie je. Túžba rásť ďalej je súčasťou toho, kto som. Nie som dokonalá, ale to neznamená, že by som bola “vadná”. Pre mňa bol obrovskou pomocou Al-anon (pre príbuzných alkoholikov), pretože tam som sa naučila, že to, čo by som neakceptovala pre niekoho, koho milujem, nemôžem akceptovať ani pre seba. Potrebovala som sa naučiť stanovovať hranice… nielen pre iných, ale aj pre mňa.”

A ako  si vy prejavujete lásku?

2 thoughts on “Buď k sebe láskavý

  1. Neprestajne sa vzdelávam a snažím sa tráviť (osobne alebo virtuálne) čo najviac času v spoločnosti ľudí, ktorí ma inšpirujú, ponúkajú mi nový vhľad a formujú môj priestor. Strážim si vedome strážiť svoju myseľ a nestrácam čas pitvaním príčin z minulosti. Učím sa vnímať energiu v nekonečnom priestore za hranicami môjho tela a mysle. Energia ovplyvňuje hmotu. Myšlienka je energia. Stať sa myšlienkou/tvorcom je vzrušujúce dobrodružstvo.
    …to všetko konám s láskou k sebe a zvyšku mňa 😀

    Liked by 1 person

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s