Ako sa na seba pozeráte v zrkadle?

Včera som bola na seminári s Donnou Eden, kde predstavovala rôzne energetické systémy tela. Seminár bol nábor na tréning (ktorého som sa nemienila zúčastniť, pretože už na jednom tréningu s ňou som), ale obsahoval nádherné ilustratívne anekdoty zo života. Jedna z nich, ktorá sa týka tzv. žiarivých okruhov (radiant circuits):

Donna spomenula jednu pacientku – anoretičku, ktorá roky šla z jednej terapie do druhej, ale bez veľkého úspechu. Mala problémy udržať si váhu, pretože mala totálne pokrivený obraz o svojom tele. Obvyklé terapie jej nepomáhali; nemalo zmysel vysvetľovať jej mozgu, pretože mozog dobre chápal, že jej sebavnímanie je nesprávne.

Donna na to šla celkom nepsychologicky, na úrovni čistej energie. Stredom tela prebieha energetický kanál, ktorému sa hovorí stredný (centrálny) kanál. Všetky tieto kanály majú svoj smer obiehania energie a ak ten smer obrátite, tak miesto toho, aby vám energiu dodávali, tak vám ju odčerpávajú. Donna ilustrovala kineziologicky, čo to urobí s človekom, keď nejaký kanál rukami prejde v protismere – energia daného človeka skokovo poklesne.

A táto dáma, keď na seba pozerala v zrkadle, pozerala zhora nadol – lenže kanál prebieha opačným smerom!  Takže nevedomky pozeraním na seba v  zrkadle svoju energiu sťahovala a tým sa umelo udržiavala v nefunkčných vzorcoch vnímania, cítila sa zraniteľná a bezmocná, pretože sa vlastným pohľadom “odzipsovala”, strácala svoju energiu do okolia…

Donna jej poradila pozerať sa odspodu nahor a vnímanie pacientky sa zlepšilo: cítila sa sebaisto a získala k sebe a svojmu telu pozitívny prístup. Sama nedokázala uveriť, že niečo také jednoduché ako smer, ktorým si sami seba prezeráme v zrkadle, vie tak výrazne zmeniť našu osobnú energiu – a to dokonca len pohľadom, bez prikladania rúk!

Toľko moja najnovšia múdrosť… a čo vy? Ako sa prezeráte, keď sa pozeráte do zrkadla? Lebo mne “zhora nadol” niečo vraví… Tak zostávame ukotvení v našej hlave a strácame kontakt so svojím telom. 🙂

 

 

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s