Ruženín – kameň bezpodmienečnej lásky

ruzenin.jpgAJ: rose quartz, NJ: Rosenquarz, NórJ: rosenkvarts 

Ružová odroda quartzu. O ružovú farbu sa starajú prímesi mangánu alebo titánu. Priehľadný až priesvitný, nebýva číry. Obvykle sa vyskytuje vo forme masy, zriedkavejšie vo forme kryštálov (foto dole). Chemický vzorec SiO2, tvrdosť podľa Mohsa 7, trigonálny kryštálový systém, index lomu svetla 1.544-1.553, špecifická hustota je 2,66. Ťaží sa v Brazílii, Indii, na Madagaskare, na Urale, v juhozápadnej Afrike a v USA.

Niekedy sa u ruženínu objavuje tzv. asterizmus, teda v kameni sa vytvorí pri dopade svetla vďaka kryštálom rutilu “hviezda”.

Mystické vlastnosti: Ruženín sa spája s láskou – priťahuje ju a zadržiava ju. Je to kameň krásy, priateľstva a radosti, ktorý nás robí prístupnejšími pre vnímanie krásy okolo nás. Stimuluje predstavivosť a porozumenie pre umenie.

Je to kameň srdca a emocionálneho ozdravenia. Lieči zranené city. Pomáha osamelým a opusteným. Vhodný pre tých, ktorým sa nedostávalo dosť lásky v detstve. Vhodný pre ľudí, ktorí sa musia vysporiadať s hlbokým zármutkom.

Vnáša mier a harmóniu do prostredia. Ukľudňuje atmosféru a zahládza hádky a obnovuje harmóniu po kríze. Navodzuje toleranciu a nezazlievavosť. Zbavuje nás zažratého stresu, hnevu a zatrpknutosti, komplexov menejcennosti a neschopnosti vpustiť si iných ľudí do srdca. Rozpúšťa nepríjemné spomienky a pocity viny. Navodzuje vyrovnanie sa so sebou samým a sebalásku, rovnako ako lásku a otvorenosť voči ostatným. Vo vzťahoch posilňuje partnerskú vernosť. Pomáha rozpoznať toho pravého partnera.

Ochraňuje pri tehotenstve a pôrode. Používa sa pri zomieraní ako kameň prechodu a často sa používa pri práci so snami a rozpamätávaní sa na sny.

Znižuje uponáhľaných a prenáhlených. Dáva nám čas vydýchnuť si a rozhodovať s jasnou hlavou. Pomáha nám vyjadriť svoje pocity, ale aj lepšie pochopiť pocity ľudí okolo nás.

Pri posteli sa postará o dobrý spánok. Harmonizuje mentálne, emocionálne a astrálne telo.

Keď nosíte ruženín, prostredie na vás reaguje priaznivejšie ako inokedy. (Overené. Funguje. Aj na colnici 🙂 .)

Pri pokladaní na srdcovú čakru zmierňuje emocionálnu bolesť.

Vhodný kameň pre umelcov, učiteľov, akupunkturistov a všetkých ľudí s nízkym sebavedomím a naštrbenou sebahodnotou.

V mágii sa používa pri kúzlach lásky, priateľstva, vernosti a pokoja.

Otvára a lieči srdcovú čakru. Mimoriadne vhodný je i pre korunnú čakru. Harmonizuje štyri horné čakry. Keďže vyvažuje jinovú a jangovú energiu, pri pokladaní na ktorúkoľvek čakru vyrovná a upraví jej energetický vír a vibráciu. Má receptívnu energiu, hodvábnu a mäkkú (jinovú). Jeho znameniami sú Býk a Váhy. Numerologicky vibruje s číslom 7, inde aj s číslami 2 a 6.

ruzenin-krystaly.jpgLiečiace vlastnosti: Ružová energia podporuje krvné cievy okolo srdca. Pomáha čistiť orgány tela. Posilňuje vitalitu pohlavných orgánov. Vraj zvyšuje plodnosť.

Pomáha pri anorexii, lebo podporuje sebalásku a sebaakceptáciu. Zmenšuje problémy pri závratoch (vertigo).

Pomáha z tela uvoľňovať nadbytočné tekutiny a nečistoty. Pomáha pri úpale a zmenšuje výskyt pľuzgierov na spálených miestach.

Podporuje činnosť ľadvín a nadobličiek po ochoreniach. Zmenšuje vrásky a celkove potláča príznaky starnutia. Pomáha pri bolestiach hlavy, hlavne migrénového typu. Potláča depresie, problémy hrdla, bolesti uší, pomáha pri fibromyalgii. Vyrovnávaním činnosti oboch mozgových hemisfér prináša dokonalejšie myslenie, aj keď nie nutne vyššiu inteligenciu 😛 .

Pomáha pri diétach a redukcii váhy.

Nemecké zdroje uvádzajú aj, že neutralizuje škodlivé elektromagnetické žiarenie, napr. u počítačov. Anglické zdroje to nespomínajú.

Upozornenia:

 • Nevystavovať ho dlho priamemu pôsobeniu slnka, lebo vybledne. 
 • Treba ho často čistiť a nabíjať – hlavne keď bledne.
 • Vybíja sa najlepšie na hematitovej drti a nabíja sa na kryštálovom zhluku (alebo v ametystovej drúze).

396 thoughts on “Ruženín – kameň bezpodmienečnej lásky

 1. DOBRY DEN!
  SOM VLASTNÍČKOU,NOSITELKOU A PRIATELKOU RUZENINU,….UZ NEJAKY TEN CAS MI ROBI NEUSTALU SPOLOCNOST,…A MOZEM POVEDAT,….ZE TRPEZLIVOST RUZE PRINASA A ….SME KAMOSI:))))PRAVE PRETO MAM CHUT DAT MU LASKU,SPOKOJNOST A UPEVNIT JEHO UZASNE SCHOPNOSTI,…OBRACIAM SA NA VAS S OTAZKOU,…AKO MOZEM MOJ RUZENIN CISTIT A NABIJAT?
  DAKUJEM!
  G.R.

  Páči sa mi

 2. Gabriela,

  ruženín je veľmi vďačný kameň, ktorý nemá veľké nároky. Čistiť ho môžete takmer hocijakým spôsobom (ja sa, pokiaľ možno, vyhýbam slanému roztoku, lebo už som párkrát počula, že soľ reaguje s chlórovanou vodou a robí neplechu).

  Základný spôsob je čistiť pár minút pod tečúcou vodou (nie dlho). Alebo počas búrky vystaviť kameň dažďu (kombinácia vody a elektricity vo vzduchu je výborná a kamene sa len tak lesknú a často sú čírejšie). Alebo za splnu na mesačnom svite. Nečistila by som na priamom slnku, lebo ruženín má krehkú farbu a mohol by vyblednúť. Ale dal by sa dobre čístiť v záhrade v polotieni pod nejakým bujným stromom, ktorý ťahá hodne miazgy do listov (teda hlavne na jar a začiatkom leta). No a ako každý iný quartz (kremeň) obľubuje spoločnosť iných quartzov – kryštálov, kryštálových zhlukov a geód. A má rád aj blízkosť izbových fontánok.

  Iný spôsob sú špeciálne feng šuej kadidlové zmesi na čistenie kameňov s olibanom, myrhou, kopálom alebo jantárom, morskou soľou, železníkom a medovkou. Mimochodom, kombinácia ruženína s jantárom je ukľudňujúco-posilňujúca a ochraňuje pred sklamaniami!

  Niekdy, najmä po dlhej chorobe alebo situáciách, kedy ruženín mohol nachytať veľa zlej energie, je najlepšie čistiť ho na daždi alebo zakopaním do zeme na 24 hodín (ale nie, ak je osadený v šperku). Zem je jinová, očistí ho a znova ho nabije.

  Na nabíjanie sú azda najvhodnejšie geódy alebo kryštálové zhluky. Alebo mesiačik za splnu, ten má miernu jinovú energiu, ktorá sa presne hodí k ruženínu.Pretože ruženíny, ktoré som videla doposiaľ, boli vždy vrstvené, nenabíjala by som ho priamo na počítači, lebo ten vibruje, ale možno na vankúšiku na počítači alebo niekde v blízkosti počítača (lenže nie dlho, počítač je skôr jangová energia a ruženínu by jej veľa neprospelo).

  No a ruženín miluje kontakt s pokožkou. Keď sa cítime oddýchnutí a v dobrej nálade a začneme ho babrať alebo hladkať, tak ho vlastne dobíjame i čistíme zároveň (ukladáme doň naše momentálne pozitívne vibrácie).

  Páči sa mi

 3. ĎAKUJEM velmi pekne!Už sa teším ako sa do toho pustím.Ked sa rozhodnem očistit ho zakopaním do zeme,mám ho uložit do igelitu,alebo len tak?Ruženín nosím na ruke ako náramok,je to teda šperk,ale mam ho len navlečeny na nitke,takže žiedny kov….ešte by ma zaujímalo,ako dlho by som ruženín mala nabíjať na kryštáli a aké ine geody sú na nabíjanie vhodné.Ďakujem!

  Páči sa mi

 4. Gabi,

  keď ide o šperk (teda nedal by sa bez zvyškov vyčistiť), tak radšej ho do zeme zakopte v kúsku bavlny alebo hodvábu (musí to byť prirodzená tkanina), alebo sa zakopávania celkom zrieknite.

  Na kryštálovom zhluku (môže to byť quartz/horský krištáľ, ametyst, záhneda alebo citrín) by sa mal nabíjať cez noc, t.j. 8 hodín postačí.

  Na nabíjanie sú najlepšie ametystové a citrínové geódy (len sú poriadne drahé). Sú aj nádherné dekoračné doplnky a priaznivo ovplyvňujú energiu miestnosti a vytvárajú okolo miestnosti ochranný štít. (Treba experimentovať s ich umiestnením a natočením.)

  Páči sa mi

 5. Dobrý deň,

  chcela by som sa opýtať, či sa môže kombinovať náramok z ruženínu s náramkom z aduláru, ametystu ,prípadne so strieborným náramkom na jednej ruke , alebo ktoré kamene spolu dobre ladia. Dakujem

  Páči sa mi

 6. Jana,

  kamene sa navzájom nikdy nepobijú. Jeden môže trochu pozmeniť pôsobenie druhého, ale nikdy ho neobráti alebo nezablokuje.

  Kombinácia ruženínu s adulárom je náramne jemná, ženská a pomáha vyniesť na povrch mäkké a podporujúce črty našej povahy. Človek s takouto kombináciou je vnímaný okolím ako prístupný, hlboký, dôveryhodný a žiadúci.

  Ruženín s ametystom je hlboký, citový a múdry a súčasne pomáha sústrediť sa na podstatné, nepresadzovať svoje za každú cenu, vidieť aj skryté aspekty danej veci – a výborne detoxifikuje (hlavne v oblasti emócií; pomôže napríklad proti nejednému energetickému upírovi).

  Striebro je univerzálny kov s vodivou energiou, ktorý vlastnosti kameňa vedie ďalej do tela toho, kto ho nosí. Navyše má mäkké, jinové pôsobenie, čím posilňuje mäkkú príťažlivosť ruženínu.

  Páči sa mi

 7. Pekný večer,
  pred 5timi rokmi som dostala prívesok- ruženín,bol svetloružový priehľadný a čistý.
  Po dlhšej dobe som sa vrátila k jeho noseniu.Neviem však či je vhodné nosiť ho na zlatej retiazke ?
  Naviac, všimla som si, že už nie je tak čisto priehľadný, vytvárajú sa na ňom také lomy ako na kocke ľadu,ale povrch má hladký.Čo je to ? Dá sa to nejako odstrániť ?? Môže mať ešte liečivú schopnosť ?
  Veľmi Vám ďakujem za odpoveď !

  Páči sa mi

 8. Marie,

  ruženín má v sebe lomy od prírody (je to vlastnosťbežne prístupných ruženínov, “drahokamová” kvalita to nemáva, ale je aj drahšia). Keď však po dlhšom nenosení a uskladnení v tme stratí energiu, sú viditeľnejšie (kameň akoby sa “zatiahol”). Treba ho zas chvíľku nosiť, na svetle, nie však nechať dlho ležať na prudkom slnku, lebo by prišiel o farbu. Liečivé vlastnosti kameňa sa znova obnovia a kameň získa iskru.

  Čo sa týka retiazky, najlepšia je taká, aká sa hodí k vašim zvyšným šperkom. Ak nosíte zlato, tak zlatá. Retiazka nie je až tak dôležitá ako osadenie kameňa (napr. pri prsteňoch, príveskoch, brošniach). Potom je dôležité, či chcete energiu v kameni zadržiavať (zlato) alebo ju chcete z kameňa “ťahať” (striebro). Okrem toho pri šperkoch, ktoré sa nosia na šatách, treba rátať s tým, že striebro špiní!

  Páči sa mi

 9. Dobrý deň:-)

  Potrebovala by som poradiť,vlastním pomerne velký ruženín ihlanovitého tvaru
  ktorý mám umiestnený na vyklenku nad postelou,je moj priateľ,bdie nad mojím
  životom a ja po jednom velmi bolestivom citovom zážitku som vedľa neho položila obrázok od muža ktorého aj ešte stále milujem ale stala sa mi taka vec že pred pár mesiacmi mi menšia polovica ruženínu ktorá bola otočená smerom k tomu obrázku proste vybledla skoro do nepriesvitnej mliecnej bielej
  a neviem ako docielit aby bol ruženín vrateny do svojej povodnej ziarivej ruzovej farby teda aspon tá mensia polovica ktora mi takto radikalne behom par dní vybledla…poradte mi prosím akym sposobom by som mohla jeho farbu zjednotit do povodnej žiarivoruzovej farby aku mal predtym…Srdecne Dakujem.

  Páči sa mi

 10. Tinuša,

  trošku sa obávam, či to ešte pôjde… ale bolo by ho treba zakopať na 1 deň do zeme (a pretože ruženín máva pukliny na povrchu, najlepšie ho predtým zabaliť do bavlnenej handričky), potom vyumývať vo vode a dať na krátku dobu (0,5 – 1 hod.) na slnko – nie na poludňajšie, lebo sa zatiahne aj zvyšok kameňa! A potom, ak máte aj horský krištáľ, tak ho položiť zatiahnutou stranou ku krištáľu. A počkať, či sa vyčíri.

  A ak sa vyčíri, tak už ho nedávať k tej fotografii. Celkove si myslím, že fotografiu, ak ju nechcete niekomu venovať 😛 , treba zavrieť do nejakého šuplíka. Zíde z očí, zíde z mysle, zíde z bolesti. A ak zíde z blízkosti ruženínu, nebude pôsobiť na ruženín. Na veľa bolesti musí nakoniec reagovať aj ten kameň – a my máme potom problém, čo s ním.

  Ak by sa kameň nevyčíril hneď, nerobte si starosti. Jeho vlastnosti sa nezmenili. Zo skúsenosti viem, že kamene sa niekedy zatiahnu, inokedy vyblednú, a po čase sa znova začnú dávať do poriadku. Tento cyklus môže trvať aj pol roka a viac. (Môj sugilit “cykluje” v jedenapolročných intervaloch.) Takže čakať a veriť, že sa ruženín vyčíri.

  Páči sa mi

 11. Milá helar,

  dakujem za odpoved,hned zajtra ho pojdem zakopat a toho obrazka sa zbavím,
  až teraz si vlastne uvedomujem ze je už najvyšší čas už sa zbaviť starých bolestí a kamen sa vyčistí ako sa vyčistí aj moje srdce…:-)
  Nedá nenapísať že len dnes som objavila Vašu stránku a som naozaj nadšená z toho ako skvele je spracovaná a všetkymi tými kamenmi:-)ale najviac tými ku ktorým ma to vždy ťahalo,ako tyrkys,lapis lazuli,smaragd ametyst ruženín 😀
  Ešte ak možem tak mam problémy zo zníženou funkciou štítnej žlazy a ak by ste mi mohli poradit ktorý z kamenov najviac ovplyvnuje správne fungovanie a ako ho spravne nosit…pekný večer prajem:-)

  Páči sa mi

 12. Tinuša,

  tak narýchlo tieto kamene: číry quartz (horský krištáľ), chryzokol, lapis lazuli, zafír a sodalit.

  Najlepšie je nosiť ich priamo na postihnutom mieste, teda v jamke pod krkom.

  Páči sa mi

 13. Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či je vhodné nosiť jaspis a ruženín zároveň pri sebe na krku a ak áno, tak aké to má účinky a či sa nenarušuje pôsobenie. Ďakujem

  Páči sa mi

 14. Janka,

  kamene sa navzájom “neškrtajú”, ale možno trošku pozmeňujú účinok navzájom. Jaspis je ochranný a hlavne liečivý kameň s dobrým vplyvom na spodné čakry (bezpečnosť, stabilita, emocionálna vyváženosť, vnútorná sila, dobrosrdečnosť a otvorenosť- závisí od farby), ruženín túto otvorenosť ešte znásobuje a dodáva človeku mierne, mäkké vyžarovanie. Povedala by som, že kombinácia kameňov vedie k teplému pocitu a pochopeniu voči všetkým bytostiam (oranžové a žlté jaspisy), možno aj k láske (červenkavé jaspisy), ale s oboma nohami pevne na zemi (zelenkavé a hnedasté jaspisy) a bez zbytočných stresov. Možno k trochu veľkej úprimnosti 😛 (žltasté a sivočierne jaspisy), ale rozhodne nie k presadzovačnosti.

  Páči sa mi

 15. dobrý deň 🙂 môžem nosiť ruženín a krištál spolu na striebornej retiazke na krku? ruženín je v tvare srdca a krištál v tvare krížika. ovplyvňuje tvar kameňa aj jeho liečivé schopnosti? hodia sa tieto dva kamene ku sebe? dakujem pekne za odpoved

  Páči sa mi

 16. Dobrý večer.
  Chcem sa vás spýtať na ochranný účinok čierného turmalínu,resp. turmalinove vrastlice v krištáli.Boli mi tieto kamene odporúčané ako najúčinnejšie ochranné kamene pred rôznymi negatívnymi energiami(vrátane vlastných negatív).Ďakujem. Len včera som našla vašu stránku a pomerne dosť ma pohltila.

  Páči sa mi

 17. Michaela,

  kamene sa navzájom nerušia. Krištáľ bude posilňovať ruženín a ruženín bude zmäkčovať energiu krištáľu, takže je to vhodná kombinácia i pre útlejších alebo menej energických ľudí.

  Tvar kameňa ovplyvňuje jeho použitie v mágii, ale nie jeho liečivú vibráciu, i keď niekedy sa hovorí, že ovplyvňuje silu a smer tejto vibrácie: hroty a pyramídy usmerňujú energiu na istý bod kým oblejšie tvary ju vyžarujú skôr do kruhu. To značí, že na hrote je energia najsilnejšia (neplatí to v prípade, že hrot neprebieha v smere prirodzenej kryštálovej štruktúry kameňa, ale kolmo alebo šikmo na ňu – to môže nastať pri umelých tvaroch kameňa, ale nikdy nie pri použití prírodných kryštálov).

  Páči sa mi

 18. Bylinka,

  čierny turmalín (schörl, schorl alebo po česky, tuším, skoryl) je skutočne ochranný kameň par excellence. Napríklad feng šuej ho používa na odvrátenie zla pred vstupom do príbytku (a preto mám jeden pred dverami 😛 ). Vlákna schörlu v quartzi sa nazývajú turmalínový quartz a je to silná kombinácia – samotný quartz (horský krištáľ) je silne ochranný kameň a znásobuje a usmerňuje ochrannú energiu turmalínu.

  Neviem o tom, že by turmalín chránil aj pred vlastnými negatívami. S tým sa mi spájajú skôr fialové kamene ako ametyst a ametrín a opál, ktorý vie byť nepríjemný v tom, že nám zosilní a na hlavu vráti všetko, teda aj to zlé.

  Páči sa mi

 19. Ingrid,

  podľa tabuľky priradení kameňov k znameniam by ste sa s ruženínom nemali veľmi kamarátiť, ale aj vám vaša intuícia hovorí, že ten kameň je pre vás, spoľahnite sa. Niektoré kamene sú na celý život (to sú tie v tabuľke), ale v živote mávame aj okamžité situácie, ktoré si často vyžadujú celkom iný kameň. Ak máte situáciu, že práve teraz potrebujete ruženín (napr. nedostatok sebalásky, problémy so sebavedomím, túžba po citoch od partnera, stresy v rodine), tak potom je ruženín pre vás ten najsprávnejší kameň na svete a na tabuľku sa vykašlite. (Viem vám ukázať 5 ďalších tabuliek, ktoré majú celkom inak popriraďované kamene.) Počúvajte hlas svojho “brucha” a vyzbrojte sa tým kameňom, ktorý vás momentálne priťahuje najviac. A až budete mať pocit, že už stačilo, pokojne ho vymeňte za iný kameň – a zas neurobíte zle!

  Páči sa mi

 20. pekny den prajem..by som sa chcela spytat ze ked som dostala jeden pekny ruzenin od kamarata pretoze ma doma vela kamenov jeho mamina to zbierala….mam mu dopriat samozrejme kamenu:)) nejaku ocistu aby si zvykol na noveho majitela???:))dakujem za kazdu radu:))

  Páči sa mi

 21. Adriana,

  je dobré kameň očistiť, ale nemusí to byť – hlavne ak sa dlhšiu dobu nepoužíval na ezoterické účely (bosorovanie, liečenie).

  Čo robiť s kameňom a ako si naň zvyknúť (a ako ho privyknúť na naše prostredie), o tom píšem v extra článku.

  Páči sa mi

 22. dobry den, len pred par dnami som nasla vasu stranku a to uplne nahodou, a rovnako som nasla svoj prvy kamen srdcoveho rozmeru -povodu, zasla som do predajne kde si mozete kupit farby akoralky a pod a nieco si sama vyrobit, a ked rada davam originalne darceky – vyrabam ich – casto som pouyivala aj kamene- ale nikdy som nepatrala po tom co ktory znamena a podobne, no teraz som zazila nieco az mysticke — nasla som miniaturku nadherneho delfina z hematitu — darovala som ho tej kamaratke, a uz identickeho neviem zohnat-vypredali ho ….
  ale moja otazka znie — vyrobila som si sadu bizuterie z hematitu – cisteho, ale mozem kameme aj spolu kombinovat, napriklad mam konkretne zaujem skombinovat hematit a ruzenin — nemoze ublizit kamenu alebo mne ak ich kombinujem len podla mojho —-nedefinovatelneho popudu___???? dakujem

  Páči sa mi

 23. Barunka,

  kamene sa navzájom “neškrtajú” a ani si navzájom neškodia. Možno niektoré trochu potláčajú, zosilňujú alebo mierne menia pôsobenie iných, ale nikdy to nie je na škodu.

  Mám však radu: pretože hematit je silnejší kameň ako ruženín, je rozumné dávať do šprku viac ruženínu (napríklad 5 ruženínových korálkov na 1-2 hematity), aj keď priznávam, že potom ten ruženín menej vynikne… Je to celkom na vás – ako to cítite, tak to urobte – a nemôžete nič pokaziť. Pravidlo: ak bude rovnaké množstvo hematitu a ruženínu, prevládne vplyv hematitu a také šperky by sa nemali nosiť dlhšiu dobu alebo každý deň (pokiaľ nie ste zrovna hyperaktívna 😛 ). Ak bude ruženínu trochu viac, vplyvy oboch kameňov budú vyrovnané; ak bude ruženínu 2/3 a viac, slabo prevládne vplyv ruženínu.

  Páči sa mi

 24. Ahoj, dakujem za odpoved, len som teraz kusok zmatena, citujem: Z času na čas mávame všetci pocit nedôležitosti. Ak chceme s týmto pocitom bojovať, budeme na to potrebovať hematit – môžeme ho nosiť buď na krku ako prívesok či šperk, alebo vo vrecku ako obyčajný “kameň pre šťastie”, prípadne ako prsteň na našej vysielacej ruke (to je tá, ktorou obvykle robíme veci). TOTO SOM SI VSETKO NARAZ ZADOVAZILA :o))
  Hematit má totiž schopnosť sťahovať na toho, kto ho nosí, pozornosť iných. Zvyšuje osobný “magnetizmus” a dodáva nám pocit dôležitosti.

  TO ZNAMENA, ZE HO MAM NOSIT, AK CHCEM PRITIAHNUT POZORNOST

  Nuž, môj hematit vtedy skutočne zabral – ľudí tam bolo ako maku, ale ja som si sedela v “bubline” a nikto z nich sa ku mne nedostal. ALE JA CHCEM ABY SA KU MNE LUDIA DOSTALI … :o))))

  JE DOBRY PROTI ENERGETICKYM UPIROM, TENTO KAMEN SI NASIEL MNA NIE JA JEHO, A KED SOM SI O NOM ZACALA CITAT, TAK SOM SI POVEDALA SUPER PRESNE TOTO POTREBUJEM, ZVIDITELNIT SA, BYT TROSKU VIAC V POZORNOSTI, ALE ZAROVEN ABY SOM LUDI ZAUJALA INAK AKO LEN ZDROJ ENERGIE — MAM SKUSENOSTI, ZE MA DOSLOVA VYHLADAVAJU LUDIA, AJ MI TO POVEDAI, LEBO ZO MNA CERPAJU ENERGIU, AJA CHODIM POTOM DOMOV AKO VYZDIMANY CITRON, NIE SOM EXTREMNE HYPERAKTIVNA, ALE NIEKEDY FAKT NEVIEM CO SO SEBOU ….. A CHYBA MI LASKA, PRETO SOM CHCELA TEN RUZENIN SKOMBINOVAT S HEMATITOM, ALEBO MATE NEJAKY INY DOBRY NAPAD??? SOM 30.09.1971, … DAKUJEM ZA ODPOVED

  Páči sa mi

 25. Barunka,

  ak chcete, aby sa k vám ľudia dostali, kombinujte “mäkké” kamene – napríklad ruženín s Mesačným kameňom alebo s jaspisom, s ametystom, citrínom (to už nie sú až také pekné kombinácie, ale sú účelné), s celestitom, hemimorfitom alebo kalcitom (pozor, je krehký) či aragonitom. Aj amazonit je pekný, výrazný, k ruženínu sa dobre hodí a je dostatočne mäkký.

  Ak chcete ísť na rovinu až fyzickej príťažlivosti a žiadostivosti, kombinujte s rubínom.

  Páči sa mi

 26. Dominika,

  oba kamene sa veľmi dobre dopĺňajú: oba vyrovnávajú človeka so životom, v ktorom uviazol, oba liečia emocionálne príkoria (a to aj z minulých životov) a zbavujú pocitov viny, nedokonalosti a nehodnosti. Tyrkys navyše prepája všetky energetické kanály tela a oba dokopy robia človeka príťažlivým pre iných ľudí v jeho okolí.

  Páči sa mi

 27. Milá Helar,

  prosím ťa, aká je kombinácia ruženínu a granátu?? V poslednej dobe ma granát velmi oslovil, doslova ma pritiahol a kúpila som si náramok, znamená to niečo??? Skombinovala som ho s náramkom z ruženínu. Je k tomu vhodný ešte aj ametyst? Mohla by si niekedy napísať niečo viac o granáte?

  Páči sa mi

 28. Veronica,

  ruženín a granát je veľmi pekná kombinácia, ametyst k tomu si esteticky neviem celkom dobre predstaviť. Ale vibráciami sa nerušia. Ruženín je mäkký a príjemný, granát je tvrdší a priebojnejší a ametyst je kameň nadhľadu a ducha. Takto by si mala mať pokryté aj srdce, aj sexualitu, aj ducha… 😛

  A stručne ku granátu: Granát je známy ako kameň úspechu v biznise. Ak naše podnikanie nebeží tak, ako by malo, položme si na stôl tri a viac granátov. Granát pod vankúšom (pozor, hovoríme o kameni! 🙂 ) lieči vraj depresiu. Granát ako šperk robí osobu, ktorá ho nosí, populárnou a dodáva jej sebavedomie. Ochraňuje nositeľa na cestách. Do priateľstva vnáša stabilitu.

  Viac až niekedy nabudúce 😛 …

  Páči sa mi

 29. Dobry den,
  chcela by som sa opytat na nabijanie kamenov, mam ruzenin a ametyst, mohla by som ich dat spolu do bavlnenej latky a tak dat do zeme? Ako dlho sa musia nabijat? 24 hod alebo staci aj menej?
  Dakujem

  Páči sa mi

 30. Maria,

  zahrabanie do zeme kameň nenabíja, ale z neho len vyťahuje energie, ktoré sa v ňom nazbierali a nie sú jeho vlastné. Zem ich z kameňa “vycucne”. Potom kameň treba ešte nabiť – na mesačnom svite, na kryštálovom zhluku a podobne. Ani ametyst, ani ruženín nenabíjajte na poludňajšom slnku, lebo môžete poškodiť ich farbu!

  Čo sa týka doby, väčšinou stačí takých 8 hodín, hoci pri zakopávaní sa držím skôr pravidla 24 hodín, ale iní bosoráci si s tým také starosti nerobia.

  Teraz v lete je možná ešte jedna cesta, ako kameň vyčistiť, vybiť a nabiť súčasne – vystaviť ho búrkovému dažďu. Elektrina v ovzduší počas búrky kameň výborne nabije a niekedy aj vyčíri.

  Páči sa mi

 31. Dakujem velmi pekne za odpoved. Este som sa chcela spytat, prave teraz sa mi to stalo, ze som kamene zahrabala a prave v tu noc bola burka a prsalo. Mohli sa mi tym kamene aj nabit aj ked boli v zemi? Dakujem

  Páči sa mi

 32. Dobrý deň,
  zaujímalo by ma, ako by sa dala domácnosť oživiť kameňmi, myslím, aby sa tam človek cítil príjemne a aby každá miestnosť spĺňala svoj účel a pohodu. Podobne ako uloženie predmetov do bytu a usporiadanie bytu, domu podľa feng šuej. Ja som napr. rak, mama je kozorožec a bývame spolu v jednej domácnosti. Máme kuchyňu spojenú s obývačkou, ja mám svoju izbu, mama má svoju izbu, všetky sú otočené ny východ, potom ešte galériu so schodišťom a malá pracovňa, kde šijem, kúpeľňa a ešte toaleta. Tie sú orientované na západ.
  Kamarát je vodnár, nebývame spolu, žije sám. Momentálne sa mu nedarí, nevie si nájsť prácu, je nespokojný, nervózny, máva depresie a neviem ako mu mám pomôcť.
  Vopred ďakujem za Vašu pomoc.

  Páči sa mi

 33. ahoj helar……….xel by som sa ta opytat, ze ked xem na seba privabyt lasku a priatelstvo, tak mam ruzenin nosit vzdy pri sebe, vo vrecku a tak???……. a mam ho dako posvetit, ci netreba? dakujem za odpoved:):):):):) PS: MILUJEM TUTO STRANKU:):):)

  Páči sa mi

 34. 2readen2,

  ruženín treba nosiť pri sebe, vo vrecku alebo na šnúrke okolo krku (predávajú sa aj ako prívesky). Nevystavovať ho priamemu slnku po dlhšiu dobu.

  Kameň je dobré na začiatku očistiť pod tečúcou vodou a nabiť na mesačnom svite cez noc. Potom ho treba čistiť hlavne po dňoch, keď sa naň mohli nachytať vaše negatívne vibrácie (napríklad ste mali stres alebo nepríjemnosti). Zasa pod vodou a nabiť. Jednoduchý postup.

  Páči sa mi

 35. Ahoj.Doteraz som ziadne kamene nenosila ale po teste cakier som zistila, ze potrebujem posilnit 4.čakru. Rozhodla som sa zabezpecit si nejaky kamen, ktory by fungoval nie len pre srdecnu cakru ale aj pre moje znamenie. Som kozorozec.Tu som sa docitala,ze kamene sa velmu neovplyvnuju ale mozu zosilovat alebo naopak oslabovat svoje ucinky a tak by som sa chcela opytat na najvhodnejsiu kombinaciu kamenov pre kozorozca a stvrtu cakru. Dakujem za odpoved

  Páči sa mi

 36. Gabika,

  Kozorožec má dva kamene, ktoré sú zelené a preto vhodné pre srdcovú čakru: verdelit (zelený turmalín), vysoko upokojujúci a antidepresívny kameň, a olivín/peridot, kameň s výbornými hojivými účinkami. Ale ako žena môžete nosiť aj adulár/Mesačný kameň alebo tyrkys, ak vám je príjemný.

  Páči sa mi

 37. ahoj.som kozorozec a nie som si ista ktory kamen je pre mna najlepsi pretoze na kazdej stranke o liecivych kamenoch je nieco ine vhodne pre toto znamenie.tak by som sa chcela opytat ktory je ten NAJ.

  Páči sa mi

 38. Martina,

  vrele odporúčam vykašlať sa na tabuľky, ísť do obchodu a vybrať si tam kameň, ktorý vás najviac oslovuje. Nie podľa významu, ale podľa intuície. A až potom si pozerať, aký význam má.

  Páči sa mi

 39. Dobry den,
  chcem sa spytat aky kamen je najvhodnejsi k pocitacu, ak pri nom pracujem cely den.Dopocula som sa, ze krystal a ruzenin su najvhodnejsie.Kupila som si maly ruzenin z jednej strany zbruseny a lesteny, pani v obchode mi poradila, aby som sa neriadila tabulkami, ale podla pocitu a naozaj, ked som ruzenin chytila do ruky, pocitila som akoby slabe ale prijemne mravcenie hlavne v lavej ruke.Ako vlastne kamen posoby?

  Páči sa mi

 40. Dobrý ďeň, chcela by som sa vás spýtať že ako vlastne funguje ruženín…čítala som si všetko to čo je tu napísané, no zaujímalo by ma ako to funguje na partnerov… či na celkový ľúbostný život… Ako to pomáha…Hlavne vo veciach lásky….dakujem….

  Páči sa mi

 41. Velika,

  vyborné kamene k počítaču sú záhneda, lepidolit, amazonit, sodalit a čierny turmalín a ja ešte používam aj čínsky dúhový fluorit, ale ten treba veľmi často čistiť.

  Barbi,

  ruženín funguje tak, že vnútri v človeku vyvoláva “mäkkosť”, ústretovosť a prístupnosť, ktorá sa prejavuje aj navonok a priťahuje k nám iných ľudí – a to oboch pohlaví. Ruženín má veľmi miernu vibráciu a nie je čisto sexuálny kameň ako granát a rubín. Je to skôr “nežný” kameň.

  Páči sa mi

 42. Velika,

  k čisteniu kameňov sú články v časti Kamene.

  Barbi…,

  najlepšie je mať kameň blízko pri tele. Do peňaženky by som dávala skôr kamene určené na množenie peňazí a blahobytu (napr. aj machový achát).

  Páči sa mi

 43. Helar,prosiiim chcela som sa vas opytat ako skusenej zeny 🙂 takze teraz mam doma 3 kamene:ametyst,ruženín, a ten zelený (chudáčik,nemá meno ,ale asi gaspeit…) 😀 viete viem,ze ametyst a ruzenin a tie sa super doplnaju,no ale ja ich vsetky nosim na jednej retiazke a ten zeleny mi je sice luto “vyhodit”,ale po prve to uz bude vyzerat “bujne” a po druhe tam uz pomaly ani miesto nie je…..Čo by ste mi poradili s nim urobit? A este som sa vas chcela opytat:ked chcem kamen vybit a zahrabat ho do zeme,nestaci iba do kvetinaca?Byvam totiz na byte,a keby som pred bytovkou zahrabavala kamen,tak by si susedia pomysleli,ze som asi smrt videla 🙂 Dakujem,ste uuuzasne suúper 😛

  Páči sa mi

 44. Ellie,

  nemusíte všetky kamene nosiť spolu. Môžete si to rozdeliť a jeden deň budete mať ružovofialový, druhý zas zelenoružový, tretí zas fialovoružový 😛 …

  Vybíjanie kameňov v kvetináči je nanič. Kameň potrebuje do Zeme, aby z neho vytiahla energetické nánosy a obnovila jeho pôvodnú vibráciu. Ak to takto nemôžete urobiť, tak ho vybite pod vodou a nabite na slnku alebo lepšie na mesiaci.

  Páči sa mi

 45. Dobry den.
  Dnes mi napadla taka vec…ci by bolo ucinne,ak by som si spravila sigil na lasku a vyryla by som ho alebo nakreslila na ruzenin,kedze je to kamen lasky.Co myslite,zabralo by to? 🙂
  Dakujem velmi pekne a prajem pekny vikend.

  Páči sa mi

 46. Ally,

  ak vám to dáva zmysel, tak to bude účinné! Ja keď robím sigily na kamene, používam obvykle bezfarebný lak na nechty, aby sigil na kameni nebolo vidno a aby tam napriek tomu bol.

  Páči sa mi

 47. Heli,
  ja by som nemohla skrabat do kamenov ale sigil tym priesvitnym lakom by som zvladla, ale ja si urobim len pomyselny sigil, ktory nakreslim len prstom na kamen a myslim ze to je takisto ucinne, lebo ja viem ze tam je a o to predsa ide, no nie?

  Páči sa mi

 48. Kamienka,

  máš úplnú pravdu, ale ja sa predsa len cítim lepšie, keď je tam ten sigil napatlaný. Je to všetko vec podvedomia – no a to moje materialistické akosi túži po “hmatateľnom” doklade… 😛

  Páči sa mi

 49. dobry den, tak som vymenila ten naramok za kus ruzeninu, ktory mi totalne ucaroval. mam ho len dva dni, ale neviem ho spustit z oci 🙂 ale nie to som chcela…velmi by ma zaujimalo, ci maju kamene naozaj az taky silny vplyv na cloveka. konkretne napriklad je niekto velky zlostnik a zacne nosit nejaky kamen na umiernenie emocii alebo agresie a zrazu sa z neho stane kludny clovek? do akej miery maju kamene vplyv. dokaze sa nimi v podstate formovat charakter cloveka? da sa to vyuzivat napriklad pri vychove deti, ze dietatu proste namiesame “kamenovy koktejl” a podla toho sa vlastne dieta vyvija?
  a inac sa chcem pridat k tym, co vam to tu chvalia. je to fakt super, hlavne, vidno, ze mate naozaj skusenosti a viete o com hovorite. dakujem 😉

  Páči sa mi

 50. Ananke,

  kamene na človeka pôsobia, či si to pripúšťa alebo nie. To značí, že aj kameňový “neverec” bude prijímať ich vibráciu. Nakoľko táto vibrácia bude pôsobiť, to závisí od veľkosti kameňa, typu problému a častoty, s akou ho nosíte. Veľký kus ruženínu zjemňuje povahu a obrusuje tvrdé hrany citeľnejšie ako malý kus ruženínu, najmä ak ho nosíte stále. Po dvoch-troch dňoch sa väčšie kúsky už citeľne prejavujú. Na druhej strane, ak je dotyčný absolútny odkundes, tak potom potrebujete aspoň trojkilový kus ruženínu a pustiť mu ho na nohu zakaždým, keď je odporný… 😛 Ale vážne, ak je problém výrazný, tak pôsobenie kameňa je výrazné v prvých dňoch a potom akoby ustalo. To je znak, že nastal čas na iný kameň, ktorý pozitívny vývoj “dorazí”.

  Deti sú veľmi vnímavé voči kameňom – hlavne voči tým pekným a zaujímavým. Tie “obyčajné” je lepšie im podsúvať ako elixír. A keď dieťaťu ešte navyše rozprávate, že kameň má svoju dušu, čo v ňom býva, a tá robí to-a-to, dosiahnete vyššiu účinnosť – deti ľahšie uveria ako dospelí. Hlavne si viem predstaviť, že ak v nich vybudujete vzťah aj k “neživým” predmetom ako kamene, budú si viac vážiť “živé” veci ako zvieratá, rastliny a ľudí…

  Jedna vec – nemôžete zmeniť povahu človeka kameňmi. Kamene len upravujú, zmierňujú alebo usmerňujú, ale neurobia z lakomca štedrého človeka. To treba urobiť na úrovni duše a sebarozvoja – zistiť príčinu, prečo je taký, ako je (každé správanie má určitú ochrannú funkciu pre človeka, ktorý sa tak správa) a ponúknuť mu alternatívny pohľad na svet, alebo aspoň alternatívne správanie v situáciách, kde ide zjavne proti svojim záujmom.

  Páči sa mi

 51. a nakolko su ucinky tychto vplyvov trvacne. je to tak, ze zurvalcovi nasadime spravny naramok a zrazu z neho bude ovecka, ale len dokym zase naramok neda dole? samozrejme obrazne povedane 🙂 alebo to dokaze cloveka zmenit natrvalo?
  a este by ma zaujimalo, ci by dokazali kamene narusit psychiku cloveka, ked je napriklad extremne nestabilny a vybral by si nespravny kamen, mohlo by ho to doviest az k sialenstvu? alebo by podvedome kamen odmietol?

  Páči sa mi

 52. Dobry den,

  vcera som si kupila naramok z ruzeninu, mal peknu farbu do ruzova.. je z krystalikov. vecer som ho cistila pod studenou tecucou vodou par minut a uplne stratil farbu, ani naznak ruzovej farby na nom nie je vidiet.. je priesvitny az biely. viete mi poradit co s nim je a ako mu vratit znova jeho ruzovu farbu? dakujem pekne :o)

  Páči sa mi

 53. dobry den,
  mam ruženín niekolko rokov, nosila som ho každy den, potom som prestala. nabijala som ho na slniecku, teraz ma slabsiu ruzovu farbu – viete mi poradit cim je to? tym slnieckom, alebo ze ho nenosim?dakujem

  Páči sa mi

 54. tak uz som na to prisla, teta v obchode ma vedome alebo nevedome oklamala, nebol to ruzenin.. je mi to luto, bola to moja prva skusenost s kamienkami.. ale aspon som sa poucila, ze nakupovat treba iba v specializovanych obchodoch. :o)

  Páči sa mi

 55. Ananke,

  kamene pôsobia, kým ich máte v svojej aure. Čím bližšie k telu, tým silnejšie pôsobia. Keď ich odložíte, prestanú pôsobiť.

  Každý kameň má svoje vibrácie a tie sa môžu zladiť alebo nezladiť s psychikou človeka. Ak si vyberiete kameň, ktorý podporuje menej želateľné vlastnosti, tak vám neprospeje. Ale obvykle podvedomie človeka vedie k tomu, aby problémy vyvažoval, nie znásoboval – ak máte z kameňa dobrý pocit, neuškodí vám. Ak sa s ním necítite dobre, odložte ho – možno sa zíde niekedy v budúcnosti, až sa vaša situácia zmení.

  Majka,

  nenosením kamene trochu vyblednú a klásť ruženín na slnko je nevhodné, lebo vybledne. Čiže na príčine môže byť oboje. Skúste ruženín chvíľu nosiť. Ak znova stmavne, tak to bolo to nenosenie. Ak ste ho vybielili na slnku, už zostane svetlý naveky.

  Nezábudka,

  ak kameň zostal celkom číry, pravdepodobne ide o dofarbovaný kremeň (quartz) a ten sa správa ako horský krištáľ. Takže možno nemáte ruženín, ale ešte stále máte liečivý kameň!

  Páči sa mi

 56. rychlo som si zvykla na svoj naramok, aj ked to nie je ruzenin. mozno to bol zasah osudu :o) vcera som o neho skoro prisla, tak mi to bolo luto, aj som sa s nim v duchu rozlucila, ale nakoniec som ho nasla v taske, musel sa mi vysmyknut z ruky. som rada, ze ho mam a vasa stranka je velmi prijemna, nasla som tu vela poucnych rad :o)

  Páči sa mi

 57. Dobrý večer.Ja by som sa chcela spýtať,môžem čistiť ruženín aj mydlom?Alebo či nejestvujú nejaké tie látky a pod. na čistenie a vybíjanie kameňov?
  No a ešte dočítala som sa tu,že sa kamene môžu vybíjať aj pri hudbe napr. klasickej.Skutočne to funguje?Vnímajú kamene hudbu? 🙂
  Ďakujem veľmi pekne a prajem pekný víkend.

  Páči sa mi

 58. Ally91,

  začnem tou hudbou – hudba je vibrácia a každá energia je vibrácia, takže áno, kamene hudbu vnímajú. Ale čo s nimi robí, nad tým nemáme kontrolu. Keď teda chcete kameň naprogramovať na vyvolávanie nejakého pocitu, pustite si hudbu, ktorá vo vás ten pocit vyvoláva, do dominantnej (vysielacej) ruky vezmite kameň a preneste svoj pocit do neho.

  Ruženín je pomerne odolný a nebála by som sa čistiť ho aj slabým roztokom mysla. Iné možnosti sú zakopať na 24 hodín do zeme, čistiť na mesačnom svite alebo na hematite, čistiť a nabíjať za búrky na daždi, čistiť kadidlom alebo len tečúcou vosoy, čistiť v miske s morskou soľou.

  Páči sa mi

 59. Dobry den,chcem sa opytat,ak si chcem zaobstarat kamen ako amulet,musi to byt kamen priradeny k znameniu zvieratnika?Pretoze som Strelec a viac sa mi paci ruzenin ako priradeny tyrkys.(nemam rada tu dilemu medzi dvoma kamenmi 😀 )
  A este jedna otazka: da sa ktorykolvek kamen bez ochrannej funkcie naprogramovat tak,aby ju mal?

  Dakujem velmi pekne a zelam Vam stastne a vesele Vianoce 🙂

  Páči sa mi

 60. Michaela T.,

  noste ten kameň, ktorý vás oslovuje viac – on sa už niekto nájde, kto ho k danému znameniu priradí… 😛 Ale vážne, tých priradení je toľko, koľko je autorov (pokiaľ od seba nekopírovali, ako som ja kopírovala od Hallovej). Každý z nás má v okamihu, keď si kameň vyberá, iné problémy a potreby – a podľa toho si intuitívne zvolí ten kameň, ktorý sa mu hodí viac. Tie priradenia fungujú dobre pri obdarovávaní iných ľudí, ale pre seba si kamene vyberajte podľa intuície!

  Kamene sa dajú programovať – niektoré ľahšie, niektoré ťažšie. Univerzálny kameň na programovanie je horský krištáľ.

  Páči sa mi

 61. Dobry den,prosim o radu.Kupila som si naramok z ruzeninu.Chcem vediet ci ho mam pred pouzitim dajako umyt,ocistit alebo dajako nabit.Mozem ho potom nosit na ruke stale?? alebo po nejakej dobe ho mam odlozit?? Citala som aj o nabijani pri burke alebo zakop.do zeme.
  Budem vdacna ak mi odpisete aby som ho mohla zacat cim skor nosit.
  Dakujem velmi pekne.

  Páči sa mi

 62. Darca,

  postačí nechať ho cez noc na mesačnom svite alebo jeden deň na svetle, ale nie na priamom slnku (môže byť aj tmavší kút miestnosti). Ak ho nechcete použiť na liečenie, nemusíte ho ani nabíjať ani zakopávať do zeme. To posledné je skôr ošetrenie pre prípady, že kameň alebo jeho nositeľ prekonali nejakú traumu.

  Páči sa mi

 63. Mila Helar,dakujem za odpoved .Mala som zrejme spomenut ze kamen chcem nosit kvoli *traume ak sa to tak da nazvat * ktoru som zazila /zdravotne problemy/ Je to uz lepsie,ale este stale si neverim.Mavam busenie srdca,neviem si verit ze to uz preslo a ze som zdravotne v poriadku.A aj
  v oblasti sukromia co sa tyka partnera si neviem otvorit srdce.Preto ten *kamen*,verim tomu comu sluzi ,tak preto ho chcem nosit.Preto sa este raz pytam mam ho teda zakopat do zeme aby sa nabil ?/na kolko dni /.Prosim napiste mi postup.Budem velmi,velmi vdacna…

  Páči sa mi

 64. Milá Helar,

  priateľovi, ktorý je v znamení raka (ja som panna) som zaobstarala ruženínový stromček šťastia. Jednoducho som mu chcela podarovať niečo, čo nemá, cítila som to tak a pri výbere kamienkov som dala na intuíciu. Čo myslíš, aký vplyv môže mať naňho tento kameň i stromček? Neviem, čo čakám, možno, že udrží náš vzťah taký pekný ako je doteraz 🙂 Vopred Ti ďakujem za odpoveď a želám krásne sviatky.

  Páči sa mi

 65. Darca,

  spočiatku s ním nemusíte robiť nič, ale ak má pôsobiť proti traume, potom odporúčam aspoň raz týždenne ho čistiť pod tečúcou vlažnou vodou a potom nabiť buď na mesačnom svite alebo na raňanšom slniečku, prípadne na drti z horského krištáľu (quartzu) alebo na quartzovom zhluku.

  Samotné vybíjanie a čistenie trvá tak 2-5 minút, nabíjanie by malo trvať niekoľko hodín.

  Monika,

  ruženín otvára srdce pre vlastné i cudzie pocity, robí človeka tolerantnejším a vyrovnaným so svetom naokolo a ochotnejším pristupovať na nápady iných ľudí. Akoby obrúsil ostré hrany našej osobnosti, odrazu sa okoliu zdáme príjemnejší partneri. No a ak si ho dá k posteli, tak sa otvorí jeho romantická stránka dokonale…

  Páči sa mi

 66. Veľmi pekne ďakujem za rýchlu odpoveď 🙂 Toto je skutočne pozoruhodná stránka plná užitočných informácií pre ľudí, ktorí majú radi kamienky! To je skvelý nápad, pri postielke sa bude skvele vynímať a bude mu nablízku. S tou romantickou stránkou by môj priateľ potreboval menšiu výpomoc a aj, čo sa týka prijímania nápadov iných ľudí. Uvažovala som ešte, či naozaj ruženín ovplyvňuje i vernosť. Môže mať teda na priateľa pozitívny vplyv aj v tomto smere?

  Páči sa mi

 67. Ahoj Helar, veľmi rada čítam Tvoje stránky, sú úžasné a poučné. Pri výbere kamienkov sa riadim svojou intuíciou a zdá sa mi, že to naozaj vychádza. V poslednom čase si kupujem väčšinou karneol, nejak ma priťahuje. Znamená to niečo?

  Páči sa mi

 68. Monika,

  ruženín je o vážení si toho, čo človek má, takže mal by sa dobre prejaviť aj v oblasti vernosti. Vernosť sa dá potom podporiť napríklad aj rodolitom alebo jadeitom.

  Mumm,

  karneol je kameň aktivity a osobnej moci na zemskej rovine, zlepšuje hmat a zmyselnosť, zvyšuje vnútornú intuíciu, spája sa s plodnosťou a zakotvuje nás v prostredí, v ktorom sa práve nachádzame. Ochraňuje pred strachom, závisťou a zúrivosťou. Pokúste sa z toho vybrať, čo sa hodí na vašu situáciu… 😛

  Páči sa mi

 69. To som rada 🙂 som rozmýšľala nad čistením ruženínu, ak je vsadený v stromčeku šťastia. Ako je dobré postupovať? Lebo zakopať ho do zeme, či nechať naňho kvapkať vodu sa asi nedá, nie?
  Prosím Ťa, ešte mi poraď, aký kameň je vhodný na učenie a skúšky. Zišlo by sa mi niečo aj na tento účel 🙂

  Páči sa mi

 70. Monika,

  na učenie a skúšky je dobrý sodalit alebo howlit, oba podporujú myslenie a sústredenie a pamäť.

  Ruženínový stromček je najlepšie čistiť dymom kadidla – buď špeciálneho kadidla na čistenie kameňov, ale postačí aj biela indiánska šalvia a ak je bieda pri človeku, aj obyčajná šalvia alebo škorica, môžu byť aj vonné tyčinky.

  Páči sa mi

 71. Ahoj,chcem sa len podelit s Vami o jednu kratku informaciu,ktoru som nasla na internete.Ide o rozlisenie praveho kamena od skla.Bolo to sice po anglicky,tak dufam,ze som to spravne prelozila 😛 :

  Polozte kamen a skleneny pohar na stol,aspon na 10 minut.Po 10 minutach “odmerajte” spickou jazyka teplotu kamena a pohara.Ak bude kamen mat chladnejsi povrch ako pohar,ide o prirodny kamen,nie o sklo (teda co sa tyka toho kamena,nie pohara 😀 ).

  No ja som sa este nestretla s tym,ze by mi niekto predal miesto kamena sklo 😀 .Ale pre istotu som to vyskusala a presvedcila som sa,ze mam prave kamene (vdakabohu 🙂 ).

  A este by som chcela napisat jednu moju skusenost ,pre studentov,hlavne pre takych lenivych ako som ja 🙂 ,uz druhy tyzden nosim pri sebe ruzenin,aventurin a tyrkys a odvtedy sa mi zacalo darit,poopravovala som si vsetky znamky,proste uspech za uspechom 🙂 tusim,ze mi v tom ony pomohli,ja by som to sama nedokazala :D.
  Pa.

  Páči sa mi

 72. Pekne pozdravujem helar aj vsetkych ostatnych.Chcem sa podelit so svojim zazitkom.
  Vobec som sa do teraz nezaoberala kamenmi.Az dnes som si tu o tom precitala,lebo prisla ku mne
  kamaratka.Doniesla mi darcek,ruzenin a ja neviem co sa to stalo,ja som sa rozplakala,od radosti,ze mi ho darovala.

  Páči sa mi

 73. Dobry den Helar, ja by so sa chcela opytat ze ak by som chcela ruzenin si kupit tak by som ho musela teda oplachnut pod tecucou vodou a potom nabyt na mesacnom svite? Da sa aj inak? Ci ho mozem hned pouziva a nosit ho pri sebe kazdy den?

  A chcela by som sa opytat, ze ci na dobru fyzicku kondiciu, (teda aby mi islo bojove umenie ktore sa ucim a je velmi namahave…)mozem pouzit kamen hepatit? Alebo nejaky iny? A tiez ho mam nabit? Vopred dakujem sa odpoved.

  Páči sa mi

 74. Lucy,

  na zvýšenie fyzickej sily je dobrý rubín alebo magnetit, krítkodobo Tigrie železo (Tigrie oko s hematitom a červeným jaspisom) na koreňovej čakre (pri meditácii sa dá naň priamo sadnúť).Na zvýšenie celkovej fyzickej výdrže je dobrý peridot/olivín.

  Ruženín je dobré po prinesesní domov opláchnuť pod vlažnou vodou a po dokonalom osušení dať na dopoludňajšie slnko alebo na mesačný svit. Vybíjať sa dá aj na hematite a nabíjať na kryštálovom zhluku (najčastejšie quartz, ale niekedy aj ametyst a citrín).

  Páči sa mi

 75. Lelika,

  nie všetky kamene by som pchala pod vodu. Niektoré sa môžu rozpustiť (napr. halit, čo je vlastne soľ), prípadne ich voda môže poškodiť (u čínskeho tyrkysu sa vraj rozpustí matica a kameň sa rozpadne na kúsočky).

  Najbezpečnejšie vybíjanie-nabíjanie je mesačný svit (ide vlastne o vibračné “čistenie”). Vybíjanie je výborné aj na drobných hematitoch, do ktorých kameň “ponoríte”.

  Páči sa mi

 76. dakujem:-) mam este maly dotaz,ak nabijame kamen na mesacnom svite,tak to nevadi ze mam v izbe vo vnutri na parapetnej doske,ale mesacny svit na nho dopada,hoci len cez okno

  Páči sa mi

 77. Zannyka,

  na ochranu proti neprajníkom je lepšie používať čierne kamene: turmalín, ónyx, obsidián, prípadne labradorit (uzatvára auru) alebo lapis lazuli (vracia psychický útok na hlavu útočiaceho).

  Horský krištáľ je skôr znásobovač energie – a to bez rozdielu.

  Páči sa mi

 78. ahoj Helar

  chcela by som sa ťa opýtať, že si by si mi vedela odpovedať kto to asi bol.

  mala som asi 1rok a vtedy sme spávali aj s mojimi súrodencami s rodičmi v jednej izbe, lebo sme boli malí. Jednej noci sa moja mamina zobudila na to, že vidí nejakú postavu v našej izbe, kde sme všetci spali. Tá postava bola veľká nebolo vidieť do tváre, lebo mal veľký čierny klobúk a dlhý čierny plášť. jedine čo moja mamina zaznamenala, bolo to že ma držal na rukách a akoby ma chcel odniesť. V tom mamina zakričala na otca aby rozsvietil a jak sa rozsvietilo tej postavy nebolo nikde, len ja som potom ležala na zemi.
  celý život po tom pátram a neviem čo to mohlo byť alebo kto to mohol byť….

  Páči sa mi

 79. Ahoj, smile!
  Helar kdesi spomínala niečo také , že praskliny kamienku- ani jeho účinkom nevadia, ak kamen nie je narušený proti smeru kryštálu- teda neviem- predstavujem si to tak- ak to nie je blbosť- že kamen by nemal mať “závažnú” prasklinu kolmo na smer, ktorým vyrastal jeho kryštál. Možno by sa tým narušil jeho energetický tok? Weis nicht.
  Ved skoro všetky ruženíny sú popraskané – zvnútra aj zvonka- to by nemala byť vada.

  Páči sa mi

 80. Ahoj Helar,
  chcem len pochvalit vasu stranku, dostala som pred par dnami naramok z ruzeninu a chcela som sa o nom dozvediet viac. Kedze zijem trvalo v Australii, hladala som na miestnych webstrankach , ale nic taketo podrobne som nenasla. Na vasej stranke som sa vela naucila o posobeni ruzeninu. Dakujem za to ze ste!

  Páči sa mi

 81. Ahojte, chcela by som sa spytat, posobenim coho tmavne ruzenin… Mam ten kamen velmi rada, nosievam ho dost casto v taske a niekedy si ho len tak podrzim v ruke… mam ho len nejake dva mesiace a zda sa mi, ze mi stmavol…

  Páči sa mi

 82. Ahoj Helar,
  ďakujem za úžasnú stránku – našla som ju už dávnejšie, ale až teraz ju začínam bádať :o)
  Mala by som jednu otázku, dostala som od rodičov ruženínové srdiečko – môžem ho nosiť na retiazke z chirurgickej ocele? Je dosť masívna a to srdiečko popri nej asi zanikne a môžem ho nosiť aj keď svieti slnko, čítala som tu na tvojich stránkach, že by sa nemal vystavovať priamemu slnečnému žiareniu.
  Jedna známa, ktorá sa venuje ezoterickým veciam mi povedala, že kamene sa čistia v soli, tak som si teda všetky kamene na pár nocí normálne zasypala soľou, ale to im asi nerobí až tak dobre, že?

  Páči sa mi

 83. Jami,

  ruženín (a iné kamene) tmavne kontaktom s ľuďmi a inými kameňmi. Neviem, prečo, ale odpozorovala som, že to tak funguje.

  Marta,

  soľ sa používa na čistenie kameňov, ale nie všetky kamene ju znášajú. Ruženín je síce quartz, ale patrí k tým citlivejším (je hodne popukaný), tak by som ho veľmi do soli nepchala, hoci neviem o tom, že by to niekto zakazoval.

  Kameňu vadí dlhodobé vystavenie slnku a silnému bodovému svetlu (napríklad dva týždne pri mori sa s ním opaľovať zničí aj ten najodolnejší ruženín), ale bežne sa nosiť dá aj na slnku.

  Páči sa mi

 84. Tiež nosievam ruženín. Jeden náramok mi totálne vybledol. Už nepomáha ani nabíjanie. Je ako mlieko. Druhý som si kúpila teraz nedávno- je krásny ružový ako detský zadoček z reklamy na plienky 😀
  K tomu vyblednutému náramku – má aj v takomto stave ten kamen vlastnosti a vibrácie ruženínu? Alebo už zomrel, ked je biely? Pôsobí aj vyblednutý alebo už nie (nevadí, že nie je taký pekný)? Dakujem

  Páči sa mi

 85. Holy,

  kameň len stratil farbu, ale nie účinky. Ešte stále je to ruženín, len bol zrejme príliš dlho vystavený prudkému slnku. Kľudne ho môžete používať ďalej – ak už nie je dosť pekný na nosenie, ešte vždy je dobrý spoločník na nočný stolík, k počítaču alebo jednoducho do vrecka. Prípadne na elixíry.

  Páči sa mi

 86. Ahoj Helar.
  Stále čítam túto Tvoju nádhernú stránku. Som rada, že je taký človek, ako si Ty… tu pre nás….
  Chcela by som sa spýtať…pre moju kamošku.
  Veľmi by chcela harmóniu do rodiny, pokoj, mier. Odporučila som jej ruženín… Len…teraz neviem. Raz si písala, že kto má rakovinu, tak nemá používať kryštál… A ruženín je ružová odroda kryštálu… Tak teraz neviem, či som jej neporadila zle…

  Páči sa mi

 87. Tiana25,

  na rakovinu je nevhodný horský krištáľ na nosenie priamo na tele (teda ako šperk alebo kameň do vrecka), ale v priestore vôbec nevadí, lebo dodáva energiu a rozhýbava zatuchnutú (teda aj chorú) energiu. Navyše ruženín je iná forma quartzu, nie číra, a na rakovinu nepôsobí. Ruženín je dobrý na harmóniu, rovnako ametystové kryštálové zhluky alebo geódy a rovnako aj citrín či celestit.

  Páči sa mi

 88. Ahojte vsetci,potrebovala by som radu…celkom rychlu..prosiiim,najlepsie od Helar 🙂 Totizto,teraz som mala zase take “citove” obdobie,smutok atd…atd…a tak som nosila ruzenin..a zda sa,ze mi pomohol 🙂 ale problem je v tom,ze dnes sa mi snivalo,ze vo sne som videla moj ruzenin,mal sice iny tvar,ale inak bol rovnaky,a z nicoho-nic sa mi rozlomil na dve polovice…Co to znamena?Inak ten moj skutocny je v uplnom poriadku.Dakujem

  Páči sa mi

 89. Misha,

  vyzerá to, akoby ste dostali varovanie, že 1. ste dávno nečistili kameň a on už nevie toho nabrať na seba viac, alebo 2. nejaký vzťah sa ide rozpadnúť (alebo sa rozpadol).

  Vyzerá mi to skôr na to druhé. A ten “vzťah” môže byť i váš vzťah k sebe – ak vaša sebaúcta v poslednom čase utrpela, tak vás sen nabáda urýchlene s tým niečo robiť.

  Páči sa mi

 90. Nooo,skutocne neviem,aj ked dakujem 🙂 Lebo mne osobne sa zda,ze vztah s tym chlapcom,ktory bol taky beznadejny sa MIERNE zlepsil….Takze to sa mi nechce verit 😦 hmmm….naozaj neviem…

  Páči sa mi

 91. Mila Helar, chcem ta poziadat o radu. Mam teraz velmi zle obdobie, rozchod s priatelom, ktoreho som velmi milovala a planovala buducnost, nebavi ma praca, nerozumiem si s rodicmi, kamaratmi…proste jeden velky chaoz, potrebovala by som sa nejako dat dokopy, najst stratenu chut do zivota a zacat sa znovu tesit z malickosti, ake kamene by si mi poradila si zaobstarat?ktore mi pomozu ziskat stratenu rovnovahu, pripadne premoct nestastie v laske? … dakujeem

  Páči sa mi

 92. Daphne,

  ak sa dá niekde zohnať bustamit – ten urobí priam zázraky (alebo aspoň mne urobil priam zázraky 😛 ). Ja som svoj zohnala z Nemecka, posielajú aj na Slovensko (Moldavit-Engel na lište vpravo), len treba s nimi komunikovať, ale sú strašne zlatí.

  Nedávno som si zostavila výborný “trojboj”, ktorý mi teraz pomáha zakotviť sa a konečne otvoriť srdcovú čakru: bustamit na srdci (upevnenie spodných čakier a zakotvenie v živote), morganit na solárnom plexe (pre otvorenie sa láske Univerza) a na hrdle shattuckit-ajoit pre sťahovanie informácií z akaše. Ten posledný kameň môže byť aj akvamarín, tyrkys, indigolit (modrý turmalín), Belasá čipka, svetlomodrý chalcedón alebo larimar pre zlepšenie komunikácie a odstraňovanie starých emocionálnych tráum, ktoré sa najčastejšie prejavujú blokádou hrdelnej čakry.

  Páči sa mi

 93. Ďakujem za rady Helar, medzitým som si kúpila ruženín, kryštál a rubín, riadila som sa skôr pocitmi, ale vidím, že ani jeden z nich si mi nevymenovala 🙂 . Ale mám z nich celkom fajn pocit, ruženín mi mení farbu ako na bežiacom páse, neviem, či tak reaguje na moje silné emócie..zoženiem si ešte niektoré vymenované kamene, no s tým bustamitom máš pravdu, je dosť komplikované ho zohnať a jazyky nie sú moja silná stránka 🙂 takisto morganit, dá sa u nás zohnať? ešte som o ňom nepočula…

  Páči sa mi

 94. Daphne,

  ruženín je na sebalásku, rubín je na spodné čakry (sebavedomie, ukotvenie v realite), quartz je všeobecne posilňujúci kameň. Zdá sa, že intuícia vyberala vynikajúco.

  Morganit je popísaný aj na týchto stránkach. Na burzách by ho mali mať.

  Páči sa mi

 95. ally91
  Velmi pekne dakujem,ale aj tak mam este par otazok ake mnozstvo uzivat kazde rano a ako postupovat ak chcem elixir.Mam dat vodu do sklenenej flase,alebo mozem aj do plastovej.Musi svietit mesiac celu noc na vodu.Ja zatial este nemam ziadne skusenosti s kamenmi preto tolko otazok.Porad este prosim,ja aj vela sportujem,ale nemozem schudnut keby som schudol aspon 10kg.Dakujem

  Páči sa mi

 96. Pitro,vsade sa inac pise.Niekde sa pise,ze staci kamen len vlozit do vody na 3 hodiny (aj cez den,cize nemusi naň dopadat mesacne svetlo) a hned vypit cely pohar a niekde,ze len par kvapiek.
  Ja som toho nazoru,ze staci ked das kedykolvek kamen do vody na par hodin a vypijes.Mozes si v noci urobit elixir len do pohara a rano ho vypijes.Takto je to podla mna praktickejsie,jednochuchsie a ucinnejsie 🙂 .Ak si to chces dat do flase,je jedno z akeho je materialu.

  Este tu som nasla par kamenov na chudnutie od Helar:
  chudnutie :horský krištáľ, zelený turmalín, howlit, červený jaspis, rubín, serafinit, ruženín, heulandit, pavúčí jaspis, zlato.
  Tak drzim prsty 🙂

  Páči sa mi

 97. Pitro,este v jednom Helarinom komente som nasla,ze dobry kamen na chudnutie je apatit v kombinacii s horskym kristalom (pretoze horsky kristal zvysuje ucinky kamenov).

  No a ak by si mal zaujem,mam aj jednu neezotericku radu na chudnutie 🙂 a to čaj.
  Zloženie: medovka, mäta, šalvia, kamilka, žihľava, ľanové semeno.
  Nemam to overene,len som to nasla.

  Páči sa mi

 98. Aj ametystové kryštálové zhluky sa po kúpe majú umyť pod vodou a dať vybiť a potom nabiť? A potom sa na nich môžu vybíjať kamene?
  Čím viac čitam, tým mám nejako väčší chaos v tom.
  Ďakujem za všetky predchádzajúce odpovede na moje otázky :o))) Pomaly sa zbierka mojich kamienkov rozširuje a mám ich čím ďalej tým viac rada :D.

  Páči sa mi

 99. Marta,

  kedy-tedy treba aj ametyst vyčistiť (nemusí to byť zrovna voda) a obnoviť jeho pôvodnú vibráciu. Najlepšie je na to mesačné svetlo, ktoré urobí jedno i druhé.

  Vyslovene nabíjať ho treba len vtedy, ak z neho máte zlý pocit alebo ste na ňom revitalizovali šamanský kryštál. Vtedy použite ranné slnko, ale nenechávajte ho na slnku cez poludnie.

  Rozhodne by som zhluk čistila po kúpe – zasa na mesačnom svite, ale tentokrát najlepšie za splnu.

  Páči sa mi

 100. Ahoj,niekde som čítala,že ruženíny sa niekedy zvyknú dofarbovať.Nevie náhodou niekto,ako sa to dá zistiť,že je dofarbovaný?A či to je len na povrchu alebo v celom ruženíne (tá farba) ?

  Ďakujem vopred. 🙂

  Páči sa mi

 101. Michaela, este som nepocula, ze by sa dofarbovali ruzeniny. Ruzenin ma svoju bledonko ruzovu farbu a bledne len ak je vystaveny na slnku, tak ak si vydela daky sytejsi ruzovy, alebo ta presviedcali, ze ten cyklamenova kamen je ruzenin, tak urcite nie. Najcastejsie dofarbuju achaty a tyrkys. Ruzenin podla mna nie.

  Páči sa mi

 102. ahojte zlatíčka,

  niekedy sa s mojim srdiečkovým ruženínom “maznám” – hladím a potom držím v dlani…niekedy mám pocit, akoby mu bilo srdce… je to normálne?

  želám vám nádherné dni a ďakujem za odpoveď

  Páči sa mi

 103. Ja som si kupila ruzenin ako privesok na kluce, a planujem si kupit ho aj ako naramok lebo sa mi velmi paci, a tiez podla jeho vlastnosti je ako stvoreny pre mna aj ked som Vodnar. Dufam ze newadi ze ich budem mat viac? A mohla by som nosit jantar (podla znamenia) a ruzenin spolu? a ked jantar donesiem domov, tiez ho oplachnem pod vodou a nabijem napriklad na pocitacialebo prijemnej hudbe? Dakujem velmi za odpoved.

  Páči sa mi

 104. Ahojte,
  Lucy,nevadi,ked budes mat ruzeninov viac.Ja som niekde citala,ze ked su ruzeniny pohromade,nikdy nestratia farbu 🙂 len neviem,ci to je pravda…

  Jantar sa nosi k ruzeninu proti sklamaniu.
  Najprv ho oplachnes pod studenou vodou a potom mozes nabit na pocitaci.Pri prijemnej hudbe sa skor cisti (spiritualne).

  Linda,ziadny kamen ti nepritiahne lasku.Ruzenin ta spravi len prijemnejsou v ociach druhych.A na to posluzia vsetky ruzove a mozno aj cervene kamene (ruzenin,rodonit,rodochrozit,ruzovy opal,ruzovy koral,cerveny koral,manganokalcit,rubin,morganit…).Cervene kamene su skor pre fyzicku pritazlivost.

  A este by som chcela oznamit pre “fanusikov” ruzeninu 🙂 ze som urobila taky mix,proste vsetky informacie a videa o ruzeninoch som dala do jedneho blogu,napisala som aj zdroje.Clanky budem priebezne doplnat.

  http://www.ally91.blog.cz

  Páči sa mi

 105. Ahojte vsetci.

  Je mozne, aby mi zbledol ruzenin ked som ho dlhsie zmolia v lavej dlani? Alebo preto, ze som ho dlhsie umyvala pod tecucou vodou. nabijala som ho vonku (10-15 min.), nie na slnku, skor bolo pod mrakom. teraz navecer som si vsimla, ze je akysi bledsi… na noc ho dam nabit na ciry kristal-urobim dobre?

  Poradi mi niekto? Dakujem a prajem vela radosti s kamienkami.

  Páči sa mi

  • Ruženín aj ostane farebne mineraly na svetle a slnku blednu. Boli vybrane z hlbky zeme z inych podmienok. Niektore viac ine menej. Krištáľ môže zmutnieť, mne od neonky uplne zosivel vo vitríne.

   Páči sa mi

 106. Ada,

  to, čo popisujete, nevyzerá na prirodzené zblednutie kameňa – skôr by to mohla byť nápoveda, že máte v svojom živote niečo, čo vám vyťahuje energiu zo srdcovej čakry. Tu asi veľmi nepomôže nabíjanie, čistenie a podobné veci, ale najprv si vysporiadať srdcovú čakru. Môžete na to použiť ten ruženín, ale je možné, že oň pritom prídete. Ak sa ho nechcete vzdať, používajte ho skôr na elixír a nenoste ho.

  Páči sa mi

 107. Milá Helar,

  Chcela by som ta poprosit, na dovolenke som si kupila kamen (nie je to ziadna sucast sperku, iba kamen) ruženín za úcelom aby som dosiahla lasku milovanej osoby, s ktorou som sice v pravidelnom kontakte no o laske sa este hovorit neda.Potrebovala aby som poradit, ako tento kamen vlastne funguje ak sa jedna o dosiahnutie lasky konkretnej osoby?Ako ho nosit (pri sebe, alebo drzat v ruke?) ako sa on ho starat?Ako budem vediet kedy ho treba ocistit – a ako, kedy ho treba nabit – a ako?Ci je potrebne ho mat pri fotografii tej osoby?Proste vsetko co sa tohto kamena vlastne tyka.
  Vopred ti velmi pekne dakujem za Tvoje rady.

  Páči sa mi

 108. Ahoj Helar,
  kúpila som si taký krásny oblázkový ruženín a dala v robote k počítaču.
  Po týždni kameň popukal a v jeho strede sa urobil dáky zhluk oranžovej farby.
  Bolo mi odporučené kameň zahodiť alebo zakopať. Čo si mám o tom myslieť ?

  Páči sa mi

 109. Ahoj-ahoj.
  Mojej priatelke dal jej byvaly frajer ruzenin tvaru srdca. Stale ho nosi so sebou a stale mysli na svojho byvaleho. Neviem ci to je tou dobou,ze boli spolu päť rokov alebo to je tym priveskom. Co by bolo dobre spravit. Da sa to nejako zmazat jeho(ruzeninu) sila na nu,ak tam vobec nejaka je? Alebo to vplyva predsa len ta doba na nu? nechcem jej ho brat,asi by sa ho aj tak nevzdala…

  dakujem

  Páči sa mi

 110. Zuzka,

  ruženín ani ostatné kamene nebývajú účinné na konkrétnu osobu, ale smerom ku všetkým osobám. Ak chcete použiť kameň len na konkrétnu osobu, treba ho naprogramovať. Programovanie vecí (“zasvätenie”) som rozoberala v minigrimi.

  Alena,

  ak vám vadí popukaný kameň, tak ho niekomu darujte. Kameň možno nie je najkrajší, ale rozhodne nestratil svoj účinok! Nezaslúži si zahodiť… Zakopanie do zeme už asi nepomôže, ale ako hovorím, kameň svoj pôvodný účinok nestratil. Niekedy kamene v kontakte so silnou energiou menia intenzitu svojho sfarbenia.

  Duso,

  obávam sa, že na priateľku nemá účinok ruženín, ale ten chlapec. Päť rokov je dlhá doba a nezmyje sa to zo dňa na deň. Kameň jej ho navyše ešte pripomína… Najlepšie by bolo, keby ho nenosila. Ale keď ho už nosí, skúste sa s ňou rozprávať o účinkoch tohto a iných kameňov, nech vám pomôže ako odrazový môstik pre vybudovanie spoločného záujmu.

  Páči sa mi

 111. Čítala som, že liečivé kamene sa nemajú používať v noci, počas spánku a ani by nemali byť v spálni. Je to tak ? Ak áno, tak prečo ? Naozaj môžu na nás zle vplývať ?
  Silvia

  Páči sa mi

 112. dobrý večer by som chcela vedieť či kameňom, ktoré momentálne nosím nevadí kombinácia v akej ich nosím: na krku na streibornej retiazke mam prívesok ruženínu, na pravej ruke mam naramok ametystu a sodalitu a na ľavej ruke mam strieborný náramok. Dúfam že takáto kombinácia nie je nevhodná. Ďakujem vopred za odpoveď.

  Páči sa mi

 113. ahoj Jaina,
  ziadna kombinacia kamienkov nie je nevhodna, a ak ty mas dobry pocit z kombinacie aku si si vymyslela, tak je to ta najlepsia kombinacia.

  Páči sa mi

 114. Mila Helar,

  Dakujem za odpoved ohladne mojho ruzeninu. Pisete mi, ze mi pravdepodobne nieco vytahuje energiu zo srdcovej cakry. Je ju treba dat do poriadku. Lenze ja neviem ako, ked som len na zaciatku studia o kamienkoch. Nevadi mi, keby som prisla o ruzenin ( co sa stane s tym ruzeninom ), elixiry tiez neviem robit… Najdete si pre mna chvilocku a poradite mi prosim ako dalej, co robit s tou srdcovou cakrou a ake mam moznosti?

  srdecna vdaka

  Páči sa mi

 115. ahojky Helar,
  nemala som ani v “päte” ze kamene mozu mat nejaky ucinok na cloveka. U nas v meste mam cajovnu kde predavaju kamene, po 7r som prisla o lasku zivota, sme sa rozisli lebo i usiel za inou? ani neviem. dost ma to zlomilo a kupila som si ruzenin ako privesok na kozenku, v domienke ze mi prinesie stastie na lasku…ba dokonca uz som si k nemu kupila i prstienok s kamenom ruzenin. docitala som sa ze sa i citi a nabija. mohla by si mi prosim napisat ako sa mam on starat aby ma naplnal tak ako sa o nom pise, dakujem

  Páči sa mi

 116. Mila Helar, poradila by si mi ci mozem nosit prstienok z ruzeninom (prstenik) a prstienok z jantarom (ukazovak) na jednej ruke? nebiju sa ich sily???
  dakujem

  Páči sa mi

 117. matulik, ruženín sa čistí od negatívnej energie pod vodou, nabíja sa na ametyste alebo kryštáli alebo cez noc na mesačnom svite, ked je mesiacik v splne. Alebo sem-tam aj tak, že sa na niekolko hodín položí na počítač a pohlcuje jeho žiarenie. Jemu to chutí 🙂
  Ruženín (aj hocičo iné) pôsobí aj keby si nič preto nerobila , bez ohladu na to či ho človek vedome cíti ,alebo si to neuvedomuje. Za to môže sčasti fyzika 🙂 . Ale môžeš jeho “vedomý” účinok prehĺbiť/urýchliť napr. tak, že ho budeš nosiť na úrovni srdca na holej koži (tvojej 🙂 ), budeš ho žužlať v ruke a možeš doň často hľadieť- do tej nežnej ružovej- akoby si sa v tom ružovom oceáne chcela utopiť, proste psychicky sa naladiť na ruženínovú vibráciu rezignovať pred nou, nechať sa nou pohltit a dôverovať jej. Naučí ťa, že láska nie je viazaná na žiadnu konkrétnu osobu a láska nie je o trápení, že je prítomná všade vo všetkom- aj v tebe – všetko prestupuje -a nedelí sa na pohlavie, ani na nič iné. Ruženín vie takto postupne zmeniť aj vyžarovanie človeka navonok, čo iných ludí a ich nehu pritahuje ako magnet. Neboj sa, láska ti neodišla, ona odísťnemôže, lebo nemá kam- vyplnuje všetko, len ju niekedy zabudneme vnímať. Ruženín nám to má pripomenúť. Želám ti veľa lásky a hlavne veľa šťastia.

  Páči sa mi

 118. Pani Helar.alebo niekto kto sa tomuto venuje….Velmi by som chcela tento ruzenin,akoze ich mam dost ruzeninov prirodneho tvaru,Sama som sperkarka.Velmi yb som chcela vyvtvorit sperk s tymto kamenom,ibaze sa vravi,sperkar ktory nosi valstnorucne vyrobene sperky,prinesie mu to nestastie.Co si myslite?ja nechcem riskovat,pretoze ja by som chcela hlavne tu sebalasku…

  Páči sa mi

 119. Klaudia, nie som síce žiadna šperkárka, ale šperky si vyrábam sama a velmi rada. A ešte radšej ich nosím 😀 Je v nich okrem kamena zachytenej aj kúsok tvorivej energie, ktorá prešla cezo mna ked som ich vyrábala. Tak to vnímam a nevidím na tom nič zlé. Prečo by aj? Ked si ich človek urobí s láskou? 🙂 Láska prináša neštastie? 🙂 Nemaj boja. Je to len povera.

  Páči sa mi

 120. Klaudia,
  tym ze si ho sama vytvaras, si ho pekne mozes sama naprogramovat, vytvorit neviditelne sigily. nahodou to je super. nemyslim, ze by ti sperk vyrobeny tebou samou mal priniest nestastie. to skor naopak. nie vzdy darovany sperk, je z cistej uprimnej lasky. neboj sa a vytvor si nieco krasne. a kde mas svoje vyrobky? v nejakej predajni? som vcelku zvedava a hlavne milujem sperky z kamenov.

  Páči sa mi

 121. mona…..mas pravdu 🙂 asi som dost poverciva 🙂 ….Takze ti velmi pekne dakujem za nazor 🙂 a tu som sa docitala ze so striebrom je velmi dobra kombinacia.Idem do toho!!! 😀

  kamienka…. Aj tebe velmi pekne dakujem za nazor 🙂
  Sice neviem ako by som do toho dala neviditelne sigily,no kazdopadne vzdy ked robim sperky,vydavam zo seba vela pocitov a casto som z nich unavena vecer ked skoncim s robotou….ale neviem cim to bude,ale ked niekto chyti moj sperk,je uchvateny…Ci to bude silou co som do toho vlozila,alebo mozno len napadom ktory som vytvorila 😉 …..Nie,ziadna predajna nieje,verim ze to bude casom 🙂

  Este raz Vam vrela vdaka 😀

  Páči sa mi

 122. Mona,

  už by to malo ísť… A pre ostatných: keď dávate do komentára internetové adresy, nechávajte ich vždy medzi dvoma medzerami, aj keď to možno nevyzerá pekne. Keď však hneď dáte bodku, berie WordPress bodku ako súčasť adresy a snaží sa otvoriť ju vrátane toho dlova, čo nasleduje za bodkou. To mohol vymyslieť len počítač… 😛

  Páči sa mi

 123. Ahoj, chcela by som spytat, pretoze ma zaujal ruzenin ako – taky, ze je pre mna vdaka mojmu znameniu super a kedysi velmi davno som ho nosila. Chcela by som ho znova zacat nosit, ale chcela by som sa informovat, ci sa da nosit spolu s malachitom a ci aj v tesnej blizkosti – na naramku, prip nahrdelniku – obe kamene naraz. Mam psychicke probemy – nezamestnanost, mozno taka nudnost v zivote, velmi klesajuca aktivite ako taka… co je pre mna najlepsie, resp. aky kamen???
  Dakujem za odpoved

  Páči sa mi

 124. Ahoj Helar,

  asi tak v útorok som si kúpil ruženín…je nádherný a hrozne sa mi páči a mám dobrý pocit…v predajni som videl ešte jeden ruženín, ktorý bol vedla toho čo som si ja kúpil, ale ja som kúpil len ten jeden, ale ako som došiel domov, tak som neustále myslel na ten jeden čo som tam nechal..aj sa mi o ňom snívalo a tak som ho na druhý deň išiel kúpiť…a už to je dobré…som býk, hoci si nevyberám kamene podľa znamenia, tak mám dobrý pocit…

  má ruženín okrem liečivých schopnosťí aj nejaké magické..??? myslím či chráni pred zlom alebo tak nejak..ja mám problém so spánkom….pomôže mi?

  ako som si ho kúpil, tak som ho nechal pod studenou vodou 20 minút…potom som ho bral všade so sebou a skúsil som ho dat na 3 oko…aby so mnou komunikoval, ale nič sa nedialo…potom som večer spal s ním….a ráno som ho dal k ostatným kameňom…robil som to dobre?

  Páči sa mi

 125. Ahoj Addam,

  ja mám ruženín a môžem Ti napísať moju skúsenosť s ním, čo som si tak všimla. Raz v noci sa mi snívali stašné sny, strašne som sa bála a strašne zle som spala .. a na ďalšiu noc som si dala ruženín pod vankúš a snívali sa mi tak príjemné sny, že som sa nechcela zobudiť.. :o)

  Páči sa mi

 126. Ďakujem Ti Lima…

  a nevieš náhodou aké má magické schopnosti? Myslím či chráni pred zlom a tak…lebo tuším ametyst má nejaké také schopnosti…ale ruženín je taký asi najjemnejší kameň…hoci je ružový..tak sa mi páči..mňa hrozne kamene zaujímajú a je to skvelé…

  Páči sa mi

 127. Ďakujem Ti Lima…

  a nevieš náhodou aké má magické schopnosti? Myslím či chráni pred zlom a tak…lebo tuším ametyst má nejaké také schopnosti…ale ruženín je taký asi najjemnejší kameň…hoci je ružový..tak sa mi páči..mňa hrozne kamene zaujímajú a je to skvelé… a mohla by si mi dať na seba nejaký kontakt? nemyslím telefonne číslo, ale e-mail

  Páči sa mi

 128. Addam,

  ja moc o kamienkoch ešte neviem, začala som len pred mesiacom, takže Ti toho moc neporadím.. Len som Ti chcela napísať svoju skúsenosť s ruženínom, ktorú som nejak viditeľne postrehla.. :o)))
  Mne sa tiež veľmi páči ruženín, ja milujem ružovú farbu, a možno som si ho vybrala práve pre jeho jemnosť, hoci podľa znamenia to nie je môj kameň..

  Páči sa mi

 129. Ahojte. 🙂 Dnes som si na jednej mineralogickej výstave kúpila 2krásne kamienky – ruženín (o ktorom mám zatiaľ dostatok informácií) a nejaký fialovo-tmavofialovo-svetlohnedý kamienok s niekoľkými svetlými pásikmi okolo. Neviem o aký druh kameňa ide a nechcem aby mi uškodil. Neviete mi poradit ako sa tento kameň nazýva a aké sú jeho účinky? Kam by som ho mala zatiaľ uschovať pokiaľ o ňom neviem všetko potrebné aby mi nebodaj neublížil? 🙂 Dakujeem

  Páči sa mi

 130. Dena,
  ved to musis vediet ty? odkial mame my vediet ci to ma na teba vplyv? na mna ruzenin aj ametyst ma vplyv. (okrem milion dalsich kamenov) poriadne ich ale pred nosenim vycisti, vybi na hematite a nabi na krystali a na mesacnom svetle, najlepsie ked je spln. a precitaj si nieco o ametyste a ruzenine. su to uzasne kamene.

  Páči sa mi

 131. Dobrý deň ja som dostala na Vianoce ruženín a chcela by som sa opýtať ešte na pár vecí.Ako často by sa mal ten ruženin čistiť?A ako sa vlastne nabíja ?A napríklad ked ho nosim na krku mal by byť stále zahalený?A ak sa ho napríklad dotkne ina osoba ako ja mal by sa znova vyčistiť alebo to nevadí?
  Ďakujem a prajem pekný dník
  Michaela

  Páči sa mi

 132. dobrý deň Helar,

  ja mám dva ruženíny, jeden je menší a druhý je väčší. Sú krásne, ja som býk a aj podla tohoto sa ku mne hodia, dá sa povedať že ruženín chráni pred zlými magickýmy vplyvmy? napríklad prekliatie, urieknutie,…a keď nie, tak aký kameň má takéto vlastnosti. Existuje aj nejaký kameň, ktorý chráni pred “démonmi” alebo inými duchmi? a keď si obstarám nejaký kameň s takýmito účinkami, tak kam alebo ako ho mám pokladať, aby chránil v prípade “útoku” snád to chápeš, si dosť inteligentná.

  ďakujem za odpoveď

  Páči sa mi

 133. dobry den,
  ja sa chcem len opytat ci teda nosenie striebornej retiazky spolu s ruzeninom skody alebo nie? mam ju ale dlhsiu ako ruzenin…
  dakujem za odpoved

  Páči sa mi

 134. Tinulcek,
  mozes kludne nosit obidva naramky spolu a najlepsie je ak si pravacka, tak na lavej ruke. A s tym jantarom sa mi to nezda, jedine ze by si nemala na sebe nic ine iba ten jantar 🙂 tak to prechladnes logicky. ale ak mas takuto skusenost uz viac krat, daj si s jantarom chvilku pauzu, poriadne ho vybi na hematite a nabi na slniecku a na krystali.
  Sally,
  striebro vobec nevadi kamenom, skor naopak.

  Páči sa mi

 135. Kamienka,
  dakujem za odpoved,no s tym jantarom je to pravda.nosila som ho pred 5rokmy a teraz som ponom siahla znova,no a zas ten isti problem.Ale ja pravda,ze som ho cistila len pod prudom vody a nabila na slniecku,nic viac

  Páči sa mi

 136. Ahojte.
  Uz dlhsie som sa tu neukazala…Ja nosim ruzenin uz pomaly 2-3 roky (nie len jeden). Pise sa o nom,ze pritahuje lasku,ale mne ju nejako nepriatiahol 😦 skor mam taky dojem,ako keby ju odpudzoval.Nikto nema o mna zaujem,a ked ho mam ja,tak ma odmietnu. Moze byt to tym ruzeninom??????? Ved ony by mali lasku skor pritahovat,ale robia presne naopak 😛 (pokial je to nimi…). Jedna kamaratka,ktora sa celkom rozumie do kamenov,si to vysvetlila tak,ze ruzeniny ich odomna odhanaju, lebo nie su pre mna ti vhodni alebo pravi.Tak prosim o Vas nazor 😦 dakujem vopred.

  Páči sa mi

 137. ally myslim si, ze je to o tvojom pocite. Treba verit. Ja si davam ruzenin do vrecka iba ked som nanic, bez nalady. Akonahle ho zohrievam v dlani, zacinam sa citit lepsie a zaroven ma aj okolie berie :-). Ked som v pohode, tak ruzenin nechavam doma, lebo to uz by som bola aka neodolatelna.

  Páči sa mi

 138. ally91, ahoj,
  tiež mi ako prvé napadlo to, čo ti vravela tá tvoja kamarátka 🙂 Ak majú nejakí ludia o seba navzájom záujem ( v akomkolvek zmysle), nejaká časť aury u nich spoločne nejakým spôsobom rezonuje (často aj vplyvom skúseností z minulých životov)- a my tej rezonancii potom hmotným vedomím prisudzujeme kvality v pozitívnom či negatívnom zmysle. Rezonovať môžeme na rôznych úrovniach- manifestovať sa to môže hocijako- v tom kreativita univerza nepozná hranice 🙂 – trebárs ty sa naladíš na partnerský vzťah (ale v akom zmysle?) voči niekomu, lebo vám v energetike spoločne niečo vibruje, lenže dotyčný človek môže mať inú motiváciu, iné “energetické povinnosti” 🙂 .
  Jednoducho : vymyslím si teraz príklad “ruženín”: stretneš sa s niekým na základe spoločnej rezonancie mäkkosti, nehy,… tá rezonancia nehy a lásky sa môže prejaviť vľúdnosťou, tým že ti niekto pomôže alebo ty jemu, kamarátstvo/spriaznenosť v nejakej príjemnej, milovanej oblasti , dáky milovaný spoločný záujem, súcit atd., ale milý pán pritom zároveň inklinuje k energeticky inému typu ženy ako svojej animy. Je to prirodzené a nie je si čo vyčítať.
  Láska sa neviaže len na vzťahy muž-žena ako partnerskú dvojicu, lebo tieto vzťahy sú skôr funkčné, ale presahuje ich (a zároven ich prestupuje- teda… mala by 😀 ).
  Ak máš “zruženínovatelú” auru 🙂 možno lahšie priťahuješ nehu, láskavosť a mierny prístup od iných- bez ohladu na to, či sú muži alebo ženy alebo deti, … čo ale nemusí nutne znamenať, že priťahuješ mužov, ktorých energetický odtlačok animy v ich aure vibruje na jednej frekvencii s konkrétne tvojou ženskou podstatou. Možno by pomohlo, keby si sa zamerala na objavenie svojej vlastnej “pečate” ženskosti a tú rozvinula, aby ju bolo viac “vidno”. Môže a nemusí sa zhodovať s vibráciou ruženínu- to vieš najlepšie ty sama. Ostatné pôjde samo 🙂

  Páči sa mi

 139. mona wou! dobreee.
  Ally s tym vsetkym suhlasim, akurat si este k tomu myslim, ze si celkovo asi nezna ticha, moc nevycnievajuca a ruzenin zjemnuje, preto by si mozno potrebovala skor rubin, alebo granat. nie rucny. 🙂 ked nemas mat z kamena dobry pocit, tak ho jednoducho nenos. on sa prihlasi sam, ked bude spravny cas. a hlavne a prosim nenahnevaj sa – chyba nie je v kameni, ale v tvojom postoji a pristupe. co ten chudak maly zmoze proti tvojmu presvedceniu, ze nikto o teba nema zaujem, ved mozno ze sa snazi, ale proste tvoje negativne podvedomie je silnejsie. skus ine kamienky. vela stastia.

  Páči sa mi

 140. Ahojte,

  veelmi pekne dakujem za odpovede 🙂 asi mate pravdu,nebude to tym kamenom,ale asi mnou…ale pre istotu skusim ten ruzenin kombinovat s rubinom,mozno sa zadari 😉 este raz vdakaa

  Ally

  Páči sa mi

 141. Ahojte,
  mám dosť kritické obdobie čo sa týka lásky, vzťahov a podobne a len včera sa mi neviem ako podarilo nájsť túto stránku. Prečítala som si aj niečo o ruženíne, že je to vraj kameň lásky a pomáha pri bolesti zo sklamania. Povedala som si, že si ho raz kúpim. Dnes som však na to všetko zabudla,opäť ma pohltili každodenné starosti,a po škole som šla do darčekovej predajne kúpiť nejaký baliaci papier a iné drobnosti, na ruženín vôbec nemysliac. Prekvapilo ma, keď sa pri pulte predavačka dohadovala s nejakým pánom o kúpe kameňov a ja som len nervózne prešľapovala z nohy na nohu, pretože mi šiel onedlho autobus a chcela som dokončiť nákup. A v tom mi padol pohľad na malý ružový kamienok, urobený ako prívesok. Už neviem, či si to namýšľam, ale nezdá sa mi, že to bola len náhoda… Môj ruženín som ihneď zavesila na striebornú retiazku, hneď vedľa prívesku od osoby, ktorá v mojom živote, aj keď sa rozhodla nepatriť doň stále veľa znamená. Zas, neviem či si to len namýšľam, ale vždy keď ho podvedome chytím rukou je príjemne teplý na dotyk a naplní ma akýsi pokoj. Možno len placebo efekt, ale… Chcem sa len opýtať, či ho môžem aj naďalej nosiť na tej retiazke vedľa prívesku, či nevadí, že s mojím znamením(vodnár) sa podľa toho čo som si prečítala moc neznáša a či nebola chyba, že som si ho zavesila na krk hneď ako som vyšla z predajne bez toho aby som ho nejak vyčistila, nabila. Inak chcem poďakovať za to, že prevádzkujete takúto stránku… Je úžasná, naozaj…

  Páči sa mi

 142. Ahoj, Helar. Krasna stranka, najlepsia a najpodrobnejsia, aku som na webe nasla ;). Ide z nej uzasna pozivitna energia :). Chcela by som sa opytat, ako spolu posobi ruzenin a smaragd? Nosim ich ako privesky na striebornej retiazke.

  Páči sa mi

 143. Ach, a prave ma este napadlo, ze mam doma ruzeninovy svietnik – taky velky kamen a dovnutra sa da dat cajova sviecka. Ako posobi ruzenin, ked je v nom zapalena sviecka?

  Páči sa mi

 144. ahoj cirilla,
  Energia smaragdu sa typicky spája s nadbytkom, bohatstvom a blahobytom. V minulosti sa jeho farba považovala za kráľovskú, čo tento pocit ešte podporilo. Takisto sa spája s lojalitou, harmóniou a láskou a možno ho použiť na stimuláciu srdcovej čakry a otvorenie sa sebaláske a láske k ostatnému zvyšku ľudstva – to tu ma na stranke Hela a k ruzeninu tu ma tiez dost popisane. a ako spolu posobia? vychadza mi z toho, ze aj ked budes bohata, ludia ta budu vnimat pozitivne a nebudu zavidiet 🙂 ale to len strielam. myslim, ze kombinacia tychto dvoch kamenov je vyborna ci po spiritualnej stranke a tak isto po zdravotnej. a kus ruzeninu doma je skvela volba – pre lasku a pokoj a priatelsku atmosferu. ruzenin na slnku bledne, nevybledne ked v nom hori sviecka? ale teplo sviecky a ruzenin dokopy je dobre pre pokojny laskyplny domov.

  Páči sa mi

 145. dobry den, chcem sa opytat, ci sa ucinok kamena, ktory je osadeny v striebre a teda nie je v priamom kontakte s kozou, znizuje? mam vyhliadnuty chalcedon na striebornom podklade, a chcela by som ho pouzivat ako talisman na zdokonalenie prejavu pri prednasani. ak som dobre pochopila jeho ucinok, mal by podporovat prave recnicke schopnosti, hoci neviem, ci iba na fyziologickom zaklade alebo aj tom mentalnom. a hlavne neviem, ci si nemam radsej kupit taky, ktory bude volne visiet, ale menej sa mi paci:-)), alebo nevadi, ak si kupim tento, ktory je v striebre.
  dakujem

  Páči sa mi

 146. Ahoj,
  citala som,ze ruzenin,ale aj ine kamene sa daju nabit pocas burky. Je ale potrebne,aby boli pocas nej v kontakte s dazdovou vodou alebo ho mozem len tak polozit na balkon aj ked nanho priamo neprsi?
  A niekde som citala aj to,ze kamene mozem nabit napr. na zapnutom pocitaci,vraj aj tam je akasi energia.Je to pravda a da sa to so vsetkymi kamenmi?
  Dakujem

  Páči sa mi

 147. Ahoj Lucia.
  Ak das ruzenin na balkon pocas burky s tym, ze naň NEDOPADA dazd, tak sa ti kamen nabije vdaka elektricity v ovzdusi. No ak by naň dopadal dazd, tak sa ti kamen zaroven aj vycisti/vybije.

  S tym pocitacom je to pravda, ja tak zvyknem nabijat niektore moje kamienky 🙂 a ano, da sa to so vsetkymi kamenmi.

  Páči sa mi

 148. Jankad,
  vobec nevadi, ak je osadeny v striebre. Praveze striebro prenasa dalej energiu z kamena, takze by to aj mohlo byt ucinnejsie.
  Ak chces, aby fungoval aj na fyziologickom základe, aj na mentálnom, tak ho nos na hrdelnej čakre.

  Páči sa mi

 149. Ahojte.
  Potrebovala by som teraz aj ja pomoc 😦 ale lepsie povedane radu. No mam uz pomaly 18 r. a mam socialnu fobiu. Neviem ako dlho ju mam a preco, ale tazko sa s tym zije, kedze sa zle citim medzi ludmi, hlavne cudzimi… Existuje nejaky kamen, ktory by mi aspon z casti pomohol vyriesit moj problem? Uz asi rok nosim ruzenin, ten mi zial nepomaha s tym, ale aspon ma robi milu v ociach cudzich, kedze ma kvoli fobii ani spoznat nemozu 😀 .Ale teraz by mi viac “bodol” kamen, ktory mi ma zbavil tej fobie.
  Budem velmi vdacna za vase odpovede 🙂 majte sa.

  Páči sa mi

 150. Ally91,

  fóbie sa obvykle spájajú s nejakým negatívnym vzorcom správania v solárnom plexe alebo v sakrálnej čakre. Výborný kameň na “otvorenosť” a “šťastnú ruku” aj v styku s ľuďmi je Tigrie oko – najlepšie na krku v blízkosti tváre ako náhrdelník (a podľa možnosti z plochých kúskov, ktoré viac priťahujú pohľad ako okrúhle korálky).

  Iné dobré kamene sú rodochrozit alebo rodonit, prípadnepre väčšiu sexuálnu príťažlivosť rubín.

  Ešte jeden kameň je dobrý – drahý kryštalický opál – taký ten polopriesvitný, hodne obsahujúci farebné záblesky (http://mojesperky.wordpress.com/2009/06/21/opalovy-prsten/). Tiež niekde pri srdcovej čakre. Ale pozor – prvé obdobie nosenia opálu môže byť dosť tvrdé, pretože všetky tie nefunkčné emocionálne vzorce sa vyplavia na povrch, aby sme sa nimi mohli zaoberať, a miestami môžeme mať pocit, že ľudia pozerajú priamo cez nás a ani nás neregistrujú. Ale keď sa to ustáli, tak opál necháva zažiariť to najlepšie v nás. (A okrem toho je krásny – čo budem hovoriť…)

  Páči sa mi

 151. Dobry den, rada by som sa spytala, nakolko som si nedavno zaobstarala ruzeninovy naramok, ktory sa mi roztrhol cca. po 2 dnoch od zakupenia, ci je mozne, ze to nieco znaci v citovej oblasti, alebo je len klasicka fyzika a nahoda 🙂 PS: rovnaka situacia sa zopakovala v pripade kamaratky, ktorej som ruzeninovy naramok darovala. Vopred dakujem za odpoved.

  Páči sa mi

 152. Helar,
  ďakujem Ti z celého srdca za to čo pre nás všetkých robíš. Len nedávno som objavila Tvoju stránku a uchvátila ma. Denne na nej nájdem odpovede na moje neutíchajúce otázky. Veľa z nej čerpám a povznáša ma. Vďaka Tebe som objavila úplne nový rozmer života. Prajem Ti všetko dobré a pokračuj…

  Páči sa mi

 153. Dobrý deň,chcela by som sa opýtať som znamenie býk a preto som si zaopatrila náramok z ruženínu. Nosím ho na lavej ruke na ktorej mám aj snubný prsteň a obrúčku. Sú z bieleho zlata, platínia a žlného zlata. Chcem sa opýtať či je to v poriadku. Ďakujem Mirka

  Páči sa mi

 154. Ahojte…som tu znovu…a potrebujem radu 😦 spadol mi moj ruzenin a trochu sa z neho odstiepilo… nie je to velmi vidiet, lebo je to na zadnej casti privesku a len taky maly kusok, ale mam z toho blby pocit… co s nim mam spravit? Nevadi to? nemoze to nejak narusit jeho ucinky? Dakujem za odpovede…

  Páči sa mi

 155. Dobry vecer,poprosila by som o radu…Mam na nohe(na kozi)iste nepekne nerovnosti a chcela by som ich samozrejme vyhladit,co ine 😀 a tak yb som sa chcela opytat,ci moze pomoct prikladat si na tie miesta na noc,napr.ruzenin?Alebo nejaky iny kamen?A nejaky kamen na nafuknute brucho? Dakujem 🙂

  Páči sa mi

 156. dobrý deň ,
  Kamarátka mala môj kamienok asi 4 hodiny pri sebe (v ruke)
  teraz zmenil svoju farbu a je béžový , bude stačiť čistenie na mesačnom svite 4.10. ?? cez spln ..vráti sa mu pôvodná farba ?
  diky

  Páči sa mi

 157. A este bi som sa chcela spitat ze ja dobijam kamenok(ruzenin) aj tak ze mu pustim relaxacnu hudbu a polozim ho na reroduktor robi to dobre??? retze esom si ista

  Dakujem

  Páči sa mi

 158. ahoj…lomy v ruzenine sa nedaju odstranit, je to prirodzene… uplne priehladne ruzeniny bez lomov sa daju kupit ale tie su vacsinou drahsie :)… moj ruzenin ma tiez “milion” lomov ale zvykla som si a tak sa mi to viacej paci je to take zaujimavejsie :-)) a co sa tyka tej relaxacnej hudby, tak pri nej sa kamen nenabija ale vybija-teda čistí…

  19mina19- naozaj zmenil farbu? :O hmm ak tu este prides tak napis ci sa mu uz vratila povodna farba 😛

  Páči sa mi

 159. dakujem vam za odpoved a som rada ze som sa dozvedela ze ta relaxacna hudba ho nenabija ale cisti a ja ho zviknem davat aj na mesace svetlo za splnu pretoze nemam ametsove krystaliki a kamienok ruzenin mi us velmi pomohol a odkedi ho mam tak sa mi aj zacalo darit v skole dostavam len dobre znamki a okolie ma zacalo vnimat inak ako predtim a este raz vam dakujem za odpoved

  Páči sa mi

 160. príjemný víkendový deň prajem…na svoju výšku,mám nízku hmotnosť,keď fúka musím si niečo napchať do vreciek,aby som ostal pri zemi,aj keď to vyznie srandistický,je to veľmi vážna vec,okrem toho mám boľavú nohu po januárovej zlomenine nártovych kosti…existuje liečivý kameň,alebo iná možnosť na dané problémy?

  Páči sa mi

 161. Júlia

  štítna zľaza – podpora činnosti jantár
  štítna žľaza zelený turmalín, lapis lazuli, dúhový obsidián, achát Belasá čipka, eudialyt
  štítna žľaza – aktivizácia sodalit, celestit
  štítna žľaza – harmonizácia malachit
  štítna žľaza – hyperfunkcia jaspis Leopardia kožka
  štítna žľaza – posilnenie sodalit

  Páči sa mi

 162. Peter

  zlomeniny kostí – herkimer, ruženín, červené Tigrie oko, hematit
  hojenie kostí – magnezit

  No a k tej nízkej hmotnosti..skús pribrať:)
  Alebo skús heliotrop,Helar tu mala niekde vypísané,že je to všestranný kameň.

  Páči sa mi

 163. prosimvas preco ma moj kamienok raz bledu a iokedi tmavsiu farbu furt sa mu to meni prosim vas co mam stim robit???je to u ruzeinu prirodzene?? ja o tichto veciach vela neviem

  Páči sa mi

 164. 19mina19

  mne ties raz kamieok stratil farbu ja si ho totis vzdi cez hodiu vilozim na lavicu a prave tu stranou ktorou bol otoceni ku spoluziacke predomnu vybledol tak hed ako som prisla domou som ho ocistila teda vybila a abila a farba sa mu vratila

  Páči sa mi

 165. inak ludia ja mam iba 12 rokou no za tri mesiace 13 a vsetko to co teraz o kamiekoch viem som sa dozvedela prave z vasej straky vuobec ziadna ina na vas nema tato stranka je proste suprova a nema konkureciu

  Páči sa mi

 166. Ahoj vsichni 🙂 taky bych se rada pripojila ke komentarum k ruzeninum. Posledni dobou nemam zrovnas nejprijemnejsi obdobi – stale prilis mnoho vaznych problemu vsude kolem me. I dnes odpoledne jsem mela zas spousty neprijemnosti a opravdu jsem se necitila dobre. Chvili jsem hledala ktery kamen by mne tak pomohl ale zadny se mne nezdal ten pravy na me osobni problemy a smutek. Tak jsem se podivala na sve oblibene stranky a oko padlo na cetne komentare k ruzeninu. A tak mne napadlo ze by to mohl byt ten pravy. Kdyz jsem si precetla popis k ruzeninu dosla jsem k zaveru ze by to opravdu mohl byt ten spravny kamen na me pocity smutku a zklamani a bezmoci. Ted sedim u pocitace s nahrdelnikem z ruzeninu a naramky z ruzeninu a ametystu a zacala jsem se opravdu citit lepe. Verim tomu ze ruzenin funguje na smutek a zklamani ze vztahu a na bolave srdce
  Cindy

  Páči sa mi

 167. Cindy

  ja som mavala podobne ,,stavi” ako ti a odkedi nosim ruzenin tak sa to zmiernilo ja som predtim upadala do depresii a no prste bola som taki zivotom potakajuci sa tinedzer ale teraz s ruzerninom sa to vsetko zmenilo som veselsia a podstate lepsie sa mi dari v skole myslim ze ked ta takto aj zaujal tak bude pre teba ten pravy aj mna v obchode velmi zaujal a hned so vedela ze teto kamen je ten spravny ………….a prajem vela stasti ahoooj

  Páči sa mi

 168. Julianka
  diky za hezka slova, musim s tebou souhlasit. Je to zvlastni, ruzenin je muj kamen podle mesicniho znameni, ale nikdy jsem nemela k ruzovym kamenum nejaky zvlastni vztah, trochu az posledni dobou. Od vcerejska nosim stale naramky z ruzeninu a uz vcera jsem se s nim nejak zacala citit lepe a stejne i dnes a to navzdory tomu, ze situace se pro me prilis nezlepsila. Asi to opravdu bude pro me ten spravna kamen, jen jsem na to musela prijit 🙂
  Cindy

  Páči sa mi

 169. situacia sa nezlepsi hned mne to travlo ties dlhsie kim som sa zacala cicit uuplne dobre a ja nemam ruzenin ani podla znamenia kedze som vodnar ale aj tak mi pomaha a ja som nikdi este nemala kamienok podla zamenia ja sa tim nejak neriadim vyberam si ich podla ituicie podla toho ako to citim a tak je to podla mna aj najlepsie

  Páči sa mi

 170. Souhlasim, ze kameny vetsinou neucinkuji prilis rychle. ale podle me zkusenosti to muze byt ruzne. Ale ruzenin ted nosim stale u sebe a verim, ze mne pomaha-kazdopadne se zacinam citit lepe- Take si nevybiram kameny podle mesicniho znameni a presne stejne si je take vybiram podle intuice a svych vlastnich pocitu a kameny take podle intuice stridam. Je to i zajimave sledovat prave sve vnitrni pocity. Vetsinou nenosim prilis casto cerne kamen, zhruba pred 14 dny jsem mela akutni potrebu si vzit do prace cerne kameny. Zajimave na tom bylo, ze ten den jsem mela velmi neprijemny konflikt s agresivnim kolegou v praci a verom tomu, ze prave ty cerne kameny (onyx, aegerin, skoryl) mne pomohly v tom, ze jsem tu situaci takzvane “ustala”
  Cindy

  Páči sa mi

 171. no ja kamienky takties striedam este pred nedavnjom som mala jadeit ale ten ma akosi us omrzel tak teraz us pracujem z ruzenniom a neviete m iprosim vas povedat ako sa vola ten priehladny ruzenin bez lomov…………….zda sa mi ze nejak madagaskarsky ale niesom si ista……….

  Páči sa mi

 172. Chcem sa spýtať, keďže som čítala, že ružením je dobrý aj na mužskú neplodnosť či má muž nosiť kameň vo vrecku alebo alebo iba raz za cas podrzať v ruke, keďže ružový kameň na krku asi nosiť nebude. ďakujem za odpoveď

  Páči sa mi

 173. Anansie
  Na plodnosť je dobrý aj chryzopras,malachit, zelený achát.Tie kamene nemajú ružovú farbu,takže muži sa nemusia hanbiť za ich nosenie.Ale ak kamienok nechce nosiť na krku,pôsobí aj tak,keď ho bude nosiť vo vrecku.

  Páči sa mi

 174. prosim vas , mala bi som jednu otazku moj ruzenin som nendavala ani na slnko ale aj tak je dost bledi existuje nejaki sposob ako dosiahnut abi bol síto ruzovej farbi????

  Páči sa mi

 175. Ahojte,
  dnes som si kupila sosku anjela z mesacneho kamena, ale ako si ho tak prezeram doma zistila som ze je to s najvacsou pravdepodobnostou sklo. Vo vnutri anjela je mala pravidelna bublinka ake sa v kameni asi nevytvaraju. Chcem sa len opytat ci moze mat aj takato soska nejake pozitivne vyzarovanie, alebo je to len pekny dekorativny predmet.

  Páči sa mi

 176. Ahoj,
  mam na teba otazku. Kupila som si ruzenin a po mesiaci nosenia mi cely popraskal. Nosila som ho na krku. Potom som mala pocit, ze uz ho nemozem nosit, a mala som pocit stiesnenia. V tej dobe som mala aj nejake parnerske problemy. chcela by som vediet, ze ci cast tych problemov pohltil kamen, alebo jednoducho sa ku mne nehodil? Preco vlastne popraskal?

  Páči sa mi

 177. dobry den. chcela by som sa sa spytat na ruzenin svojej mamky. pred tyzdnom si kupila privesok v tvare anjela a po tyzdni nosenia na krku jej uplne vybledol. Takze teraz je uplne biely. co sa stalo a co to znamena ? dakujem

  Páči sa mi

 178. Ahoj, som ešte diea a strašne rad zbieram takéto liečive kamene . Chcem sa opýtat, môžem aj ja nosiť takéto kamene či to je pre všetky generácie ?Dakujem 🙂

  Páči sa mi

 179. Dobrý deň,
  chcela by som sa vás opýtať, kupila som priatelovi sdriecko z ruzeninu, povedala som si ze ho par dni budem mat pri sebe, naukladam do neho svoju lasku a vsetko dobre co k nemu citim, a ze ked mu ho potom darujem tak si snad lahsie sadnu a pomoze mu cez nejaku neistotu co ku mne teraz citi, len sa bojim ze som namiesto toho ulozila do neho svoju negativnu energiu z nedavneho sklamania a bolesti, niekde som citala ze ruzenin aj uvolnuje potlacane emocie co sa u mna dost prejavilo v poslednom case, a teraz si nie som ista tym ze by to bolo spravne mu to dat, mala by som mu kupit dalsi, novy kamen a tento si nechat? alebo pockat kym kamienok vylieci mna a budem schopna mu ho dat len s tym najlepsim? za radu velmi pekne dakujem:)

  Páči sa mi

 180. Ahojte…som tu znovu…a potrebujem radu 😦 spadol mi moj ruzenin a trochu sa z neho odstiepilo… nie je to velmi vidiet, lebo je to na zadnej casti privesku a len taky maly kusok, ale mam z toho blby pocit… co s nim mam spravit?Nevadi to? vyhodit by som ho nedokazala, predsa len ho mam nejaky ten cas (cca 3 roky)…………… Nemoze to nejak narusit jeho ucinky? Dakujem za odpovede.

  Páči sa mi

 181. Ally91,

  stačí kameň očistiť a obnoviť na mesiačiku (aj keď teraz sa mesiačik bude hľadať asi dosť ťažko 🙂 ) – to odštiepenie mohlo kameňu spôsobiť nejakú drobnú “traumu”, ale nič viac. Účinok sa tým nijako nezmenil. Takže ten mesiačik ošetruje skôr tvoj blbý pocit… 😛 ale ak to skúsiš, nemôžeš nič pokaziť.

  Ale ak si mala kameň programovaný, pre istotu programovanie obnov!

  Páči sa mi

 182. Ahojte,
  chcela by som vas poziadat o radu. Mam ruzeninovu sadu a privesok mi akosi zozltol, v porovnani s nausnicami a prstenom ma uplne inu farbu. Neviete nahodou, preco sa to stalo a ci je to nezvratne alebo sa s tym da nieco spravit.
  Je pravda, ze som ho uz dlhsie nemala na sebe, ale tato zmena sa stala len s priveskom.
  Prosim poradte. Dakujem. K.

  Páči sa mi

 183. ????? čooo ???? dalšie kraviny okolo ,,zázračných a ochranných kameňov”….. nechápem ako tomu môžete veriť ak ste kresťania…. sú to úplné kraviny, ktoré zvádzajú a nie pomáhajú… za to, že raz sa vám niečo podarilo a náhodov ste mali ,,zázračný kamienok” vo vrecku neznamená, že to spôsobil on!…. skúste si prečítať aj niečo ohľadom tohto čo na to hovoria normalny ľudia, ktorí na tom nezarábajú!!!!

  Páči sa mi

 184. Alinky,

  Kamene majú zázračnú moc ;)vezmi si les-prírodu ak ideš do lesa si kľudnejšia,pomáha ti to k zdraviu,cítiš sa šťastne.Neviem ako ty ale ja chodím do lesa často.Kamene pochádzajú s prírody a ja nie som nijaký bosorák a pritom na magickú silu kameňov verím.Mne samému už pomohli veľa krát a myslím že i každému.Kameň nie je len neživá kopa piesku,vysvetlenie ako dokážeš to že jedno dievča nosína krku korál a vybledol jej hneď vtedy keď ochorela, raz som bol v jednom obchodíku v centre a presne to hovorila i o perle predavačka:Viem že to znie hlúpo ale Boh to tak stvoril ako to stvoril.Ja Mám kamene na rôzny účel ale aj na negatívne energie a vyzerám ako Mikuláš na antidepresiach 😀 každý kto zbiera kamene ti povie že kamene mu pomáhajú aspoň tých čo poznám.Mne sa pri fluorite dobre učí,pri ametyste sa mi dobre spí,pri acháte sa cítim ako na práškoch :),pri pyrite isto…atď.A nakoniec dokážem napísať test na jednotku.Mala by si na to verit ved kazdý kúsok s prírody na niečo slúži,uhlie tiež keď máš problémy so žalúdkom,ved dokonca i ten sprej co chodi v reklamach ňje s mineralu vela veci su z mineralu a pomahaju aj psychycky aj fyzicky pravdaze sprej si nebudem davat aby mi pomohol pri ucení 🙂

  Páči sa mi

 185. Wall-e,

  vieš, neviem prečo ale stále mám nejaké pochybnosti čo sa toho týka….. neverím na to a veriť nebudem ale to je jedno.. nejde o to presvedčiť mňa na tie kamene ale o to, že vás od toho odhovoriť 🙂 ….. vieš žiadne kamene nezbieram a spí sa mi dobre, učí sa mi taky dobre a všetko v pohode a nie preto, že by som mala nejaký kameň ale mám skôr môj veliký talizman – krížik… a neviem, ale asi ma tieto veci dosť tak vzali ale proste predsa je len rozdiel kameň a kríž….. okej nejdem sa o tom rozpisovať to je asi na dlho….!

  Páči sa mi

 186. Alinka,

  prečo chceš niekoho od niečoho odhovárať? Odhovára tu teba niekto od niečoho? 🙂

  Každý má to svoje. Niekto krížik, niekto kameň. Jedno je kov, ľudsky/umelo vytvorený materiál, druhé je kameň, prírodný materiál. Niekto ma psa, iný mačku, iný škrečka – a všetci sú spokojní a v pohode. Kto povie, čo je “kravina”? 😕

  Páči sa mi

 187. dobri den zaujimalo by ma ci kamienok ruzenin mozem navliec na snurku spolu s plastovimi gulickami ci nezmeni kamienok ucinok alebo jeho ucinok bude nulovy a ci by som h mohla v pripadne dat aj ja striebornu retiazku dakujem za odpoved vopred …

  Páči sa mi

 188. Chcela by som sa opýtat,pred nedávnom som si kupila náramok a prívesok ruženínu,bol ružovej farby a zmenil sa na bielu.Neviete čím to môže byť?Ešte by ma zaujímalo aký kamen sa môže nosiť spolu s ruženínom?Dakujem.

  Páči sa mi

 189. Dobrý večer.

  Dostala som ruženín ako kameň, čistý, nie je v nijakom šperku. mám pláne ho vložiť do látkového šperku na krk. chcela som sa spýtať či mu neublíži drôt alebo lepidlo keby to bolo nudné. a ako si ho potom môžem nabíjať ked už bude daní v šperku.

  Ďakujem

  Páči sa mi

 190. Dobrý večer.

  Dostala som ruženín ako kameň, čistý, nie je v nijakom šperku. mám pláne ho vložiť do látkového šperku na krk. chcela som sa spýtať či mu neublíži drôt alebo lepidlo keby to bolo nudné. a ako si ho potom môžem nabíjať ked už bude daní v šperku.
  Na krku nosím aj kryštál. Nebudú sa prebíjať ?

  Ďakujem

  Páči sa mi

 191. mila helar mala by som ešte pár otazok: na čo je dobré čistenie kamenov? prečo sa musí kameň napíjať a prečo vybíjať? ako mám čistiť ruženín? a ako ho mám nabíjať?? ako mám čisti turmalín a achát?? a ako ich nabíjať??? a minule tu niekto spomínal niečo o nabíjaní s počítačom…..je to možné…ak ano tak oko dlho by sme ho mali nabíjať?? a je možné nabíjať tieto kamene( ruženín,turmalín, achát) aj na mraze??? Prosím o odpoveď!!!!

  Páči sa mi

 192. ahoj helar:veľmi rada chodím na tuto stranku len nevladzem toľko sedieť aby som prečítala všetky rady a komentare,preto sa radšej opytam:veľmi chcem ľubiť,mať lasku,priateľa-som viac ako 10 rokov sama s dcerou,začala som sa venovať kamenon,mam už dosť peknu zbierku,veľmi ma zaujal na lasku ruženin,nosím ho na ľavej ruke skoro stale,a pri srdci mam kunzit,už dlhší čas,ale mam pocit že nachadzam lasku-priateľsku…ale toho praveho nie…karty aj horoskopy mi hovoria že tento mesiac stretnem toho praveho len kedy?ako?ked som mala problemy mala som na krku kunzit,citrin aj achat botstwana-veľmi som ich prosila o pomoc,mam ich prosiť aj o lasku?neviem ako na to alebo mam čakať a ono to samo príde?dakujem matilda

  Páči sa mi

 193. Dostala som srdiečko-ruženín. Do 24 hodin sa mi objavili na tele červené svrbiace fľaky. Je to možné, že to je reakcia na kameň? Čítala som, že čistí organizmus, je možné, že takýmto spôsobom a tak skoro? Ďakujem za odpoveď.

  Páči sa mi

 194. dobrý večer helar,
  už veľmi veľa rokov mam ruženín. vlastne som si ho vybrala na dovolenke ako malé dieťa úplne podvedome, skrátka sa mi páčil. nosievam ho pomerne často, respektíve podľa momentálnej potreby. vzhľadom na to, že poslednú dobu pociťujem nedostatok partnerskej lásky, tak som ho začala znova nosiť. má na mňa úplne neskutočné účinky, ale stala sa taká vec: mala som ho ako vždy na krku, keď sa odtrhol bez toho, aby som si to bola uvedomila. a nejakým zázračným spôsobom sa dostal do ruky môjmu kamarátovi, s ktorým “chodíme okolo seba”. chcela by som veľmi zistiť čo to mohlo znamenať. odtrhol sa preto, že ho už nepotrebujem alebo je plný negatívnych vibrácií? aj keď sa ho snažím čistiť pomerne často. a prečo sa dostal do rúk akurát jemu? teda iná osoba tam nebola, ale mohol skrátka spadnúť na zem a už som ho nikdy nemusela nájsť. veľmi by som chcela na toto poznať odpoveď, lebo mám pocit, že to je nejaká predzvesť toho ako sa bude náš vzťah ďalej vyvíjať.
  veľmi pekne ďakujem za odpoveď 🙂

  Páči sa mi

 195. kamienka, ja ho budem nosiť, lebo ho veľmi ľúbim a nevzdám sa ho. aj teraz ho práve nabíjam. mne skôr išlo o tu symboliku čo tým chcel povedať, že sa odtrhol. niečo mi naznačoval, ale neviem pochopiť čo. ruky preč od dotyčného alebo? neviem si to vysvetliť. ale keď ho našiel práve on? mám si zatvoriť srdce a preto sa odtrhol, alebo niečo také? alebo mi chcel naznačiť, že ho už nebudem potrebovať? naozaj tomu nerozumiem a zamýšľam sa nad tým už zopár dni a dá sa povedať, že mi to nedá spávať…ak ťa ešte môžem poprosiť o pomoc, bola by som naozaj veľmi rada o vysvetlenie tohto celého “prípadu”, lebo na náhody neverím 🙂

  Páči sa mi

 196. Januš, ruzenin je kamen lasky a pisala si ze si bez partnera a kamienok spadol priamo do dlane kamaratovi. Podla mna ten kamienok ti naznacil, kto by bol hodny tvojej lasky. Nemyslis? Ja neviem aky mas vztah s tym kamaratom a ci je mozne aby vase priatelstvo prerastlo v lasku, ale preco nie? Prajem ti vela stastia a nech ti kamienky prinasaju nielen lasku, ale aj radost.

  Páči sa mi

 197. ďakujem veľmi pekne za odpoveď kamienka. presne toto som si myslela, ale chcela som to počuť aj od niekoho nezaujatého. takže veľmi pekne ďakujem za odpoveď, ktorá ma veľmi potešila. už len, aby sa to stalo aj realitou. necháme sa prekvapiť 🙂

  Páči sa mi

 198. ahoj som tu zasa,pred časom som si objednala surový ruženin a kryštal,ale ten ruženin ma tak opantal,že hned prvy den som išla spať s nim v ruke,zobudila som sa na to že ho nemam,bol podo mnou,cez den som sa s nim hrala a v noci mi zasa robil spoločnosť,tak je to už dlhšie,ale chcem sa spytať:prečo ked ho držím v dlani citim take svrbenie až jemne palenie?aj ked ho už nemam v ruke mam ten pocit?neviem čo ma k nemu pritahuje ale to na dlani ma zaujima prečo to je…dakujem mati

  Páči sa mi

 199. Mila Helar,klobuk dole…stranka…100 bodov,dakujem za tvoje profesionalne odpovede.Vidim,ze sa vyznas 🙂
  Ludia,Vas by som poprosila,preco si neprecitate vsetky odpovede,Helar,by nemusela dookola odpisovat na tie iste otazky…Ved to musi byt vycerpavajuce.Dakujem.Vela zdaru a vela krasnych ucinkov tohto nadherneho kamena- RUZENIN

  Páči sa mi

 200. ahojte

  Roky nosim privesky,naramky,prstene z ruzeninho kamena .Ked tento kamen nemam tak viem ze mi nieco chyba . Verim v liecbu kamenov,piramid,zeme a prirody.Mam aj knihy AMULETY ,TALIZMANY, FENG-SUEJ. Niektori ludia neveria kamenov ale ja verim.
  Chcela by som sa spytat na jednu otazku — ako sa robi križ živlov a co to je ak niektoo vie tak nech mi napiseee DAKUJEEM

  Páči sa mi

 201. Ahoj pred časom som si kupila ruženín a prvú noc som ho mala pri posteli a chvíľu som ho mala aj v dlaniach ale musela som ho odložiť. Zrazu som mala závraty a také nepríjemné pocity až som ho musela odložiť čo najdalej. Nevie mi niekto poradiť čo s tým? Mám aj tygrie oko no ten mi zrazu celý popukal.

  Páči sa mi

 202. cauko Dani,
  ja som taky zavrat citila pri Lapise, ale zvykla som si a teraz ten kamen milujem uplne, stale sa ho dotykam a bez neho si neviem predstavit den. Asi sa len potrebujes vzit s kamenom;)
  co sa tyka druheho problemu, mne praskol z nicoho nic hematit, proste sa pretazil, lebo som ho vystavila z energie.

  Páči sa mi

 203. Ahoj dik za odpoveď. Už som si myslela, že nie som normálna keď mám takéto divné reakcie ja totižto nemám žiadne skúsenosti v tomto. Ja len dúfam, že bude fungovať ako má.

  Páči sa mi

 204. 🙂 este sa moze stat, ze ak necitis potrebu k tomu kamienku, ze ho skratka nepotrebujes ;), na tvojom mieste by som umyla kamienok pod tecuvou, studenou vodou a potom ho nabila na mesacnom svite, niekedy ked kupis kamienok v obchode, ze je v nom energia od cudzich. Skus ho nabit a potom, ked ho chytis do ruky mala by si citit pulzovanie kamienka, ak budes citit teplo, tak isto pomaha. Ruzenin je vdacny kamen, ja mam niekolko kuskov, dokonca ked z nich taham energiu uplne vybledne, ale ked ich nabijem, zas je vsetko ok:)
  Len ho nedavaj na priame slnko nabijat, lebo ti vybledne 😉

  Páči sa mi

 205. dobry den.nedavno som si kupila kamen ruženín..nakoľko som poslednu dobu bola dostť smútná a opustená,odišiel odo mňa človek,ktorého stále ľúbim aj keď on mna nie 😦 uvidite co ten ruženín urobí..chcela by som ho venovať aj tej doptyčnej osdobe nakoľko je tiež zničený kvôli bývalej priateľke a ja nechcem aby sa treápil ale chcem aby našiel šťastie.myslíte,zew mu ruženín aspoň sčasti dopomôže?a ešte sa chcem opýtať či môžem kombinovať ružanín s ametystom,rubínom a jantarom…alebo ktorú kombináciu by ste mi odporučili?:) vedeli by ste mi tiež poradiť ktoré kamene budú ku mne priťahovať ľudí …celkovo..nemyslím len ako lásku a podobne…aj keď ta láska a hlaven stratená by ma veľlmi potešila ale proti vôli druhého človeka to nejde 😦 ďakujem vopred..dúfam,že som vás veľmi nezamotala 🙂

  Páči sa mi

 206. kombinovat mozes kamene, ruzenin a rubin nosim popri inych i ja, to je dobra kombinacia. Jantar je tiez v pohode, mozes skusit aj slnecny kamen (zlaty avanturin), ten je na zvysenie optimizmu v zivote 😉

  Páči sa mi

 207. Zdravicko, ja vlastnim dva kamene, kristal nosim na krku a ruzenin mam v tvare pyramidy … no nejako si k tomu kristalu co nosim na krku nwm najst cestu, vobec ma nepritahuje, zato s ruzeninom je to pravy opak… som po tazkoch rozchode a strasne mi pomohol s bolestnymi myslienkami a spomienkami, a nieco ma k nemu taha…. vcera sa mi stala taka vec, tak sa chcem poradit ci je to normalne, vecer sa mi zdalo ze je nejako vyblednuty, ale zhasol som svetlo a siel som pred spanim meditovat, prilozil som si ho na srdcovu cakru… a zrazu som mal v hlave ako keby jeho hlas a doslova sa pytal von, aby som ho na dazdi zakopal do zeme… najskor som si myslel ze je to len moj nejaky hlas, ale stale mi to behalo po rozume a nedalo mi to spat, tak som nakoniec vstal, obliekol sa a siel som ho zakopat na 24h… je to normalne? btw, moja znama dostala prednedavnom orgonit, zrejme ste uz o tom poculi, a ja som objavil na nete ruzeninovy orgonit… co hovorite na taketo spojenie ?

  Páči sa mi

 208. Zdravím,
  chcela by som sa opýtať, či môže byť ametrín aj jednofarebný. Keďže ametrín je vlastne z polovice ametyst a z polovice citrín a aj farba by mala teda tomu zodpovedať. Kúpila som sestre prívesok ametrín, no je jednofarebný číry taký svetlunko fialkový.
  Ďakujem za odpoveď.

  Páči sa mi

 209. Dobrý deň, chcela by som sa spýtať:
  kameň by mal patriť len jednej osobe a ruženín je potrebný pre všetkých členov našej rodiny. S manželom spávame v manželskej posteli a ja mám ruženín pod vankúšom. Obidvaja máme poruchu spánku v poslednom čase. Pomôže aj jemu alebo je potrebné kúpiť pre každého člena rodiny vlastný kameň.

  Aký tvar a veľkosť je najúčinnejší? Je opracovaný kameň v tvare ploského hladkého kameňa menej účinný ako vo forme neopracovanej?

  A v spoločnom košíku môžeme mať všetci traja pokope ruženín – ja, sokolie oko – syn a hematit – manžel? Nevbije hematit naše dva kamene?

  Vplýva PC, mobil a televízor na silu kameňa?

  A môžem chytať “sokolie oko” môjho syna, aby som mu ho podala do ruky, keď mám pocit, že mu pomôže? Neruším mu jeho kameň mojim dotykom?

  Veľmi pekne ďakujem za odpovede.

  Páči sa mi

 210. Ahoj, pokial ide o sperky, tak by sa nemali poziciavat, ale ak si das ruzenin do priestoru, tak bude vplyvat na harmoniu v priestore, resp. na ludi v nom. Ruzeninu neuskodi tv, ale na cistenie od elektrosmogu je dobry krystal, ktory by posobil aj velmi priaznivo na ruzenin, lebo znasobuje energie… Celkovo su ucinnejsie nerasty, kt. su neopracovane ako tie lestene… Kamene cistia elektrosmog, Mne pri nespavosti poohol orgonit, kt. mmi vycistil priestor..Pozri si ho na nete, moze len odporucat 😉

  Páči sa mi

 211. Veľmi pekne ďakujem za skorú odpoveď, ani som nedúfala.
  Ešte by som chcela odpoveď na toto:

  A v spoločnom košíku môžeme mať všetci traja pokope ruženín – ja, sokolie oko – syn a hematit – manžel?

  Nevybije hematit naše dva kamene?

  A môžem chytať “sokolie oko” (leštený kamienok) môjho syna, aby som mu ho podala do ruky, keď mám pocit, že mu pomôže? Neruším mu jeho kameň mojim dotykom? Mám pocit, že tie opracované mydielkové tvary sú viac na hranie sa s nimi a prikladanie na čakry, nie?

  Ešte raz veľmi pekne ďakujem za odpovede.

  Páči sa mi

 212. Nadi, ak mate potrebu chytat kamen tvojho syna, tak ho asi potrebujete, ak mu ho chcete len podat, tak to neskodi kamienku… Ja kamene aj poziciavam napr. na liecenie, ale potom ich treba riadne ocistit a vybit a nabit. Pokial sa ho dotykas napr pri cisteni, vybijani, nabijani, tak ver, ze to robim aj ja, ked sa staram o priatelove kamene… Kazdy neopracovany kamen je silnejsi ako tie opracovane, ktore sa casto prifarbuju, pripadne niektore druhy aj synteticky vyrabaju…Na cakry prikladam hlavne neopracovane, kedze su silnejsie… Inak ich lestia aj preto, lebo su krajsie a z estetickych dovodov… Hematit si mozte vytiahnut z kosicka, nebude vybijat kamienky… Este k tej nespavosti je dobry aj ametyst, chalcedón a howlit..
  pekny den 😉

  Páči sa mi

 213. Ahoj,ja by som potrebovala poradiť pri výbere,,
  1-ochrana,žial ocitli sme sa v situácii,kde nám nepraju “najbližší” ,ochrana domova..
  2-ono to asi na seba nadvazuje,ale aj ochrana zdravia ,sme v akomsi kolotoči zlej energie..neviem ako to správne nazvať,..
  dakujem

  Páči sa mi

 214. ahoj, tak ochranny kamen je napriklad hematit, ale aj skoryl cize cierny turmalin – ten funguje neskutocne dobre, ja pouzivam aj heliotrop- ten ma suvis aj so zdravim, bol aj ochranny kamenom, kt. pouzivali vojaci. Ak mas na mysli skor taku psychicku ochranu tak napriklad lapis lazuli.
  Ja napriklad velmi odporucam aj orgonit, na tejto stranke sa o nom vela nepise, ale dam ti radu, pozri si ho na nete len zadaj do vyhladavaca orgonit… najdes aj video o orgonitovej energii….. Je to harmonizer, ktory vyvazuje energie, je priaznivy aj na zdravie, hlavne odstranuje nesvar a cisti energiu, mozem len odporucat;)…

  Páči sa mi

 215. Cafik, no nijak, ma v sebe kristal, cisti sa sam 😉 Tie, male, kt. sa daju na krk, co nemaju v sebe polodrahokam, ale keltsku spiralu, co je mimochodomm taktiez dobra vecicka (hlavne proti strasu, proti bolestiam hlavy, aj ako ochrana pred wifi ci elektrosogom, alebo na rusenie geopatogennych zon) sa nabijaju tak, ze sa oplachne vo vode a na mesiac sa umiestni smerom na juh, netreba casto nabijat, dlhe mesiace funguje bez nabijania, je odolnejsia ako polodrahokamy. Este zalezi ci je v nej spirala lavotociva, alebo pravotociva. Lavotociva dodava energiu a pravotociva odstranuje choroby a geopatogenne zony. 😉

  Páči sa mi

 216. Ďakujem za odpoveď. A ten orgonit vo forme šperku si môžeme medzi sebou vymieňať (mama a syn)? Ten náš obsahuje okrem zlatých šupiniek, pravotočivej špirály aj maličká krištáli a ruženín. To nabíjanie na juh, myslíš ako že má naň svietiť svetlo z južného okná (také v byte nemáme: Aká juh mám zvoliť. Južnú stranu bytu, ktorý má okná na východ a sever? Ja to potrebujem ako presný recept z kuchárskej knihy :).

  Páči sa mi

 217. Ahoj Nadi, no tie sperky by som asi nepoziciavala, ono sa to ani pri polodrahokamoch nema robit, a ty tam mas kristal a ruzenin,… pokial tam mas ten kristal, tak sa vam nabija sam, obcas mozete orgonit umyt pod vodou a staci ho dat potom nabit na slniecko, alebo na mesacny svit, dobijete aj ruzenin, kristal je samocistiaci kamen, zaroven sa daju na nom nabijat aj ine kamen, takze mate prakticky “zahojeny” ten ruzenin – to znaci, ze ho ani nemusite casto nabijat, lebo vsetku robotu urobi kristal, ale ak chcete pre pokoj duse ho date na par hodin napr. na parapetnu dosku na noc, ked je mesiac v splne. Inak kristal znasobuje ucinky 😉 Co sa tyka keltskej spiralky, tak o nabijani na juhu som len citala, nakolko sa mi moj poharik so zabudovanou keltskou spiralou rychlejsie rozbil:(, ako som ho stihla dat nabit, ale pravdepodobne sa jedna o smerovanie spiraly (asi toho konca- tazko vysvetlit bez obrazka … ach joj)na juznu svet. stranu.. Nemusite ho nejak nabijat, mate tam kristal, takze pohodka… 😉

  Páči sa mi

 218. ahojte,
  chcem sa opytat ci niekto nemate skusenost s ruzeninovym naramkom od Thomasa Saba? mozem tomu verit? o tyrkyse sami na stranke priznavaju, ze je rekonstruovany, no ruzenin prezentuju ako pravy.. mozem sa na to spolahnut?
  dakujem

  Páči sa mi

 219. ja som sa este nestretla s napodobnovanim ruzeninu, nakolko je to lacnejsi kamen ako tyrkys, u kt. je to prakticky casty jav… este casto upravuju citrin a ametyst a potom tie drahe polodrahokamy, ako napr. larimar a tak… Som zvedava, ci niekto da echo, ze aj ruzenin sa upravuje, viem, ze niekedy dofarbuju kamene, ale ruzenin? to sa mi nezda…

  Páči sa mi

 220. este som zabudla, ze mozno mozu vydavat lacnejsi ruzenin, kt.. je menej ruzovy za ruzenin z madagastaru, kt. je drahsi.. ale to spoznas, ak by bol menej ruzovy

  Páči sa mi

 221. dakujem tju! idem zohnat kristal a nabijat, lebo uz ho mam pol roka a zatial som len omyvala vodou, kedze som mala podozrenie, ze u mna funguje len placebo a je to obycajna bizuteria 🙂

  Páči sa mi

 222. dobrý deň chcem sa opitat. Mám teraz trochu blbe znamky v skole a kupila som si ruženín mohol by mi priniest štastie? vopred dakujem za odpoved 😀

  Páči sa mi

 223. Ďakujem za radu. a ešte by som sa chcela opýtať mame sestrou dobrý vstach no niekedy sa poriadne a to ma dosť štve. Myslite si že keby som mala aj ja aj ona ruženín pomohlo by nám to ? 🙂

  Páči sa mi

 224. dobrý deň,

  priateľ mi kúpil k narodeninám krásny ruženínový náhrdelník (kamienky sú naviazané na silone a majú postriebrené zapínanie), nosím ho na pravej ruke ako viacnásobný náramok.

  chcela by som sa spýtať, či som ho mala pred “použitím” očistiť pod tečúcou vodou alebo som si ho rovno mohla dať na ruku? funguje správne?

  Ďakujem za odpoveď.

  Páči sa mi

 225. Na me ruzenin vetsinou moc dobre neucinkuje, ale paradoxne mam porad potrebu mit nejakej v dosahu. Jednu dobu jsem je porad ztracela (jako by ode me utikaly), shanela nove, pak jsem dva dostala od cloveka, kterej pro me v te dobe znamenal nejspis nahradu lasky… nebo urcitej druh lasky – a nakonec se mi sesly ctyri, takze nejvic, co jsem kdy od jednoho druhu mela a vubec jsem nechapala, proc mam mit ctyri zrovna ruzeniny. Mimochodem, s tim clovekem, respektive s nasim vztahem, to nedopadlo dobre. Hrozne dlouho jsem pak ruzeniny nosila, nejak me uklidnovaly, ale pritom me to stvalo – vim, ze ja a ten kamen si nerozumime… ale pritom se nejak potrebujem. Je to hrozne zvlastni. Co na to rikate? 🙂

  Páči sa mi

 226. kamienka,
  dekuju za mily privitani 🙂 Mozna jo, kaminky me fascinovaly od malicka, ale az tak pred ctyrma, trema rokama jsem si je zacala kupovat pravidelne. Ale asi se ze me zblaznite, nebo budete moje sutracky litovat, protoze s nima zachazim naprosto proti vsem pravidlum, necistim je, nenabijim, skladuju vsechny v jednom sacku 😀 ale zatim se zdaji docela spokojeny, az na jednu individualni vyjimku. Ta asi poputuje do izolace 🙂

  Páči sa mi

 227. Chcela by som prosím poradiť. Dnes som si kúpila ruženín chce ho nosiť ako prívesok ale môžem ho ako čistenie oplachovať ččistou vodou pod umývadlom? Ak áno ako často? (prosímporaďte mi :D)

  Páči sa mi

 228. Emi,
  prvykrat ho ocisti minimalne hodinu. Kamienok daj do misky do ktorej bude tiect tenky pramienok studenej vody. Potom by si mala kamineok vybit na hematite a nabit na kristali, alebo na mesiacnom svetle na parapete. Vziadnom pripade ho nedavaj nabijat na slnko, lebo strati farbu, slnko si ju vytiahne. takze po ociste den na hematite, celu noc na parapete a mozes spokojne nosit. potom je to uz len na tvojom pocite, niekto toto opakuje raz za tyzden, niekto raz za mesiac. Riad sa svojou intuiciou

  Páči sa mi

 229. cauko, absolutne nie ;), neboj sa
  iba vlockovy obsidian sa neznesie s inymi kamenmi, lebo ich prebija svojou silou (aspon tak som citala), este su aj take kamene ako napr. sokolie oko ci hematit, kt. je dobre nosit max tyzden, ale ruzenin v pohode 😉 pekny vecer

  Páči sa mi

 230. Ahojte, chcem sa opytat, mam problem vo vztahu (ak sa to da este nazvat vztah). s priatelom sme si dali po 9rokoch pauzu, mali sme nejake problemy, proste aby sme si oddychli. dost tatko to psychicky znasam, pretoze je to stale otvorene, ci sa k sebe vratime alebo nie. preto som si zadovazila liecive kamene, a to, ruzenin a kombinujem ho s rubin. len chcem vediet, ci je to vhodna kombinacia, resp. vhodne kamene na tento problem, alebo mi viete odporucit lepsiu kombinaciu, resp. kamene. Dakujem

  Páči sa mi

 231. Ahoj … prosím vás chcela by som sa spýtať nosila som na krku ruženin ten krúžok na koži no raz sa mi z ničoho nič praskol na 3 časti a chcem sa spýtať či sa to stalo náhodou alebo bol ten kameň presýtený nejakou mojou zlo energiou alebo tým že som ho nečistila dosť často? …ďakujem 🙂

  Páči sa mi

 232. …nosím ruženín dost dlho a musím povedat že som viac vnímavejší,myslím emocialne čo vedie až k úzkosti pri ludoch s ktorými som v kontakte,na chvílu ho vymením za ametyst a uvidím.Alebo aký kamen by bol pre mna vhodný???som v znamení raka

  Páči sa mi

 233. Laco ametyst je síce vinikajúci šutrík,ale v tomto prípade by Tvoju vnímavosť a precitlivelosť ešte viac zintenzívnil…pouvažuj skôr o nieakom kamienku ktorý má uzemňujúce vlastvosti-hematit v kombinácii s ruženínom dosahujú super výsledky 🙂

  Páči sa mi

 234. pritiahlo ma srdce z ruženína a nakoľko som býk, teším sa že je to i môj kameň. Čítala som o nabíjaní, je potrebne nový kameň si nejako prispôsobiť, očistiť? Mám z neho takú radosť (padlo mi do oka ešte minulý rok) a už dnes ho držím a neviem sa vynadívať 🙂

  Páči sa mi

 235. ahojte chcela by som sa opýtať, dostala som od kamarátky náramok fluorit, lenže stal sa mi nepríjemný uraz s kolenom a od vtedy je môj náramok celý matný stratil svoj lesk. Čo mám robiť aby bol späť lesklý, alebo už ostane taký?

  Páči sa mi

 236. Dobry den .. potrebujem radu … dnes som si kupila 3ks Ruzenin a ked som prisla domov som ho umyla pod vodou … vecer som ho drzala v ruke asi pol hodiny a vsetky tri kamienky vybledli… preco ? co sa stalo ?.. a mozem pouzivat zaroven ruzenin a zlaty kamen ( aventurin ) ?… dakujem Katka

  Páči sa mi

 237. katka23,
  ruzenin vybledne ked je vystaveny slnecnemu ziareniu, ale aby vybledol v priebehu polhodiny, to je dost zaujimave. asi si ho tak zufalo potrebovala, ze si ho uplne vycucla. 🙂 skus znovu ocistit pod prudom studenej vody, vybit na hematite a nabit na mesacnom svite. ale nemyslim, ze sa mu vrati farba. no ved vyskusaj. a co sa tyka kombinacie ruzenin a avanturin – dobre. pekny den

  Páči sa mi

 238. celkom ma zaujala táto téma…mám 2 kamienky-prívesky, citrín a asi tigrie oko…kupila som ich na trhu….poradte, kde sa dajú kúpiť liečivé kamene so “zárukou” že su pravé …ďakujem

  Páči sa mi

 239. dajana,
  ked sa budes chvilku venovat kamienkom, kupis si aj daku knihu o nich, nieco prebehnes po internete, tak casom ziskas ake take vedomosti o pravosti kamenov. zaruku ze ti predaju prave kamene nemas, ale vacsinou prave predavaju. akurat ta osalia tak, ze ti predaju citrin a pritom je to nahriaty ametyst, ktory teplom meni farbu z fialovej na zltu, to preto, lebo citrin nie je az v takom hojnom pocte na trhu ako ametyst. potom zvyknu predat tyrkys a je to pritom zafarbeny howlit. ale stale su to kamene, len nie take za ake ich vydavaju a je len na cti toho predajcu za co ich vydava.

  Páči sa mi

 240. kamienka,
  ďakujem za odpoveď, celkom ma to upokojilo…
  prajem príjemný pred víkendový večer všetkým čitateľom tejto stránky a veľa pozitívnej energie a liečivých účinkov z kamienkov

  Páči sa mi

 241. Gabika:
  Poskodila sis pri urazu i kolenni kloub? Vzhledem k tomu, ze fluorit by mel posilovat kosti a klouby, te mozna ze vsech sil leci a je “unaveny” 🙂 Jestli se ti uz noha spravila, zkus naramek na par dni odlozit, at si odpocine a “nevysavas” ho. Zkus ho oplachnout pod tekouci studenou vodou a predstavuj si, jak ho to osvezuje a jak z nej odteka to, co do sebe nasal a co ho zmatnuje a bere mu barvu a lesk…
  Mozna bych ho zkusila nechat nabit na mesicnim svetle (je takovy studenejsi, mesic mi k nemu jde vic nez slunce). A jestli mas i jine kaminky, zkus ho k nim dat – jaky se ti bude hodit. Treba ja mam pocit, ze se muj fluorit naprosto miluje s ametystem 🙂 A je jako zivej, prusvitnej, trpytivej, meni zakladni barvu od zlutozelene do modrozelene. Fluority jsou nadherny. Mam z nich pocit, ze jsou hrozne vdecny, verny a ze vsech sil se snazi svymu majiteli pomoct – coz by i vysvetlovalo, proc ten Tvuj tak prudce zareagoval na uraz. Takze moc drzim pesti, aby se Tvuj naramek vzpamatoval 🙂

  Páči sa mi

 242. ahojte, už dlhšiu dobu hľadám na internete i v knihách spôsob očisty a nabíjania serafinitu…všade som ale zatiaľ našla len jeho liečivé vlastnosti, ale to čo potrebujem zatiaľ nie…neviem či ho nabíjať na slnku alebo radšej na mesiaci…ak by ste mi mohli poradiť bola by som veľmi rada 🙂

  Páči sa mi

 243. ahojte, chcela by som sa vás opýtať , či by sa nedalo nejako privolať do života človeka, kt. som stretla na letisku, ten istý let čo ja…len nemám nanho ziadny kontakt a neviem ani ako sa vola ani odkial je, ale stále si ho pamätám…. a stále sme sa na seba pozerali a usmievali,… prosím vás neviete mi nejako poradiť ??? vopred veľmi pekne ďakujem

  Páči sa mi

 244. Ahoj.Chcela by som si nabit svoj ruzenin na mesacnom svetle ale neviem ako. Ci vonku vlebo v nutri ma byt alebo vo vode v pohari alebo ako. Za radu dopredu dakujem.

  Páči sa mi

 245. Dobrý deň, mám krásny náramok z ruženínu, ale je kombinovaný s magnetom (dá sa použiť aj ako náhrdelník, možno to poznáte) Aký má magnet na ruženín účinky ? dakujem 🙂 katka

  Páči sa mi

 246. Ahoj,
  chcela by som si kupit ruzenin, lebo vraj zachytava elektrosmog. Chcela by som otehotniet a vraj elektrosmog nepriaznivo moze vplyvat na usadenie babatka. Vsade pisu, ze odporucaju vacsi kus umiestnit pri PC a pri TV.
  Aky velky by ruzenin mal byt, ked ho chcem na tento ucel?
  PC mam pod stolom, mozem ho umiestnit na stol?
  Nemate nahodou skusenost so strankou http://www.svetkamenov.eu? Maju ich tam v dobrej cene, len sa nexcem oklamat na kvalite … ?
  Staci ho teda pod tecucou vodou umyvat 1x za dva mesiace?
  VELMI PEKNE DAKUJEM ZA ODPOVED.

  Lucia

  Páči sa mi

 247. Ahojte! Prosim Vas, je pravda to, ze ak sa nam kamienok strati, tak to znamena, ze sme nasli praveho partnera? Dnes sa mi stratil a som z toho zufala, no na druhej strane ma to tesi, ak ta predpoved plati. Ma niekto nejake vysvetlenie aj na to? Vdaka vsetkym za odpovede.

  Páči sa mi

 248. Dobrý deň, rada by som vedela, či viete, aké dodatočné vlastnosti, resp. pôsobenie má ruženín s asterizmom. Mám také dva kamene nižšej drahokamovej kvality, svetlučkej farby, lúče hviezdy sú výrazné, na jednom 5 lúčov, na druhom 6.

  Páči sa mi

 249. Dobry den. chcela by som sa opytat ci spolu mozem nosit hematit a ruzenin kedze na hematite sa kamene vybijaju tak ci to nejak neovplyvni ruzenin. dakujem za odpoved

  Páči sa mi

 250. Dobrý den, rada by som sa opýtala či existuje kamen kt. si pritiahnete konkretneho cloveka k sebe, jedneho mam velmi velmi rada a chcela by som byt stale s nim, pomoze ruzenin? dakujem pekne

  Páči sa mi

 251. Dobry den, chcela by som sa opytat, nasla som na internete take masazne koliesko, kde je v dreve zasadeny ruzenin. Zaujima ma ci ho mozu pouzivat aj viaceri clenovov rodiny, mame doma male babatko. Potom ako ho cistit a nabijat, kedze je zasadeny do dreva. A este ma zaujima ci je pravd ze redukuje negativne ucinky elektrosmogu, casto sa u nas doma totiz pracuje na pocitaci.

  Dakujem, Mariana

  Páči sa mi

 252. dobry den, chcela by som sa spýtať, ked mam ruženínový naramok ktorý mam už dlho a treba ho vymeniť.. pretože už sa trhá… kupila som si taky istý ale nový… čo mam spraviť s tým starým? ako ho mam zničiť? alebo mam ho aj tak stale nosiť?
  dakujem dadu

  Páči sa mi

 253. Dobrý den,ovlivňuje se nějak navzájem ametyst a růženín a nebo se můžou nosit společně na řetízku a jejich působení to nemá vliv?Děkuji za odpověd Petra

  Páči sa mi

 254. dobry vecer chcela by som sa opytat na kombinaciu labradorit a ruzeninom ako privesky,a turmalin v kristalovom naramku,teda ako sa tieto kamienky navzajom ovplyvnuju ak su nosene naraz….o labradorite mi bolo povedane ze je individualista,ze ine kamienky neznasa ale na vasich strankach som sa docitala ze to tak nie je..prezrela som si vela komentarov su v nich poucne veci ale na takuto kombinaciu sa nikto zatial nepytal…vasa stranka je vyborna,otvorila mi obzory do kralovstva kamenov :)))dakujem za odpoved,marcela

  Páči sa mi

 255. dobry den,pisala som sem pred par dnami ale ziadnu odpoved nevidim,isto je tu vela ludi ktori sa pytaju,len ma zaujima co este odpovedate,lebo posledne komentovane odpovede su tu dost stare…a ked uz pisem tak sa rovno sa aj opytam ci je mozne ze labradorit noseny na retiazke mi sposobuje taku celkovu unavu a malatnost?lebo ked som ho kupovala tak na mna vyslovene cakal,a su to asi len 2 tyzdne co ho nosim.dakijem …macela

  Páči sa mi

 256. Dobrý večer.
  Viete mi niekto prosím vás poradiť čo to znamená (alebo či to vôbec niečo znamená ) keď už sa mi druhý krát roztrhol náramok z ruženínu? Mám ho už vyhodiť a kúpiť si nový alebo ho stačí len očistiť a nabiť?
  Ďakujem za odpoveď

  Páči sa mi

 257. Dobrý deň,
  Keď som si kúpila ruženín tak sa mi hned rozbil 😦 Tak som ho zlepila sekundovým lepidlom a vyzerá ako nový, aj ked nejaké stopy po poškodení tam sú :/ … A tak sa chcem spýtať či ešte môže fungovať … alebo či sa dá ešte nejako zregenerovať … Za odpoveď veľmi pekne ĎAKUJEM! 🙂

  Páči sa mi

  • Ruženín je najsilnejší kameň, čo sa týka pôsobenia lásky, krásy a uzdravovania. Vo vzťahoch posilňuje partnerskú vernosť, ale pomáha aj nájsť šťastie v láske.

   Mesačný kameň upokojuje prehnané reakcie na emotívne situácie. Je nabitý ústretovou, pasívnou, ženskou energiou. Udržuje v rovine mužskú a ženskú energiu a pomáha mužom, ktorí sa chcú dostať do kontaktu so ženskou stránkou svojej osobnosti. Funguje ako dokonalá protilátka pre všetkých mužov typu „macho“ a pre prehnane agresívne ženy.

   Takže, vlastne, sú protichodné. Jeden podporuje emócie. Druhý ich utlmuje 😀

   Páči sa mi

   • Čiki, ja to vidím presne naopak… Oba kamene pôsobia na vyžarovanie človeka. Ruženín otvára srdce, robí človeka prístupným, zmierňuje prudkú emóciu (miesto “chtíča” z nej robí “pritúlenie”) a posúva celé naše vyžarovanie do spektra “príjemný, prístupný a príťažlivý”. Mesačný kameň robí to isté so solárnym plexom, teda tlmí prudké poryvy ega a robí nás mäkším, prístupnejším, menej “ostnatým” v kontakte s inými (cez komunikáciu), čím zvyšuje naše vnútorné vyžarovanie. Ja si napríklad oba kamene dávam (osve alebo v kombinácii), keď chcem u druhých vyvolať zo mňa príjemný pocit. Ako si správne napísal, oba nesú v sebe mäkkú ženskú energiu, energiu prijímania, a vysielajú signál “poď ma chrániť, stojím za to”. 😉 Keď sa kombinujú. vzájomne sa toto ich pôsobenie zosilňuje, takže budeme mať možno problém presadiť svoje priamočiarym (a rýchlym) spôsobom. To je spôsob, akým vidím pôsobenie oboch kameňov ja. Napríklad kým som chodila vybavovať na colnicu, vždy som bola ovešaná ruženínmi. Nie aby sa do mňa všetci colníci zamilovali a boli mi verní, ale aby som nemusela dlho čakať. 😛

    Liked by 1 person

   • Je to tak, že niekto si robí náhrdelník alebo náramok, aby vyladil pôsobenie rôznych kamienkov. Minulý rok som kúpil náhrdelník, ale osoba, ktorej som ho daroval, sa vysypala malými vyrážkami. Keď som sa v obchode spýtal, ten náhrdelník bol vrátený viac krát. Tak že som ho zničil.

    Páči sa mi

   • Možno by bolo stačilo kamene očistiť na mesačnom svite. Mne to pomohlo, mala som karneol od osoby, ktorá umierala na rakovinu, a hrozne ma pichal pri kontakte. Nechala som ho na mesačnom svetle za splnu a bol pokoj.

    Páči sa mi

   • to máš pravdu, .mesiac očisťuje kamene od negatívnej energie a dáva im pôvodnú silu. Ale ich tvar nezmení. Ich tvar a brúsenie bola cesta uhlov … boli vyladené na štyri strany a takéto ladenie má len druhá čakra, štvorka, quertas. A nie každý rozumie matematike a hlavne geometrii 😀

    Páči sa mi

  • A to ho len vystavis v noci do okna?Nevadi ze tam svietia lampy?Lebo normalny mesacny svist asi v meste len tak nenajdem, koli umelemu osvetleniu…A este som sa chcela opytat, ze co si myslite o tom nabijat kamene na telke alebo na pocitaci..take nieco som sa docitala…

   Páči sa mi

   • Ja som to tiež čítala, ale tomu neverím. Na jednej strane používame kamene na odstránenie elektromagnetického rušenia z počítačov (typicky ametyst), na druhej strane ich nabíjame presne tým istým elektromagnetickým smogom?

    Ja som svoje kamene dala na balkón na podlahu. Pred domom máme lampu, ale napriek tomu bolo vidno tieň zábradlia, ktorý vrhalo mesačné svetlo, a tak som mohla vybrať miesto, kam bude mesiac svietiť čo najdlhšie. Ale fakt je, že nežijem v centre. 🙂

    Páči sa mi

 258. Dobrý deň, potrebovala by som poradiť. Som narodená v znamení kozorožec, i keď ruženín nie je mojím kameňom 😦 . Začala som nosiť na ruke 2 náramky – z ruženínu a ametystu.. Vraj ametyst potrebujem (pokoj) a ruženín chcem (láska).. Po dlhodobo ťažkom období pokoj potrebujem..Zaujímalo by ma či si viem s ruženínom pritiahnuť svojho partnera naspäť? a Či sa tieto kamene nejako medzi sebou “nebijú”: aby ste ma pochopili: všade píšu že ruženín prináša lásku alebo ju obnovuje a ametyst prináša pokoj a kľud, mám obavu, že vzájomným pôsobením oboch kameňov sa neudeje nič, natoľko sa vyvážia, že nebudú môcť na mňa vplývať (hádam som to dobre vysvetlila).. Vopred ďakujem za radu 🙂

  Páči sa mi

  • Myslím si,že kamene su tu koli nasím POCITOM-napr. z ublíženia čo sa bývalých vzťahov týka,alebo osamelosti ,ak nas zranili tak,že dneska sme koli tomu už dlhšie samé..Ze nepriťahuju správneho partnera doslovne(je to kamen,nie anjel) ale pomožu v tých bolestivych pocitoch-upkoja , ktore nosíme v sebe.V o vazniciach sa používa ružová farba aby zabranili agresivite veznov a ružová vzbudzuje u ludí súcit.(vezni aj olutuju skutok) Ciže ruženín hovorí asi v podvedomí druhých ” neublížim” ,”nemožem jej chcieť nejak ublížiť” ..Zlý človek vám neublíži,a správny človek je schopný sucitu sám o sebe- vase trápenie ho pritiahne .Niektorý muži si doslovne vyhladavaju ženy ktore su nešťastne aby ich urobili šťastnými.
   O vzájomnom posobení,alebo negatívach dvoch kamenov som nepočula,Skor som počula že kamen praskol následkom prílišnej vela zleho čo vstrebal., a treba ho dobíjať,aby mohol potom dobíjať nás.
   Osobne som používala lapis lazuly ale vysledok som nevidela viditelne , ani za kyvadielko nepoužívam čiste zlato alebo krystál a predsa spolahlivo funguje..Myslím si ,že dovera v kamene je čisto na nas samotnych.Držím palec 🙂

   Páči sa mi

 259. Dobre ranko, mam na Vas prosbičku. Moja dcerka bude mať bud.mesiac dva rocky, 22.2., chcela by som jej darovať kamienok, ktorý by ju chranil, pomohol Mat pokojny spánok, aby v budúcnosti sa vedela vždy správne rozhodnúť atd.
  V spálni pri svadobnej fotke na okne mam ruzenin a ametyst. V kuchyni na okne v misticke aventurin, pri anjelikovi ruzenin a ametyst, anjelik ma na krku mesačný kameň, je to v poriadku, ked su všetky pokope? Neoslabuje ich?
  Ešte sa spytam, ktorý kameň pohlcuje žiarenie z TV a iných spotrebičov?

  Ďakujem veľmi pekne za ochotu a vysvetlenie.

  Páči sa mi

 260. Ahoj Helar 🙂 prosímta chcem sa opýtať , je podla teba vhodná kombinácia červené tigrie oko , ruženenín a kryštáľ nosiť na krku spoločne?:) Dakujeééém

  Páči sa mi

  • Vybiť ho pod tečúcou vlažnou vodou a nabit v noci za splnu 🙂 na priame slnko nedavat…. Mozes ho aj v zemi ocistit (pozor- nestaci v kvetinaci), je to silnejsie cistenie, len pozor aby sa neposkriabal, radsej ho zabal do nejakej bavlny, ale urcite nie cervenej farby.

   Páči sa mi

 261. Ahojte, mám otázku ohľadom madagaskarských ruženínov. Tie sú známe tým, okrem toho, že sú čírejšie, aj mierne ružovo fialovým sfarbením. Pozmeňuje tá fialová v nich aj ich účinok?
  Budem vďačná za každú odpoveď. 🙂

  Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s