Svet nás znesie, inak by sme tu neboli

Niekedy si zo správania iných voči nám odvodzujeme úsudky o tom, nakoľko “dobrí”, “láskyhodní”, “zaujímaví” či “úspešní” sme. Ale pozor: Reakcia ľudí na čokoľvek je výpoveďou o nich – nie o tom “čokoľvek”!

Potrebujeme prestať merať svoju hodnotu mierou obľúbenosti. Aj tu platí stará marketérska formulka: Nemôžeš si ich získať všetkých. Vždy sa nájde niekto, kto bude vidieť veci inak… Prečo sa teda snažiť ohúriť absolútne každého? Nie je oveľa lepšie cítiť sa dobre v svojom živote/príbehu – a nechať tých protifilov, nech sa nad tým pohoršujú… v tom ich? 😉

A keď niekto nebodaj vytiahne do “svätej vojny” proti nám… je to nie preto, že svet by nezniesol aj jedného takého ako my, ale preto, že jeho príbeh z nejakého dôvodu neznesie osobu ako my. Jeho protest je pozvánka, aby sme do toho jeho príbehu vstúpili… tak tam hlavne nelezme!

2 thoughts on “Svet nás znesie, inak by sme tu neboli

  1. ta moja prekrásna bublinka… na tento rok mám jediný jeden cieľ – nebojuj proti sebe! Svätú vojnu proti všetkému čo nevyhovuje mojim?! požiadavkám vo mne a na mne je načase ukončiť .. lebo iní už dávno proti mne bojovať nevedia .. a protivníka treba.. ČI?

    Liked by 1 person

    • Kým potrebuješ protivníka, bude život plný protivníkov – vnútorných i vonkajších. 🙂 Na tieto samonastolené obmedzenia si pamätám dobrú vetičku, myslím, že od Arjunu Ardagha: “A to hovorí kto?” Výborný štart na to, aby sme začali spochybňovať veci, ktoré berieme za samozrejmé.

      Liked by 1 person

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s