Keď je o vás postarané

Keď som začala pripravovať knižku-kurz Ako si zhmotniť sen, dostala som sa do takého “spolutoku” a Univerzom, že som tomu neverila… Vyzeralo to, ako keby Univerzum bolo chcelo, aby tá knižka vznikla! Začalo to nenápadne – bola som na webinári a mala som počas neho svoje “aha!”. Povedala som si, že to je také mocné “aha”, že to chcem sprístupniť ostatným. Bude článok… alebo nie, bude inštruktážna brožúrka. Tak 3-5 strán, nie viac. Vsuniem to pred ostatné svoje projektíky, pretože to bude rýchle.

Len čo bol úmysel nastavený, začali sa odrazu diať veci… Každý deň som dostávala pozvánku na semináre alebo články, ktoré sa k téme viazali a obsahovali bočné vysvetlenia a hlavne – cvičenia. Z police sa na mňa strepala knižka s cvičeniami práve k tejto téme… Nakoniec som nevládala, pustila som predstavu “3-5 strán” k vode a začala som písať texty. Pri tom som používala presne tie nástroje, ktoré sa mi priebežne ponúkali…

Až o dva mesiace vznikol kurz.

Uvedomila som si, že Univerzum sa postaralo.

A potom, ešte než kurz začal, som dostala slabú mozgovú príhodu. 😦 Odpálil sa mi kúsok mozgu a zostalo to, žiaľ, s následkami – stratila som schopnosť koncentrácie. Bez nej čítam alebo počúvam a rozumiem, ale nič si nezapamätávam.

Stratila som schopnosť učiť sa.

To neznamená, že nechodím po kurzoch a nesnažím sa… Spolieham sa na to, že mozog sa dokáže nejako obnoviť. Ale je to dosť veľké týranie, pretože každú hovadinu počúvam aj dvadsaťkrát, než si z nej dokážem poskladať aký-taký obraz, lebo po troch minútach moja pozornosť klesá k nule.

Teda… klesala. 🙂

Včera som sa zapísala na jeden z ďalších kurzov, rozhodnutá všetko si nahrať a pustiť si to znova, až sa mozog nejako spojazdní.

V tom kurze okrem normálnych hodinových prednášok ponúkajú ešte jednu vec – “rýchlonahrávku”. Podľa ich vysvetlenia vystrihali všetky pauzy a zrýchlili reč bez toho, aby sa zmenila poloha hlasu. 50 minút napchali do 12 minút.

Len čo som si to pustila, bola som doma. Je to presne tá rýchlosť, pri ktorej sa dnes dokážem ešte sústrediť. 🙂 Počúvam to, ako keby to bola prirodzená reč. 🙂

Niekedy fakt potrebujete Univerzum, aby vám zachránilo váš Allerwertesten ( =zadok 😛 ). Už nie som odstavená a mám čo robiť aj po tú dobu, než mozog obnoví svoju normálnu činnosť.

Pretože neprijímam, že by to nemuselo nastať. 😉

2 thoughts on “Keď je o vás postarané

  1. Wow Hela! Tichučko a nenápadne (aspoň ja som si tu na Eprakone nič nevšimla) si si prešla mozgovou príhodou a aj cestou späť a ešte si si z toho spravila aj lekciu, dokonca aj pre nás. A nechala si Univerzum, nech sa stará. To je veľa dôvodov na poklonu. Aj ty si si nejakú chválu udelila? 😉

    Liked by 2 people

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s