Rovnováha s okolím sa podpisuje na našej energii

abelarTaisha Abelar:

Znova som sa čudovala, že jej pleť nemá vrásky.

“To, ako vyzerám, je dôsledok udržiavania mojej vnútornej bytosti v rovnováhe s okolím. Všetko, čo robíme, hýbe touto rovnováhou. Môžeme byť mladí a prýštiaci energiou ako bystrina alebo starí a zlovestní ako lávové kopce v Arizone. Je to na nás.”

Vychádza mi z toho, že človeku nestačí byť vnútorne v rovnováhe a “harmónii” (sorry za otrepaný ezo výraz) so sebou, ale potrebuje do tej harmónie zahrnúť aj prostredie – inak ho prostredie bude z tej harmónie znova a znova vychyľovať a bude ho to stáť zbytočnú energiu. Preto sa asi castanedovskí bosoráci sťahovali do skupiny seberovných, ďaleko od zvyšku sveta.

Ak sa pohybujeme v prostredí, ktoré je v konflikte s našimi hodnotami, máme problém. Už sme o tom kedysi písali, keď som robila výpisky z Felixa Wolfa. Poznám to aj od kamaráta, ktorý žije z nedostatku lepšej možnosti v prostredí, ktoré koliduje s jeho vnútornou rovnováhou – a cez svoje umelé drámy sa ho snaží vtiahnuť späť do života, aký vedú oni. To je spôsob, akým prostredie na nás vplýva – a buď sa nám podarí jeho vplyv úplne vylúčiť, alebo sa naša vnútorná harmónia často rozkýve a bude nás nútiť spochybňovať náš vlastný prístup.

Čo s tým? Ja som sa kedysi rozhodla vylúčiť rušivé prostredie zo svojho života. Všetko bolo ideálne až do chvíle, kedy som sa potkla o jednu skrytú zákernosť tohto prístupu –  váš fokus je absolútny a tak to, čo si okolo seba zhmotníte, nebude mať “reality check”, previerku reálnosti, pretože tam niet nikoho iného, kto by vašou realitou z času na čas “otriasol”. Buď sa naučíte robiť to pre seba sami, alebo neviem…

Takisto ak máte pocit, že sa nie a nie pohnúť z miesta, preverte si, v akom prostredí fungujete. Je možné, že vás nadmieru brzdí.

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s