Na to, čo si, sa nemôžeš rozpamätať

by Arnaldo Gutiérrez2Názov ma upútal, šla som si to pozrieť a páči sa mi to (velice 🙂 )…

“Čo si porozumel, to si nepotrebuješ pamätať.” — Rupert Spira

Je tam pani, čo má problém, že sa niečo Ruperta spýta, on jej odpovie a ona odpoveď nevie. Mne sa to stáva veľmi často na šamanských cestách. Idem na ne s pálčivou otázkou, ktorú mi dokonale zodpovedia – len ja si neviem za toho pána spomenúť, aká bola tá odpoveď… Ale naučila som sa dôverovať. Dostali to do mňa, počula som to a niekde hlboko v podvedomí sa to točí na disku. Nabudúce sa podľa toho zariadim, aj keď vedome nebudem vedieť, prečo…

Presne toto povedal aj Rupert Spira. Podľa neho jediné, čo zaváži, je porozumenie. A keď porozumieme čo len 10% z niečoho – ale tých 10% je už “našich”. Máme k tomu prístup hocikedy. Je to naša “nadstavba” nad tým, čo bolo povedané – ďalšia časť do skladačky nášho príbehu (nie nutne príbehu tých druhých).

“Na to, čo sme, sa nedá rozpamätať. Rozpamätať sa dá len na veci; na myšlienku, na pocit, na zvuk. Ale tu hovoríme o spiritualite a to nie je nič z toho. Pamäť sa tu nevyžaduje. Myseľ sa tu nevyžaduje. Telo sa tu nevyžaduje. Jediné potrebné je vedomie. A tvoje vedomie je to isté ako v deň tvojho narodenia – nepoškodené zhoršujúcim sa zrakom, zlyhávajúcou pamäťou alebo rozpadajúcim sa telom. Nikdy nebolo poškodené a máš ho vždy k dispozícii – potrebuješ sa k nemu len obrátiť. Môžeš tak urobiť hocikedy, keď to potrebuješ – a keď to nepotrebuješ, môžeš svoju pozornosť upriamiť na nejaký objekt. Tvoje vedomie bude vždy pri tebe. Stačí sa naň obrátiť.”

One thought on “Na to, čo si, sa nemôžeš rozpamätať

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s