Chryzopras a “košíček záťaží”

chryzoprasSusan z Healing Crystals napísala na fejsbúku tento článok:

Jedna z vecí, čo som dala svojmu bratovi pre jeho nový dom, bola malá drevená krabička s viečkom, ktorú treba umiestniť vonku pred vchodové dvere. V krabičke bol notový papier, ceruzky a malé organzové vrecúško naplnené chryzoprasom a modlitbou. Toto je moja verzia indiánskeho zvyku “Burden Basket” (niečo ako košíček záťaží).

Kedysi so košíček záťaží vešali ženy cez plece, aby mali kam dávať bylinky, bobule, vetvičky a podobne a ruky im zostali pritom voľné. Len čo došli domov, nechávali košíček pred vchodom. Ak prišla návšteva, čakala pred vchodom na pozvanie a ako čakali, mali možnosť odložiť svoje trápenia do košíčka záťaží, aby bola návšteva príjemná a nezatienená zlými pocitmi.

Brat má poľovnícku chatu s možnosťou prenocovania, takže keď príde partia poľovníkov, môžu zapísať svoje ťažkosti na papier a vložiť papier do krabičky. A tam potom ich problémy zostávajú, až kým neodídu – a pri odchode si ich môžu znova vybrať, ak ich ešte chcú, ale obvykle sa večer pred odchodom robieva ceremónia, pri ktorej sa problémy pália a odovzdávajú Stvoriteľovi. Modlitba, ktorú som pridala ja, len žiada Stvoriteľa, aby sňal ťažobu z pliec každého, kto svoje problémy vloží do krabičky.

Mala by som takú krabičku aj pred svojím domom (keby nebola “dostala nohy”), takže teraz ju mám v aute a než vojdem do domu, nechávam negatívnu energiu vonku. Raz do týždňa spálim problémy a modlitbou požiadam, aby boli zo mňa sňaté a nemusela som ich so sebou naďalej vláčiť.

Chryzopras pôsobí na srdcovú čakru a vnáša do zavrznutých situácií nádej. Je výborný na prelomenie negatívnych cyklov. Nosenie chryzoprasových oblázkov pomáha tým, čo sa potrebujú zbaviť strachov a zatrpknutosti.

Aké kamene by ste vložili vy do svojho košíčka záťaží?

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s